Lekarz i to dobry specjalista.

Co zrobić, gdy dowiesz się, że masz endometriozę. Jak z tym żyć - porady i wskazówki.
Awatar użytkownika
Karolina
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 29 maja 2009, 10:23

Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: Karolina »

Jeżeli podejrzewasz endometriozę, to najlepiej udaj się do lekarza pierwszego kontaktu lub od razu do ginekologo. Dodatkowo lekarz powinien zajmować się endometriozą. Są lekarze którzy trochę mało o tym wiedzą i po prostu nie umieją tego leczyć. najlepiej dlatego dowiedzieć się kto leczy dobrze i kto jest w tym rozeznany. Na początek proponuję forum. Na starym forum dużo bylo informacji jest na samym początku działów.
Jeżeli lekarz zrobi ci badanie usg i tam coś wykryje to najprawdopodobniej będzie robiona laparoskopia czyli wejścia do brzucha przez pępek.
Czasmi trzeba odwiedzić kilku lekarzy aby opinie były zbierzne. Ja polecam dr Malinowskiego z Łodzi.
Anuś
Udzielający się
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 13:58

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: Anuś »

A ja radze szukać kliniki i tam się udać na wizyte.W szpitalu leczono mnie przez dobrych pare lat-można nakręcić telenowele z ich zakichanymi diagnozami!!! Polecam prof.Aline Warenik-Szymankiewicz-Poznań,klinika ul.Polna tel do sekretariatu(tam złapiecie Panią Prof.) 0-61 8419366
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: Zaklinka1989 »

Cześć dziewczyny ja jestem ze Śląska, dokładniej z Bytomia. Czy któraś zna może z tych okolic dobrego lekarza robiącego laparoskopie? Ponieważ ja nie mam jeszcze endo potwierdzonej laparo, mój ginekolog narazie podejrzewa ze to wlasnie endo. Pozdrawiam Was wszystkie i z gory dzieki za odp.
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: vwd »

Zaklinka, nie wiem kiedy doczekasz sie odpowiedzi... Poniewaz widze, ze ten watek ma blisko 800 odslon, rozumiem, ze temat jest caly czas aktualny, i to dla wielu, i wcale mnie to nie dziwi :) Ze swej strony chetnie wypowiem sie na temat lekarzy, kt. spotkalam na swojej dolnoslaskiej drodze, bo o wczesniejszych to nawet nie warto pamietac. Jednak zrobie to - ze wzgl. osobistych - tylko na priva. Jedno czego jestem w tej chwili pewna to sugestia, ze lekarze maja swoje specjalizacje i b.rozne podejscie do pacjentki i jej choroby. Jeden jest dobry od laparo, wykonuje ja swietnie, ale doprawdy zastanawiajace jest, gdy proponuje ja po raz 3 w ciagu 2 lat, drugi potrafi walczyc o macice, jajniki, ale upiera sie przy kolejnej serii zastrzykow, pomimo naszej decyzji, ze jednak chcemy operacji, jeszcze inny swietnie radzi sobie w skomplikowanych operacjach, ale jest cholernie drogi, a przy tym gburowaty ;) Nie ma wiec idealow! I jak to w zyciu bywa, trzeba miec troche szczescia, troche intuicji i troche zdrowego rozsadku... :P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze ja mialam szczescia troche trafiajac na mojego lekarza ginekologa - jest naprawde pomocny mi szczegolnie gdy jestem poza granicami kraju - nie przepisuje mi zadnych zastrzykow czy innych rzeczy - po prostu stara sie zdiagnozowac moj problem a ze moje bole bole nadal sie utrzymuja od dobrych 9 miesiecy to podjal decyzje o laparoskopii - podczas gdy lekarze w Anglii nadal staraja sie zdiagnozowac moj problem i jak dotychczas byla wzmianka o laparoskopii ale decyzja nie zostala podjeta ostatecznie czy ja przeprowadzic czy nie.
Wiec mam nadzieje ze wszystko sie jakos ulozy w najblizszym czasie - pod koniec sierpnia czekaja mnie badania oraz usg ktore moze odpowiedza na moje pytania na ktore nie dostalam odpowiedzi jak dotychczas - czyli dlaczego podczas mojej @ krew nie opuscila organizmu co bylo sugerowane przez sonografa ktory robil przeswietlenie i co dzieje sie w obecnej chwili wewnatrz mojego organizmu po tychze krwawieniach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: vwd »

ja korzystalam z wielu polecanych ginow... i... moj przypadek chyba ich przerosl ;)
naprawde trudno o zangazowanego, wrazliwego, madrego gina...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: gosiak76 »

chyba jednak musze powiedziec ze moj gin jest bardzo zaangazowany w swoja prace, wyrozumialy oraz madry - jak tylko zadam jakies pytanie to zawsze dostane odpowiedz co mnie naprawde cieszy - oprocz odpowiedzi dostaje rowniez wsparcie i sugestie co robic zeby zmniejszyc dolegliwosci - naprawde ciezko mi bylo znalezc takiego lekarza w zyciu a przypadek spowodowal ze poczulam sie zle i mialam bole oraz krwawienia i znalazlam sie pod opieka tego wlasnie lekarza ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Małgorzata00
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 09:52

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: Małgorzata00 »

Dziewczyny, czy możecie polecic kogos z Lublina. Moja ginekolog dr Małgorzata Sobstyl odesłała mnie do prof. Jana Kotarskiego. Na forum polecono mi prof. Paszkowskiego, ale nie byłam u niego ( jeszcze). Ktoś jeszcze godny polecenia?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: vwd »

Chyba te pytania sa przyczynkiem do tego, aby sporzadzic mape dobrych ginekologow w Polsce :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: gosiak76 »

wiec do dziela dziewczyny bo ja tu nie pomoge zbyt wiele gdyz jestem w Anglii ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: karolina794 »

Ja w styczniu jadę do Warszawy do dr Pawła Siekierskiego.Bardzo dobry specjalista od laparoskopii i usuwania ognisk endo z nietypowych miejsc np.jelit,płuc itp.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Małgorzata00
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 09:52

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: Małgorzata00 »

Hej, myślę, że taka lista specjalistów od endo w Polsce byłaby mile widziana. Ja w Lublinie mam kłopot z informacją do kogo się udać. Będę na bieżąco pisała o moich doświadczeniach z lekarzami.
Miłego weekendu dziewczyny ( i chłopaki).
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: gosiak76 »

To bedzie naprawde bardzo pomocne w wyszukiwaniu dobrych specjalistow w naszej sytuacji - zycze wszystkim rowniez super weekendu :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
mirka80
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 13:22

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: mirka80 »

Witam!!

Szukam dobrego specjalisty od endo w bliźnie po cc??? Choruje od 2 lat. miałam już jedną operację, niestety endo wróciło;/;/;/;/;/ Zdecydowałam się na kolejną operację, ale szukam dobrego chirugra - fachowca???? kogo możecie polecić ze Śląska???
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: vwd »

a moze byc z Dolnego Slaska?
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: karolina794 »

Mirko ja mam endo w blixnie po cc między innymi i polecam ci dr Pawła Siekierskiego z Warszawy,bardzo dobry ginekolog onkolog.Jestem własnie po wizycie u niego.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: vwd »

vwd pisze:Poniewaz widze, ze ten watek ma blisko 800 odslon, rozumiem, ze temat jest caly czas aktualny, i to dla wielu, i wcale mnie to nie dziwi :)[...]Jeden jest dobry od laparo, wykonuje ja swietnie, ale doprawdy zastanawiajace jest, gdy proponuje ja po raz 3 w ciagu 2 lat, drugi potrafi walczyc o macice, jajniki, ale upiera sie przy kolejnej serii zastrzykow, pomimo naszej decyzji, ze jednak chcemy operacji, jeszcze inny swietnie radzi sobie w skomplikowanych operacjach, ale jest cholernie drogi, a przy tym gburowaty ;) Nie ma wiec idealow! I jak to w zyciu bywa, trzeba miec troche szczescia, troche intuicji i troche zdrowego rozsadku... :P
Dziewczyny! Wszystko co napisalam rok temu jest wg mnie ciagle aktualne! ale zmienily 2 rzeczy: 1)- odslon tego watku jest juz blisko 1400; 2)- od pewnego czasu mamy Dzial pt. Szukasz specjalisty? i w nim zamieszczamy info o dobrych ginach :) http://www.forum.endoendo.pl/viewforum.php?f=58
ilonaka
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 października 2011, 14:15

Re: Lekarz i to dobry specjalista.

Post autor: ilonaka »

Dziewczyny a polecicie lekarza z Trojmiasta???
Byłam juz u czterech i mam wrażenie ze mało wiedzą o tej chorobie ,chciałabym sie skonsultowac z kimś sprawdzonym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mam endometriozę i co dalej?”