Witam :-)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Elinka
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 17:50

Witam :-)

Post autor: Elinka »

Wiem,że to żadne pocieszenie ale cieszę się,że jest takie forum,które pomaga przejść i zapoznać się rzeczowo taką właśnie chorobą.
Ale po kolei..
Jakieś dwa i pół roku temu ginekolog "odkrył" u mnie torbiele na jajnikach wielkości rzędu 2-3,5 cm czyli niegroźne. Zostałam poinformowana,że to nic groźnego i wiąże się z wejściem w okres menopauzy ( mam 48 lat). Wszystko niegroźne,pod ciągłą kontrolą. Później zmieniłam miejsce zamieszkania i panią ginekolog. Oczywiście cysty były i ponoć po tabletkach miały zniknąć,co się nie sprawdziło. W międzyczasie okres zaczął pojawiać bardzo nieregularnie między 22 a 76 dni czyli tłumaczyłam sobie to wejściem w okres przekwitania,co potwierdziła pani doktor.W badaniu w grudniu 2014 były nadal dwa torbiele nieduże i lekko zgrubiala scianka macicy i nie wywołało reakcji ze strony lekarki.Żadnego zaniepokojenia,że to początek endometriozy. Kazała mi kupić Cyclodynon i zażywać przez pół roku w celu poprawy samopoczucia. A za pół roku do kontroli,bo cytologia była w porządku st.2.
Później kurs,napięty plan zajęć i nagle po 22 dniach okres obfity przez 7dni jak nigdy,później po 14 dniach krwawienie przez 12 dni ,3 dni przerwy i na nowo krwawienie nagłe i bardzo mocne zakończone wizytą w szpitalu i natychmiastowym zabiegiem wylyzeczkowania jamy i kanału macicy.Tu dowiedziałam się,że mam endometriozę i szok. Teraz czekam na wynik badania histopatologicznego do 25 maja.
Obecnie mieszkam czasowo w Norwegii i będę musiała tutaj poszukać lekarza i kontynuować leczenie. Pozdrawiam i życzę name wszystkim dużo zdrowia i pozytywnego myślenia. :-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam :-)

Post autor: vwd »

Witam serdecznie na naszym forum :)
ciekawie zaczelas pisac
Elinka pisze:to żadne pocieszenie ale cieszę się,że jest takie forum,które pomaga przejść i zapoznać się rzeczowo taką właśnie chorobą.
Endometrioze stwierdzono Ci w PL? a wczesniej nikt nigdy nic nie sugerowal? jak sie obecnie czujesz?
Elinka
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 17:50

Re: Witam :-)

Post autor: Elinka »

Nikt jeszcze oficjalnie nie nazwał tego endometriozą. W PL miałam nagłe mocne krwawienie i tam zabieg.A zostałam przyjęta z powodu:"innego określonego nieprawidłowego krwawienia macicznego i pochwowego". Materiał został przesłany do badań,żadnych więcej zaleceń,uwag itp.wypisana tego samego dnia do domu. Jestem osobą raczej pogodną ale ostatnio miewam problemy z nastrojem,czasem odczuwam bóle w części ledzwiowo-krzyżowej czy podczas oddawania stolca.Ale najgorsza jest niewiedza i brak zrozumienia że strony najbliższej osoby. Dlatego szukam i szukam opisów choroby,wyników i sposobu na leczenie. Czekam na wynik i wizytę u norweskiego lekarza,co powie.
Pozdrawiam
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam :-)

Post autor: Drobi »

Cześć Elinka!
Endometrioza rzadko daje objawy zewnętrzne, większość dzieje się w środku, stąd ciężko ludziom zrozumieć i uwierzyć, że możemy czuć się źle. Do tego przyzwyczajono nas do myślenia, że niemal w każdym przypadku ból da się uśmierzyć tabletką. Jeśli ktoś utrzymuje, że cierpi z bólu, a przy tym nic w jego wyglądzie zdaje się tego nie potwierdzać, nie jest brany na poważnie. Nawet przez lekarzy, więc co dopiero przez bliskich, laików, zwłaszcza płci przeciwnej ;) Może przekonaj bliską Ci osobę do lektury, przedstaw historie innych kobiet, przybliż temat...
No i poczekaj na diagnozę lekarską; i daj nam znać:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam :-)

Post autor: vwd »

Elinka pisze: Nikt jeszcze oficjalnie nie nazwał tego endometriozą
cos sie wyjasnilo? jak sie czujesz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”