Hej kochane! :*

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

Nazywam się Natalia.
Mam 24 lata i w kwietniu zeszłego roku dowiedziałam się o chorobie.
Szybka operacja, 6 miesięczna kuracja Vissan, które skończyłam w styczniu tego roku i w marcu dowiedziałam się o nawrocie choroby.:( Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda nam się kiedyś zwalczyć to cholerstwo. Pozdrowionka
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Hej kochane! :*

Post autor: DarkAngel »

Hej,
bardzo krótko, opowiedz po kolei co i jak? skonczyłas brać visanne i nagle co spowrotem torbiele? jaką metodą miałaś operację? na jak długo odstawiłaś visanne? co lekarze stwierdzili po zabiegu, jak badania histopatologiczne?
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Re: Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

W kwietniu 2014 dowiedziałam się o chorobie. Ogromny guz na lewym jajniku widoczny po polożeniu się na płaską powierzchnie, torbiele na prawym jajniku, mięsniak w macicy. Pilne skierowanie do szpitala jadnak ciężko było mi cokolwiek znaleźć gdyż nigdzie nie chcieli mnie przyjąć na zbyt skomplikowany przypadek. Pojechałam na onkologie w Bydgoszczy, w ciągu 3 dni przeszłam wszystkie potrzebne badania, komisję lekarską, która zakwalikowałam nie na operację. W czerwcu miałam laparotomie gdyż po próbie laparoskopowiej od razu zdecydowali się na cięcie ze względu na duże rozmiary guza. Został usunięty mi lewy jajnik, jajowód, przydatki, mięsniak, ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, który zaatakowała endo, również usunięto. Zapalenie otrzewnej. Po wynikach histo okazało się, że endo II stopnia na wyrostku robaczkowym, guzy wypełnione krwistymi masami, nie wiadomo skąd się wzieły. Na prawym jajniku wzieli tylko wycinek, bo stwierdzili, że musieliby usunąć wszystko, a nie chcieli pozbawić mnie nadzieji. W lipcu wyleciało ze mnie dziwne ciało obce, myślę, że mogło się złuszczyć własnie to coś co pozostało na prawym jajniku, wyglądało jak surowe mięso drobiowe wielkości 5cm. W sierpniu na badaniach ginekolog powiedział, że jajnik prawy jest czysty i wystąpiła piękna owulacji mimo, że przy Vissan nie powinno jej być. Kazała uważać. W styczniu skończyłam brać lec, przerwa 2 miesiące i w marcu nawrót choroby, mięsniak wielkości 27mmx36, torbiel surowicza 43mmx48mm oraz torbiel endo na prawym jajniku 36mmx42mm. Pani Doktor zdecydowała się na 3 miesięczna kuracje tabletkami anty. Torbiel surowicza zniknęła, mięsniak zmniejszył się do 22mmx27mm, a torbiel 40,6mmx42,7mm. Kolejna porcja tabletek anty 6 opakowań i ustalenie terminu laparoskopii. Tak wygląda moja sytuacja, minęło rok od operacji, a znowu to świństwo pojawiło się w moim organizmie.:(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Hej kochane! :*

Post autor: vwd »

Witaj na forum!
Czuj sie tu swobodnie! Powodzenia!
Wszystkiego dobrego :)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Hej kochane! :*

Post autor: DarkAngel »

Bardzo szczerze Ci współczuję, ale nie wolno tracić nadziei.
Strasznie dużo miałaś tych guzów, jak u takiej młodej osoby mogło sie to wszystko pojawić...
cały czas jestem zielona na temat endometriozy i najgorsze że nigdy nie wiadomo jak nas zaskoczy...
ja jeszcze biorę Visanne i dobrze sie czuję, tez mam zrobić sobie przerwę ale pewnie wytrzymam miesiąc i polecę do lekarza...
Powodzenia Kochana, trzymaj się ciepło, wszystko musi się ułożyć.
Pozdrawiam
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Re: Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

Dziekuje za wsparcie, kochana jesteś :* Nie wiem dlaczego robi się w moim organizmie tyle tego brzydactwa. We wrzesniu kolejna wizyta u ginekologa, mam nadzieję, że jest chociaż odrobinkę lepiej po tabletakch anty. Ja chyba jestem obciążona genetycznie, co prawda moja mama nigdy nie miała problemów z sprawami ginekologicznymi, ale od strony taty jest duże obciążenie. Pozdrawiam i ściskam mocno :*
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Hej kochane! :*

Post autor: vwd »

mysl pozytywnie!!!!
szukaj plusow
trzymaj sie! badz zdrowa! powodzenia :)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Hej kochane! :*

Post autor: DarkAngel »

czasami genetycznie a czasami te paskudztwa biorą się ze złej diety itd, tak na prawde to chyba nie do końca wiadomo, u mnie mama miała wycinaną zwykła cystę też w moim wieku i też miała sporą, przed tym urodziła normalnie moje rodzeństwo, a po operacji mnie, ale później w wieku ok 40 lat miała mięśniaki wycinane a nie ma stwierdzonej endo, tez mnie to dziwi bo w ogóle bardzo wczesnie miała menopauze, może tez to ma i nawet nie wie.
Musisz być silna i mieć nadzieję i wszystko zacznie się układać, bardzo Ci tego życzę :-)
Pozdrawiam
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Re: Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

Dzieki dziewczyny, teraz wybieram się do mojej ginekolog gdyż mam wrażenie, że nie sluża mi tabletki anty. Odkąd zaczelam je brać męczą mnie mdłości wieczorne. Zobaczymy co powie. Mam nadzieje, że po laparoskopii będę mogła zacząć starać się o dzidziusia :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Hej kochane! :*

Post autor: DarkAngel »

Hej czy miałaś już kolejną laparoskopie?
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Hej kochane! :*

Post autor: Drobi »

Cześć Natalka!
Jak się trzymasz? Czy jestes już po operacji? Napisz koniecznie co u Ciebie, jak sobie radzisz, jak się czujesz.
Trzymamy kciuki za Ciebie:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Hej kochane! :*

Post autor: vwd »

natalka24, i co tam przed swietami?
poniewaz potem nie bede miala czasu... juz dzis zycze Zdrowych i Wesolych Swiat!
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Re: Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

Hej kochane, u mnie wyglada sprawa następująco. Torbiel endometrialna zmniejszyla się do 2cm, jest mieśniak, ale lekarz do którego pojechalam w zadnym wypadku nie chce operowac. Odstawialam tabletki miesiac temu, dzis przyszla miesiaczka i po mamy zaczac starac sie o dzidzie :) Jesli do lipca sie nie uda wysle nas do kliniki In Vitro. Biore witaminy Mama DhA premium i ostrosept plamisty w tabletkach, lepiej sie odzywiam i chyba dzieki mojemu nastewieniu sie polepszylo. Mam ogromna nadzeje, ze niedlugo bede mogla Wam sie pochwalic tym, ze zaszlam w ciaze. Pozdrawiam, przepraszam, ze dopiero teraz, ale nowa praca i nie mam czasu tu zagladac. Mam nadzieje, ze u Was tez sie pozmienialo i wszystko jest wporzadku. Buziaki
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Re: Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

Hej kochane, u mnie wyglada sprawa następująco. Torbiel endometrialna zmniejszyla się do 2cm, jest mieśniak, ale lekarz do którego pojechalam w zadnym wypadku nie chce operowac. Odstawialam tabletki miesiac temu, dzis przyszla miesiaczka i po mamy zaczac starac sie o dzidzie :) Jesli do lipca sie nie uda wysle nas do kliniki In Vitro. Biore witaminy Mama DhA premium i ostrosept plamisty w tabletkach, lepiej sie odzywiam i chyba dzieki mojemu nastewieniu sie polepszylo. Mam ogromna nadzeje, ze niedlugo bede mogla Wam sie pochwalic tym, ze zaszlam w ciaze. Pozdrawiam, przepraszam, ze dopiero teraz, ale nowa praca i nie mam czasu tu zagladac. Mam nadzieje, ze u Was tez sie pozmienialo i wszystko jest wporzadku. Buziaki
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Hej kochane! :*

Post autor: Anna11 »

Hej:-) w takim razie trzymamy kciuki :-) ja pomimo podejrzenia endo oraz tylozgiecia macicy zaszłam w ciaze i mam cudowną córeczkę :-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Hej kochane! :*

Post autor: vwd »

?Natalka, trzymam kciuki za Ciebie! Powodzenia w nowym roku :)
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Re: Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

Hej kochane, co u Was. U mnie średnio... w kwietniu odczuwałem ból prawej nerki, udała się do lekarza... skierowanie na usg... okazało się, że mam 2 guzy na wątrobie. Ogniskowy rozrost guzkowy wątroby prawdopodobnie od tabletek hormonalnych. W pon wizyta u hepatologa okaże się co dalej będzie. Od grudnia bezowocne starania o dzidzie. Teraz bez operacji się nie obejdzie. Mam dosyć, boje się z czym kolwiek pójść do lekarza. Pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Hej kochane! :*

Post autor: domowniczka »

Witaj Natalka, dzien dobry :)
Jak wyglada sytuacja u Ciebie?
Cos lepeij?
Cos sie wyjasnilo?
pzdr. Cie i zycze powodzenia
natalka24
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 12:38

Re: Hej kochane! :*

Post autor: natalka24 »

Hej. U mnie bez zmian. Byłam u hepatologa, skierował na bardzo drogie badania z krwi. Jadę do szpitala zakaźnego w Toruniu.. 21lipca mam wizytę i zobaczymy. Nic złośliwego ale sam fakt, że jest. Ginekolog w lipcu zobaczymy czy coś się zmieniło ☺
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Hej kochane! :*

Post autor: gosiak76 »

Powodzenia Natalko i pisz jak wszystko wyglada u Ciebie. Dlugo bedziesz w szpitalu na badaniach?
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Hej kochane! :*

Post autor: vwd »

natalka24 pisze:Ginekolog w lipcu zobaczymy czy coś się zmieniło ☺
i co? zmienilo sie na lepsze?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Hej kochane! :*

Post autor: gosiak76 »

Natalko jak sie czujesz of momentu jak bylas w szpitalu? Czy badania cos wykazaly? Pisz jak tylko mozesz bo czekamy na Ciebie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”