Witam was serdecznie endokobietki

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Opiszę wam moją historię z ENDO , którą wykrył dopiero 9 ginekolog.Tak naprawdę leczę się od 2012roku.Mieszkam na podkarpaciu.Jak dowiedziałam się od 9 ginekologa , ze jest to endometrioza to poprosiłam kuzynke która pracowała w szpitalu w Lublinie żeby znalazła mi fachowca w tej dziedzinie. Pragnę jeszcze wam wspomnieć że do tamtego czasu byłam w szpitalu 3 razy na wewnętrzym i na neurologii bo wyłam z bólu i wszyscy szukali przyczyny bólu.
Pojechałam do poleconego lekarza pracującego w szpitalu i w prywatnej klinice leczenia niepłodności.Po krótkiej rozmowie ze mną potwierdził , że prawdopodobnie będzie to endometrioza ale dla uwiarygodnienia musimy zrobić laparoskopie.Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne do czasu zabiegu i umówił termin.Laparoskopia niestety potwierdzila endometrioze w Zatoce dauglasa.Stad bóle nie tylko brzucha ale też okolic odbytu.Po paru dniach od zabiegu bóle powróciły i na wizycie doc.przepisał mi Visane.Miałam go brać rok czasu a po 5 miesiącach dostałam strasznego bólu w okolicach wątroby i wylądowałam w szpitalu na wew.Po wszystkich badaniach okazało się że bilirubina była przekroczona 5 krotnie.Jak powiedziałam o tym doc.to stwierdził , że to nie może być wina tabletek tylko pytałam dlaczego w skutkach ubocznych można nabawić się choroby wątroby.Póżniej w tej samej klinice poszłam do prof.który przepisał mi zastrzyki Diphereline bo stwierdził , że tylko tyle mi pozostało . Miałam je brac przez pół roku a później powiedział , że usunie mi ogniska endometriozy ale też żebym się zastanowiła i zgodziła na usunięcie macicy bo obiecał mi że endometrioza nie powróci.
Więc po zastanowieniu się że już raczej nie zajdę w ciążę , syn pełnoletni zdecydowałam się , że usunę macicę jak ma mi to pomóc w pozbyciu się tego świństwa.
Operacja odbyła się w lipcu tego roku . Macica usunięta z jajowodami drogą przezpochwową . Po wyjściu ze szpitala po około 5 dniach powrócił ból ze zdwojoną siłą.Ból brzucha i jeszcze gorszy ból odbytu.Pojechałam na kontrolę do kliniki , powiedziałam prof. że bardzo żle się czuje że takie bóle a on stwierdził że tak się goi , no wiec wróciłam do domu i pomyślałam że trzeba czasu i czekałam.
Ale ból nie mija 2 i 3 wizyta czas powinien działać na korzyść a jest coraz gorzej . Znalazłam panią prof.z Warszawy od endometriozy i byłam u niej 2 tygodnie temu.Opowiedziałam jej całą historię i była bardzo zbulwersowana dlaczego przed tak drastyczną operacją prof. nie zaproponowal mi wkładki żeby oszczędzić moją wątrobę i jej spróbować. Powiedziała , że po pierwsze usuwając macicę nie pozbędziemy się endometriozy a po drugie nie można usunąć endometriozy drogą przezpochwową z zatoki dauglasa jest to technicznie nie możliwe powinien mi zrobić laparokopie.Przepisała mi tabletki Jeanine i powiedziała że teraz muszę uzbroić się w cierpliwość bo ona nie była operatorem i nie wie co jest w brzuchu i trudno będzie ustalić pierwszy dzień cyklu bez macicy no ale w miarę chyba go ustalilysmy i tabletki biorę już 10 dni.Czekam żeby zaczęły działać bo prawie 3 miesiące na przeciwbólowych , ile można!
Teraz nie wiem co robić dalej czy nie pojechać do profesorka i nie powiedzieć mu co zrobił i było głuchy na mój ból.
Bardzo was proszę dziewczyny o wasze zdanie , proszę piszcie.
Całuje i ściskam was serdecznie. :P
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Halo dziewczynki odezwijcie się .
madzix
Udzielający się
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 09:28

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: madzix »

Witam Balbinka

Ja jutro jadę do Lublina do prof. w sprawie leczenia mojej endo. Czy prof. u którego się leczyłaś to prof. Baranowski ?

Pozdrawiam
M
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Napisz co i jak , jak bedziesz po wizycie.
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: Drobi »

Cześć,
Twoja historia jest przykładem na to, że warto konsultować się z więcej niż jednym specjalistą, zwłaszcza gdy propozycją leczenia jest tak poważna operacja.
Nie wiem, czy warto wracać do lekarza by wytknąć mu błąd, choć... przecież właśnie na błędach uczymy się najlepiej. Może Twoja historia sprawi, że następnym razem pan doktor zastanowi się dwa razy zanim podejmie taką decyzję i tym samym innej pacjentce oszczędzi dodatkowego bólu.
Jak się czujesz po tabletkach? Jest poprawa?
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Witam Cie Drabi.Jeszcze nie mam poprawy , jutro bedzie 2 tygodnie jak je biore.
Nie pamietam po jakim czasie jest poprawa?
Prosze napisz mi czy endo moze tak strasznie bolec w odbycie?
Pozdrawiam Cie i sciskam :D
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: Drobi »

Wydaje mi się, że może, zwłaszcza jesli są zrosty. Ja miewalam ogromne bóle przed wypróżnieniem, choć bolał mnie raczej końcowy fragment jelita. Podczas laparoskopii okazało się, że miałam zrosty z esicą. One powodują przewężenia stąd bol. Aktualnie jestem w ciąży, ale po rozwiązaniu zdecyduję się chyba na kolonoskopię, żeby sprawdzić czy wszystko OK.
Trzymaj się i dawaj znać o postępach w leczeniu:)
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Drabi Ty tez sie trzymaj cieplo i poreczy :)
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Dziewczyny prosze napiszcie czy ktoras tez miala bole odbytu caly czas, po jakim czasie zaczynaja dzialac hormony zmniejszajac bol i bole piersi kiedy przejda ?
Jutro mam wizyte u proktologa i bardzo sie boje bolu.
Prosze dziewczyny odpiszcie , czekam :)
Awatar użytkownika
kropek
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek, 16 września 2013, 15:29

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: kropek »

Ja mam bóle odbytnicze - jak to nazywa bóle z dupy strony. Różny stopień nasilenia. Zależy od dnia. Czasami takie, jakbym zaparcia miała, ale czasami, jakby mi tyłek rozrywało, bez tramalu ani rusz. Mam zrosty wszystkiego ze wszystkim, zaawansowaną endometriozę i zaawansowaną adenomiozę. I powiem Ci, że mozna sie leczyc i dupa wychodzi. Ja od 2,5 roku chodze regularnie do gina co miesiac. Wszystko mielismy pod kontrola. A jak robilam laparo 2 lata temu, to bylo w miare ok, a stan na teraz jest tragiczny i jestem po relaparotomii, bo doszlo do krwotoku wewnętrzenego do otrzewnej.
Obrazek
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Dzieki kochana ze sie odezwalas. :D
Ja sie zastanawiam czy jechac jutro na wizyte do proktologa, co to da?
A jakie bierzesz hormony?
Napisz prosze :P
Awatar użytkownika
kropek
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek, 16 września 2013, 15:29

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: kropek »

Brałam 4 miesiące Orgametril i 4 miesiące Mercilon. Ani jedno, ani drugie nic nie dało. Owszem, nie bolało, ale skutki uboczne były masakryczne. Po Orgametrilu siadały mi stawy i wzrok straciłam na 2 dni, a po Mercilonie miałam 2 miesięczne krwawienie.

Powiem Ci jeszcze lepiej, odnośnie jelita. Ja przed 8 lat miałam problemy gastryczne. Co zjadłam, wymiotowałam i miałam ogromne bóle. Lekarze mieli mnie w wielkim d... Diagnozą była anoreksja/bulimia. Bo dla lekarzy, jak dziewczyna waży mało i wymiotuje, to zawsze anoreksja/bulimia. Tak wygodnie było. Nikt nie rozumiał, że ja wymiotów nie prowokuje i że jak jem, to mnie boli, rozrywa mi wręcz jelita. Do tego dochodziły ostre biegunki. To mówili, że pewnie biorę leki na rozwolnienia. W końcu sama w to uwierzyłam, że mam te anoreksje. Po tej ostatniej operacji okazało się, że mam jelito przyrośnięte do macicyc i kilka innych zrostów. Pousuwali, co mogli i... lol... przestałam wymiotować. Od 5 tygodni jem, nie wymiotuje, jak pijany kot, boli, ale w niewielkim stopniu, tyle, co po laparotomii, jak się uczy jeść. Cud po prostu! Wyszło w końcu, że nigdy anoreksji/bulimii nie miałam, a lekarze spychali problem, aby się mnie pozbyć i nie badać. Pier... NFZ...
Więc na Twoim miejscu poszłam bym do proktologa. Nigdy nie zaszkodzi sprawić dodatkowo. Ja od kiedy wiem, że mam endo i adeno dmucham na zimne, bo lekarze lubią pozbywać się problemu.
Obrazek
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Trzymaj sie kochana jak bede po to napisze co i jak. :)
Ciesze sie ze chociaz ten problem masz rozwiazany. :D
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Jestem juz po wizycie i mam 2 szczeliny odbytu.
Boli,boli.Jutro rano do apteki i smarowidelko d.....ki.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: vwd »

Witaj balbinka!
i jak po 2 dniach stosowania smarowidelka?
jak sie czujesz???
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Vwd jeszcze ciagle boli na razie smaruje i czekam.Na tym drugim watku co opisalam swoja operacje usuniecia macicy
bo nie wiedzialam , ze dziewczyny zaczna odpowiadac na dziale powitan to widzisz jacy sa lekarze i to profesor.No ale za ta operacje to im dobrze placa, a ja teraz nie moge sprobowac hormonow w wkladce.O jeju jeju. :oops:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: vwd »

Balbinko kochana, znam b.wiele kobiet z usunieta macica - wszystkie funkcjonuja b.dobrze :)
jesli chcesz to Ci na priva o nich opowiem ku pokrzepieniu.
Wiec sie nie zalamuj tym, ze potrzebnie czy nie, ale usuneli. Zyj dalej! :)
skup sie na tym co boli, na tym co teraz najwazniejsze...
Zycze Ci, aby leczenie zaskutkowalo :) obys poczula sie lepiej!
kiedy do kontroli?
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Kochana do kontroli p.prof.powiedziala ze po zuzyciu 3 opakowan.
Vwd tylko wiesz moja watroba zostala podrazniona przez Visane i wtedy ujawnij sie zespol Gilberta, dlatego musze teraz o nia dbac a wiesz wkladka nie dziala bezposrednio na watrobe i tez dlatego bym wolala miec macice.
No ale trzeba zyc dalej i myslec zeby tylko bylo lepiej.
Pozdrawiam Cie serdecznie. :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: vwd »

no tak
kazdy ma swoje klopoty
ale
glowa do gory
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Dziewczynki biore teraz hormony Jeanine , od 3 dni mam bol miesni rak tak , ze ciezko je nawet podniesc do gory.
Czasami tez zdarza sie uczucie sciskania w klatce az po bol plecow , nie wiem czy to tez moze byc z hormonow bo tak mam juz od dluzszego czasu biorac wczwsniej inne hormony czy moze to byc nerwica?
Prosze napiszcie jak bylo lub jest u was ze skutkami brania hormonow. CO robic? :o
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: vwd »

ja nie mialam takich objawow
a moze to powiklania po grypie?
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Kochana vwd to od hormonow bo staram sie nie dawac przeziebieniu.
A piersi to tez tak mnie bola , ze nawte biustonosz to nosze rozwleczony.
Dlatego chcialabym sie dowiedziec czy ktores dziewczyny tez tak mialy badz maja?
Ja po tamtych hormonach to nie mialam takich boli rak, troche pobolaly piersi i wsio. :roll:
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Dziewczyny jak dlugo moga bolec piersi przy braniu hormonow?
Jutro mam usg a one bola i bola.
Wczesniej przy innych hormonach to bol odczuwalam okolo tygodnia do poltora a teraz to juz miesiac minal?
Prosze Was serdecznie o odpowiedz. :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: vwd »

musisz chyba zmienic te hormony na inne...
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Dostalam jeszcze grzybice pochwy , sa biale grudki , pieczenie , swedzenie po tych hormonach, na jezyku bialy nalot , klucie w prawym boku jak watroba a caly czas biore hepatil.Od wczoraj wlaczylam esentiale i jutro pojde do ginekologa u mnie na miejscu niech mnie obejrzy i wypowie sie na temat hormonow , moze zmiana?
A cycki jak bolaly tak bola :(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: vwd »

dalej bola???
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Vwd -kochana :)
Cycki bola juz troche mniej , smaruje je mascia i pomaga.
Bylam u gina na miejscu , jak mu pokazalam wypis ze szpitala to zaczal sie smiac , ze wszystko usuniete oprocz jajnikow , ktore powoduja dalsze bole no bo hormony produkuja i tabletki te od p.prof.Jeanine kazal mi zamienic na visane choc mowilam mu ze w visane i jeanine jest dienogest ale dodatkowo w jeanine jest estradiol, ktory psuje robote i caly czas boli mnie brzuch a juz zaczelam 3 opakowanie , to chyba nie halo?
Juz sama nie wiem co mam robic, kiedys bralam visane ale po pol roku zaczela bolec mnie watroba bo nic nie bralam oslonowo , teraz biore.
Prosze was o rade wypowiedzcie sie dziewczynki bardzo prosze.
I jeszcze prosze o opinie dr Rafala Tarkowskiego .
Pozdrawim i buziaczki. :P
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: balbinka1 »

Halo ,puk , puk , czy nikogo nie ma na tum forum? :roll:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: vwd »

zostalysmy same...
a ja doprawdy nie wiem co Ci podpowiedziec...
madzix
Udzielający się
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 09:28

Re: Witam was serdecznie endokobietki

Post autor: madzix »

Hej Balbinka

Ja byłam u dr Tarkowskiego. Tylko raz. Kolejną wizytę mam w grudniu. Spokojny, miły, sympatyczny. Moja wizyta była trochę dziwna ale to raczej ja wprowadziłam taką atmosferę bo przyjechałam obolała i przestraszona. I sama nie mogłam się zdecydować czy operacja czy może druga ciąża. Ale pisałam z jedną z dziewczyn z forum. Ona była w szpitalu gdzie dr Tarkowski pracuje i twierdzi, że jego pacjentki bardzo go chwalą i Ona sama gdyby miała zmienić lekarza to by zmieniła właśnie na dr Tarkowskiego. Ja też jestem z podkarpacia z miasta gdzie są najdroższe ławki w parku :)

Pozdrawiam
Magda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”