Witajcie:)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Witajcie:)

Post autor: n83 »

Witajcie,
na forum jestem dopiero od paru dni, wcześniej trochę czytałam o endo... gdy dowiedziałam się że mam cysty endometrialne (które na razie są zaleczone). Problemy z @ miałam odkąd pamiętam, podobnie jak sygnały zaburzeń hormonalnych...

Zauważyłam, że moderatorzy bardzo się na tym forum udzielają:). To fajnie, bo są fora niby tematyczne a nikt się na nich nie odzywa i nie odpisuje. Tu widać jest inaczej. To dobrze, że wiedza o endo się szerzy:).
Czytając niektóre historie utwierdzam się w przekonaniu, że wiedza na temat endo wśród kobiet a co straszne wśród środowisk medycznych jest nie wystarczająca. Kobiety pozbywają się różnych narządów np. nerki, dolegliwości nie przechodzą a nikt nie wie że bóle brzucha i różne dolegliwości w obrębie jamy brzusznej mogą być spowodowane przez endo...Standardem przy diagnozowaniu niewyjaśnionych bóli brzucha u kobiet powinno być na początku wykluczenie endo.... A o endo oprócz ginekologów powinni się także szczegółowo uczyć gastrolodzy i urolodzy-bo niewiedza tych lekarzy w tym temacie uważam że jest duża...a objawy czasem wskazują na problem gastryczny a przyczyną może być endo.... Ten temat powinien być poruszony na spotkaniach które mają lekarze i przynajmniej jedno spotkanie powinni mieć poświęcone temu tematowi wraz z otrzymaniem szczegółowych materiałów o endo i jej rozpoznawaniu.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie:)

Post autor: gosiak76 »

n83,

zgadzam sie z Toba w 100% ale moge zasugerowac ze rowniez sa lekarze ginekolodzy ktorzy posiadaja znikoma wiedze na temat endo - wiec jak wymagac od urologow i gastrologow tej wiedzy skoro to wlasnie ginekolodzy powinni potrafic zdiagnozowac endo - a jezeli wystepuje ona w ukladzie moczowym lub na jelicie to wtedy powinni podzielic sie wiedza i razem wspolpracowac jako zespol.
moge dodac ze to nie tylko dotyczy lekarzy w Polsce - to dotyczy wszystkich lekarzy na swiecie - w Anglii sa specjalisci od endometriozy gdyz zwyczajny ginekolog nie posiada wlasciwej wiedzy w zakresie endo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witajcie:)

Post autor: domowniczka »

Witaj n83 :) Dotknęłaś b.interesującego problemu... Co mają robić kobiety, gdzie szukać ratunku, gdy sam gin. już nie wystarcza? gdy endo zainfekowało np. jelita i gin. już tego nie wyleczy?
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Witajcie:)

Post autor: n83 »

Niestety Gosia ma rację, że zdarza się że ginekolodzy nie umieją rozpoznać endo...
A ogromnym problemem jest endo poza układem rozrodczym np. jelita, pęcherz...endo może być w każdym miejscu w jamie brzusznej.
I właśnie dlatego trzeba zwracać uwagę lekarzy na tą chorobę: ginekologów...., urologów, gastrologów (idealnie byłoby gdyby wiedza o endo szerzyła się też wśród lekarzy innych specjalności bo endo może być właściwe w każdym organie). Chociażby ta strona i forum to jest już dużo, bo można się powymieniać doświadczeniami i może nawet czasem jakiś lekarz coś tu czyta....zawsze jest takie prawdopodobieństwo:))
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie:)

Post autor: vwd »

Czesc n83 :D
lekarze nie wierza w dobro szerzone przez forum - przynajmniej Ci, kt. ja znam ;) rozmawialam na ten temat wielokrotnie, raz sie nawet poklocilam, i to z mezem mojej przyjaciolki, okulista ;) w moim gronie wszyscy wiedza, ze mam hopla na punkcie tego forum, bo 1.jak tu zajrzalam po raz pierwszy uswiadomilam sobie, ze nie jestem sama w takiej sytuacji; 2.poszerzylam swoja wiedze i teraz wiem duzo wiecej o endo niz kiedys; 3.jak mam konkretne pytanie to je zadaje i wiem, ze nie pozostanie bez odpowiedzi; 4.gdy chce sie pozalic to spotyka mnie tu zrozumienie... A ponadto paru dziewczynom udalo nam sie pomoc, skontaktowac z in.o zblizonej sytuacji, poradzic w kwestii lekarza i lekow, a to daje satysfakcje i napedza do dalszego dzialania :) A co do lekarzy: byli, sa i beda rozni... ja przestalam od nich wymagac zbyt duzo... ;)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witajcie:)

Post autor: patrycja89 »

Witaj n83 na forum:)
Cieszę się, że Ci się tu podoba, to znaczy, że mamy podobny gust :)

Vwd Twoja wypowiedź jest genialna:D Mogłabym zrobić "kopiuj" "wklej" ale wtedy oskarzyłabyś mnie o plagiat i nie wykaraskałabym się z tego za prędko :D więc nic nie zrobie:) Ale co chciałam przez to powiedziec? Mianowicie wyjęłas mi z ust znaczenie tego forum w moim i pewnie w innych forumowiczek życiu :)
Dobrze jest mieć do kogo się odezwać, gdy jest nam źle, gdy nie mamy do kogo pójść wypłakać się, ale także, gdy chcemy się czymś pochwalić, podzielić się z kimś radościami naszego życia i co najważniejsze zawsze usłyszeć, że ktos cieszy się razem z nami.. Pisząc na tym forum nie trzeba się bac ze nikt nam nie odpowie.. W kazdej sytuacji, w chwilach dobrych i zlych forumowiczki są zawsze blisko, pomagaja nam ale i jednoczesnie dziekują za okazana im pomoc. :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie:)

Post autor: gosiak76 »

to prawda - ja sie ciesze ze mam w Was wsparcie oraz ze dzieki wam sporo dowiedzialam sie o endo z Waszych doswiadczen gdyz zadna literatura nie przyblizy nam tego jak inne kobiety czuja sie w takim momencie i nie pocieszy nas gdy naprawde tego potrzebujemy w danym momencie a na forum - zawsze ktoras z nas wejdzie i napisze cos co moze dac nam do myslenia, wytlumaczy cos o czym nie wiedzialysmy lub wesprze nawet przed operacja tlumaczac ze nie operacja jest straszna a oczekiwanie na nia a pozniej wynik nawet i dalsze postepowanie w tej sytuacji wlasnie - a to jest najwazniejsze i my wiemy co daje nam forum.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Witajcie:)

Post autor: n83 »

A może by tak z niektórych wypowiedzi w tym temacie stworzyć nowy wątek na temat lekarzy różnych specjalności i ich wiedzy i niewiedzy na temat endo z którą się spotykamy. Ja z ta niewiedzą to spotkałam się w ostatnim czasie kilka razy w służbie zdrowia. Mam wrażenie, że niektórzy naprawdę mało o tym wiedzą jak mówię słowo endometrioza...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witajcie:)

Post autor: domowniczka »

super pomysl! do dziela - zakladaj watek! :) ja sie dopisze ;)
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: Witajcie:)

Post autor: n83 »

Witaj domowniczko:) Dziękuje za Twój entuzjazm ale ja tak ładnie nie przeniosę części wypowiedzi dotyczących tematu jak mogą to zrobić moderatorzy:) , dlatego ładnie się do Was uśmiecham.

Ja jedynie mogłabym tylko przenieść wypowiedzi w formie cytatów i stworzyć z tego wątek.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie:)

Post autor: vwd »

pomyslimy nad tym ;) Przy okazji, prosze zglaszajcie wszystkie pomysly i propozycje piszac priva do nas lub bezposrednio do admina :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie:)

Post autor: gosiak76 »

jestesmy otwarte na propozycje bo to rowniez dzieki Wam te forum zyje ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”