Provera - tabletki

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
cattipo
Udzielający się

Provera - tabletki

Postautor: cattipo » niedziela, 5 lipca 2009, 20:22

Witam, mam rozpocząć stosowanie tabletek Provera, Lekarz uprzedził mnie co może dziać się ze mna przez okres brania tego leku. Zastanawiam się tylko czy któraś z was Kobietki brała te leki i czy te objawy były bardzo dokuczliwe?? Pozdrawiam!

cattipo
Udzielający się

Re: Provera - tabletki

Postautor: cattipo » wtorek, 28 lipca 2009, 08:20

Witam! od 10 dni biore tabletki Provera 10mg (jeszcze 80). Jak narazie to bardzo dokuczliwych objawów nie miałam <puk, puk - odpukać >. Lekkie zaparcia i niewielki wzrost wagi. :D Zobaczymy co bedzie dalej. Piszę to bo może Któraś z was Kobietki zastanawia się jak to bedzie tak jak ja. Z tego co się dowiedziałam sama to każdy organizm reaguje inaczej. Następna moja notka w tym temacie za nastepne 10 dni :D Pozdro...

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » sobota, 8 sierpnia 2009, 08:32

Witam! Minęło kolejne 10 dni, skutki uboczne sie nie nasiliły, może raz miałam uczucie gwałtownego przyrostu temperatury. Jeśli chodzi o nadmierne kilogramy to nie jest to uciążliwy problem, ale ze względu na fakt że posiadam przypadłość nadwagi musze udać sie do Dietetyka. Pozdrawiam :)

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » niedziela, 16 sierpnia 2009, 09:39

Witam, minęło juz w sumie 30 dni jak biorę Proverę 10mg (3 tabletki na dobę). W ostanich dniach pojawiło mi się coś w rodzaju tradziku, ale nie mam pewności czy to jest skutek uboczny. :) Samopoczucie mam można rzec Fantastyczne :wink: W ciągu najbliższych dwuch tygodni będę miała wizytę u Gin... i zobaczymy czy są już jakieś postępy w leczeniu, czy tez jest ich brak. Pozdrawiam...

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » czwartek, 27 sierpnia 2009, 11:45

Witam! MIneło kolejne 10 dni jak biorę leki (już 40 dni), waga spadła więc jest super tym bardziej że mam uczucie wiecznego głodu. Byłam na wizycie i leki pomagają - jest duża poprawa. życzę wam kobietki żeby wam też udało się bez kolejnych operacji. Pozdrawiam!!!

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » niedziela, 6 września 2009, 08:26

Witam Kobietki, po 50-ciu dniach łykania leku mam świetne samopoczucie, objawy, które i tak były niewielkie mineły całkowicie, jedyne czego nie kontroluje to waga :) nie ważę sie bo po co sie dołować :), ostatnio zrzuciłam i tym sie pocieszam. Dozobaczonka za kolejną dziesiątkę... :D

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » wtorek, 22 września 2009, 22:31

Witam Ponownie, minęło 60 dni łykania Tabletek, skutki uboczne prawie ustąpiły. Uderzenia zimna i gorąca ponoć nie miną do końca kuracji, ale to nic jeśli wziąśc pod uwagę mozliwość zachamowania choroby. Samopoczucie świetne, mogę bez żadnych dolegliwości bólowych używać życia jak to sie mówi. A jesli chdzi o nadmierne kg to ich nie mam. Fktem jest że nie udało mi sie zrzucic ani grama ale najważniejsze, że nie przytyłam. Pozdrawiam serdecznie kobietki i dozobaczyska za pare dni, w tym wątku oczywiście.

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » czwartek, 24 września 2009, 18:30

Witam Kobietki, dziś właśnie minęło 70 dni jak jade na tabletkach. Czuje się świetnie :D ... jeszcze tylko 20 dni i najprawdopodobniej będę zmniejszać dawkę leku. Pozdrawiam...

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » wtorek, 6 października 2009, 11:24

Witam, minęło kolejne 10 dni, za następne 10 mam wizytę kontrolną, trochę się boję ale mam nadzieje że torbiel sie zmniejszyła i nie bedzie kolejnej operacji. Samopoczucie mam doskonałe tylko ciekawość i obawa mnie troche zrzera. Pozdrawiam...

cattipo
Udzielający się

Postautor: cattipo » czwartek, 15 października 2009, 18:19

Mineło 90 dni, kuracja została zakończona. Narazie jest wszystko wporządku, ale wiadomo że endo jest tylko na jakiś czas uśpione i być może bedzie konieczny powrót do leków. Pozdrawiam...

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » wtorek, 27 kwietnia 2010, 22:40

cattipo, co za sumienna relacja :-)
Twoje wpisy przekonuja do tego leku :-) dzieki :) :)

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » sobota, 25 września 2010, 01:55

Catippo,

moge zauwazyc ze dzielnie walczylas pomimo tego ze jakies skutki uboczne wystepowaly - chcialabym sie dowiedziec po jakim czasie choroba powrocila?? z tego co wiem to obecnie jestes juz na innych lekach. ciesze sie ze nowe lekarstwa pomagaja Ci i mam nadzieje ze nie bedzie trzeba szukac nowej kuracji a endo zapomnie o Tobie na dlugi czas.
Zycze wytrwalosci w dalszej drodze do zdrowia :)

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » wtorek, 8 lutego 2011, 15:34

Provera - Medroxyprogesteronum

Podstawowe informacje
Składniki: medroksyprogesteron
Postać: tabletki
Kategoria: Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności: Ginekologia i położnictwo
Działanie: hamuje owulację

Wskazania:
Wtórny brak miesiączki, krwawienia z macicy o podłożu hormonalnym, przerost błony śluzowej macicy.

Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » wtorek, 8 lutego 2011, 15:35

Możliwe skutki uboczne:
Odczyny alergiczne, objawy zakrzepowo-zatorowe, pobudliwość nerwowa, bezsenność lub senność, depresja, ból i zawroty głowy, pokrzywka, świąd, trądzik, nudności, objawy ze strony układu pokarmowego, tkliwość piersi, mlekotok.

Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na steroidy lub inne składniki preparatu, krwawienia z dróg rodnych lub moczowych o nieznanych przyczynach, chorobę zakrzepową żył, depresję, padaczkę, migrenę, astmę, zaburzenia czynności serca, choroby wątroby lub nerek, nowotwór piersi lub narządów rodnych. Gdy przyjmujesz aminoglutetymid, danazol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

zrodlo: http://www.doz.pl/leki/p4853-Provera

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”