Visanne

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

dzieki raz jeszcze, zapamietalam nazwe i pewnie kiedys z niego skorzystam, ale jeszcze nie teraz...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

karolina794 pisze:Za to jednak pobolewa mnie prawa łydka i głowa,zaczęły boleć piersi.Biore jednak lek dalej do kolejnej wizyty 1 grudnia.
Karolinko mam nadzieje ze nie sa to zbyt duze dolegliwosci - moze organizm stara sie w pewien sposob przystosowac do leku. Zycze aby i te bole ustapily jak najszybciej :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielaj±cy się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

Ja mam recepte na visanne na 3 miesiące tylko szukam apteki która to ma bo póki co nie mam wykupionego leku.
Lekarz powidział że lek jest na tylke skuteczny że objawy spowodowane endo miną że niby się nawet cofną(u mnie akurat najbardziej zat.Dauglasa i jama brzuszna). Nawet z operacji na rzecz tego leku zrezygnował.
Powiedział że jest jeszcze coś dopodhwowego 3razy dziennie moze danazol albo jakoś tak bo tego nie stosowałam ale visanne na dzień dzisiejszy stopuje endo :)
Mam nadzieje że bedzie dobrze :)
Będzie dobrze...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

a czy sa apteki netowe? przeciez sa! niektorzy wyrabiaja okulary na recepte przez net, wiec czemu nie kupic tabletek? a Danazolu nie ma w czopkach, zapewne chodzilo o cos innego...
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielaj±cy się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

Możliwe jeśli chodzi o danazol bo lekarz strasznie dużo mówił...
próbowałam przez internet znaleść ale 234zł to masakra... jade dziś do locknitz zobaczyć czy jest i po ile :) jak tylko kupie to dam znać i le u sąsiadów kosztuje :) bo ponoc jest tańszy
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Ja zjechałam wszystkie apteki w mieście i okolicach,przejrzałam masę internetowych i cena sie wacha o 2 zł.Pytałam nawet kolegę,który jest przedstawicielem farmaceutycznym,lek niestety nierefundowany i cena kosmiczna :(
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

jak cos znajdziecie taniej to dajcie znac dziewczyny, tez jestem tym zainteresowana :)
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielaj±cy się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

słyszałam że w Białymstoku po 160 zł można kupić... gdyby tylko wysyłali:)
Będzie dobrze...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

popytam u mnie, mam znajoma apteke, moze wywalcze rabat ;)
musze pomyslec tez kogo znam w Bialymstoku?... hmm... bo kogos znam na pewno ;) szkoda, ze nie ma obowiazku mowienia moderatorce skad sie jest :D
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Visanne

Post autor: cattipo »

Witam, dostałam propozycje związana z tym lekiem i powiem szczerze, ze się napewno zdecyduję 230 zł to niedużo za zachamowanie rozwoju choroby. Narazie biore zastrzyki Decapeptyl depot mam jeszcze trzy dawki do zaaplikowania i zaczynam Visanne. Na chwilę obecną wszystkie leki które brałam i biorę to leki refundowane, ale jak Koleżanka jestem w stanie zapłacić każdą cenę, żeby być w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Tak naprawde choroba spowodowała że jestem zdrowsza <parodia prawda>, bardziej dbam o siebie, zrzuciłam pare kilo co na tych lekach jest nielada wyczynem. Psychicznie tez jest ok, a przynajmniej tak sadzę :lol: Kobietki nia ma powodów do smutków, poprostu trzeba walczyć i niepoddawać się, wyznaczac małe cele realne do wykonania w najbliższych kilku dniach i dązyć co ich wykonania a jaka potem radocha i większa motywacja. Pozdrawiam i trzymam kciukole żeby u was było wszystko ok!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

no, jesli wizyta 150 + USG 85 + platne bad. z krwi i to wszystko przynajmniej raz w miesiacu to faktycznie lepiej wydac tyle samo na leki i miec z glowy :)
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielaj±cy się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

numer miesiąca albo i roku... blisko mnie przy granicy nie ma visanne... ale udalo znalesc mi sie apteke ktora mi amowi niestety za 240 zł:( ale jak trza to trza...
ja cale szczescia za lekarza ani usg nie musze placic tylko za leki...
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

ja bedac w Polsce ide tylko prywatnie do mojego lekarza do kliniki Lux-Med i placilam 150 zl za wizyte z badaniem i usg - jezeli zleca bad. krwi to tez sa platne ale z krwi czesciej robie w Anglii bezplatnie jako ze tu wiecej sie nabiegalam do laboratoriium niz w Polsce - czasem w Polsce ide sama porobic bad. krwi zeby zobaczyc jak wyglada to co mnie interesuje.
Teraz bede juz chodzi prywatnie do gabinetu mojego lekarza gdyz zalezy mi na czasie bo zazwyczaj jestem krotki okres w Polsce - od 1 tyg. do 2 tygodni - moge tylko powiedziec ze jak bylam przed wyjazdem po recepte na leki to nic nie musialam placic :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielaj±cy się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

a w Hamburgu 3x28tab po 161 euro sa wiec cena praktycznie ta sama... udusze lekarza co mi powiedzial ze taniej;)
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

udus udus :) gdyz rzeczywiscie cena nie odbiega od normy czy apteki zamowia te leki czy sama bedziesz szukac ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

moze tam taniej na recepte, moze warto zaprzyjaznic sie jakims niem. lekarzem ;)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Ja już przeszukałam wszystko i cena wcha się tylko o 5 zł.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

mozna jeszcze zapytac blani jak cena w Australii albo Soni jak w Egipcie ;)
no trudno - "Placz i plac" :) ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

moge dodac ze tego leku nie ma jeszcze w Anglii
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielaj±cy się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

znalazłam visanne po 224 zł, od kilku dni biorę razem z anty... jest dobrze nie widze poki co nic nowego tylko brzuch mnie pobolewa:(
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

A ja dziś leżę jak betka,na dodatek mam krwawienie,którego nie powinno być podczas brania Visanne. Wogóle mam doła na maksa :cry: :cry:
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

moze jeszcze organizm stara sie przyzwyczaic do leku - rozne sa rekacje - jezeli nie powinno byc krwawienia podczas stosowania Visanne to prosze skontaktuj sie ze swoim lekarzem i starajcie sie rozwiazac ten problem wspolnie :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Własnie lekarz mi powiedział,że jeżeli nie miałam do tej pory krwawienia to może tak się zdarzyć podczas brania leku.Organizm po prostu sam regiuluje gospodarkę hormonalną i wykorzystuje własne zasoby progesteronu.

A poza tym mam doła meeeeega,ponieważ dwa dni temu umarła moja koleżanka Jola,miała tętniaka o którym dowiedziała się miesiąc temu.Osierociła małego synka i mężusia.
Boże świeć nad jej duszą [*]
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Bardzo mi przykro Karolinko - przyjmij moje najglebsze kondolencje - wiem jak sie czujesz gdyz sama stracilam przyjaciolke ktora byla dla mnie jak siostra a zmarla na raka - zostawila 15-letniego syna.

Bedziesz potrzebowala czasu zeby funkcjonowac tak jak przed jej smiercia - wspomnienia pozostana w Tobie na zawsze i nikt Ci ich nie odbierze :*

A co do krwawien to dobrze ze lekarz wszytsko wyjasnil i rozwial Twoje watpliwosci
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Tylko,że żadne słowa tu nie pomogą.Ona miała dopiero 26 lat.Wtakich sytuacjach zawsze wątpię w istnienie Boga,bo jak może pozwalać na coś takiego?????
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
basidrak20
Udzielaj±cy się
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 14 listopada 2010, 20:59

Re: Visanne

Post autor: basidrak20 »

Jeśłi chodzi o visanne... mi lekarz powiedział ż ena początku ma się okres albo tylko krwawienia nieregularnie... potem może ustać albo się uregulować więc chyba ni ema się czym martwić...
Jeśli chodzi o koleąznke to wspólczuje
Będzie dobrze...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

zadne slowa nie pomoga i ja wiem o tym - wiem ze sporo mlodych osob w wieku 23-26 lat umiera w Anglii na raka szyjki macicy bo cytologia jest dostepna w Anglii dla dziewczat od 25. roku zycia a lekarz odsyla mlodsze dziewczyny z lekami antykoncepcyjnymi i kiedy sa diagnozozwane to jest juz za pozno na jakiekolwiek leczenie. moja przyjaciolka miala 37 lat i jeszcze cale zycie przed soba :(
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

smierc zawsze jest przykre :( :|
co z Visanne - polecacie czy nie???
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Ja mówię z własnej autopsji mi z Visanne jest o niebo lepiej,dobrze się czuje,wszelkie dolegliwości minęły i wykupiłam kolejne 2 opakowania.Na pewno będę stosować dalej.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

karolina794 pisze:Ja mówię z własnej autopsji mi z Visanne jest o niebo lepiej,dobrze się czuje,wszelkie dolegliwości minęły i wykupiłam kolejne 2 opakowania.Na pewno będę stosować dalej.
ciesze sie ze Visanne pomaga Tobie Karolinko - jestes na dobrej drodze a czas do operacji szybko minie i bez wiekszego bolu :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”