Visanne

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

super - jestem pod wrazeniem tego co zamierzasz zrobic Karolinko - trzymam kciuki i w razie czego sluze pomoca jak tylko bede potrafila :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

Karolinko, dzialaj :) faktycznie, kto sie ujmie za nami??? my same i nasze rodziny jedynie
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielający się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Re: Visanne

Post autor: magda000777 »

Napisane zostało ile lek kosztuje jak działa i o jego skutkach, bardzo bym prosiła o napisanie jak go sie stosuje czy jest to opakowanie 28szt na miesiac czy stosuje sie go częsciej... przy takiej cenie jest to dla mnie istotne.. lekarz również mi go poleca jednak cena nie bardzo mi pozwala, prosze też dopisać jak długo stosuje się Visenne..?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

karolina794 pisze:Lek Visanne jest stosowany w leczeniu endometriozy(objawów bólowych wywołanych nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzowoą macicy).
Zawiera hormon progestagen dienogest,każda tabletka zawiera 2mg dienogestu.Inne składniki leku to:laktoza jednowodna,skrobia ziemniaczana,celuloza mikrokrystaliczna,powidon K25,talk,krospowidon typ a,stearynian magnezu.

Zażywać jedna tabletkę dziennie,popjając mała ilością plynu,najlepiej o stałej porze.Po skonczeniu opakowania nalezy rozpocząć kolejne bez przerwy.Nalezy kontynuować zazywanie tabletek równiez w dniach krwawienia.
Magda tu jest cos dla Ciebie a leki sa dawkowane po jednej tabletce dziennie. Duzo wiecej informacji znajdziesz wlasnie w tym watku gdyz Karolinka bardzo ladnie wszystko opisala duzo wczesniej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielający się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Re: Visanne

Post autor: magda000777 »

Dziękuje doczytałam już wszystkie posty z tego działu.. interesuje mnie jeszcze długość brania tego leku.. Czy to jest kuracja na jakiś okres czasu czy na stałe?
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Madziu długość kuracji zależy od tego jak zaawansowana jest endo.U mnie na początek lekarz dał 6 misięcy,potem laparoskopia i zobaczymy jaki czas potem jeszcze.Bierzesz po jednej tabletce dziennie,w opakowaniu jest ich 28.Ja biore je w systemie ciągłym tzn.nie stosuję przerw.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Witajcie, ja po konsultacji z lekarzem (leczę się w lux-med tylko że mam refundację 100% z zakładu pracy) dostałam dziś receptę na visanne. Zapłaciłam 169,99. Mieszkam w Łodzi. Sprawdzę czy ta apteka prowadzi wysyłkę.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje i mam nadzieje ze ta informacja przyda sie dziewczynom w przyszlosci gdyz jak na razie ten lek jest najtanszy w Twoich okolicach. Kazda informacja bedzie przydatna :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Apteka KWIATY POLSKIE, 93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 286 ( wejście nie od Piotrkowskiej tylko od pl.reymonta)
Godziny otwarcia PON.-PT. 8.00-22.00
SOB. 8.00-14.00
email: plac.reymonta@grupakwiatypolskie.pl

telefon: (42) 683-22-77
wszystkie informacje ;)
Znalazłam tak jak wczoraj obiecałam sklep internetowy tej apteki. Nie ma niestety visanne, ale już do nich napisałam z zapytaniem czy jest możliwość dołączenia go do oferty. Jak będę miała odpowiedz dam znać czy jest jakaś nadzieja ;)
Moja mam obiecała, że podejdzie jeszcze do jednej apteki. Kupowała leki dla mojego brata ale różnice w cenie były kolosalne. Jak się okaże, że jest taniej dam znać.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

W Łodzi występuje 5 aptek tej sieci(adresy w linku). W linku znajdziecie też placówki tej sieci w innych miastach. Warto sprawdzić jak tam wyglądają ceny:
http://www.grupakwiatypolskie.pl/apteki.htm
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

catrina27 dzieki za na namiar :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

odpowiedz od apteki:
"Witamy.
Przykro nam: nasza oferta wysyłkowa leków nie obejmuje preparatów
wydawanych na podstawie recepty lekarskiej, nawet jeżeli miałaby być ona
przez Panią dostarczona.
Pozdrawiamy
Apteka Tanie-Leczenie.pl"

Trudno, zapytać nie szkodziło...
Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

szkoda...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

catrina27 pisze:odpowiedz od apteki:
"Witamy.
Przykro nam: nasza oferta wysyłkowa leków nie obejmuje preparatów
wydawanych na podstawie recepty lekarskiej, nawet jeżeli miałaby być ona
przez Panią dostarczona.
Pozdrawiamy
Apteka Tanie-Leczenie.pl"

Trudno, zapytać nie szkodziło...
Mimo wszystko uwazam ze i tak dobrze ze jest namiar na ta siec aptek bo na pewno nie sa tylko w Lodzi wiec wystarczy wyskoczyc do pobliskiego miasta gdzie znajduje sie ta apteka.
Ciekawe czy zamawiaja jezeli chce sie zakupic Visanne w danej aptece a jest sie osoba przyjezdna i nie ma takiej mozliwosci zeby jezdzic w kolko co drugi dzien.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

No z tego co widzę po mapie ( link powyżej) nie mają sieci w całej Polsce :( Częstochowa, Kalisz , Konin, Sieradz itd... bardziej centralna polska. Co do zamawiania to pod każdym adresem są dane :godz. otwarcia, e-mail i co ważne telefon ;) Podejrzewam, że po wcześniejszym zmówieniu telefonicznym odłożą. Albo choć poinformują czy mają na stanie by nie jechać na próżno.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Visanne

Post autor: domowniczka »

to mozna sobie zrobic ciekawa wycieczke ;) przy okazji wyprawy po lekarstwo :) kupic przewodnik :) zwiedzic pare zabytkow :) dziewczyny, to bodziec, zeby polaczyc przyjemne z pozytecznym ;)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

No podczas wycieczki proszę uwzględnić jeden z punktów programu (odwiedziny mnie) polecam się jako przewodniczkę, gdyby ktoś chciał do Łodzi przyjechać. Służę pomocą ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

ja zapraszam do Olsztyna jak bede podczas urlopu w kraju bo tak to przebywam poza granicami kraju - chociaz z drugiej strony nie ma tej sieci aptek ani w Olsztynie ani w Anglii wiec co ja wymagam od Was - ale sa za to jeziorka ktore przyciagna bardziej niz jakas apteka ;) :D a zima byly fajne figurki wykonane z lodu :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Witajcie kochane
troszkę mnie nie było,problemy z komputerem.Leżę chora w domku,rozłozyło mnie na całego.
Może kobietki z Łodzi poprowadzą dystrybucję Visanne :D Będziemy wysyłać im receptę,a one nam lek??
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

karolina794 pisze:Witajcie kochane
troszkę mnie nie było,problemy z komputerem.Leżę chora w domku,rozłozyło mnie na całego.
Zycze zdrowka i nie poddawaj sie - lez ile wlezie i dbaj o siebie bardzo. A tak w ogole co Cie dopadlo jak mozna wedziec - czyzby grypa (bo wiem ze jestt o taki wlasnie okres kiedy dopada nas to chorobsko)???
karolina794 pisze:Może kobietki z Łodzi poprowadzą dystrybucję Visanne :D Będziemy wysyłać im receptę,a one nam lek??
calkiem dobry pomysl z tytmi wysylkami ... tylko trzeba sobie zaufac w kwestii finansowej oraz ze na pewno lek dojdzie do wlascicielki recepty ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Karolinko,

a jak sprawy z dofinansowaniem na lek Visanne - dowiedzialas sie juz czegos wiecej ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Wy na poważnie myślicie o tej wysyłce?
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Ja nie mysle o wysylce gdyz bede miec inne leczenie - ale moze ktoras z dziewczyn mysli powaznie i byloby duzo taniej niz wydawac ponad 200 zl.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Visanne

Post autor: cattipo »

Witam, własnie jestem po usg od 2 miesięcy biorę Visanne i powiem że mój lekarz się pozytywnie zszokował, lek pomaga w bardzo dużym stopniu. Do Łodzi mam 300 km wiec trochę daleko, ale dobrze wiedzieć może kiedyś przejazdem będę to sobie kupię taniej lekarstwo, ja sprawdziłam wszystkie apteki w moim rejonie i znalazłam za 207zł, ale na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Pozdrawiam Serdecznie i powodzonka!
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Popieram czym jest 200zł biorąc pod uwagę cenę życia ;)
Jak się czujesz? Ja po przeczytaniu ulotki się trochę przeraziłam, ale jestem też miło rozczarowana. Nie mam dolegliwości typu: migreny, zawroty głowy, zmiana nastroju itp. co dziwne zmniejszył mi się trądzik i waga bez zmian. Rozregulowała mi się @ tylko jakieś drobne plamienia, ale tym się nie przejmuję bo wiem, że to norma. U mnie wszystko będzie wiadomo 19 lutego.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

ja nie stosowalam jeszcze Visanne... ale gdybym slyszala o tym leku rok temu na pewno bym sie skusila... :) i od razu uprzedzam ewentualne przypuszczenia - za reklame nikt mi nie placi ;) :D
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Visanne

Post autor: cattipo »

Witam,
jeśli chodzi o skutki uboczne, to chyba zależy od organizmu, ja jak narazie nie mam żadnego z wymienionych na ulotce (odpukać we wszystko niemalowane w co się da) i z tego się niezmiernie ciesze. A kilogramy nadal zrzucam więc nie wpływa na zatrzymywanie wody w ciałku. Trzeba uważać tylko na wątróbkę żeby dobrze czyściła z toksyn :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Cattipo napisałaś, że
cattipo pisze:Witam, własnie jestem po usg od 2 miesięcy biorę Visanne i powiem że mój lekarz się pozytywnie zszokował, lek pomaga w bardzo dużym stopniu
W jak dużym stopniu zmienił się Twój stan zdrowia? Czytałam jedną wypowiedź dziewczyny, która miała torbiel 5 cm, a po 2 miesięcznej kuracji Visanne zmniejszył się do 2,5cm. Stąd moje pytanie o Twoje zmiany.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Dziewczyny ja jestem po 4 opakowaniu Visanne i czuję sie rewelacyjnie.Mogę przede wszystkim normalnie funkcjonować i pracować.Na dzień dzisiejszy torbiele które mam nie powiększyły sie ,ani też nie pojawiły się kolejne przeżuty.Nie odnowtowałam u siebie tez żadnych skutków ubocznych,poza bólami głowy na początku,ale to minęło.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”