Visanne

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

Bardzo ci wspolczuje. Ja tez mam problem z jelitem grubym. Tydzien temu bylam na kolonoskopii i okazalo sie, ze czeka mnie powazna operacja. Jestem jednak dobrej mysli i ciesze sie, ze wreszcie udalo sie zdiagnozowac co mi jest, skad te ciagle klopoty z zalatwianiem sie, ucisk na pupe, zwlaszcza pod koniec dnia. Kochana zycze ci szybkiego powrotu do zdrowia. mam nadzieje, ze teraz dolegliwosci bolowe ustapia. Najwazniejsze, ze lekarz nie pozostawil cie bez lekow i dobrze, ze bedziesz znowu przyjmowac Visanne. Goraco caluje i pisz co u ciebie.
ewooncia1 pisze:Czy któraś z Was miała objawy niepożądane podczas stosowania Visanne?

Ja lecze sie V. prawie od dwoch lat. Poczatek byl trudny, bo przez pierwsze dwa m-ce bolal mnie brzuch jak przed @, piersi, mialam zawroty glowy i plamienia. Mysle, ze czesciowo bylo to spowodowane nieregularnym zazywaniem tabletek. Od kiedy biore je o jednej godzinie wszystko sie uspokoilo. Generalnie lek zatrzymuje rozwoj endo i usuwa niewielki ogniska. U mnie jednak potrzebna jest wieksza operacja, zeby usunac zrosty z jelit.
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Visanne

Post autor: Lilla23 »

Lauretto, strasznie mi przykro, że spotkało Cię coś takiego. Czy te zniszczenia w jelicie były spowodowane przez ogniska endo, albo zrosty? Jakim cudem kawałek obumarł?! Nie słyszałam jeszcze o czymś takim.
Wypoczywaj dużo i dbaj o siebie. Trzymam kciuki za Twoją rekonwalescencję i brak bólu!
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: Visanne

Post autor: lauretta1979 »

kochane kobietki bardzo wam dziękuję za wsparcie.Agachd1 torbielki masz na jelitach?
trzymajcie się też i zdrowka Wam wszystkim życzę .
ZAPRASZAM NA wątek "ENDOMETRIOZA-PROBLEM Z JELITEM"
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
veille
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:14

Re: Visanne

Post autor: veille »

Cześć Kobitki!
Mam do Was ważne pytanie. Od pół roku biorę Visanne i teraz mam je odstawić i przejść na anty. Problem polega na tym, że nie wiem czy robić jakąś przerwę w zamianie tabletek, a jeśli tak to ile ma trwać...!
Moja lekarka jest na urlopie i nie wiem co mam robić... Przy ostatniej wizycie nie sprecyzowała tego a teraz jestem w kropce...

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Przeczytaj ulotke ktora jest z tabletkami - tam jest to wyjasnione w momencie jak przechodzisz z jednych tabletek na inne. Mam nadzieje ze ta informacja w ulotce bedzie pomocna.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
veille
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:14

Re: Visanne

Post autor: veille »

Niestety nic takiego nie znalazłam w ulotkach...
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Visanne

Post autor: Lilla23 »

Ja też będę przechodzić z V na tabletki i dziś mi lekarka powiedziała, że muszę odczekać do pierwszego @ po V i zacząć brak antykoncepcyjne w ciągu pierwszych 5 dni cyklu (czyli w trakcie @). Wytłumaczyła mi, że nie mogę przejść z jednego silnego hormonu na drugi, bo by się straszne zamieszanie hormonalne zrobiło w organizmie. V powoduje przecież sztuczną menopauzę, a anty to jakby stan sztucznej ciąży. Ale możesz zapytać jeszcze w aptece farmaceutę.
veille
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:14

Re: Visanne

Post autor: veille »

Dzięki bardzo!!!! Też tak myślałam, tak na logikę, ale wolałam się upewnić:)
Dziękuję

Jeszcze skonsultuję się z farmaceutą :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Kochane w momencie zaprzestania luracji Visanne,aby przejść na antyki musisz odczekać do momentu wystapienia miesiączki i pierwszą tabletkę any bierzesz w pierwszy dzień cyklu.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

lauretta1979 pisze:Agachd1 torbielki masz na jelitach?
Nie. Mam zrosty, ktore na szczescie sa tylko na zewnetrznych sciankach jelita. Kolonoskopia potwierdzila, ze w srodku brak endometrium. POzdrawiam.
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Visanne

Post autor: poziomko »

Agachod a czy te zrosty, które masz na jelitach zostały stwierdzone podczas kolanoskopi czy już podczas laparoskopii?
Bo nie wiem, czy powinnam się również udać do proktologa, mam b. częste biegunki (czasem 3-4 razy dziennie) i "ciągnie" mnie bólowo podczas wypróżniania (za każdym razem). Przed laparoskopią miałam częste skręty jelit, takie, że musiałam zwinąć się w kłębek, ale od zabiegu codziennie piję koper włoski i jest dużo lepiej.
Po laparoskopii pani dr mi powiedziała, że miałam zrosty również na jelitach (najprawdopodobniej po laparotomii) i, że te mogą się odbudować.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

Zrosty zostaly potwierdzone podczas laparo. Lekarz tego nie dotykal, poniewaz przed operacja nie mialam lewatywy wiec bal sie, ze jak cos sie stanie moga byc problemy. Wszystko bedzie usuwana podczas operacji 12stego marca, poczas ktorej bedzie rowniez wycinane jelito, ktore w jednym miejscu jest zakrecone w spiralke. Podczas kolonoskopii lekarz obejrzal jelito w srodku i nie znalazl tam endometrium. Ja mialam skierowanie od gina. Moze ty tez powinnas poprosic o skierowanie na to badanie. W sumie samo badanie jest ok, bo ja mialam narkoze. Najgorsze bylo picie plynow czyszczacych jelito. Wszystko do przezycia, a badanie naprawde wiele wyjasnilo. No i nie wiem czy powinnas isc do proktologa. Ja sie leczylam rok na hemoroidy, a po roku okazalo sie, ze mam przerosnieta tkanke w odbycie.( co tez zobaczyl inny lekarz podczas kolonoskopii) Jak proktolog mogl tego nie widziec? To przeciez jego dzialka co nie? Pozdrawiam.
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Visanne

Post autor: madziaj »

lauretta przykro mi ze musialas przejsc przez takie pieklo. Nie przejmuj sie, nie jestes sama z ta choroba, my rowniez mamy rozne przykre doswiadczenia z nia zwiazane. Polecam konsultacje u kilku lekarzy. Ja rowniez biore visanne i czuje sie nieszczegolnie. Biore dopiero II opakowanie ale bole podbrzusza i krwawienia mam ;/ nei wiem czy to w ogole zaczyna dzialac czy nie..

buziaki, i nie daj sie!! :) pisz jak sie czujesz.
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: Visanne

Post autor: lauretta1979 »

Witajcie kochane kobietki.
AGACHOD1 będę trzymała mocno kciuki tego 12 marca za Ciebie aby wszystko się udało i dobrze skończyło.Mnie też czeka usunięcie części jelita ale jeszcze nie teraz.(Tak na marginesie ja ciągle mam nadzieję że wszystko zacznie pracować u mnie jak trzeba w tym jelitku).
Przed taką operacją na jaką idziesz Agachod1 same lewatywy nie wystarczą,tydzien przed bedziesz musiala brac odpowiednie leki oczyszczające i odkarzające jelito no i lekka dietka a 3 dni przed zero jedzenia tylko woda.a dzien przed operacją nawet wody nie dostaniesz jedynie kroplówkę nawadniającą.Tak mi powiedział mój lekarz że takie są procedury przy operacjach na jelicie...przynajmniej grubym.
A jakie są przyczyny zakręcenia u Ciebie tego jelita w spiralke?jakieś Zrosty??i dlaczego od razu chcą to usunąć?nie mogą tej części poprostu jakby to nazwać "wyprostować"?
Dziękuję MADZIAJ za słowa otuchy! :) Ja właśnie zaczełam brać 2 opakowanie "V"Nie mam przynajmniej narazie plamien ani bóli brzucha.Przy wcześniejszej 7-mies.kuracji w tamtym roku to plamiłam chyba ze 3 miesiące i miałam czasem taki ciągnący,tępy ból w dole brzucha ale nie za mocny no i piersi mnie bolały czasem tak mocno ze dotknąć sie nie bylam w stanie,plus był taki że się powiększyły o jeden rozmiar :P
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Visanne

Post autor: madziaj »

czesc dziewczyny

zaczynam sie martwic, bo mam 2 tydzien krwawienia podczas brania II opakowania Visanne. I bardzo silne bole podbrzusza, co prawda nie tak silne jak miewalam wczesniej podczas miesiaczki, ale silne i trwaja juz ponad tydzien. co wy o tym myslicie? przez pierwszy mies mialam zwykle plamienia a pozniej okres. Czytalam ulotke o skutkach ubocznych i bylo napisane ze wystepuja krwawienia. myslicie ze to powod aby sie udac do lekarza? ile powiinno trwac takie krwawienie czy ktoras z was miala??

pozdrowka:**
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Madzia jezeli Cie to niepokoi to skontaktuj sie z lekarzem - bedzie w stanie powiedziec Ci wiecej a Ty dokladniej bedziesz mogla wyjasnic jak to u Ciebie wyglada. Mysle ze jezeli masz krwawienia to lepiej jak porozmawiasz z lekarzem bo przyczyny moga byc rozne.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

lauretta1979 pisze:Przed taką operacją na jaką idziesz Agachod1 same lewatywy nie wystarczą,tydzien przed bedziesz musiala brac odpowiednie leki oczyszczające i odkarzające jelito no i lekka dietka a 3 dni przed zero jedzenia tylko woda.a dzien przed operacją nawet wody nie dostaniesz jedynie kroplówkę nawadniającą.Tak mi powiedział mój lekarz że takie są procedury przy operacjach na jelicie...przynajmniej grubym.
A jakie są przyczyny zakręcenia u Ciebie tego jelita w spiralke?jakieś Zrosty??i dlaczego od razu chcą to usunąć?nie mogą tej części poprostu jakby to nazwać "wyprostować"?
Ja operacje mam za trzy dni i nic mi nikt nie mowil o takim przygotowaniu jak piszesz. Ja lecze sie w Niemczech i tutaj jest naprawde inaczej. Dziewczyny mnie pytaly czy musialam odstawic Visanne. Dzwonilam w pon i powiedziano mi, ze moge spokojnie brac tylko w dzien operacji musze byc na czczo. Ja myslalam, ze w przeddzien bede musiala wypic plyny czyszczace jelito, ale nic takiego mi nie powiedziano. A jezeli chodzi o zakrecone jelito; to jest wada z jaka sie urodzilam. Kiedy bylam niemowleciem mialam klpopty z zaparciami. Matka zabrala mnie do lekarza, a on stwierdzil, ze mam wade jelita grubego i ze potrzebna jest operacja. To, co mam w brzuchu musi byc usuniete, poniewaz przeszkadza mi caly czas. Nadmiar jelita uciska na odbyt i powoduje bole nie tylko przy wyproznianiu sie. Teraz boli caly czas jakies piec min po wyjsciu z toalety. Ja sie ciesze, ze juz niedlugo skonczy sie ten koszmar, bo ilez mozna sie meczyc i to z tak bagatelna sprawa jaka jest kibelek. Pozdrawiam i dzieki za wsparcie.
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Visanne

Post autor: madziaj »

zadzwonilam do lekarza, bo on jest z poznania wiec mam daleko bardzo do niego. Powiedzial mi ze skape krwawienie moze wystapic do 3 cyklu wlaczile od momentu stosowania tabletek. ja jakos scpetycznie jestem nastawiona, nie chce mi sie w to wierzyc zwlaszcza ze krwawie srednio intensywnie ale juz II tydzien.. i boli mnie pdobrzusze strasznie mocno:(( a wszystkie dzeiwczyny mowia o plamieniu, zadna nie miala krwawien
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

Madziu, nie przejmuj sie. Nie kazda z nas reaguje tak samo. Niektore dziewczyny tez mialy krwawienia, ale takie objawy trwaja do trzech mcy. No i bole podbrzusza tez sie w to wliczaja. Kazdy organizm jest inny i kazdy inaczej reaguje na lek. Takze i endo jest inaczej odczuwana przez kobiety. Mozna miec I stopien endo i odczuwac bol, a mozna miec IV i w ogole nie miec zadnych dolegliwosci. Na razie zdaj sie na lekarza, badz cierpliwa i czekaj tym bardziej, ze jak zaznaczylas krwawienie sie nie nasila. Jedyne co moge doradzic to uzupelnianie niedoboru zelaza. Przy dluzszym krwawieniu warto o tym pomyslec. Pozdrawiam i zycze milego weekendu. :)
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: Visanne

Post autor: lauretta1979 »

MADZAIJ ja mam krwawienie juz tydzien(i nie wiem ile jeszcze potrwa)a wczesniej przed krwawieniem mialam takie plamienia brązowe które po jakichś 7 dniach przeszły w czystą krew.Leciutki ból podbrzusza i kłujący ból jajnika ale nie mocny.Każda dziewczyna reaguje inaczej więc myślę że nie masz powodów do niepokoju.I tak jak powiedziała AGACHOD,bądź cierpliwa i zdaj sie na lekarza.Pozdrawiam serdecznie :D
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

A czy bierzecie tabletki o jednej godzinie? To wazne, poniewaz z powodu roznego czasu przyjmowania, plamienie i krwawienia moga sie przedluzac. Zwroccie na to prosze uwage. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

agachod1 pisze:A czy bierzecie tabletki o jednej godzinie? To wazne, poniewaz z powodu roznego czasu przyjmowania, plamienie i krwawienia moga sie przedluzac. Zwroccie na to prosze uwage. Pozdrawiam.

Agachod ma to duże znaczenie-u mnie przynajmniej miało,więc ja sobie ustaliłam,że zawsze rano po umyciu zębów brałam Visanne.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
InezRS
Udzielający się
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2012, 12:39

Re: Visanne

Post autor: InezRS »

Ja od razu ustawiłam przyjmowanie o jednej porze wieczorem i nie mam żadnych plamień jak na razie. Z czego bardzo się ciesze.
Awatar użytkownika
lauretta1979
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 16:56

Re: Visanne

Post autor: lauretta1979 »

Przy wcześniejszej 7-mies. kuracji Vusanne bralam tak jak i teraz o stalej porze z tym że wtedy była to godz.20 a teraz 10 rano.Czyli od razu po śniadanku biore tabletke :)
Wczesniej mialam takie brudne jak i krwiste plamienia i teraz tez.Jest to strasznie denerwujące i przeszkadza.
INES a na którym opakowaniu juz jestes?super ze nie masz problemu z tymi plamieniami:)
pozdrawiam Was dziewczyny! :D
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili.
InezRS
Udzielający się
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2012, 12:39

Re: Visanne

Post autor: InezRS »

dopiero skończyłam pierwsze opakowanie i jem 3 tabletkę z drugiego. Ale już jeden "cykl" przeszedł czysty i kompletnie nic się nie pojawiło.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

To dobrze, ze macie staly czas przyjmowania Visanne. Nie u kazdego ma to znaczenie, ale lepiej trzymac sie stalych godzin, zeby nie przedluzac czasu adaptacji organizmu do nowego leku. Pozdrawiam.
Kasik
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 16:56

Re: Visanne

Post autor: Kasik »

Witajcie,
Mam 36 lat. Od listopada 2011 zdiagnozowali u mnie edometriozę. Usunięto mi lewy jajnik i od grudnia stale przyjmuję Visanne. Początki były takie sobie, tzn. dostałam lekki trądzik, miałam huśtawki nastroju. Od połowy drugiego opakowania wszystko się unormowało. Najważniejsze jednak było to, iż nie miałam @. Zawsze to był u mnie problem, bo nie dość, że bolesne to jeszcze obfite. Można powiedzieć, że byłabym całkiem happy, gdyby nie fakt, iż od tygodnia zaczęły się plamienia, na początku takie delikatne, ale od kilku dni były bardziej intensywne i zmieniły kolor na bardziej brunatny. Najwięcej jest nad ranem lub bezpośrednio po oddawaniu moczu. W tym tygodniu idę na wizytę kontrolną, mam nadzieję, że lekarz mnie uspokoi, to dam Wam znać. Generalnie nie jest źle. Pozdrawiam
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Visanne

Post autor: agachod1 »

Kasiu. Plamienia przy Viasnne to normalka. Ja plamilam przez trzy mce i bolal mnie brzuch. Potem wszystko sie uspokoilo. Cigle biore tabletki od wypadania wlosow, a poza tym nie mam zadnych problemow. Mysle, ze to plamienie to efekt przyzwyczajania sie organizmu do leku i ze to minie tylko musisz byc cierpliwa. Jedna pora zazywania tabletek jest wazna. Pozdrawiam.
Kasik
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 16:56

Re: Visanne

Post autor: Kasik »

Dziękuję.
Jestem pełna optymizmu i wiary, że będzie dobrze. Leki przyjmuję jak w zegarku o jednej porze i wszystkim to polecam, bez względu na to jakie leki przyjmują. Dobrze, że można się podzielić z kimś, kto ma podobne problemy i doświadczenia.
Pozdrawiam
kate77
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 15:44

Re: Visanne

Post autor: kate77 »

hej :) dawno tu nie zaglądałam :)
jestem po 7 miesięcznej kuracji Visanne i torbiel 4,5 cm zniknęła... co za szczęście uciekałam ze stołu operacyjnego.
W swojej karierze z Endo to byłaby moja 4 operacja...hmmmm uważam, że to jest lek dla mnie..
pozdrawiam wszytskie Endobabki
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”