OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

Środek do dezynfekcji OcteniSept do stosowania na rany, błonę śluzową i skórę
- wszechstronne zastosowanie dezynfekcyjne
- wpomaga leczenie grzybicy i martwic
- do stosowania na rany, błonę śluzową i skórę
OcteniSept
OcteniSept
octenisept.jpg (5.74 KiB) Przejrzano 11831 razy
Opis działania OcteniSept
Środek OceniSept jest płynem dezynfekującym zawierającym substancje czynne: dichlorowodorek octenidyny, alkohol fenoksyetylenowy. Płyn OcteniSept działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo.

Wskazania
Płyn OcteniSept przeznaczony jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z zaopatrywaniem ran, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii, położnictwie, urologii, proktologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, stomatologii, itd.

- przy opracowywaniu czystych i płukaniu zakażonych ran chirurgicznych
- przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych i owrzodzeń żylnych
- przy płukaniu otwartych ropni okołoodbytniczych, zakażonych krwiaków, itp.
- przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych
- w obrębie narządów rodnych kobiety, np. zapalenie pochwy i żołędzi prącia mężczyzny
- przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym
- przy cewnikowaniu
- przed badaniami dopochwowymi
- przy czynnościach przed, w trakcie i po porodzie
- do pooperacyjnych i poporodowych irygacji pochwy przed założeniem wkładki wewnątrzmacicznej
- przed czynnościami związanymi ze sztucznym zapłodnieniem
- przed badaniami andrologicznymi
- w pediatrii
- do dezynfekcji jamy ustnej, np. afty, resekcja zęba

Działanie
- Bakteriobójcze: G(+)(łącznie z MRSA, Chlamydium, Mycoplasma), G (-).
- Grzybobójcze
- Drożdżakobójcze
- Pierwotniakobójcze (łącznie z Trichomonas)
- Wirusobójcze (Herpes simplex, HBV i HIV)

Sposób użycia OcteniSept
Płyn OcteniSept zalecany jest do stosowania w postaci nie rozcieńczonej

Odkażanie ran chirurgicznych:
Skuteczność preparatu OcteniSept potwierdzono podczas opracowywania czystych i zakażonych ran chirurgicznych. płyn OcteniSept łączy funkcje odkażające, analgetyczne i oczyszczające zakażone rany z martwych tkanek i wydzieliny, przez co wpływa korzystnie na proces gojenia. Odkażanie otoczenia rany należy przeprowadzać za pomocą jałowych gazików nasączonych nierozcieńczonym płynem OcteniSept promieniście od środka na zewnątrz rany.

Płukanie zakażonych ran chirurgicznych:
Przemywanie zakażonych ran, przetok podskórnych należy wykonywać za pomocą strzykawki i kaniuli. Pozostawienie gazików setonów nasyconych płynem OcteniSept w obrębie zakażonej rany sprzyja oddzielaniu się martwiczych tkanek i pozwala na szybsze zagojenie się rany poprzez założenie wtórnych szwów.

Opracowywanie zakażonych ran oparzeniowych, owrzodzeń żylnych podudzi, owrzodzeń troficznych w przebiegu chorób układowych (cukrzycy, miażdżycy, itp.):
W przypadkach zakażonych ran oparzeniowych, owrzodzeniach żylnych itp. preparat OcteniSept stosujemy w postaci przymoczek (gaziki nasycone płynem). Gaziki należy zmieniać raz, a w przypadku bardzo dużej ilości martwiejących tkanek i wydzieliny dwa razy na dobę umocowując opatrunek za pomocą siatki gazowej lub bandaży dzianych.

Dezynfekcja skory i błony śluzowej:
Partie skory i błon śluzowych, które mają być poddane zabiegowi muszę być dokładnie zwilżone jałowym gazikiem nasączonym preparatem OcteniSept. należy przestrzegać wymaganego czasu oddziaływania minimum 1 minuta, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut. W sporadycznych przypadkach, po podjęciu takiej decyzji przez lekarza, można użyć płynu OcteniSept z atomizera rozpylając go bezpośrednio na dostępne partie skóry i błon śluzowych. Należy zwrócić uwagę na równomierne zwilżenie całej powierzchni. Pozostawić na co najmniej 1 minutę. Jako terapia wspomagająca w leczeniu grzybic skory, między palcami stóp preparat rozpylać na chore powierzchnie rano i wieczorem przez okres 14 dni.

Irygacje:
OcteniSept może być z powodzeniem stosowany do irygacji pochwy. Wymagany czas oddziaływania to 60 sekund. Skuteczność jest często osiągana przy rozcieńczeniu 1:1 z wodą jałową. W licznych badaniach klinicznych wykazano, że preparat OctniSept posiada doskonale działanie bójcze przeciwko różnym bakteriom, m.in. Gram dodatnim i Gram ujemnym.

Dezynfekcja jamy ustnej OcteniSept:
Jamę ustną należy płukać intensywnie ilością 20ml płynu OcteniSept przez ok. 20 sek.
Ostrzeżenia: Preparat do stosowania na ranę, błonę śluzową i skórę. Przy płukaniu ran należy uważać aby preparat nie był wprowadzany względnie wstrzykiwany do tkanki pod ciśnieniem. W przypadku płukania jam rany należy zwracać uwagę, aby był zapewniony odpływ (np. drenaż, odsysacz). unikać kontaktu płynu z oczami. Nie zaleca się stosowania preparatu OcteniSept do wnętrza ucha oraz nie należy dopuszczać do jego połykania. Zastosowanie prepeparatu OcteniSept do płukania jamy brzusznej nie jest na chwilę obecną poparte dostateczną ilością badań klinicznych i podlega decyzji lekarza. Dichlorowodowek octenidyny jest bardziej toksyczny przy stosowaniu dożylnym niż doustnym, dlatego należy unikać dostania się płynu w większych ilościach do krwioobiegu, np. na skutek pomyłkowej iniekcji. Z uwagi na to, że dichlorowodorek octenidyny w preparacie OcteniSept występuje tylko w ilości 0,1% zagrożenie tą substancją jest ekstremalnie mało prawdopodobne.

Warunki przechowywania:
przechowywać w temperaturze poniżej 25 st. C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Preparat dostępny bez recepty.

Nie stosować leku po upływie terminu ważności. Pojemność butelki 1 l, 250 ml lub 50 ml.

Zrodlo: http://www.novamed.pl/srodek-do-dezynfe ... wa-i-skore
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

nadal widac ze pojawia sie ropa w pepku ale moge dodac ze srodek antyseptyczny OcteniSept bardzo mi pomaga i coraz mniej jest ropnej wydzieliny.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: domowniczka »

cale szczescie, ze Ci to pomaga!!!! Pzdr. i zycze, abys szybko wrocila do formy :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

domowniczka pisze:cale szczescie, ze Ci to pomaga!!!! Pzdr. i zycze, abys szybko wrocila do formy :)
dziekuje - mam nadzieje ze wroce ale teraz moge leniuchowac jeszcze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: vwd »

rana nie ropieje juz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

rana nie ropieje juz tak mocno jak na poczatku ale nadal przemywam brzuszek i widac postepy w gojeniu - obecnie przemywam brzuszek 3 razy dziennie podczas gdy wczesniej musialam czesciej bo duzo ropy wydostawalo sie na poczatku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

moge oswiadczyc ze nie mam juz wydzieliny ropnej z pepka :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: vwd »

wreszcie! dosc dlugo to trwalo... ale dobrze, ze masz juz ten problem z glowy :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

w sumie nie mialam juz przed sylwestrem ale stosowalam po tym okresie i stosuje bo czasem pojawiaja sie minimalne krwawienia z pepka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: cattipo »

Witam, to bardzo dobry środek, zaczęłam go używać dwa lata temu po operacji i używam do dziś zwłaszcza jak się ktoś w domciu skaleczy. :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: catrina27 »

Dobrze wiedzieć, że jest taki środek. Mi po operacji kazali się myć tym okropnym białym mydłem w płynie...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

Oprocz tego ze stosowalam ten srodek to uzywalam do kapieli szare mydlo w plynie Bialy Jelen.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: catrina27 »

Ja stosowałam samego białego jelenia. Zagoiło się naprawdę szybko, ale odstrasza mnie konsystencja i zapach... Na przyszłość zastosuję oba te środki ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: domowniczka »

a ja szare mydlo stosuje codziennie ;) tania jestem w uzyciu :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: OcteniSept - srodek do dezynfekcji

Post autor: gosiak76 »

ja stosuje szare mydlo plus moj skuteczny srodek dezynfekujacy w sprayu - skoro pomogl wczesniej to mam nadzieje ze nie zawiedzie mnie i tym razem ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”