Femodene

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Femodene

Post autor: EveLondon »

Witam wlasnie zostalam przestawiona z Microgyn 30 na Femodene - "Gestodene,Elhinylestradiol" ( w polsce znane jako Femoden) z firmy Bayer. Tabeletki antykoncepcyjne ktore mam brac bez przerwy by zatrzymac okres. Przy Microgynie mialam mnostwo skutkow ubocznych przez co nie moglam funkcjonowac ten ma przede wszystkim unormowac teraz hormony i zatrzymac plamienia no i mam poczuc sie lepiej.
W ulotce pisze ze zawieraja (sorry ulotka po angielsku ale chyba zrozumiale) :
75 micrograms of the progestogen gestodene
30 micrograms of the oestrogen ethinylestradiol
lactose, maize starch, povidone, magnesium stearate,sodium calcium edetate, sucrose, macrogol 6000, calcium carbonate, talc, montan glycol wax.

Skutki uboczne raczej podobne do wszystkich innych tabeletek antykoncepcyjnych, z tego co czytalam w internecie to kobiety sa zadowolone z tego leku i nie maja skutkow ubocznych. dam znac jak to u mnie pojdzie.
Tutaj link to podstaw tego leku:
http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=141 ... 507&menu=3
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Femodene

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje za informacje i czekamy na dalsze wiesci jak to wyglada u Ciebie. Powodzenia i mam nadzieje ze lek bedzie Tobie badziej odpowiadal.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Femodene

Post autor: domowniczka »

nie znam tego leki, ale dzieki, ze mnie oswiecilas :)
Trzeba szukac alternatywy :) Jak sie czujesz po jego stosowaniu?
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Femodene

Post autor: EveLondon »

hej takze jestem juz 10 dni na Femodene i powiem wam ze jest zupelna zmiana. Microgyn naprawde zle znosilam wogole zdalam sobie sprawe ze nie wiele pamietam z dni stosowania go bo zylam w jakims transie. teraz czuje sie dobrze, nie mam plamienia, libido nawet nie spadlo (co cieszy mojego faceta:)) mam czasami zaklucie w jajniku ale nic strasznego, ostatnio pobolewa mnie zoladek i problemy z wyproznianiem ale mysle ze to nie przez tabeletki. Takze poki co moge spokojnie polecic te tabeletki :D
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Femodene

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze czujesz sie lepiej na nich - pilnuj tych wszystkich symptomow i je notuj a jak bedziesz u lekarza to napomknij o nich - to jest naprawde wazne wtedy. Zycze abys czula sie tak dalej i zeby nic sie nie zmienilo a zoladek powrocil do normalnosci bez bolow jakichkolwiek.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Femodene

Post autor: EveLondon »

Tak wiec prawie koncze listek, przez pare dni mialam straszne skurcze w nadbrzuszu co wedlug ulotki znaczy ze watroba nie daje rady przy tych tabeletkach wiec poszlam do farmaceutki zapytac ( bo nie chcialam od razu przerzucac sie na nastepne tabeletki) powiedziala ze jesli juz dluzej biore to raczej nie watroba bo watroba by od razu zareagowala i powiedziala zebym poczekala pare dni no i faktycznie czuje sie juz lepiej :) takze jest dobrze :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Femodene

Post autor: gosiak76 »

Super wiadomosci i ciesze sie ze oszlas po rade - wspaniale ze czujesz sie juz duzo lepiej :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Femodene

Post autor: vwd »

EveLondon pisze: jest dobrze :)
super! :)
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Femodene

Post autor: EveLondon »

Tak wiec podsumowujac dzialanie femodene to bylam bardzo zadowolona, nie mialam zadnych skutkow ubocznych, czulam sie dobrze ( bole byly ale one zawsze sa) ale zadnych zmian nastrojow czy plamien. Niestety branie bez przerw nie pomoglo by zatrzymac okres a oto w tym chodzilo wiec ginekolog zalecil zmiane na provera ale uprzedzilam lekarza ze jak mi nie przypasuja to wracam na femodene hehe pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”