Czy to endometrioza?

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
gitarzystka
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2013, 00:40

Czy to endometrioza?

Post autor: gitarzystka »

Witam. :)
Może któraś z Was będzie potrafiła mi pomóc, bo sama sobie nie mogę poradzić.
Miesiączkę dostałam na miesiąc przed 12 urodzinami. Co ciekawe, od początku były bardzo regularne i praktycznie bezbolesne. Jakoś 3-4 lata temu (miałam 15 lat wtedy) pojawił się pierwszy ból. Po pół roku znowu, późnej znów po pół roku, po 3 miesiącach, co 2 miesiące, aż wreszcie doszło do tego, że co miesiąc zwijam się z bólu na podłodze (I to jest naprawdę masakryczny ból- dziewczyna wychowana w szpitalach Wam to mówi). Mniej więcej rok po pierwszym bólu skrócił się też drastycznie okres z 30 dni do 26. Co ciekawe, od paru miesięcy wyczuwam ten dzień owulacji, ponieważ czuję wyraźne kłucie w jajniku.
Niestety od jakiegoś pół roku, razem z moją macicą w pierwszy dzień okresu wesoło harcują również wszystkie mięśnie brzucha i okolic, wobec czego mam ciągłe (nawet przez kilkanaście godzin) parcie na pęcherz i nie tylko. Pomimo tego, że nie mam już w sobie nic, czego mogłabym się móc na toalecie pozbyć wciąż i wciąż odczuwam katorżniczą potrzebę załatwienia się. Nie muszę chyba dodawać, że jestem tym wszystkim wycieńczona i nic w pierwszy dzień okresu nie jem, co skutkuje mdłościami (nie wymiotuję, jest mi tylko niedobrze).
Wcześniej brałam to po prostu za zwykły fakt: okres=ból, ale teraz ten cały cyrk zaczyna mi się nie podobać, tym bardziej, że dowiedziałam się, że moja ciocia (siostra mamy) za czasów młodości często mdlała z bólu podczas okresu (a okresy mamy i siostry też do lekkich nie należą). Zaczęłam więc szperać w internecie i wyszperałam endometriozę, tylko mi to parcie na załatwienie się nie pasuje... Co o tym sądzicie? Pytam, bo ginekologa mam w innym mieście i nie chcę robić eskapady z rodzicami niepotrzebnie.
Za każdą opinię będę szalenie wdzięczna.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Witaj na naszym forum - dobrze ze odwazylas sie napisac. Jedyne co moge doradzic to wybranie sie do lekarza - nie sadze ze bedzie to niepotrzebna eskapada ale w takiej sytuacji konieczna jest konsultacja lekarza ginekologa, ktory podejmie dalsze plany dzialania zeby ustalic co jest nie tak u Ciebie i zaplanowac odpowiedni sposob lezenia. Pozdrawiam cieplo - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Karolinqa
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2022, 09:35

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: Karolinqa »

Dzięki za informacje. Bardzo przydatne informacje A byłaś tutaj: Leczenie Endometriozy Wrocław
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”