Endometrioza a ciąza?

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
martita0073
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa, 23 października 2013, 15:19

Endometrioza a ciąza?

Post autor: martita0073 »

Dzień dobry. Mialam 2 tyg temu wykonaną laparoskopie...stwierdzono 3 stopień endometriozy,której ogniska podobno usunięto,torbiel czekoladową,którą też usunięto,zrosty i lewy jajowód niedrożny-dodam że te wszystkie przypadłości były polewej stronie.Jeśli chodzi o prawą wszystko ok tam nie było nic ruszane..wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u swojego lekarza,który stwierdził,że stopień zaawansowania mojej choroby jest na tyle wysoki,że nie daje mi szans na samoistne zajście w ciąże i sugeruje in vitro. Nie powiem załamałam się...Powiedział , że jeśli chcę to mogę dać sobie to pół roku na próby i że cuda się zdarzają.Nie wiem co mam robić,mam cheć spróbować przez te pół roku spróbowac-a może sie uda?Dodam że mam 24 lata i leczę się również na niedoczynność tarczycy-proszę o jakąś radę.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endometrioza a ciąza?

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze warto sprobowac zajsc naturalnie a dodatkowo udac sie do endokrynologa by wyregulowac poziom pracy tarczycy. Moze dzieki temu uda sie zajsc gdyz w koncu prawy jajnik wciaz sprawnie funkcjonuje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endometrioza a ciąza?

Post autor: vwd »

probowac zawsze mozna :)
ciekawe jak ida Twoje proby? ;) ale warto miec swiadomosc, ze takie proby trwaja czesto latami....
Awatar użytkownika
kropek
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek, 16 września 2013, 15:29

Re: Endometrioza a ciąza?

Post autor: kropek »

Ja także mam zawaloną tylko lewą stronę. W poprzednim cyklu była dlatego lipa. Od wczoraj mam kolejny cykl, na prawy jajnik. Próbuje po raz kolejny
Obrazek
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endometrioza a ciąza?

Post autor: vwd »

ja tak samo - lewa strona do kitu
Awatar użytkownika
kropek
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek, 16 września 2013, 15:29

Re: Endometrioza a ciąza?

Post autor: kropek »

A jest rzeczywiście zależność pomiędzy tym, na którym jajniku była endo, a zajściem w ciąże? Na tym, który nie był chory jest łatwiej? Macie jakieś doświadczenia?
Obrazek
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endometrioza a ciąza?

Post autor: vwd »

nie wiem czy ktos prowadzil takie bad.
ale
w zasadzie wszyscy tak sugeruja ;)
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: Endometrioza a ciąza?

Post autor: lara »

martita.. hmm wiesz co szczerze? dziwię się, że lekarz już proponuje Ci in vitro..masz 3 stopień endo, ja też mam 3 stopien czesc jajnika wycietego i tez lewa strona jest gorsza , mialam dwie operacje potem leki ale lekarz mi nie powiedzial, ze mam sie nastawiac na in vitro od razu-wrecz pzreciwnie nic nie mie obiecal ze zajde w ciaze ale dal w jakims stopniu nadzieje-skoro jeszcze sie nie staralam o dziecko to nie moge myslec odrazu o in vitro.. jeden lekarz tez mnie straszyl, ze to tamto ale pochodzilam troche po lekarzach i zmienilam prowadzacego ..moze sporobuj pojsc do innego lekarza ktory konkretnie wezmie sie za leczenie a nie odrazu odbiera mlodej dziewczynie nadzieje ..fakt, że na pewno jest trudniej nam dziewczynom z tą glupia endometrioza no ale trzeba troszke miec nadziei :) życze Ci powodzenia i wytrwałości :) :* pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”