Na USG nie widac mojego jajnika

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: vwd »

Pierwszy raz spotkala mnie taka niespodzianka, gdy mialam bad. okresowe do zakladu pracy :) Lekarz pytal mnie o przebyte choroby, o blizny... Powiedzialam, ze mialam laparoskopie i czesciowa resekcje jajnika. Kiedy oznajmil, ze nie widzi na USG moich jajnikow pomyslalam, ze zasugerowal sie tym co uslyszal wczesniej. Nie przejelam sie tym wcale ;) Po mnie badal mojego kolege z pr. i u niego na USG zauwazyl guza na nerce, wiec pocieszlam kolege, ze to kiepski specjalista, bo u mnie nie znalzl jajnikow :D A potem okazalo sie, ze kolega mial raka nerki :( i te nerke mu musieli usunac...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: vwd »

Po raz drugi spotkalam sie z tym, ze na USG nie widac jajnika, gdy na odzdz. gin. z powodu bolu brzucha trafila moja kolezanka, matka 2 dzieci, majaca 30 lat, kt. nigdy nie miala zadnych operacji. To jej wlasnie schowal sie jajnik na USG, ale znalazl sie po tygodniu ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: gosiak76 »

ojej to rzeczywiscie nieciekawa sytuacja z kolega.

wiec co sie stalo z tym janikiem wtedy ze go nie widac na usg a pozniej jest widoczny?? schowal sie czy sie skleil z innym organem??

Ja mialam robione usg 18pazdziernika i wczoraj odebralam wynik od lekarza rodzinnego - napisano ze nie mozna bylo zidentyfikowac lewego jajnika w mojej sytuacji chociaz wiem ze ten jajnik byl widoczny 2 miesiace temu kiedy to bylo robione usg 26 sierpnia i byla na nim 4 cm torbiel dwukomorowa.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: vwd »

No, i trzeci przypadek: na wizycie kontrolnej po laparatomii nie znaleziono u mnie jajnikow :( Przypomne, ze jeden mialam miec usuniety, ale drugi byl zawsze zdrowy, wiec... Potem mialam robione 2xUSG na innym sprzecie u innego lekarza i tez nic nie znaleziono :( Dopiero po 3 miesiacach sie pojawil 8) ale na bad. poszlam po wzieciu serii lekow, 10-dniowej diecie, 1-dniowej glodowce i branym przez kilka dni Espumisanie :) Okazalo sie, ze jest! ale spi ;) skurczyl sie i schowal miedzy jelita, bo przestal jajeczkowac, lobuz :!:
wiec prosze nie martwcie sie, gdy na USG lekarz nie dostrzeze jajnika... :)
Gosiu, nie martw sie! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: gosiak76 »

postaram sie nie martwic ale mysle ze to wlasnie przez ta sytuacje nie mam teraz @ gdyz cos sie stalo z lewym jajnikiem - jak to smiesznie nazwalas lobuzem ;)

ciesze sie ze Twoj jajnik sie w koncu odnalazl ale musialas sie sporo poswiecic temu wszystkiemu zeby go w koncu uwidocznic - i bylo naprawde warto jak sadze :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: vwd »

Oczywiscie, tak moze byc: nie widac go, bo nie produkuje pecherzykow i nie ma okresu... dokladnie tak bylo u mnie - zero krwawienia przez 3 miesiace, a nawet dluzej... ;)
yoana79
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: yoana79 »

Hej vwd, my to widzę po jednych jajnikach jesteśmy;) Mojego kawaląteczka też na tym zwyczajnym USG nie widać, zniknał z radarów po pierwszej laparoskopii 7 lat temu. Tylko wytrawny radiolog go zauważa normalnie, a cała reszta ginekologicznego światka, skazana na niekoniecznie refundowany sprzęt do monitorowania, dostrzega go tylko z torbiela w pakiecie, więc stęskniona jego widoku nie jestem;) Wyjątkowo za @ owszem tęskno mi, bo po 3-miesięcznym cyklu htz i wczesniejszym rozlewie krwi po cieciu drastycznym, jakoś jej nie spieszno:/ Zdrówka życze i wytrwałości. Pozdram, Joanna
vwd pisze:No, i trzeci przypadek: na wizycie kontrolnej po laparatomii nie znaleziono u mnie jajnikow :( Przypomne, ze jeden mialam miec usuniety, ale drugi byl zawsze zdrowy, wiec... Potem mialam robione 2xUSG na innym sprzecie u innego lekarza i tez nic nie znaleziono :( Dopiero po 3 miesiacach sie pojawil 8) ale na bad. poszlam po wzieciu serii lekow, 10-dniowej diecie, 1-dniowej glodowce i branym przez kilka dni Espumisanie :) Okazalo sie, ze jest! ale spi ;) skurczyl sie i schowal miedzy jelita, bo przestal jajeczkowac, lobuz :!:
wiec prosze nie martwcie sie, gdy na USG lekarz nie dostrzeze jajnika... :)
Gosiu, nie martw sie! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: gosiak76 »

U mnie okazalo sie ze lewy jajnik zrosl sie z jelitem i dlatego nie bylo go widac podczas ostatniego usg wykonywanego w Anglii w pazdzierniku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: vwd »

nasze jajniki czasem bawia sie z nami w Ciuciubabke :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: gosiak76 »

ale wtedy nam nie jest do smiechu bo boimy sie ze cos zlego sie dzieje a jajnikom w to graj - nie zwazaja na nas i nasze obawy ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: rivombroza »

U mnie taka sytuacja miała miejsce 2 razy
1x-gdy pojechałam do jakiegoś ginekologa do Kalisza...podobno dobry specjalista od wywoływania ciąz, powiedział że nie widzi lewego jajnika(ja ze steresu przed badaniem i dzień przed nie wyprózniałam się)i wg niego to było przyczyną.już więcej nie byłam u niego bo chciał mnie zabrac do swojej prywatnej kliniki-a mnie po prostu na nią nie stac!
2x- ze 4 miesiące temu u mojego super ginekologa - powiedział że to nic takiego niepokojącego.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Na USG nie widac mojego jajnika

Post autor: gosiak76 »

W czwartek 1 marca mialam robione usg transvaginalne i lekarz oznajmil mi ze obydwa jajniki nie sa widoczne w obrazie usg. Zastanawialam sie wobec tego czy to wlasnie zrosty spowodowaly ponownie sytuacje jak kiedys gdy nie bylo widac mojego lewego jajnika. Ciekawe jak wyszlo badanie rezonansem magnetycznym gdyz mialam je robione 16 lutego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”