Ból serca

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Ból serca

Post autor: hercik17 »

Dziewczyny mam dość nietypowe pytanie.Kiedy nie brałam żadnych hormonów jakieś 3 lata temu,męczył mnie straszny ból w okolicy serca,ciężko było mi oddychać,a po schodach szłam jak staruszka,przystając i dysząc.Jak brałam Visanne wszystko ustąpiło.Jednak teraz jest mój 2 cykl po visanne i wszystko wróciło.Zastanawiam się czy to ma jakiś związek ból i szalejące hormony w moim organizmie,gdy nie biorę leków.Czy wiecie coś na ten temat? Kiedyś byłam z tym bólem u lekarza,ale stwierdził,że to nerwy.Patrzą na wiek i myślą :przecież ona nie ma 30 lat więc jak może chorować na serce.Nie miałam żadnych badań.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Ból serca

Post autor: Lilla23 »

Hormony na pewno mają wpływ na serce, szczególnie kortyzol, czyli hormon stresu. No i sam stres przede wszystkim. Po odstawieniu V pisałaś, że boisz się powrotu bólu i @, pewnie się tym mocno stresujesz. Ja zanim miałam zdiagnozowaną tą rozsianą endo w sierpniu miałam mocne bóle serca i zbyt szybkie tętno, teraz z kolei mam arytmię, ale to może być akurat spowodowane braniem V. Parę lat temu też nagle dostałam arytmii, poszłam do kardiologa i okazało się, że mam... wrodzoną wadę serca, której nikt przez te lata nie wykrył. Zresztą moja mama ma taką samą i stwierdzono to u niej po 50-tce. Spróbuj sobie na razie kupić preparat z potasem i magnezem np. Magnokal. Jest bez recepty i ma łatwe do połknięcia tabletki. Możesz też pić herbatkę z melisy. Jak serce się nie uspokoi, to warto wybrać się do lekarza, albo zapytać przy okazji ginekologa, czy można winić hormony. Jak pojawi się ból, to zmierz sobie tętno, warto by też było sprawdzić ciśnienie (w niektórych aptekach można za darmo).
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ból serca

Post autor: hercik17 »

ciśnienie mam zawsze niskie a ból serca wiem że ma zwiazek z hormonami.Tylko nie wiem jaki ma związek.porusze ten temt przy kolejnej wizycie u ginekologa
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Ból serca

Post autor: Lilla23 »

Estrogeny chronią nasz układ krwionośny, a szczególnie odpowiadają za odpowiedni poziom cholesterolu. Przy naszej chorobie, kiedy mamy sztuczną menopauzę, estrogeny przestają nas chronić i wtedy trzeba bardzo uważać na odpowiedni sposób odżywiania, żeby sobie tego złego cholesterolu nie podnieść, bo to może prowadzić właśnie do problemów z sercem. Więc może sobie zbadasz cholesterol? To chyba nie jest drogie badanie, więc można sobie je zrobić nawet bez skierowania. Albo poprosić o nie lekarza pierwszego kontaktu. Koło 30-tki i tak powinno się je raz na jakiś czas wykonać.
A w ogóle notuj sobie kiedy pojawiają się te bóle i w jakich okolicznościach, to może bardzo pomóc wytłumaczyć przyczynę. Mnie się wydaje, że dwie najbardziej powszechne to zaburzenia elektrolitów i stres. I mam nadzieję, że u Ciebie nie będzie to nic poważniejszego :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ból serca

Post autor: domowniczka »

hercik , jak tam Twoj bol serca?
a to sapanie na schodach, czy to przypadkiem nie anemia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”