problem z piersia

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Rozpoczynam watek poniewaz od kilku dni mam problem z prawa piersia a zaczelo sie to od bolu ktory obecnie wystepuje tylko w czasie sprawdzania piersi a takze badania, czuje w wiekszosci dyskomfort oraz uczucie ze wiecej ciepla jest wytwarzane przez ta piers. Czuje tez jakby uczucie mrowienia ktore przechodzi do prawej reki. Podczas sprawdzania wyczuwam zmiane ale nie wiem co to dokladnie jest wobec czego w poniedzialek 9 stycznia udalam sie do lekarza, ktory porozmawial ze mna i wypytal o wszystko a nastepnie zbadal. W wyniku ze odczuwalam dyskomfort oraz bol podczas badania a takze wystepowania historii choroby rakowej piersi w blizszej rodzinie oraz wystepowania torbielek u mamy zostalam skierowana do kliniki zajmujacej sie badaniami oraz chirurgia piersi.
W klinice bede widziana 20 stycznia przez dwoch lekarzy ktorzy na poczatku przeprowadza ze mna wywiad a nastepnie dokonaja badania piersi w pozycji siedzacej i lezacej by nastepnie skierowac mnie na usg piersi badz mammografie badz na obydwa badania oraz ewentualnie pobrac biopsje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

Gosiu, zycze ci powodzenia w piatek. Buziaczki. :) :D :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: problem z piersia

Post autor: vwd »

Gosiu, glowa do gory! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Slonko ten tydzien mam tak zajety zajeciami ze nie mam czasu myslec ani o mojej piersi ani o wizycie w szpitalu - zebralam tylko najwazniejsze wiadomosci zwiazane z historia chorob piersi w rodzinie co bede musiala przekazac i tak sie sklada ze u mojej mamy co jakis czas powracaja torbielki w piersiach a ciocia (mamy starsza siostra) zostala zdiagnozowana z rakiem piersi w 2004 roku i jest po mastektomii.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Ja jestem po wizycie w breast clinic - najpierw mialam rozmowe z lekarzem odnosnie moich dolegliwosci a zanim weszlam do gabinetu to wypelnialam kwerstionariusz odnosnie kiedy mialam pierwsza miesiaczka w zyciu, kiedy ostatnio miesiaczkowalam, czy biore leki antykoncepcyjne, czy ktos chorowal na raka piersi w rodzinie a jezeli tak to kto i w jakim wieku ta osoba byla zdiagnozowana. Nastepnie lekarz zaczal mnie badac a w trakcie badania rowniez rozmawial ze mna na temat moich problemow ginekologicznych a wlasciwie na temat raka jajnika. Po badaniu lekarz powiedzial mi ze rzeczywiscie moja piers ma guzki i wyslal mnie na badanie mamograficzne piersi ktore mialam zrobione rowniez dzisiaj kilka minut pozniej jak tylko wyszlam z gabinetu i poszlam na inny oddzial gdzie robia przeswietlenia. Lewa piers jakos normalnie przyjela to badanie ale prawa to byla katastrofa lecz mimo wszystko zmusilam sie zeby wytrwac do konca badania - podczas scisniecia prawej piersi przez plytki poczulam bol w tym miejscu gdzie czulam jak sama sprawdzalam swoja piers. Dyskomfort czulam przez caly dzien ale wrocilam do pracy po badaniu. Jak beda tylko wyniki to lekarz da mi znac i bede musiala sie zglosic po nie do kliniki - wiec mam nadzieje ze wyniki beda w miare szybko. Mam brac evening primrose oil (olejek z wiesiolka w tabletkach) przez jakis okres czasu i wtedy jak wroce do kliniki to zobaczymy co dalej i jak moja piers reaguje na to - jezeli nic sie nie zmieni to lekarz podejmie inne dzialanie, ale najpierw oczekujemy na wyniki z mammogramu i mam pojawic sie w klinice zeby lekarz przekazal mi wyniki - takze teraz bede czekac na wizyte po wyniki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

A wiec pisz Gosiu, jak tylko bedziesz cos wiedziala. Mam nadzieje, ze poki co tabletki z olejkiem z wiesiolka ci pomagaja. Buzka. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Na razie nie zauwazylam wiekszych zmian chociaz nadal stosuje suplement zawierajacy olejek z wiesiolka. Rowniez nie otrzymalam jeszcze wynikow z mammografii ale podejrzewam ze to sie stanie jak wroce na wizyte badz zostane powiadomion alistem - jezeli jednak byly tam torbielki to lekarz pewnie przeczeka pare miesiecy i ponowi badanie aby przekonac sie jak sprawy wygladaja - czyli to co mi zapowiedzial podczas pierwszej wizyty. Jezeli kapsulki zawierajace olejek z wiesiolka mi nie pomoga to lekarz zastosuje inna metode - ale jaka to nie mam pojecia. Czaem bywa tak ze przeprowadza sie zabieg celem wyjasnienia co powoduje bol i dyskomfort.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

Oby juz wkrotce wyjasnilo sie, co powoduje u ciebie bol piersi. Mnie klula lewa piers w niedziele i musze ci powiedziec, ze to bardzo niefajne uczucie. Czulam sie tak, jakby mnie ktos dzgal igla w ta piers...brrr okropne. Caluski.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Na razie staram sie obserwowac co i jak - swoje obserwacje przekaze lekarzowi jak tylko bede na kolejnej wizycie. Klucie czy dyskomfort nie jest zbyt przyjemne a tym bardziej gdy utrzymuje sie juz troche dluzej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

To prawda Gosiu. W ogole bol jest okropny jak utrzymuje sie dluzej. Mysle, ze po powrocie z Polski wreszcie przyjda wyniki badania mamograficznego i bedzie wiadomo o co chodzi z tymi bolami u ciebie. Calusy.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Zobaczymy na kiedy ustala mi wizyte bo pewnie wtedy dowiem sie czegos wiecej oprocz tego ze lekarz wyczuwal guzki badz torbielki w piersi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

Mam nadzieje, ze to bedzie szybki termin. POzdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Poki bede na urlopie to jeszcze mi sie nie spieszy do tego ale owszem chcialabym wiedziec gdzie tkwi problem.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

Hej. Mnie dzisiaj tez bola piersi. Sa bardzo tkliwe przy dotyku. Czasem tak mam, a potem jest lepiej. Pewnie i teraz mi przejdzie. Buzka.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Czasem bole sa zwiazane z cyklem menstruacyjnym i wystepuja przed i w trakcie miesiaczki - w moim przypadku bylo inaczej gdyz bole wystapily po skonczonej miesiaczce i utrzymywaly sie caly czas.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

Zgadzam sie Gosiu. Tylko ze ja biore V. i nie mam @. Pamietam jednak, ze niktore dziewczyny z forum wspominaly cos o bolesnych piersiach przy kuracji Visanne. Moze i w moim przypadku ten bol jest spowodowany tabletkami. Po kilku dniach wszystko powinno sie uspokoic. Pa.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Zgadza sie Aga - mysle ze w Twoim przypadku to wlasnie Visanne moze powodowac ze Twoje piersi sa obolale. Zycze aby to ustapilo jak najszybciej w Twoim przypadku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: problem z piersia

Post autor: agachod1 »

Dziekuje Gosiu. Wiesz, ze ja tez zycze ci duzo zdrowka i zeby cie nie bolalo. Calusy.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: problem z piersia

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje serdecznie Aga :***
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”