endometrioza

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
ewaleszno1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:07

endometrioza

Post autor: ewaleszno1 »

Mam stwierdzone endu II stopnia Nigdy nie miałam bólów brzucha natomiast straszne bóle jelita grubego do tego stopnia,ze traciłam przytomność. jestem na lekach c hormonalnych.
Niestety od dłuższego czasu mam silne bóle w zebrach ,promieniujące do krzyża. Nocki mam nieprzespane
silny ból Po ostatnim badaniu USG piersi stwierdzono liczne torbiele największa 35mm
Zastanawiam się czy endometrium się rozprzestrzenia na zebra i inne narządy.
ewaleszno1
dzeneriw
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2009, 20:48

Re: endometrioza

Post autor: dzeneriw »

Ja tez mam okropne bole miedzyzebrowe.Pomaga tylko tramal.Przez ten bol dowiedziałam ze mam endo.Moja neurolog niewyklucza ,ze to ma zwiazek.Nie mam jednak diagnozy.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza

Post autor: vwd »

ewaleszno1, endo towarzysza rozne bole, czesto takie jak opisujesz :-( a co z guzkami na piersiach, rosna??
dzeneriw, znasz juz diagnoze? Coz tymi bolami? Pzdr. goraco :-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza

Post autor: vwd »

ewaleszno1 pisze:Po ostatnim badaniu USG piersi stwierdzono liczne torbiele największa 35mm
Czesto robicie USG piersi? Gin Wam to proponuje przy kazdej wizycie?
ewaleszno1
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:07

Re: endometrioza

Post autor: ewaleszno1 »

Witam ponownie po dłuższym czasie.
Bóle nieco ustąpiły, jednak nadal mam problem z jelitami. Regularnie chodzę do Poradni ginekologicznej.
Przepisano mi inny lek hormonalny QLAIRA. Niestety jak każde lekki mają skutki uboczne.
Torbiele zaczęły mi się tworzyć w zastraszającym tempie.
Zgłosiłam się do poradni onkologicznej. Pani dr. stwierdziła ponowne liczne torbiele. Zaleciła mammografie. czekam na wynik. W tym czasie wykonano mi 3-krotnie biopsję z uwagi na b, duże torbiele.
Zarówno lekarz onkolog , jak i patomorfolog uważają,ze powinnam odstawić leki hormonalne ponieważ one są powodem rozrostu torbieli. Oczywiście pozostawili mi decyzje ale to jest ich opinia.
Zdecydowałam się spróbować i odstawiłam leki.Co 2 miesiące zgłaszam się na kontrole w poradni onkologicznej,
Myślę ,ze jest to to dobra decyzja.
Zażywam wiesiołek - lek roślinny 3xdziennie przed każdym posiłkiem.
Powoduje zahamowanie rozrostu torbieli.
Nie wiem co dalej z moimi jelitami, i podobnymi dolegliwościami.Czuje się obecnie zdecydowanie lepiej.
Kontrole i jeszcze raz kontrole onkologiczne. Jak stwierdziła Pani doktor w każdej chwili może się torbiel zamienić w guza. Dlatego systematycznie się kontroluje i zachęcam innych do systematycznego badania.
Pozdrawiam
Ewa
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza

Post autor: vwd »

Czesc Ewa!
Dzieki ze sie odezwalas :) Twoj przypadek pomaga nam zrozumiec zawilosci endo... Ciesze sie, ze jestes pod dobra kontrola :) My tez zmagamy sie z bolem, skutkami ubocznymi lekow... Szukamy wsparcia tutaj i czesto je znajdujemy :) Ten wiesiolek mnie zaciekawil, moze go sprobuje... Boje sie ataku torbieli... A co to znaczy, ze one sa duze, tzn. jakie sa? B.mocno pzdr. i sciskam!!!!!!! Odzywaj sie! pa :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”