czy mam endometriozę?

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
joanika22
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 24 listopada 2009, 21:15

czy mam endometriozę?

Post autor: joanika22 »

Witam, :)
Podejrzewam u siebie endometriozę, rozpoznaje u siebie bardzo wiele objawów które mają kobiety dotknięte tą chorobą. Najgorszą dolegliwością jest ogromny ból w pół godziny po dostaniu krwawienia, który trwa przez jakieś 20min i ustaje, podczas tego bólu jakby odpływa mi z głowy krew czuje się tak słaba że nie mam siły wstać z łóżka(często ból łapał mnie w miejscach publicznych i często kładłam się na czym popadnie bo aż tak mnie bolało) oblewają mnie zimne poty cała się trzęsę robie się sina na twarzy i widzę w jaskrawych kolorach. Często dochodzi do wymiotów, ale nie zawsze, po czym ból mija ale jestem senna po takim ataku i idę od razu spać, raz zdarzyło mi się tylko że po takim ataku i śnie powtórzyło się to wszystko ból i złe samopoczucie z wymiotami. Pozatym często w czasie miesiączki miałam ból podczas oddawania kału w odbycie i przy zaparciach, zaparcia mam właściwie non stop w ciągu całego miesiąca, ból podczas współżycia i bóle międzyżebrowe myślałam zawsze że to spowodowane nerwicą i są to nerwobóle, w trakcie trwania miesiączki mam bóle promieniujące na uda i kręgosłup, ból w podbrzuszu jakby promieniujący w okolice żołądka. Zawsze odczuwam lęk przed kolejną miesiączką ponieważ nigdy nie wiem jak bardzo źle się będę czuła. Oczywiście nie zawsze mi się zdarza że aż tak bardzo boli. Staram się zawsze nastawić pozytywnie ale często już myślałam że coś jest nie tak jak być powinno z tymi dolegliwościami i miałam już najgorsze myśli że to może wpłynąć źle na moje życie że mogę mieć problem o wiele gorszy np. może to źle wpłynąć na mój umysł i mogę stać się przez takie ataki mniej wydajna w pracy i tak też się czuję ze może to być naprawdę szkodliwe w skutkach. Przez całe życie czuje się stłamszona i mniej wartościowa od innych bo nie mam w sobie przysłowiowego Nerwa… Cały czas jestem zmęczona wyglądam jakby mnie bolała głowa teraz nagle dowiaduję się o tej chorobie i to że taka jestem może mieć inne źródło niż jakieś problemy emocjonalne.
Praktycznie cały czas czuje się ospała i zmęczona popadam często w depresję i nie mam ochoty w ogóle normalnie funkcjonować, Myślałam zawsze że to wina mojego charakteru albo zmian hormonalnych ale już naprawdę sobie nie radzę nie wiem co robić. Boję się że idąc do ginekologa to spotkam się z niezrozumieniem i z olaniem tematu, ponieważ wydaje mi się że problem może być zbagatelizowany przez polskich lekarzy.
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: czy mam endometriozę?

Post autor: dewi »

witaj serdecznie, chciałam ci powiedzieć,że to bardzo prawdopodobne,że cierpisz tak bardzo z powodu endometriozy ale żeby mieć 100% pewność powinnaś poszukać dobrego lekarza. napisz gdzie mieszkasz może uda mi się kogoś polecić. jeżeli chcesz sama sprawdzić czy może to być właśnie endo proponuje wykonanie ca 125 z krwi. jest to marker nowotworowy,który w przypadku endo zazwyczaj jest podwyższony. ale zaznaczam,że nie u każdej kobiety. u mnie akurat z tego badania wyszło że mam endo. wszyscy leczyli mnie na pco. badanie kosztuje ok.25 zł. także jeśli nie chcesz zaczynać od ginekologa a chciałabyś mieć już trochę pewności to zrób właśnie to badanie. potem poszukasz lekarza. trzymam kciuki za ciebie. odezwij się,proszę.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: czy mam endometriozę?

Post autor: vwd »

joanika22 pisze:Zawsze odczuwam lęk przed kolejną miesiączką ponieważ nigdy nie wiem jak bardzo źle się będę czuła.
Dokladnie! Tak wlasnie jest!
i niestety, widze u Ciebie klasyczne objawy endo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”