krwawienie wewnetrzne

Czy u wszystkich są one podobne? Czy istnieje jakiś jeden wspólny objaw? Jakie Ty masz objawy? Czy już jesteś zdiagnozowana?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

Czy krwawienie wewnetrzne moze wystepowac przy endometriozie??
Dzis dostalam krwawienia wewnetrznego - wczesniej mialam caly czas bole, ktore nasilily sie w czasie jazdy na rowerze - wiem ze nie moge sie forsowac ale nie mam za bardzo wyjscia i musze dojezdzac do pracy jakos bo kolega jest na urlopie.
Krwawienie to powoduje te same bole jak w czasie @.

Czy ktoras z Was miala moze to samo??? Krwawienie to wystepuje pomiedzy okresami i moge dodac rowniez ze uzywam pigulek antykoncepcyjnych.

Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: patrycja89 »

Gosiu ja niestety nie mogę Ci pomóc w odpowiedzi na to pytanie, ja miałam krwawienie wewnętrzne ale zaraz po operacji, bole tez takie jak przy @ w pierwszych dniach, ale u mnie to mogl byc efekt zabiegu, te wszystkie plyny nie plyny ktore we mnie wlewali, ciecia, lekarze mnie przebadali i wszystko wyszlo ze jest dobrze. jednak słyszałam ze kobiety przy endometriozie sa kilka razy bardziej narazone na podobne sytuacje jednak nie chce cie wprowadzac w blad. Mysle ze najlepiej skonsultowac to z lekarzem prowadzacym.

Buziaki :*:*:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

Witaj Pati,

dziekuje bardzo za informacje - wczoraj mialam krwawienie wewnetrzne i dzis czulam to samo - wyslalam maila do mojego lekarza prowadzacego odnosnie tej sytuacji - mam nadzieje ze jutro dostane odpowiedz - wiem ze on stara mi sie zawsze pomoc lub poinformowac co powinnam zrobic lub daje wskazowki co moze byc przyczyna - jestem w Anglii i staram sie informowac mojego lekarza na biezaco.
Oprocz tych krwawien mam rowniez inne symptomy wystepujace przy endometriozie ale chcialam sie dowiedziec czy to moze byc dodatkowy objaw rowniez czy to moze byc tez cos innego.

Jak sie czujesz najdrozsza? Mam nadzieje ze jest troszke lepiej u Ciebie.
Buziaki :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: patrycja89 »

witam :)

Czuję się dobrze, zrezta Miłości moja nie pozwala mi się nawet przez chwile wkurzac czy smucic :)
Bardzo się ciesze ze mam takie wsparcie u mojego mezczyzny.

Na temat tego wewnętrznego krawienia napisałam ci tez w dziale powitan :)
Szukałas czegoś na ten temat w internecie? Dowiedziałaś się czegos?
Jęsli dostaniesz wiadomosc od lekarza, to daj znac, bede czekac:*:*

Gosiu pamietaj ze endoemterioza ma wiele objawów, ale nie zawsze jesli jakis objaw sie zgadza to to musi byc to swintwo.. Troche zakrecilam ale mam nadzieje ze zrozumiesz co mam na mysli :)
Endo jest bardzo tajemnicza choroba.. czasami ciezko jest ja wykryc, a czasami jestr tyle objawow zgodnych z endomterioza ze kobieta zaczyna panikowac a na koncu okazuje sie ze to zupelnie cos innego..
Mozemy miec tylko nadzieje ze w koncu odkryja cos nowego na temat tej choroby.. cos co nam pomoze.

Ps przepraszam za bledy w pisowni ale spieszylam sie:*:

buziaki:**:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

Pati ciesze sie ze Twoja druga polowa robi wszystko zebys dobrze sie czula - to jest bardzo wazne w momencie kiedy i tak czujemy sie nie najelpeij w czasie tej choroby.
Jak ogolnie Twoje samopoczucie??? Prosze daj znac jak bedziesz cos wiecej wiedziala po czwartkowej wizycie.

A co do objawow to bede pamietala ze nie zawsze to musi byc dana choroba bo wiele chorob ma podobne objawy - chociaz wiele juz rzeczy zostalo u mnie wyeliminowanych - no i do tego moj doktor napisal do mnie maial ze moze byc konieczne zebym miala laparoskopie wczesniej w Anglii i ze mam naciskac GP zeby skierowal mnie na pilna laparoskopie skoro mam az tak duze dolegliwosci.
Zaczynam sie powoli tego obawiac - poza tym GP dal mi do zrozumienia ze chce zajac sie prolaktyna a nie endo skoro ginekolog zdiagnozowal mnie w Anglii z syndromem policystycznych jajnikow.
Mam tylko maly plan - pojsc na laparoskopie w Polsce jak jest planowana, przetlumaczyc wyniki na jezyk ang. u przysieglego tlumacza i zabrac do Anglii w celu pokazania tego GP - chcialabym zobaczyc jego mine po tym jakby to zobaczyl i ze odwlekal w momencie jak jemu o tym mowilam.

Buziaki :* :* Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

Pati szukalam na internecie i dowiedzialam sie ze krwawienia wewnetrzne tez moga wystepowac przy endometriozie, cytuje:

" U kobiet z endometrioza, naturalne procesy zachodzące w organizmie zaczynają się poważnie zmieniać. Choroba ta jest powiązana i wywoływana przez cykl menstruacyjny i hormony, które go powodują.

Niewielkie, a czasem nawet mikroskopijnie małe cząsteczki podobne do tych w wyściółce macicy, dostają się do jamy miednicznej. Cząsteczki te zachowują się w taki sam sposób jak wyściółka macicy. Wyściółkę macicy nazywamy endometrium i od tego ta choroba wzięła swoją nazwę.

Podstawowe procesy zachodzące w endometrium to reakcja z hormonami produkowanymi w organizmie. Każdego miesiąca endometrium gromadzi krew oraz inne związki chemiczne, aby przygotować się na ciążę. Gdy do niej nie dojdzie endometrium pozbywa się tej krwi, co skutkuje krwawieniem miesiączkowym.

Podobna reakcja ma miejsce w błądzących komórkach, które dostały się do jamy miednicznej. Co miesiąc reagują na hormony, pękają i krwawią, ale ta krew oraz tkanka z narośli endometrium nie ma możliwości opuszczenia ciała. Skutkiem, czego dochodzi do krwawienia wewnętrznego, rozkładu krwi i tkanki z tych miejsc co prowadzi do stanu zapalnego." [Czym jest endometrioza - www[.]endometrioza.sos.pl]

Takze teraz juz wiem ze jest to dodatkowy objaw endometriozy oprocz tych ktore juz posiadam.
Mysle ze jest to godna uwagi informacja, dzieki ktorej lepiej mozna zapoznac sie jak objawia sie endo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

Pati otrzymalam wiadomosc od lekarza prowadzacego - oto jego wiadomosc:

"Witam,
Przy takich dolegliwościach może będzie konieczne zrobienie laparoskopii jeszcze w Anglii. Jeśli to nie jest możliwe to może Pani rozpocząć przyjmowanie jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych w schamecie 3 miesiące bez przerw, 7 dni przerwy itd. Takie postępowanie łagodzi dolegliwości związane z endometriozą, zakładając, że Pani ją ma. Proponuję naciskać na GP żeby skierował Panią na pilną laparoskopię."

Z tego co wiem to trudno jest przekonac GP do zwrocenia uwagi na moje symptomy mogace byc przyczyna endometriozy bo juz z nim zaczynalam rozmowe na ten temat a uslyszalam tylko ze tym zajmiemy sie pozniej bo teraz zajmiemy sie wysokim poziomem prolaktyny - nie chce zajmowac sie wszystkim naraz - wiec kolo sie zamyka i musze czekac na wizyte u ginekologa w Anglii zeby o tym porozmawiac. Nie ma wiec sensu zebym rozmawiala z GP zeby skierowal mnie na pilna laparoskopie.
Mam tylko jeden pomysl - chce zeby laparoskopia zostala wykonana w Polsce, przetlumacze wyniki na jezyk ang. i pokaze jemu to - jestem ciekawa jak zareaguje na to gdy przypomne mu ze chcialam o tym porozmawiac a on odpowiedzial mi ze tym zajmiemy sie pozniej.

Jestem ciekawa tylko czemu moj lekarz chce zeby to byla laparoskopia wykonana w trybie pilnym.

Buziaki :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: patrycja89 »

Ja również miałam laparoskopie w trybie pilnym, moj guz tak szybko rósł ze wysadził mi jajanik i miałam zagrożenie pęknięcia tego jajnika..
4 miesiące temu nie wiedziałam ze cos w ogole może mi być, a teraz jestem już po operacji.
Tłumacz te wyniki i nie czekaj z przekonaniem lekarza o laparoskopii, musisz koniecznie pogadac z ginem w Polsce, jeśli ta laparo ma byc dla ciebie szansą to z niej skorzystaj,
Ja wiem, że w Anglii nie jest tak łatwo, ale jak widzisz sama myślisz o wykonaniu zabiegu w Polsce więc po prostu to zrób. Jesli daja Ci szanse to korzystaj z niej:*:*

czekam na wieści :*

buziaki:*:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

Pati,

ja juz podjelam decyzje o laparo - zgodzilam sie na nia jak tylko moj gin zaproponowal przeprowadzenie jej w Polsce - niestety z ta laparoskopia musze troszke poczekac bo termin jest dopiero na 8 grudnia 2010 roku - bedzie to 2 dni przed moimi urodzinami - wiem tylko ze chce miec ta laparokopie zeby wiedziec co mi tak naprawde dolega i czy to rzeczywiscie jest endometrioza - chce wiedziec z czym musze i bede walczyc - jak na razie nie mam pojecia z czym mam walczyc.

Wyniki z polskiej laparoskopii przetlumacze na jezyk angielski i przedstawie to GP - zobacze jak on zareaguje gdy zobaczy na wlasne oczy - jak na razie musialam wszystko jemu udowadniac na pismie zeby gdziekolwiek mnie wyslal - powoli staje sie to zenujace - ale skoro chce czegos takiego to ok - pozniej poprosze go o skierowanie powtorne do ginekologa jak nie bede miec w najblizszym czasie w Anglii - jakos postaram sie byc silna i wytrwac do mojej operacji w Polsce.

Pozdrawiam goraco :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: patrycja89 »

cieszę się, że podjęłaś decyzję o laparoskopii pod warunkiem, że naprawdę tego chcesz:)
Jednak żałuję, że w taki sposób lekarze Cię traktują, uskarżasz się na bóle, źle się czujesz a oni wszystko chcą mieć na piśmie.. Na Boga!!
Szkoda też, że termin laparo masz tak późno (ja miałam niecałe dwa miesiące od dnia diagnozy) ale z drugiej strony może coś przez te kilka miesięcy się wyjaśni i będziesz wiedziała na czym stoisz :)

buzia :*:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

Patus,

ja naprawde chce zeby ta laparoskopia byla przeprowadzona - wiem od mojego lekarza rowniez ze to co mogl zrobic w gabinecie to juz zrobil i przekazal ze jedyna sposob zeby dowiedziec sie co powoduje moje dolegliwosci zwiazane z bolem to laparoskopia - naprawde chce tego - chce wiedziec co jest nie tak a wiem ze endometrioze mozna tak tylko wykryc - chce wiedziec czy bede mogla miec dzieci jeszcze i co muszlub mam zrobic - ta operacja wyjasni wiele rzeczy i watpliwosci ktore sa w mojej glowie. Jezeli to jedyny sposob - to zgadzam sie na wszystko. Czasem jestem juz w takkim stanie ze wszystko mi jedno jakie badania bede przechodzic - najwazniejsze zeby wreszcie znalezli przyczyne moich dolegliwosci i rozpoczelo sie leczenie zebym mogla poczuc sie lepiej.

Nie wiem co mysli ten lekarz - ze wmawiam mu choroby lub dolegliwosci ktore mam - nie mam zielonego pojecia - uwaza mnie za hipochondryczke - nie wiem i nie chce wiedziec - wiem ze jest cos nie tak ze mna - i udowodnie to jemu - moze bedzie mnie bardziej sluchal wtedy a jak to nie poskutkuje to zmienie GP.

24 czerwca mam wizyte u endokrynologa z powodu podwyzszonej prolaktyny - moze endokrynolog mnie wyslucha i skieruje z moimi symptomami do ginekologa w Anglii i bede go widziec szybciej niz to jest planowane.
Z drugiej strony wole miec laparoskopie w Polsce gdyz rodzina bedzie ze mna po operacji i bede mogla bardziej wypoczac po operacji a w Anglii jestem sama wiec musialabym porobic zakupy a pozniej tylko robic jedzonko w domku wiec wiazaloby sie to z przygotowywaniem posilkow niz wypoczywaniem. Poza tym o wszystko pytam mojego lekarza z Polski jezeli mam jakies watpliwosci lub obawy i zawsze moge liczyc na jego rade lub wskazowke - jak z tym schematem brania tabletek antykoncepcyjnuch nawet.

Pozdrawiam cieplutko
Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: patrycja89 »

We wszystkim co piszesz widać Twoje zacięcie, Twoja determinację i nagle czytam zdanie "wszystko mi jedna" NIE MA TAK GOSIU! Nie może Ci być wszystko jedno. To twoje zdrowie o które walczysz, więc tak mówić Ci nie wolno! Patrycja zakazuje używania takich i podobnych zdań! :P

Ja również mam nadzieję, że udowodnisz temu lekarzowi, co naprawdę Ci jest i że to tak naprawdę Ty nauczyłaś go więcej niż on Ciebie!.
Ja na Twoim miejscu także chciałabym mieć laparo robione w Polsce, nie wiem skąd jesteś jakbyś mieszkała blisko to bym Cie odwiedziła :) Ale tutaj na pewno będziesz miała wsparcie. Laparoskopia nie jest ciężkim zabiegiem, nie dochodzi sie po nim długo do siebie (wiele osób juz na drugi dzień wraca do domu, chyba że są jakieś powikłania jak to było w moim przypadku) Ale musisz pamiętać, że po tym zabiegu masz znaleźć czas na odpoczynek, masz sobie leżeć nie martwic się niczym, dlatego warto miec kogoś blisko kto pomoże ci w pewnych czynnościach ja przez pierwsze dni nie byłam w stanie sama się umyć, wstałam z łóżka dopiero po 4 dniach i czułam się tak jakby od nowa uczyli mnie chodzić.. Dlatego warto pomysleć o kimś kto będzie dla nas wsparciem i pomocą w tych dniach :)

buziaki
Patrycja
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: vwd »

gosiaku, jestesmy po Twojej stronie :-) :) :)
Pati, masz swietne do nas podejscie, czy nie studiujesz czasem psychologii?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: krwawienie wewnetrzne

Post autor: gosiak76 »

dziekuje Wam dziewczyny badzo :)

Patus pochodze z Olsztyna i tam bede miala przeprowadzona laparoskopie w szpitalu wojewodzkim. Byloby mi naprawde bardzo milo gdybys mogla mnie odwiedzic - bylabym szczesliwa majac przy sobie kogos kto rozumie jak sie czuje po takiej operacji.
Rodzina bedzie ze mna bo bede w tych dniach u rodzicow w domku - na pewno bede sporo wypoczywac bo nikt w domu nie pozwoli mi sie ruszyc z miejsca - i mysle ze slusznie skoro potrzebuje az tyle wypoczynku zeby dojsc do siebie.

Nie bede rowniez uzywala zdan lub slow typu ze wszystko mi jedno - obiecuje ;)
Wiem ze mam tylko jedno zdrowie i jedno zycie wiec musze dbac o to :)

Moja mama rozpoczela robic badania genetyczne gdyz u mnie w rodzinie po jej stronie jest historia raka w rodzinie - jej siostra miala raka piersi i ma amputowana jedna piers. Takze wkrotce bede wiedziec cos wiecej na ten temat czy w rodzinie sa uszkodzone geny BRCA1 i BRCA2 oraz czy jestem w rodzinie wysokiego ryzyka zachorowania na raka.

Jak juz bede miec laparoskopie i wyniki to postaram sie przebadac genetycznie w kierunku endometriozy.

Pozdrawiam Was bardzo goraco - mysle Patus tak samo jak vwd ze masz naprawde znakomite podejscie psychologiczne co rzeczywiscie pomaga bardzo.

Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakie objawy mogą sugerować endometriozę?”