Dwie kreski

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dwie kreski

Post autor: gosiak76 »

Najwazniejsze ze maluszek rosnie i rozwija sie prawidlowo. Na pewno jest to super uczucie jak widzi sie malenstwo na usg :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Dwie kreski

Post autor: hercik17 »

No to super że maleństwo zdrowe.Mój facet to pewnie by się popłakał jakby zobaczył jak maluszek macha do niego rączką.Nie to żeby był jakimś płaczącym facetem...tyle lat na to czeka i chyba się już nie doczeka :(
Życzę dużo zdrówka i dbajcie o siebie :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dwie kreski

Post autor: vwd »

:D super! to USG to niesamowity wynalazek, nieprawdaz? :)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Tak, usg jest fajne :) Gdybym mogła, to podglądałabym Kosmita (Kosmit to tymczasowe imię) codziennie :wink:
Hercik, kategorycznie zabraniam nastawiać się negatywnie :) Mi teraz lekarze mówią, że niemożliwe, że mam 3 stopień endo, bo wtedy się w zasadzie nie zachodzi w ciążę. A jednak się czasem zachodzi :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Dwie kreski

Post autor: domowniczka »

:D
ewooncia, dbaj o siebie! pzdr. goraco! melduj nam na biezaco co u Ciebie Sciskam :D
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

To znowu ja, wszystko ok, brzuch ogromny, tętno Kosmita już słychać na stetoskopie przez brzuch - 150 na minutę :)

Dziś mnie zdenerwowali w pracy, to Wam opowiem. Przyszedł do mojego biura pan konserwator z wiadrem farby i wałkiem do malowania i mówi, że on tu malował będzie, teraz. A ja że chyba raczej nie, bo ja nie chcę tego wdychać, w ciąży jestem. A on że mu kazali. Ale przepędziłam go z tą farbą. No i się obraził na mnie konserwator i mój przełożony też ma na mnie focha. Ot, taka problemowa ze mnie baba z brzuchem. Nie lubię!!! Nie dość, że siedzę codziennie bite 8h przed komputerem chociaż teoretycznie powinnam tylko 4, nie mam żadnej taryfy ulgowej, nie chodzę na zwolnienia, chociaż mi lekarz przy każdej wizycie proponuje, to mi chcą jeszcze Kosmita truć farbą. Nie ma nawet mowy!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dwie kreski

Post autor: gosiak76 »

Dobrze ze nie nie zgodzilas ise na to malowanie - opary farby nie sa zbyt bezpieczne a tym bardziej dla maluszka. Buziaki i dbaj o siebie - nie daj sie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dwie kreski

Post autor: vwd »

ewooncia1 pisze:To znowu ja, wszystko ok, brzuch ogromny, tętno Kosmita już słychać na stetoskopie przez brzuch - 150 na minutę :)

Dziś mnie zdenerwowali w pracy, to Wam opowiem. Przyszedł do mojego biura pan konserwator z wiadrem farby i wałkiem do malowania i mówi, że on tu malował będzie, teraz. A ja że chyba raczej nie, bo ja nie chcę tego wdychać, w ciąży jestem. A on że mu kazali. Ale przepędziłam go z tą farbą. No i się obraził na mnie konserwator i mój przełożony też ma na mnie focha. Ot, taka problemowa ze mnie baba z brzuchem. Nie lubię!!! Nie dość, że siedzę codziennie bite 8h przed komputerem chociaż teoretycznie powinnam tylko 4, nie mam żadnej taryfy ulgowej, nie chodzę na zwolnienia, chociaż mi lekarz przy każdej wizycie proponuje, to mi chcą jeszcze Kosmita truć farbą. Nie ma nawet mowy!
hahaha fajna babka z Ciebie! :D
a co do babek, to smacznej wielkanocnej babki ;) i czekoladowego zajaczka :) i pysznych malowanek na Swieta! i wszystkiego najlepszego! :) :)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Jestem na półmetku ciąży. Będzie synek, lekarz dziś wypatrzył na usg siusiaka :D Najbardziej się z tej informacji ucieszył tatuś - aż dostał od doktora na pamiątkę zdjęcia "sprzętu" synka - taki jest dumny że hoho :) W sumie od początku miałam przeczucie, że będzie synek. 370g - kawał chłopa :wink: Wszystko w porządku, wszystkie wymiary ok, serduszko pięknie równo bije. Ale się cieszę :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dwie kreski

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale wiadomosci - super ze wszystko jest w porzadku. Dbajcie o siebie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dwie kreski

Post autor: vwd »

super wiadomosc :D my tez sie z Toba cieszymy :)
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Dwie kreski

Post autor: svergie »

Puk, puk! Co u Was, Jak sie czujecie? :)
Pozdrawiam serdecznie :)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

U nas dobrze, stwierdzam, że lubię być w ciąży :lol: Właśnie zjadłam zupę i mój Synek robi fikołki :D Kończymy 22 tydzień, a ja już jestem wielka jak słonik :) Póli co +10kg :oops: Ale co tam. Po prostu powrócimy do wątku o odchudzaniu jak przestanę karmić :lol: Buziaki :D
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Dziewczyny, czy którejś z Was drętwiały dłonie w ciąży??? Przedziwny objaw, ale czytałam, że się zdarza...
http://parenting.pl/portal/dretwienie-rak-w-ciazy
Od tygodnia budzę się w nocy i nie mogę ułożyć prawej dłoni, drętwieje i czuję tępy ból, czasem nie czuję palców, jakby mnie coś użądliło... Za tydzień lekarz, ciekawe co mi powie... Poza tym super :D Tomaszek kopie jak szalony, czasem aż mi brzuch lata na boki :lol:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dwie kreski

Post autor: vwd »

ewooncia1 pisze:U nas dobrze, stwierdzam, że lubię być w ciąży :lol: Właśnie zjadłam zupę i mój Synek robi fikołki :D Kończymy 22 tydzień, a ja już jestem wielka jak słonik :) Póli co +10kg :oops: Ale co tam. Po prostu powrócimy do wątku o odchudzaniu jak przestanę karmić :lol: Buziaki :D
uwielbiam czytac takie informacje :D
a co do dretwienia rak - to sie zdarza ;) najprawdopodobniej to ucisk z kregoslupa, no ale teraz nic z tym nie mozna zrobic, tylko brac witaminki!!! Powodzenia! :D
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Dwie kreski

Post autor: EveLondon »

ja troszke powtorze po VWD ja sama w ciazy jeszcze nie bylam ale kolezanka miala taka sytuacje dretwienie rak plu jej puchly to lekarz powiedzieli ze to ucisk na nerw przez ciaze i nic nie mozna teraz tym zrobic tylko troche cwiczyc reke i po ciazy powinno samo przejsc u niej przeszlo a puchniecie bylo od zbierania sie wody. Takze nie martw sie :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dwie kreski

Post autor: vwd »

ewooncia, jak tam fikolki w brzuszku? :P :D
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Fikołki bardzo intensywne i częste, aż mi brzuch na boki lata czasami :lol: Mam nadzieję, że po drugiej stronie brzucha Tomek się trochę uspokoi, bo na razie to zanosi się na małe adhd :wink: Właśnie wróciłam z urlopu w Pieninach, góry podziwiałam oczywiście z dołu, ale trochę pozwiedzaliśmy, dotleniłam się :) Górale bez pudła zgadywali, że chłopak, nie wiem po czym to się poznaje :) Brzuch mam wielki jak kula ziemska... Zapisaliśmy się na szkołę rodzenia w czerwcu no i czekamy na naszego synka :D
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Dwie kreski

Post autor: domowniczka »

czesc ewooncia :)
jak to super tak czekac :D my czekamy tu na info od Ciebie :) :) a ze ci gorale tak potrafia plec ocenic?! ciekawe :P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dwie kreski

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale ze spedzilas mile czas w gorach - to musi byc wspaniale uczucie moc poczc malenstwo w brzuszku mimo ze sie go nie widzi. Wyobrazasz pewnie sobie czy tez bedzie taki rozrabiaka jak sie urodzi ?? Pozdrawiam cieplo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Młody ma się dobrze, już jest główką w dół - przygotowany do startu :lol: Jeszcze 2 miesiące... Jest troszkę większy niż powinien być na swój wiek, o jakieś 2 tygodnie. Mam przeczucie, że urodzę nie 26.08 tylko troszkę wcześniej :D Wszystko dobrze, wyniki dobre, ciążą przebiega wg lekarza książkowo. Jeszcze kompletuję wyprawkę, a w ten weekend szkoła rodzenia. Strasznie się cieszymy i nie możemy się już doczekać :D Nie bardzo chce mi się już chodzić do pracy, gorąco, puchną nogi i kręgosłup boli, nie wysypiam się, bo młody wali w pęcherz co 2 godziny i muszę wstawać do toalety... Ale i tak jest fajnie! W ogóle strasznie kopie, a w zasadzie teraz już się bardziej rozpycha, mówimy na niego Karate Kid :D Fajnie jak mi robi nóżkami takie wybrzuszenia na brzuchu, jakby obcy chciał ze mnie wyjść :wink:
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Psikusexxx, śliczne to Twoje maleństwo :D Zamierzam pracować do końca lipca (z pewnych względów nie mogę iść na zwolnienie wcześniej, chociaż sił i chęci do pracy coraz mniej), może zdążę odpocząć przez te kilka dni w sierpniu :wink:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dwie kreski

Post autor: vwd »

Ewooncia, ja tez pracowalam w ciazy do ostatniego dnia :)
bede mocno trzymac za Ciebie kciuki!!!! juz zaczynam :)
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

No i miało być tak książkowo, a tu mi się jakaś infekcja dróg moczowych przyplątała, wczoraj wzięłam 1 dawkę antybiotyku Monural, w poniedziałek mam zrobić wyniki i we wtorek do lekarza, mam nadzieję, że przejdzie. Strasznie mam podkrążone oczy dzisiaj i jest mi słabo, ale nie wiem czy to ma związek z antybiotykiem. Wczoraj miałam pobierane jeszcze wymazy, za tydzień powinny być wyniki. Mały się wygina w brzuchu jak zawsze, więc chyba jakoś mu niespecjalnie ten lek przeszkadza, taką mam nadzieję. Ogólnie to jest mi już ciężko, przytyłam 25kg (nie wiem jak ja to potem zrzucę...) i poruszam się jak słonica, nie mówiąc o bólu kręgosłupa za każdym razem gdy wstaję, siadam, kładę się czy zmieniam pozycję. Stópki z rozmiaru 36 zmieniły się w słoniowe wielkie opuchnięte i nawet w klapki w rozmiarze 40 ciężko mi się wbić... No to sobie ponarzekałam :) A torba do szpitala jeszcze nie spakowana... I do pracy trzeba, buuuuuuuuuuuu :cry:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dwie kreski

Post autor: vwd »

ewoonciu, to przez ten upal... :?
ale w pr. Cie nie mecza zanadto? :shock:
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Od wczoraj rana mam skurcze, takie co 10-15-20 minut, czasem przerwa na jakieś 30-40 minut, czop śluzowy odchodzi, byłam u lekarza i mam już małe rozwarcie 1,5 cm :D Młody się pomału szykuje do wyjścia :) Już bym chciała go zobaczyć :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dwie kreski

Post autor: gosiak76 »

Trzymam kciuki za szybki porod i w miare bezbolesny. Daj znac jak tylko bedziesz w stanie sie do nas odezwac po porodzie - myslami bedziemy z Toba :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Dwie kreski

Post autor: ewooncia1 »

Witajcie Dziewczęta :D Od 09.08.2013 jest z nami wspaniały mały człowieczek - Tomaszek :) Po 7,5h akcji porodowej i przy 9cm rozwarcia niestety tętno zaczęło maluszkowi spadać i poród skończył się cesarką, bo mały główkę źle wstawił, chciał wyjść twarzyczką i czółkiem i niestety się nie mieścił. Na szczęście wszystko jest dobrze, szkrabik zdrowy, 3630g i 58cm. Przeszedł żółtaczkę i siedzieliśmy w szpitalu 6 dni, ale opieka była super więc nie narzekaliśmy. Tomcio jest grzecznym i kochanym chłopczykiem. Polecam szpital na Żelaznej w Warszawie, dobra i szybka decyzja o przeprowadzeniu cc, a mogło być różnie... Super opieka i sami fachowcy. Początkowo rodziłam w Domu Narodzin, super sprawa, szkoda, że się nie udało doprowadzić tam sprawy do końca, no ale najważniejsze, że kochany skarbek jest z nami cały i zdrowy! Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”