chlopiec czy dziewczynka?

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: domowniczka »

Witam :) Współczesna medycyna dokonała odkrycia, które pozwala przyszłym matkom określić płeć ich dziecka już po zaledwie 7 tygodniach od poczęcia ;) http://dzieci.pl/paid,12812678,title,Ch ... caid=6b2d2 Ciekawe, no nie?! :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: gosiak76 »

Rzeczywiscie jest to bardzo ciekawe - ale zeby badanie krw kosztowalo 300 funtow (1380 zl) za sprawdzenie w 7-tym tygodniu ciazy plec dziecka - chyba powariowano troche - to juz wolalabym czekac do tego 20-tego tygodnia i dowiedziec sie z usg ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: vwd »

ja w kwestii technicznej...
chyba lepiej wkleic caly tekst i podac zrodlo, bo w przeciwnym razie ten link stanie sie wkrotce nieaktywny, podobnie jak w przypadku Surogatek i nici z przeczytania :)
Sam sposob wg mnie extra :) A cena... ona zapewne zmniejszy sie, gdy bedzie to b.dostepne. W tej chwili to nowinka, a one sa zawsze drogie :D
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: domowniczka »

Obecnie kobiety mogą dowiedzieć się czy spodziewają się chłopca czy dziewczynki podczas drugiego badania USG, po około 20 tygodniach. Niemniej wiele małżeństw wciąż nie decyduje się na sprawdzenie płci dziecka aż do samych narodzin.

Jednakże prosty test za 300 funtów brytyjskich (czyli około 1380 złotych), będący absolutnie nieszkodliwym dla płodu, pozwala rodzicom dowiedzieć się, jakiej płci jest ich potomek, aż trzy miesiące wcześniej niż dzięki aktualnie dostępnemu badaniu.

Obrońcy tradycyjnych metod i zwolennicy polityki prorodzinnej ostrzegają, iż przedwczesne rozpoznanie płci u płodu może skutkować aborcją, jeśli płeć dziecka nie okazałaby się tą oczekiwaną. W niektórych kulturach jest wyraźna presja na poród chłopców w celu utrzymania ciągłości linii rodziny. Część krajów afrykańskich oraz niektóre azjatyckie - jak Indie, Chiny, czy Korea Płd. mają bardzo wysoki wskaźnik aborcji dziewczęcych płodów.

Podobno w Izraelu, niektórych krajach europejskich oraz części Stanów Zjednoczonych test jeż już dostępny. Sprawdza on obecność męskiego chromosomu „Y” w DNA nienarodzonego dziecka, które to może być wykryte w krwi matki.

Męski komórki zawierają parę chromosomów XY, podczas gdy żeńskie XX. Jeżeli więc w krwi matki zostanie odkryty chromosom Y, stwierdza się, iż będzie to chłopiec, w przeciwnym razie - będzie to dziewczynka.

Test wykazuje 99% prawdopodobieństwa w publikowanych próbach.

Dr Eshter Guetta z Centrum Medycznego Sheba nieopodal Tel Avivu, placówki oferującej test dla pacjentów, dokonała rozwinięcia formuły i poszerzyła jej zastosowanie do wykrywania chorób genetycznych oraz chorób krwi, np: hemofilii.

Doktor Guetta twierdzi, że nieetycznym byłoby odmówienie kobiecie, która tego chce i którą na to stać. Nowa technika wywołała etyczną debatę i wzbudziła ogromne kontrowersje.

Josephine Quintavalle, założycielka prożyciowej organizacji „Reproductive Ethics” apeluje: „Im łatwiej jest przewidzieć płeć dziecka, tym szybciej kobieta będzie mogła przerwać ciążę. Choć brzmi to przerażająco, może stać się popularne w takich krajach, jak India i Chiny, gdzie zarodki żeńskie są usuwane. Ten test może wzmocnić tę fatalną politykę!”.

Rzecznik prasowy organizacji „British Pregnancy Advisory Sernice” uważa, że test może być przydatny dla rodziców cierpiących na choroby mogące zaszkodzić wyłącznie jednej płci. Twierdzi ponadto, iż nie mają jasnych dowodów na to, że kobiety decydują się na aborcję ze względu na płeć dziecka.

Profesor Abraham Steinberg z jerozolimskiego szpitala Shaare Zedek uważa to całe zamieszanie za spory dylemat, gdyż jak twierdzi, dokonywanie aborcji z powodu płci dziecka nie jest przyczyną ugruntowaną prawnie i każdy, kto decyduje się na taki krok, czyni to nielegalnie.

A. Sobocińska

Źródło: dailymail.co.uk
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: gosiak76 »

mam nadzieje ze tak sie stanie i test bedzie coraz bardziej dostepniejszy :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: domowniczka »

Lola, nasza forumowiczka ma bliznieta: coreczke i synka :D zastanawiam sie jak w takich przypadkach wychodza te badania z krwi?????
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: dewi »

cześć kochane,to ja trochę obalę waszą teorię na temat poznawania płci dziecka-my ją poznaliśmy już w 12 tygodniu ciąży ;) lekarz powiedział,że na 90% dziewczyna,w 20 tc.potwierdził tą wiadomość ;) także wszystko zależy od sprzętu,doświadczenia i dzidziusia...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: gosiak76 »

kochana Dewi,

no to super wiadomosc ze jest mozliwosc poznania plci dziecka juz dosc wczesnie tak jak to bylo w Twoim przypadku :)
pozazdroscic tylko hahaha :D
A tak na powaznie teraz - jak sie rozwija malutka ?? Zycze Wam duzo zdrowka i wiele radosci z coreczki :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: dewi »

mała rozwija się dobrze,rośnie jak na drożdżach-ma już 600 gram ;)
na zdjęciach wygląda ślicznie-oczywiście cały tatuś ;)
niestety muszę sobie leżeć,bo szyjka mi się skraca i lepiej żeby przestała,bo grozi to przedwczesnym porodem... dlatego tam mało was odwiedzam bo ciężko mi na leżąco klikać ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: gosiak76 »

mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze - wypoczywaj wiec duzo i nie nadwyrezaj sie zbytnio - ja czesto pisze na lezaco bo mam laptopa i czesto leze z laptopem na kolankach :)
super ze corcia rosnie - przesylam moje gratulacje i ciesze sie ze sie udalo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: vwd »

dewi, zdrowia dla Ciebie i Twojej kruszynki :)
dewi pisze:na temat poznawania płci dziecka-my ją poznaliśmy już w 12 tygodniu ciąży ;) lekarz powiedział,że na 90% dziewczyna,w 20 tc.potwierdził tą wiadomość ;) także wszystko zależy od sprzętu,doświadczenia i dzidziusia...
faktycznie, szybko poznaliscie plec Waszego dziecka :)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: Zaklinka1989 »

Dewi gratulacje! :) Ale wiem co przechodzisz, ja tez to przechodzilam w obu ciazach i teraz tez. Jak sie czujesz? Ktory to juz tydzien? Na kiedy termin? Pewnie pisalas o tym, ale ja dopiero co do Was wrocilam po dlugiej przerwie i jeszcze nie jestem na biezaco. Buziaki :*
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: vwd »

chlopiec czy dziewczynka? - i pomyslec, ze gdy my sie rodzilysmy to byla to dla naszych rodzicow niespodzianka! a teraz mozna sie o tym dowiedziec juz z takim wyprzedzeniem :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: gosiak76 »

I pomyslec ze nauka wciaz idzie do przodu i my w tej sytuacji wiemy co kupic aby malenstwo po przyjsciu na swiat mialo wszystko co potrzeba :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: vwd »

dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: chlopiec czy dziewczynka?

Post autor: dewi »

. Z kolei zastosowanie ultrasonografii nie jest skuteczne w pierwszym trymestrze, ponieważ genitalia dziecka nie są w pełni rozwinięte" - tłumaczy Hyun Mee Ryu, naukowiec zaangażowany w badanie.

TO ZDANIE Z TEGO ARTYKUŁU. Ale są rozwinięte,może nie w pełni,ale na tyle,że na prawdę można poznać płeć dziecka na koniec 12 tygodnia. Pisałam chyba już o tym,że my poznaliśmy,ale nie pamiętam czy to w tym wątku czy nie. Lekarz miał najnowszy sprzęt i na prawdę był prawie pewny tego co mówi,zresztą pózniej potwierdził,że miał rację ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”