Moje bułeczki

Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Moje bułeczki

Post autor: hercik17 »

Podzielę się z wami moimi wyczynami w kuchni,bo bułeczki są warte grzechu:)
58.JPG
58.JPG (42.63 KiB) Przejrzano 3521 razy
"Bułeczki czosnkowe"

Składniki:
(na 12 bułeczek)
400 g mąki pszennej chlebowej typ 750
10 g drobnego cukru
1,5 łyżeczki soli
1 łyżeczka drożdży suchych (4 g) lub 8 g drożdży świeżych
260 g ciepłego
30 g masła, roztopionego
Dodatkowo:
1 jajko roztrzepane
Nadzienie:
60 g miękkiego masła
8 ząbków czosnku drobniutko posiekanych
2 łyżeczki suszonej pietruszki (świeża również może być)

Przygotowanie:
Mąkę przesiewamy.Wszystkie składniki na ciasto umieścić w mikserze i zmiksować, można również wyrobić ręcznie (z drożdży świeżych najpierw zrobić rozczyn). Ciasto powinno być gładkie i bardzo dobrze wyrobione. Umieścić w misce, przykryć lnianą ściereczką i pozostawić do podwojenia objętości (1,5 h lub dłużej, w zależności od temperatury otoczenia).Po tym czasie ciasto podzielić na 12 równych części. Uformować z nich kulki, następnie każdą spłaszczyć i ulepić w podłużną bułeczkę,układając złączeniem do blachy. Przykryć, pozostawić na 30 minut do ponownego wyrośnięcia w ciepłym miejscu.W tym czasie przygotować nadzienie.Wszystkie składniki rozetrzeć łyżką lub zmiksować. Włożyć do rękawa cukierniczego lub woreczka, w którym odetniecie róg.Wyrośnięte bułeczki posmarować jajkiem. Ostrym nożem naciąć do połowy, (wzdłuż lub dwa razy na ukos) i wycisnąć w to miejsce nadzienie.Piec w temperaturze 180ºC przez około 15 minut.Teraz pozostaje tylko napawać się zapachem dochodzącym z piekarnika i czekać na te przepyszne bułeczki.Najlepsze są jeszcze ciepłe, chociaż wystudzone tego samego dnia też są fantastyczne.Pogratuluję jeśli bułeczki wyrwają do dnia następnego...
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moje bułeczki

Post autor: gosiak76 »

Ale pysznosci - mniam :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy Kulinarne”