Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

a jak tam z czytaniem?... Co obecnie macie na tapecie? :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Wciaz Stiega Larssona - stoje w miejscu bo przeczytalam drugi tom ktory zabralam do Anglii ale 3-ci zostal w Polsce bo po laparo nie chcialam miec zbyt duzego bagazu i teraz zaluje ze tak sie stalo :(
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

przytocze Wam fragment cudownej ksiazki
http://czytelnia.onet.pl/0,1151900,1,do_czytania.html
Eric-Emmanuel Schmitt - Oskar i pani Roza
Jesli ktos jeszcze nie czytal... to serdecznie polecam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

bardzo mnie zainteresowala ta ksiazka po przeczytaniukrotkiego jej fragmentu - bardzo wciagajaca.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

to super ksiazka :) mozna ja cytowac jak "Malego Ksiecia" ;) Gruboscia tez jest porownywalna :) Naprawde, mysle, ze to powinna byc lektura obowiazkowa dla kazdego! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Polecam ksiazke "Bez Skrupułów" - Gerritsen Tess.
Oto fragment:
Z zimną krwią
Przeżyła… Czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? Gdy porzucona przez narzeczonego, poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba.
Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć, i to szybko. Krok po korku odkrywa przerażającą prawdę - jej los jest w rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez skrupułów.
Czarna loteria
To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpital, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę ofiary adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate i nie wierzy, że padła ofiarą spisku.
Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

domowniczka pisze:Eric-Emmanuel Schmitt - Oskar i pani Roza
Jesli ktos jeszcze nie czytal... to serdecznie polecam :)
Dzieki - wlasnie sobie zamowilam w ksiegarni internetowej i czekam teraz na ksiazke :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Cytat z ksiazki "Oskar i Pani Roza" - "[...] Odnosze wrazenie, ze lekarze nie wiedza juz, co proponowac, i nawet mi ich zal. [...]"
Na dalsze ciekawe cytaty zapraszam do watku http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... b75c#p5967
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

Ciesze sie Gosiu ze Ci sie moja propozycja spodobala :) :D mnie nie wystarczylo zaciecia, aby te cytaty uchwycic i powpisywac :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

bardzo mi sie spodobala i ksiazke przeczytalam w przeciagu kilku godzin ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Ja czytałam Millenium Larssona(3 części) super.Lubię Schmitta Emanuela.Jakiś czas temu czytałam ''Kwiat pustyni'' polecam dziewczyny! A tak z braku pracy czytałam w pracy krótką książkę pt '' aniołkowe mamy'' historie kobiet które straciły dzieci....łzy popłynęły ale warto
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ale jestem szczesliwa - juz prawdopodobnie jutro zabieram sie za czytanie 3-ego tomu Millenium Stiega Larssona - nie moge sie juz doczekac ;) Zaluje ze nie mialam tej ksiazki ze soba w Anglii bo 2-gi tom przeczytalam bardzo szybko a z drugiej strony bedac po laparo nie moglam za duzo tez dzwigac.

Nasunela mi sie jeszcze jedna ciekawa ksiazka: "Bez Skrupułów" - Gerritsen Tess.
Opis
Z zimną krwią
Przeżyła… Czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? Gdy porzucona przez narzeczonego, poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba.
Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć, i to szybko. Krok po korku odkrywa przerażającą prawdę - jej los jest w rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez skrupułów.
Czarna loteria
To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę ofiary adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate i nie wierzy, że padła ofiarą spisku.
Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

Zrodlo: http://www.empik.com/bez-skrupulow-gerr ... ,ksiazka-p
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Gosiak życzę miłego czytania Larssona.Świetny wybór.Film też rewelacja.Co do książek to służę pomocą,dużoooooo mogę mówić o nich bo pracuję w empiku i literatura naprawdę nie jest mi obca. :D pozdro
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

witaj,
bardzo interesuja mnie nowosci - szczegolnie thrillery, kryminaly - zawsze jadac do Polski sprawdzam co jest nowego i godnego mojej uwagi - czekam rowniez na propozycje od Ciebie odnosnie ksiazek - czytam sporo Alex Kavy, Dana Browna.
1-wszy tom Larssona dostalam od przyjaciolki w prezencie a dalsze dwa sobie dokupilam jak pochlonelam pierwsza czesc :)

Czekam na propozycje ciekawej literatury wobec tego :) pozdrawiam cieplo
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

nie ma problemu chociaż jestem drugi miesiąc na zwolnieniu i jestem tak do tyłu ze wszystkim,że boję się powrotu do pracy.Ale zrobię dla was listę polecanych książek z każdej dziedziny....tylko potrzebuję troszkę czasu
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

hercik17 pisze:nie ma problemu chociaż jestem drugi miesiąc na zwolnieniu [...] Ale zrobię dla was listę polecanych książek z każdej dziedziny....tylko potrzebuję troszkę czasu
bardzo slicznie dziekujemy i czekamy na liste polecanych ksiazek :) ja uwielbiam czytac ksiazki a szczegolnie takie ktore wciagaja i nie mozna sie od nich oderwac na zbyt dlugo ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

hercik, jak milo, ze sie ujawnilas :) To Ty jestes ksiegarzem! :) :) :) Ja tez uwielbiam czytam :) i tez kiedyz pracowalam w ksiegarni :)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: Ksiazki

Post autor: Slodka30 »

Dla wszystkich schorowanych, podnoszaca na duchu i dająca nadzieje " Mozesz uzdrowić swoje życie" Luizy Hay
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

gosiak76 pisze:Ale jestem szczesliwa - juz prawdopodobnie jutro zabieram sie za czytanie 3-ego tomu Millenium Stiega Larssona - nie moge sie juz doczekac
i jak 3 tom? bo ja wlasnie skonczylam 2 ;) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Przeczytalam 3 tom - jest naprawde niesamowity i wciagajacy - pochlonela mnie ksiazka tak bardzo ze przeczytalam ja w 7 dni bedac na urlopie w marcu. :) Zaluje ze nie udalo sie autorowi napisac wiecej i nie doczekal sie nawet wydania swoich ksiazek :(

A jak u Ciebie - czy rowniez podoba Ci sie ta ksiazka ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

b.interesujaca, trzyma w napieciu :) a co teraz czytasz Gosiu?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Domowniczko najdrozsza ja teraz czytam trylogie napisana przez Leif-a GW Persson-a - czytam drugi tom obecnie ale juz go koncze. Podaje tytuly:
1. Miedzy tesknota lata a chlodem zimy
2. W innym czasie, w innym zyciu
3. Swobodny upadek, jak we snie.
Jest to trylogia kryminalna o kulisach zabojstwa szwedzkiego premiera Olafa Palmego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

nie znam, ale chetnie siegne po nie przy jakiejs okazji :) Cos duzo ostatnio tego szwedzkiego.... spojrzenia ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Wydaje mi sie ze Szwedzi pisza bardzo ciekawe i interesujace ksiazki ktore tak mocno wciagaja a jednoczesnie trzymaja w napieciu :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

hej! co obecnie czytacie???
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

U mnie na razie przerwa w czytaniu choc z doskoku czytam na razie ang. ksiazke Jane Moore - "Perfect match" o bardzo chorym chlopcu, gdzie tylko dawca moze pomoc ale okazuje sie ze DNA ojca nie pasuje do DNA dziecka i nie jest on ojcem dziecka. Kobieta musi wybrac miedzy malzenstwem a dzieckiem. Jedynym sposobem jest urodzenie dziecka ktorego szpik bedzie pasowal ze szpikiem chlopca ktory bedzie mogl byc uzyty do transplantacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Ksiazki

Post autor: rivombroza »

dowiedziałam się niedawno o pewnej wspaniałej książce(film też powstał)o nie samowitej sile marzeń i dążenia do nich...(na faktach)czy któraś z was ją czytała???
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Ksiazki

Post autor: rivombroza »

ojej zapomniałam napisac tytuł :lol: "SEKRET"
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

rivombroza pisze:ojej zapomniałam napisac tytuł :lol: "SEKRET"
Nie czytalam ani nie widzialam tego. Madziu a czy mozesz podac kto napisal ta ksiazke ??? Interesuja mnie ksiazki i filmy oparte na faktach, wiec z checia bym po nia siegnela. Czy jest dostepna w ksiegarni czy trzeba szukac w bibliotece ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Jestem w trakcie czytania książki pt."więcej przebojowości"-jak pewnie kroczyć przez życie M.J Ryan.Jest to psychologia.Jak na razie jest super i uważam że warto się podbudować!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”