A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Witam
Znalazłam to forum na jednej stronie dotyczącej choroby endometrioza która niestety mnie też dotkneła
Odkąd pamiętam moje miesiączki były długie i obfite a czasami tak bolesne że sam pracodawca dawał mi wolne bo nie mogłam normalnie pracować ale takich ludzi rzadko się spotyka więc teraz jestem na zwolnieniu lekarskim po kolejnym zabiegu.
Nie mogę dokładnie określić od kiedy jest naprawde źle ale mniej więcej od ponad roku ból przed miesiączką w trakcie zrobił się nie do zniesienia. Miesiączka trwa u mnie ok 5-6 dni a po tem kilka dni brązowe upławy z ciemnobrązowymi cząstkami "czegoś". Styczeń luty tego roku był już tak bolesny że nie wiedziałam co robić. Ból podbrzusza pachwin a jak już bardzo bolało to szczypała górna część ud. Przy uciskaniu brzucha ( z bólu) poczułam zgrubienie w bliznie po dwóch cc (2003 i 2010 r.) i w roku 2000 miałam cyste którą usuneli razem z jajnikiem. Ginekolog za którego dziś dziękuje bogu jako jedyny mnie wysłuchał i stwierdził na poczekaniu że to endometrioza.
Za bardzo nie wiedziałam o czym mówi, pomyślałam wtedy że to może kolejna nazwa gózka więc nie przejełam się za bardzo.
W marcu było już po wszystkim ale w kwietniu wybrałam się do niego spowrotem bo bolało jeszcze i to już był ból taki jak by mi ktoś noże wbijał do środka lub papierosy gasił. Według zaleceń brałam VIZANE a potem ORGAMETRIL.
Nie było większej poprawy a raczej mogę powiedzieć że ból rozciąga się na cały miesiąc. W sierpniu trzasneło mi coś w kręgosłupie i neurolog stwierdził że mam radikulopatię że coś gdzieś naciska na nerwy i może to też powodować ból pachwin ud pośladków....jego leki na kręgosłup troche uśmieżyły ból ale między innymi ketanol 150 2 razy dziennie to raczej zjedzą wątrobe szybciej niż pomogą.
Po leczeniu bólu pleców nadal to samo więc pomyślałam że zrobie sobie prywatnie USG jamy brzusznej ponieważ coraz częściej pojawiał się ból przed pujściem do toalety tak jakby coś tam przejść nie mogło - straszne. Na usg było wszystko w dobrze oprucz tego że po lewej stronie miałam nie duża przepukline udową a po prawej cyt. tendencje do przepukliny udowej". Wyznaczono termin zabiegu ale chirurg powiedział że nie wszystko tu pasuje do przepukliny i dobrze by było zrobić TK MIEDNICY.
TK odebrałam przed zabiegiem, wszystko ok tylko cyt.powiększona szyjka macicy do 70 mm z poszerzonym światłem szyjki do 20 mm. Warstwa endometrium szerokości 12 mm . Płym w okolicy przymacicza po stronie prawej - badanie było wykonane w 11 dc.
W szpitalu przed zabiegiem byłam konsultowana ginekologicznie , lekarz stwierdził że macica powiększona ale to nie jest przeciwskazanie da zabiegu przepukliny. Przed zabiegiem zdecydowano że zrobią zabieg laparaskopowobo nie wszystkie obiawy bólowe im pasowały.
Po zabiegu okazało się że jelita były pozrastane , przyklejone do macicy a macicy do powłok brzusznych -Rospoznanie: zroste otrzewnowe - endometrioza wewnątrzbrzuszna.
Kazano skonsultować się z ginekologiem ponieważ trzon macicy jest w zmianach. Ginekolog w rozpoznaniu napisał cyt." trzon zmieniony adenomiotycznie" .
Powiedział że jestem za młoda żeby usunąć macicę więc zapisał leki hormonalne Cerazette i mam się poważnie zastanowić nad wkładką Mirene.
TO narazie moja cała historia - starałam sie opisać wszystko jak najkrócej . Nie wiem co dalej ostatnio poczytałam kilka stron o endo i troche mnie to przeraża. Mam nadzieje że może to jakoś zatrzymam tabletkami choć zastanawiam się nad wkładką lecz to dosyć kosztowne. Zastanawia mnie również to że całe 30 lat byłam zdrowa a teraz problemy jelitowe , problemy ginekologiczne , kręgosłup czy to wszystko zbieg okoliczności czy też wszystko przez endo.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Witaj i przykro mi ze tyle rzeczy spotkalo Cie naraz - mam nadzieje rowniez ze leki pomoga ktore zostaly przepisane przez lekarza. Jestem rowniez ciekawa na ile wkladka pomoglaby w uciszeniu choroby jaka jest adenomioza u Ciebie. Pozdrawiam cieplo i mam nadzieje ze wszystko pojdzie w dobrym kierunku i mniej bedziesz cierpiec przez ta chorobe. Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: EveLondon »

Witaj biedna wiele przeszlas :( wspolczuje ale dobrze ze wkoncu jest rozpoznanie i cos zaczyna sie dziac. trzymam kciuki by leki uciszyly chorobe. Co do adenomiozy to niestey ja nie wiele moge sie wypowiedziec ale wiem ze sa tu dziewczyny z nia wiec licze ze ci cos doradza a moze nawet probowaly ta wkladke. Co do problemow jelitowych, kregoslupa to jak poczytasz pare histori dziewczyn przkeonasz sie ze praktycznie kazda z nas ma porblemy jelitowe i z kregoslupem wiec niestety wychodzi na to ze sa polaczone z chorobskiem. jednak kiedy choroba jest w dobry sposob wyciszana to i te objawy troszke odpuszczaja. Trzymam kciuki i dawaj znac co dalej :) pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Jestem troche przerarzona a raczeje wkurzona. Trzy tyg temu miałam zabieg , powycinali zrosty z jelit macicy , odklejili macice od powłok brzusznych więc szczerze jeszcze nie za ciekawie się czuje a poza tym nic nie biore bo czekam na @ żeby zacząć terapie :cry: a tu w poniedziałek wzywają mnie na komisje do ZUS-u. Wszpitalu mówile że przynajmniej 6 tyg mam odpoczywać - a tu pewnie wykopią mnie do roboty.Nigdy nie miałam zwolnienia na endo - pewnie zobaczą że mam dwie ręce dwie nogi to cofną mi l4 :(
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Dziwczyny,
jestem po kontroli ZUS-u - p.doktor nawet mnie nie słuchała a raczej nie mogłam za wiele mówić- interesowały ich tylko dokumenty , pospisywała wszystko i..............stwierdziła że, zwolnienie jest zasadne - KAMIEń Z SERCA -
Na końcu tylko powiedziała żebym się szybko doleczyła :)
Mam w styczniu kolonoskopie i rezonans na kręgosłup więc mogę spać spokojnie - nie chciałabym za nie płacić.
Pozdrawiam już bez nerwów :)
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: domowniczka »

Czesc :) no, calkiem spora ta Twoja historia :) nie wiem czy te choroby sie kumuluja czy slaby organizm jak magnez przyciaga do siebie te chorobska?... ale tez nad tym sie zastanawialam Przesylam pozdro. Zycze sil i zdrowia :)
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

No , niestety ostatni rok był koszmarem , tyle ile ja wchłoniłam leków ostatno to przez całe życie nie zjadła. Mam nadzieje że przysły rok będzie lepszy :))
Pozdrawiam
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze komisja ZUS podjela wlasciwa decyzje o Twoim zw. lekarskim i dalszym leczeniu. A wiec kuruj sie i powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Ja również się ciesze :) Dzięki dziewczyny za Wasze dobre słowo, dobrze że istnieje to forum człowiekowi odrazu lepiej jak może się wygadać :wink:
Pozdrawiam
Iwona
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: vwd »

clara3 pisze:TO narazie moja cała historia - starałam sie opisać wszystko jak najkrócej . Nie wiem co dalej ostatnio poczytałam kilka stron o endo i troche mnie to przeraża
dziewczyno :) a pisz jak najwiecej ;) nie musisz sie wcale streszczac :) A co do przyszlosci... nikt nie wie co bedzie dalej, ale jak pokazuja rozne forumowe przypadki, moze byc naprawde dobrze! :) i tego Ci zycze! :)
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Dziękuje dziewczyny :)
Mam do Was pytanko,
nigdy nie miałam regularnych miesiączek ale zawsze mieściły się w przedziale od 20 do 25 , dziś jest 28 dzień i nic - żadnych objawów :x
Pierwsze dni grudnia zaczeło mnie boleć podbrzusze i od środka nooo wiecie :wink: jak zawsze więc myślałam że do mikołajek będzie @ strasznie kuło jakbym miała "tam" jeża - a teraz od 2 dni nic a zawsze zwijałam się w kłębek z bólu. Fajnie że nie boli ale czy to ok?
Czekam na pierwszy dzień żeby zacząć brać tabletki a tu jak na złość nic.
Ale mam ubaw z samej siebie - 31 lat na karku a pytania jak u nastolatki. Zawsze mnie krępowały rozmowy o miesiączce czy też używanie słów takich jak "pochwa, macica" a przez ostatnie miesiące sama drąże temat. :D
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Wiesz, tak jak czytałam sobie ostatnio opinie dziewczyn o lekach to o tych cerazette nie pisały źle ale o vizanne też nie - a po vizanne to ja krwawiłam przez 40 dni i strasznie słabo się czułam więc przeszłam na orgametril ale niestety nie zadziałała kuracja.
Czekam na @ - no i zobaczymy co będzie po tych :?
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Ja mam je brać przez 6 miesięcy bez żadnej przerwy, nie powinnam krwawić przy nich - tak mi powiedział lekarz - ale zobaczymy . Narazie nic nie zwiastuje nadchodzącej @ :? hmm jak do poniedziałku nie przyjdzie trza teścik zakupić - "coś" tam ze dwa tygodnie temu było :wink: ale bardzo mało prawdopodobne że by się zdażyło :wink: moje dwa serduszka które mam były planowanie i ciężko trzeba było na nie pracować :D :wink: więc.....hmmm
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Hej dziewczyny
druga noc nie przespana, kurde dziś może podrzemałam ze dwie godz :( BóL nie ziemski :cry: ale nareszcie wczoraj przyszła @ i zaczełam nowe leki - mam nadzieje że, nie będzie już nigdy tak jak teraz - - 6 miesięcy bez przerwy więc może coś to pomoże. :cry:
Pozdrawiam.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: gosiak76 »

Trzymam kciuki aby bylo tylko lepiej teraz :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: vwd »

pomoze, pomoze - ja to wiem! :D
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: hercik17 »

Nie miałam okazji się przywitać....witaj! A swoją drogą to co tu zajrzę to widzę ,że nowa dusza dołącza.Smutne to i przykre,ale dobrze,że jesteśmy tu razem.Twoja historia też jest smutna.Po visanne z pewnością powinno być lepiej choć na efekty nie raz trzeba poczekać.A więc cierpliwości i pozdrawiam Gosia
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Witaj... :)
od kilku dni biore te cerazette i narazie jest ok - bez zmian - tylko jakoś zmęczona się czuje - nie wiem czy to przez tabletki czy tylko taki okres teraz - święta niedługo - sprzątanie, przygotowania do wigilii, prezenty , a mnie się nic nie chce :?
No cóż ale trzeba się jakoś zmusić do roboty bo co powiedzą teście - - - ooo to jest motywacja :wink:
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: vwd »

faktycznie, dobra motywacja ;)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: hercik17 »

Clara czy ja dobrze zauważyłam że jesteś z trójmiasta? hmmm miło by było :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Tak dokładniej mieszkam ok 30 km od Trójmiasta :)
Może kiedyś zorganizujemy jakieś spotkanko :D :?:
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: hercik17 »

No jak super :) Spotkanko jak najbardziej :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Witajcie dziewczyny już w nowym - mam nadzieje że lepszym roku :D
Jestem po kolejnej wizycie i z uśmiechem na ustach mogę powiedzieć Wam że, jest poprawa - wielka poprawa.
W związku z dolegliwościami ze strony ginekologicznej jest lepiej a też wyniki usg pokazują poprawe po tabletkach .
Lekarz powiedział że, jest bardzo dobrze, zmiany ademionotyczne oczywiście nie znikną tak szybko co też wiąże się z bólem ale sama macica zmniejszyła się o .... 11 milimetrów :D endometrium w połowie cyklu było ok 12 a teraz mam ... 3 mm :D .
No narazie męczy mnie to codzienne chodzenie z "zabezpieczeniem" już drugi miesiąc ale wiem że, niedługo powinno się to skończyć.
Jedynie problemy jelitowe i problemy z pęcherzem nie dają spokoju.
Ataki jelit mam praktycznie co dziennie rano- każdy "bąbelek" powietrza czy też przechodząca treść jest bolesna- w pewnym momęcie jest taki ostry kilkusekundowy ból jakby miało mi coś tam się rozerwać a w grudniu 3 razy zwijałam się na podłodze z bólu przed pujściem do toalety.
Może kolonoskopia coś wykaże - lekarz kazał przejść na lekkostrawną dietę żeby jak to ujoł mnie kiedyś nie zatkało.
Już przestałam jeść wieczorami - rano też nie jem bo boli więc tylko w porze obiadowej jakąś zupkę , jak tak dalej będzie to niedługo zniknę :wink:
Mam jednak nadzieje że, ten rok będzie lepszy :)
Pozdrawiam.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: hercik17 »

Opisujesz te bóle jelitowe i zupełnie coś jak u mnie to wygląda. Stwierdzono refluks żołądka i odkąd wybrałam leki to jest ok.No chyba,że zjem coś ciężkiego tak jak omlet czy dzisiejszy kawałek lazanii to się męczę.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
clara3
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: clara3 »

Powiedz mi HERCIK na jakiej podstawie stwierdzili refluks żołądka ?
Miałaś robioną kolonoskopie ? czy do tego potrzebne jest inne badanie?
Bardzo mnie to męczy a jak tylko złapie ból staram się schować do łazienki żeby dzieci nie widziały bo to przeżywają - syn w liście do mikołaja napisał że prosi o worek treningowy i ... zdrowie dla mamy :( przykro mi troche bo to wszystko też odbija się na nich- złe samopoczucie, zmęczenie, brach ochoty i sił na zabawe :cry:
Paskudna ta choroba.
2000 cysta-usunięta z jajnikiem
2003 cesarka
2010 cesarka-pęknięcie macicy
2012 marzec-laparo guzek w bliźnie po cc
Marzec-krew w moczu,problemy jelitowe
październik-przepuklina udowa
listopad-laparo zrosty jelit przyrośnięta macica
leczenie ADENOMIOZY
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: A ja mam już dosyć - ENDO - KOBIETKI

Post autor: hercik17 »

Clara ja nie miałam żadnego badania.Wszystko zaczęło się od wizyty u alergologa.Miałam objawy alergii takie jak katar,kichanie a po zjedzeniu nie których pokarmów zaczynałam się dusić do tego stopnia,że dochodziło do wymiotów,łzy ciekły po policzkach a oczy wychodziły na wierzch.Do tego ciągła chrypa i problemy z gardłem.Na testach oczywiście nic nie wyszło :( i powiedział,że przyczyna moich dolegliwości może być właśnie po stronie układu pokarmowego.Nie wierzyłam w to,bo nic na to nie wskazywało.Nawet zgagi nie miałam.Poszłam więc do lekarza rodzinnego i na podstawie samych objawów stwierdziła,że to jest refluks.Powiedziała pani doktor że da mi leki,a jeśli nie przejdzie,to trzeba będzie zrobić dalsze badania.Ale na leki zaczęłam reagować.Jestem po jakiś 3 dawkach.Po odstawieniu jest ok,choć tak jak mówię do tego trzeba uważać co się je.A najbardziej właśnie dokuczały mi jelita.To był koszmar.Niesamowity ból !!!Już myślałam,że to sprawa endo lub coś poważniejszego.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”