Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsuchac

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
mroczna86
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2013, 21:44

Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsuchac

Post autor: mroczna86 »

Dziewczyny, podpowiedzcie mi proszę co powinnam zrobić w sytuacji, w której się znlazłam. Rok temu pekla mi torbiel na jajniku i trafilam na SOR, od razu odbyla sie operacja. Minal rok, a ja mam znow torbielsad prawie 5 cm. Bylam u 3 lekarzy. 1 - specalista, przeprowadza operacje - kazal mi brac tabletki MADINETTE bez przerw na okres przez 3 cykle, dwuch pozostałych, równiez bardzo dobrych, ale nie zajmujacych sie operacjami itd. stwierdizlo, z epowinnam ten okres miec i zrobic kolejne USG. Dodaz, ze okres przy tym torbielu juz mialam, b. bolesny z biegunka, wymiotami itd... Teraz mam dylemat - zrobic przerwe na okres, cyz posluchac 1 lekarza, ktory ma mnie ewentualnie kroic...sadsadsad POMÓŻCIE, może macie podobne doświadczenia?
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsucha

Post autor: alcia28 »

Witaj mroczna86 na forum.
Powiedz proszę czy podczas tamtej operacji pobrali wycinek histopatologiczny do badania?
Stwierdzono u Ciebie endometriozę? Teraz bierzesz jakieś leki?
Ja połowę swojego życie miałam takie miesiączki jakie opisujesz i wiem że to jest straszne....
Madinette to są normalne antykoncepcyjne tabl. hamujące owulację więc dzięki nim może się torbiel wysuszy lub chociaż zmniejszy. Zastanawia mnie tylko dlaczego masz nie robić żadnej przerwy? Przecież przy anty powinno się robić przerwę żeby organizm się czyścił. Porozmawiaj z lekarzem o Visanne to jest dobry lek który wprowadza w stan sztucznej menopauzy. Jeżeli masz endo (bo tego nie napisałaś) to ten lek na pewno pomoże. Każda torbiel nawet najmniejsza to jest jednak jakiś stan zapalny w okolicach narządów kobiecych i ja na twoim miejscu tego bym ot tak nie zostawiała. Jeżeli możesz to skonsultuj się jeszcze z jakimś lekarzem, może dowiesz się jeszcze czegoś innego.
Daj znać co postanowiłaś.
Pozdrawiam Alicja
mroczna86
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2013, 21:44

Re: Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsucha

Post autor: mroczna86 »

Pobrano wycinek i nie stwierdzono endo. w wyniku. Byłam na oddziale chirurgii ogolnej...Ginekolodzy jednak obstawiają :( endo. Wskazują na to bolesne miesiączki, bol podczas stosunku itd:/ Od tamtej pory tzn.od wrzesnia zeszzlego roku miałam najpierw plastry Evra (przytylam), potem nuvaring - wlasnie po nim mialam b. duze bole w podbrzuszu, krazek usunelam, dostalam tabletki Madinette. Na usg wyszla ta torbiel...Wlasnie takze nie rozumiem, ale boje się, z ejak nie poslucham lekarza, ktory ma mnie ew. operowac to pozniej moge miec jakies problemy. Z drugiej strony tez mysle, jak Ty ze ta przerwe kilkudniowa powinnam miec... Juz sama nie wiem. Dzis albo wezme tabletke z kolejnego opakowania albo zaczne przerwe, ale jeszcze nie zdecydowalam :(

P.s dziekuje za odpowiedz i bede wdzieczna za wszystkie wskazowki i opinie!!!!!!!!
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsucha

Post autor: alcia28 »

Kochana z doświadczenia wiem i powiem Ci że poszła bym jeszcze się skonsultować do innych lekarzy. Nie wierz i nie trzymaj się tylko jednego lekarza. Skoro na razie kazał ci nie robić przerw to nie rób, ale jestem jakoś dziwnie przekonana że pomimo iż nie zrobisz przerwy to i tak podczas brania non stop anty krwawienie delikatne się pojawi.
Ja tak mam że przed zakończeniem opakowania (3,6 tabl przed końcem opak.) dostaje już krwawienia. To jest 3 msc więc nie jest to strasznie długi okres czasu. Skoro miałaś już torbiel która pękła, a teraz zaś się pojawiła to znaczy że w organizmie coś się dzieje. Oczywiście nie chciałabym żebyś miała endo!!!!
W między czasie brania anty idz na konsultację do innego gin i opowiedz o wszystkich dolegliwościach, o tym co przeszłaś i pokaż wypis ze szpitala. Zobaczysz co powie inny gin.
mroczna86
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2013, 21:44

Re: Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsucha

Post autor: mroczna86 »

Byłam u kilku lekarzy. Tylko jeden kazał brac tabletki non stop, reszta (sztuk 2) kazał tuz po okresie zrobić USG. Tylko ten okres trzeba mieć... Tearz też miałam plamienie biorąc tabletki bez przerwy, czulam sie jakby ten okres byl, czyli bol itd. Co my kobitki musimy przechodzić :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsucha

Post autor: gosiak76 »

Wiem ze lekarze przy wystepowaniu endo kaza brac leki anty przez 3 miesiace bez stosowania przerw - jest to kolejna metoda aby wyciszyc endo. Jest to powodowanie sztucznej menopauzy na krotki okres czasu poprzez robienie przerw co 3 miesiace.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsucha

Post autor: alcia28 »

Cóż my jesteśmy królikami doświadczalnymi...na kimś lekarze muszą testować co raz to inne metody leczenia...ehh
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Torbiel jajnika- mieć cyz nie mieć okresu, kogo polsucha

Post autor: domowniczka »

mroczna86 pisze:Co my kobitki musimy przechodzić :(
tak, musimy. Jak juz kiedys myslalam o tym, ze facet ma o polowe zmartwien mniej. No, ale coz... Nie kazdy moze byc facetem :lol: Mroczna, co u Ciebie? tak mnie naszly filozoficzne mysli na Twoim watku. Co Ty na to?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”