i nie wiem co dalej

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
martynka123
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2013, 19:15

i nie wiem co dalej

Post autor: martynka123 »

Witam was wszystkie dziewczyny,zaczne od poczatku prawie osiem lat temu miałam cesarskie ciecie,,cztery lata puzniej operacje usuwania jak okazało sie puzniej endometriozy w bliznie po cieciu cesarskim guzek miał wymiary bodajze 2na 3 cm niemniałam jakis bardzo duzych bólów tylko wyczualny guzek co zaniepokoiło mnie bardzo!!!Po usunieciu leczenie praktycznie było zadno lekarz prowdzący stwierdził iz usuniete zostało wszystko i niema czego leczyc!!!GDZIE JA MNIAŁAM GŁOWE ZE NIE POSZŁAM DO INNEGO LEKARZA!!!!!!bóle doskwierały tak bardzo ze poszłam na kolejne usg do tego samego ginekologa 6 miesiecy temu ---jak powiedział nic tam niema te pani stany to napiecie przedmiesiączkowe-szok chociaz nieukrywam z jednej strony ucieszyło mnie to.Bóle z miesiaca na miesiac coraz gorsze udałam sie na kolejne usg do innego bdb lekarza jestem załamana odrazu zauwazył zmniane o wlk ok 7-cm nad blizna po cieciu jak mógł lekarz niewidziec nic wczesniej ,zmniana wrasta w miesnie proste brzucha jestem załamana niewiem co robic,skierowanie do szpitala jutro jade zrana nie mam juz siły boje sie strasznie lekarz powiedział mi ze to naprawde wielka zmiana prosze wesprzyjcie mnie czy kturas z was ma taka lub mniała duza endometrioze niedaje rady udaje ze wszystko jest ok ze sie nie załamuje ale nie jest tak.....
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: vwd »

Witaj, dzie dobry :)
S P O K O J N I E Naprawde tylko spokoj Cie uratuje :) W szpitalu sprawdza co i jak, potem zadecyduja: albo wyciecie, albo leczenie farmakologiczne. Bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!
Mozna pacjentke wprowadzic w sztuczna menopauze - to leczy endo. Wiele z nas to przechodzilo. Wiem, ze sie niepokoisz, ale szkoda nerwow ;) bedzie ok - wspomnisz moje slowa
Trzymaj sie!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: gosiak76 »

Witaj i nie poddawaj sie - najwazniejsze ze udalas sie do bdb lekarza ktory zaczal od razu dzialac oraz skierowal Cie do szpitala gdzie dokladnie zajma sie Toba I podejma odpowiednie kroki abys nie musiala dluzej cierpiec. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
martynka123
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2013, 19:15

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: martynka123 »

dzieki dziewczyny za wsparcie byłam dzis w szpitalu lekarz na konsultacji nie rozmawiał ze mna długo zalewie dwie minuty nie pytał o nic,,powiedział tylko ,,,wielkie to jest ale niemamy terminów wolnych najblizszy na który mnie zapisał to 5 maj czyli mam pół roku ,po wyjsciu poszłam do innego szpitala a mianowicie w gdyni do morskiego tam lekarz przebadał mnie ale powiedział za nie pomoga mi poniewaz niewie czy za pęcherzem niema zmian a oni niemaja urologi..teraz ide do swojego lekarza aby zapisał mi leki do czasu operacji poniewaz do tej pory nie przyjmuje nic,,jedno pytanie do was dziewczyny lekarz powiedział ze dzieki tym lekom moze uda sie zmiejszyc to cholerstwo mam na to puł roku czekania do wyznaczenia terminu,,lub druga opcje udac sie do kliniki swissmed moze znanej wam bo ja znalazłam w sieci umuwiłam sie tam na konsultacje na 10 grudnia moze termin jest szybszy,i mozna w szybkim terminie zrobic to prywatnie,,wiec niewiem leczyc pół roku i potem szpital czy niepróbowac teraz leczyc tylko usuwac
o kosztach rozmawiac bede dopiero podczas wizyty .Czy któras z was miała takie rozmiary endometriozy bardzo sie boje w kazdym miesiacu mam dwa tygodnie w bólu który chyba wygrywa bo zaczoł wykanczać mnie równiez psychicznie,,i jeszcze te słowa lekarza wrasta w miesnie brzucha-mozliwe ze jest w pecherzu niewieze w to co słysze.....
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: vwd »

uporzadkuj sobie te wiedze
zapisuj co mowi ktory lekarz
masz dobrego gina? ufasz mu?
jesli on wie co robi to mozna pol roku spokojnie poczekac :)
jesli mu nie ufasz IDZ DO INNEGO GINA trzymaj sie kogos kto Cie przeprowadzi przez ten trudny czas
Endo atakuje w roznych miejscach
glownie jajniki, macice, jelita, ale mamy na forum np. dziewczyne z endo w plucu
Nie mysl o najgorszym, ale staraj sie dzialac i ufaj, ze wszystko bedzie ok :)
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: interadmin »

Martynka jesteś w dobrych rękach a VWD to specjalistka. Tyle lat na forum ;)
Życzę dużo zdrowia :)

PS VWD jesteś extra!
Pzdr

Admin
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: i niewiem co dalej

Post autor: vwd »

wow Tu byl Admin - co za wyroznienie dla watku ;)
i co za mile slowa :)
martynka, odezwij sie! :)
martynka123
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2013, 19:15

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: martynka123 »

Witam miło wiedziec ze vwd jest specjalistką ,i posiada tak dużą wiedzę .W poniedziałek wizyta u gina mam nadzieję ze jest to bardzo dobry lekarz zreszta to on odrazu na pierwszej wizycie pokierował mnie do szpitala a ze termin taki odległy to od poniedziałku zaczne brac leki -pewnie hormony tak tłumaczył na poprzedniej wizycie ze jesli termin bedzie długi to trzeba zaczac leczyc .Czy przez te pół roku leki najprawdopodobniej visanne pomoże cos pomniejszy endo czy zahamuje wzrost?Dodam ze endometrioza którą mniałam usuwaną 4 lata temu miała wlk 3,8cm na2,7cm na1,5cm i znajdowało sie w bliznie po cc mineło 4 lata i urosło nowe do prawie 7 cm.Zobaczę co powie lekarz jakie lekarstwa przepisze w pon dam znać na forum:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: vwd »

Czesc martynka :)
nie czuje sie "wielka specjalistka", ale chetnie slucham i dziele sie tym co wiem ;)
Poniedzialek juz dzis, wiec ciekawe co powie gin - czekamy na info od Ciebie :)
martynka123
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2013, 19:15

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: martynka123 »

Witam własnie wróciłam o lekarza ,zaczynam leczenie bo termin za długi pytałam o vissane powiedział ze raczej tych tabletek nie!niewiem czemu?przepisał mi PROVERA 10 MG wiecie cos o tym leku? w ulotce przeczytałam ze stosuje sie tez na nowotwory ?jestem przerazona czy któras z was brała te tabletki?
martynka123
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2013, 19:15

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: martynka123 »

Dodam jeszcze ze nie chodzi o zastrzyki tylko tabletki provera 10 mg,,powiedział ze bede je brac pare m-cy do czasu usunięcia endometriozy,,i że do tej pory sa w stanie zmiejszyc endo nawet o połowe oby!!chociaż opinie o tabletkach są inne poniewaz często z tego co widze stosowany jest w celu wyregulowania cyklu miesiączkowego.Jeszcze jedno pytanie ginekolog powiedział ze mam zaczac brac tabletki od 5 dnia cyklu --,,czyli na moje od 5 dnia miesiączki nawet jesli ona nietrwa tak długo?moze to głupie pytanie ale tak to rozumiem...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: vwd »

tak, dobrze myslisz :) od 5 dnia @
lek nam znany i stosowany, wiec sie nie martw
tutaj link w dziale Leki http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php? ... 3c6fab01e4 - mam nadzieje, ze i Ty sie dopiszesz do wskazanego watku
Pozdr. mocno :D
martynka123
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2013, 19:15

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: martynka123 »

Hej troche tu nie pisałam nie wiem czy dobrze pisze dalej w tym samym wątku,ale chciałam wam dziewczyny powiedziec ze za parw dni konczy sie moje branie tabl.provera,,poniewaz termin w swissmedzie mam na 16 stycznia wizyte miałam 10 grudnia a termin juz na styczeń :shock: juz sie boję...ale mam nadzieję ze bedzie dobrze :wink: .Lekarz powiedział ze niema na co czekac czy tak czy tak trzeba ...wspomniał ze wszystkiego dowiem sie na miejscu i ze w ten dzień bedzie operacja :?: Z tego wszystkiego nawet niewiem czy to laparoskopia o której troche czytałam czy tez nie ,poprzednim razem miałam zwykła operację,,niewiem moze któraś z was wie czy w bliznie po cc robią laparo,jezeli endo jest ok 7 cm-napewno o to zapytam na miejscu.I jeszcze jedno pyanie czy wiecie na jaki czas przed nie mozna brac lekarstw chodzi mi mn. o antybioyk mam angine,musze brac do 27grudnia czy bedzie jakis problem?
Pozdrawiam.. :D :D
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: i nie wiem co dalej

Post autor: domowniczka »

witaj Martynko :)
dzis konczysz antybiotyk?
jak sie czujesz?
guzek z bliznie wycina sie przez naciecie :)

bede trzymac za Ciebie kciuki
pzdr. domowniczka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”