endometrioza w szwie po cc

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: vwd »

Czesc!
fajnie, ze masz dzieci :)
madziora14 pisze:niewiem czy to oznacza ze wycieta z zapasem skóry
tak to rozumiem
a co do slow
madziora14 pisze: juz nie wróci???dobrze by było
oby!!! tego Ci zycze
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Witam,mam pytanie.Czy oprocz bolu tych guzkow endo wyczuwalas bol w innej czesci brzucha?Mnie cos pobolewa brzuch w prawym podzebrzu,tak jakby powierzchowne klucie,ciagniecie,nasilajace sie przy kaszlu i kichaniu.Zastanawiam sie czy to łaczyć z endo czy cóz to znowu!?
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

aloalo pisze:Witam,mam pytanie.Czy oprocz bolu tych guzkow endo wyczuwalas bol w innej czesci brzucha?Mnie cos pobolewa brzuch w prawym podzebrzu,tak jakby powierzchowne klucie,ciagniecie,nasilajace sie przy kaszlu i kichaniu.Zastanawiam sie czy to łaczyć z endo czy cóz to znowu!?
brzuch bolal mnie czasem caly czasem w tym miejscu co guz juz sama niewiem bolało mnie tak ze musialam brac leki przeciwbólowe

dzis bylam u lekarza zrobil mi usg i mowi ze cos widzi w szwie albo to nic albo zrost albo endo fajnie oby nie bo niewiem..ah

przepisal mi tabletki QLaira brałyscie??
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

madziora14 pisze:QLaira brałyscie
tak
http://endoendo.pl/forum/viewtopic.php? ... 0478fcd0a8 - a watek na ten temat :)
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

witajcie jestem zalamana..mineło raptem 3 miesiace i end chyba wrócilo..przy okresie umieram boli mnie caly brzuch..cos urosło mi według usg mam 2 struktury na dodatek bardzo duze bo okolo 5 cm... czy to mozliwe ze nikt ich nie zauważył?sa w podbrzuszu obok pęcherza i powyzej blizny drugi//dziewczyny doradźcie mi czy to endo?? boli bardzo..chirurg kazal zrobic tomografie inny lekarz mowi ze bezsensu sie naświetlac lepiej zrobic laparo..prosze pomózcie
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Witam!Kilka lat temu gdy wykryto u mnie endometrioze(usuniecie torbieli z jajnika poprzez laparoskopie),w krotkim czasie trafilam po zabiegu(do tygodnia chyba)z silnymi bolami brzucha i goraczka.Okazalo sie ze na drugim jajniku,ktorego rowniez podobno lekarze ogladali podczas laparoskopi i mialo byc ok,pojawil sie jakis naciek!Nie wiedzieli co to jest,podejrzewali kolejną torbiel!!!Zrobili mi tk jamy brzusznej gdzie opisywano naciek zapalny powodujacy ucisk na jelito(ból ulokowany mialam wlasnie w okolicy odbytu)Bylam juz szykowana do kolejnego zabiegu gdy w koncu ktorys z mistrzów przepisal mi kolejny(czwarty z rzedu antybiotyk,bo nafaszerowali mnie cała seria i wypisali do domu)Po kilku dniach wszystko sie uspokoilo.Przezylam horror,wygladalam jak znerwicowany wrak czlowieka.Pozniej czekanie na wynik to kolejny mega stresss a pozniej terapia Visane.A wlasnie!?Bierzesz Visanne??U Ciebie troche dluzszy okres od zabiegu niz w moim przypadku,ciezko stwierdzic.Mimo naswietlania to tomograf na pewno jest bezpieczniejszą metodą,jednak nie zawsze daje ewidentny obraz tego z czym mamy do czynienia.Ale kazdy zabieg to zawsze zabieg,duza ingerencja,ryzyko zrostow itp.Cos sie wyjasnilo na dniach??Jak sie czujesz?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

madziora14 i co z Toba?
co ostatecznie zrobilas? i jak sie czujesz???
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

WITAJCIE//jestem tak zla ze to sie dzieje ..dopiero co bylam operowana i znowu to samo..najgorsze jest to ze mowilam o drugiej zmianie i co i nic zlekcewazono mnie..niewiem co robic decydowac sie na laro...czy visane..teraz mnie nie boli ten bol jest zaraz jak miesiaczka sie konczy trwa z dobry tydzien...ah szkoda słow..co mi doradzicie?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

jesli nie chcesz teraz starac sie o dziecko, ja doradzam ci leczenie farmakologiczne
Czemu od razu nie dali ci V?
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

bylam na konsultacji zaczynam visane mam przewac w polowie opakowania qaire i zaczac brac visane,,,boje sie tego ale nie mam wyboru.a dzieci juz wogole nie planuje takze jesli o to chodzi nie martwie sie..problem w tym ze teraz zatrzymuje mi sie woda a co bedzie przy v..jak sobie radzicie z tym?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madzia2991 »

domowniczka pisze:jesli nie chcesz teraz starac sie o dziecko, ja doradzam ci leczenie farmakologiczne
Popieram domowniczkę
madziora14 pisze:bylam na konsultacji zaczynam visane[...] boje sie tego ale nie mam wyboru
to chyba najlepsza decyzja skoro nie myślisz o ciąży. A czego się konkretnie boisz? Być może któraś z dziewczyn, która była w podobnej sytuacji będzie w stanie Ci pomóc.
Co do zatrzymywania wody to dosyć często się to zdarza, ale nie jest regułą więc może akurat Ciebie to ominie :-) a jeżeli nie to woda, woda i woda. Ja chyba nie znalazłam nic co byłoby w stanie pomóc bardziej niż picie jak największych ilości wody.
Pozdrawiam :-)
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

A czego się konkretnie boisz? [/quote]

boje sie skutków ubocznych oraz tycia...
jesli mam 5 cm zmiane to zmniejszy mi sie ona lub zniknie?? po visane?? jak to u was jest??
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: vwd »

Witam :)

o V. pisalismy w wielu watkach, jest nawet watek "V a zatrzymanie wody" w dziale Leki i nasze doswiadczenie z nimi Tam tez znajdziesz dziewczyny, z kt. mozesz porozmawiac na ten temat
Pozdr. Cie serdecznie
i nie martw sie na zapas
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Brałam Visane ponad pól roku po laparoskopii.Nie przytylam ani kilograma,uwolniłam sie na ten czas od koszmarnych miesiączek.Jedynym skutkiem ubicznym były uderzenia gorąca.Jak to przy menopauzie,nawet tej sztucznej.Pamiętaj że przy każdych hormonach trzeba mieć pod kontrolą układ krzepnięcia i próby wątrobowe!!Nie wszyscy lekarze o tym pamiętają
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

aloalo pisze:Brałam Visane ponad pól roku po laparoskopii.Nie przytylam ani kilograma,uwolniłam sie na ten czas od koszmarnych miesiączek.Jedynym skutkiem ubicznym były uderzenia gorąca.Jak to przy menopauzie,nawet tej sztucznej.Pamiętaj że przy każdych hormonach trzeba mieć pod kontrolą układ krzepnięcia i próby wątrobowe!!Nie wszyscy lekarze o tym pamiętają
A CO CI DALO BRANIE TEGO LEKU?
zmniejszylo ci sie endo..
mialas operacje potem?
ja mam duze endo lekarz twierdzi ze visane zmniejszy a moze nawet zniknie...
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Visane bralam po laparoskopii gdzie usunieto torbiel i ogniska endo.Lek ma ten wyciszyc endometrioze-nie ma miesiaczek nie ma endo.Po tym czasie szybko zaszlam w ciaze a endometrioza powrocila 1,5 roku po cesarce,jest w bliznie i za kilka miesiecy mam zabieg
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

wiec tak naprawde to walka z wiatrakami jak sie bierze visane jest ok a potem odstawiamy i endo wraca?? i tak cale zycie o kurcze to straszne
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Nie ma leku na endometrioze.Można zaleczyc na chwile i modlic sie zeby jak najdluzej byl spokoj.Paskudna choroba ale ginekolodzy z ktorymi mialam do czynienia nauczyli mnie taktyki-torbiel usunieta,jestes zdrowa.Nie myslec ze za chwile cos tam znowu moze urosnac,oczywiscie okresy brutalnie o tym przypominaja!I maly krok od endo po nerwice
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

powiem szczerze ze po visane nie czuje bolu jest ok..ale najwazniejsze zeby to zmniejszało sie bo mam duza zmiane az 5 cm..u Was zmniejszyło sie duzo?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

V. wycisza endo, badz dobrej mysli!!!! jak sie teraz czujesz?
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

czuje sie dobrze mam plamienie zamiast okresu...tylko niewiem czy zmniejszylo sie troche bo wizytaza 2 tyg..
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

hej jestem po kontroli po 2 miesiacach V i chyba lepiej bo zmniejszyło sie...powiedzcie mi czy miala któras z was bole plecow przy endo?? bo mnie bola juz dobry tydzien troche w boku nawet?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madzia2991 »

hej, super że zmiany się zmniejszyły, musisz myśleć pozytywnie i na pewno wszystko będzie dobrze :-) a jak się czujesz teraz? długo będziesz brać V.?
co do Twojego pytania to mnie potrafią męczyć potworne bóle pleców, na tyle że czasami nie mogę podnieść się z łóżka :cry:
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

PO V czuje sie dobrze poki co zadnych skutków ubocznych nie widze no moze 1 kg plus niestety..
dziekuje ci za odpowiedz..
niewiem tylko czy jest szansa czy calkiem zginie mi endo po V
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madzia2991 »

To dobrze, że tak dobrze tolerujesz V. Ja mogę tylko pozazdrościć :-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: vwd »

madziora14 pisze:czy jest szansa czy calkiem zginie mi endo po V
szansa jest, ale... ciesz sie tym co masz teraz
bo endo lubi powracac... 3m sie mocno
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: gosiak76 »

Co slychac u Ciebie? Czy sa jakies dalsze dobre wiesci? Jak sobie radzisz z bolami?
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

hej..u mnie po staremu od 4 miesiecy biore V niestety na plus juz 4 kg jestem przerazona tym zaczelam brac asequrele niewiem moze pozbede sie wody w organizmie...ale wiesci takie ze z 5 cm endo zmalala do 2,3 cm..
bol jest bardzo niewielki czasem ale nie potrzebuje lekow przeciwbólowych wiec jest ok..
martwie sue co dalej tzn jeszcze 2 miesiace V i co dalej??? operacja inne leki??
lekarz mowi mozemy spróbowac antykoncepcji a ja niewiem??
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

hej dawno sie nie odzywalam jestem po kontroli moje endo nadal jest po leczeniu visane mam przejsc na axia forte kto stosował? nigdzie nie ma o tym opini?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

Czesc,
nie pamietam czy ktos sie dzielil opinia o stosowaniu tego leku, ale on jest z tej samej grupy co:
Cilest, Logest i Yasmin - a te akurat wiele dziewczyn stosowalo (zob. w dziale "Leki")
Moze zaloz nowy watek z nazwa leku i zob. kto sie odezwie, a jesli Ty opiszesz swoje z nim doswiadczenie to beda mogly skorzystac z tego inne dziewczyny.
Tak czy siak, powodzenia! :)
Pozdr. Cie mocno i zycze zdrowka!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”