Powrot do formy/cwiczen po laparo

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: gosiak76 »

Z tego co wiem to od razu po laparo powinno sie wychodzic na spacery i poswiecac spacerom coraz wiecej czasu.
Co do cwiczen to nalezy dopytac lekarza ale wiem ze do 4 tygodni nie mozna dzwigac ciezkich rzeczy wiec daje mi to do myslenia ze nie mozna obciazac dolnej partii brzucha zeby szwy sie nie rozeszly. Ja dalabym moze 6 tygodni na dojscie do siebie zeby wszystko sie zagoilo i najlepiej zaczac od mniej forsownych cwiczen zanim przejdziesz do brzuszkow.
Jezeli masz mozliwosc zapytania lekarza to mysle ze to by bylo najrozsadniejsze wyjscie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: Lilla23 »

Hej, ja wróciłam do ćwiczeń po miesiącu, ale brzuszków nie mogłam robić, po prostu za bardzo bolało. Trzeba powiedzieć trenerowi, że się miało operację, żeby wiedział o co chodzi. Ja byłam dość długo osłabiona i strasznie szybko się męczyłam, więc moja trenerka wiedziała, że się będę obijać. Najlepiej po prostu słuchać swojego ciała i jak się poczuje jakiś dyskomfort, to przestać ćwiczyć. Ja właściwie z brzuszkami mam problem do dziś (szczególnie takim ich rodzajem, że mocniej pracuje dolna część mięśnia).
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: agachod1 »

Hej. Mnie za bardzo bola rece i nogi zebym mogla cwiczyc. Bol pojawia sie szybko i to podczas wykonywania najprostszych czynnosci. Chyba mam cos z miesniami, bo to nie mozliwe zeby to bylo od endo. Po operacji zabieram sie do ortopedy. Czuje, ze z moimi stawami i miesniami jest cos nie tak. Mam nadzieje, ze badania wskaza kierunek ewentualnej terapii. Pozdrawiam i gratuluje takiego wigoru.
Rabarbar
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 21:01

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: Rabarbar »

Ja miałam operację, nie laparoskopię i Wam zazdroszczę ;) bo
Ja niestety powrót do ćwiczeń mam odłożyć na 6 miesięcy :( a wszelkie dźwiganie na 3 miesiące :/
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: vwd »

ja tez mialam operacje i wrocilam do cwiczen dosc szybko :) plywalm po miesiacu od ciecia :) brzuszkow nie robilam, ale inne typu sklony, wymachy... 2 dni po wyjsciu ze szpitala. Staralam sie nie dzwigac b.dlugo, nie warto sie przesilac, bo po co nam jakies powiklania?! ;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: vwd »

Rozumiem to, ze jestes osoba b.aktywna, ale wory z zabawkami...? przesadzilas! Wez ksiazke do reki - pomysl, ze to jest czas dla Ciebie! A jak znow zaczniesz sprzatac to potem bedziesz musiala lezec plackiem jeszcze dluzej niz obecnie. :) Mozesz poklikac, mozesz obejrzec zalegle filmy, mozesz obdzwonic kolezanki..., ale prosze: nie szalej!
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: agachod1 »

Ja tez lubie cos robic. Nawet jak mam wolne to sobie zawsze znajde w domu jakies zajecie, ale w naszej sytuacji trzeba uwazac. Jakis czas temu mylam okna i zmienialam firanki( tylko 3 okna i drzwi balkonowe ). Wszystko zajelo mi gdzies trzy godz, wiec szybko sie uwinelam. No ale potem przez trzy dni odczuwalam zmeczenie. O 20stej padalam na twarz. Teraz to juz wiem, ze robote niestety ale musze sobie bardziej rozkladac w czasie. Jest mi z tym naprawde ciezko, bo ja nigdy tak nie lubilam pracowac, ale coz choroba zmusza mnie niestety do przystopowania swojego zapalu. Takze dbajcie o siebie dziewczyny i nie forsujcie sie za bardzo. Jak jest do zrobienia cos ciezszego, to warto poprosic o pomoc. Mysle, ze najblizsi zawsze chetnie wyniosa ciezkie wory ze smieciami, albo przestawia ciezka donice z kwiatem. Nie bojmy sie prosic. To nie jest oznaka naszej slabosci, a jedynie troski o nasze zdrowie. Pozdrawiam.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Powrot do formy/cwiczen po laparo

Post autor: agachod1 »

No...bo jak cos to klapsik w cztery literki... Uwazaj na siebie. Ja po czterech dniach pracy( piec godz. dziennie ) jestem zjechana jak kon po westernie. Ale nastepny tydzien mam lekki po tylko dwa dni pracuje wiec jest super. Fajnie, ze odpoczne sobie przed operacja. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”