endometrioza ból seks pytanie ;(

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
stokrotka3333
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2011, 16:42

endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: stokrotka3333 »

mam 19 lat ostatnio rozpoznano u mnie endometrioze po zrobionej histeroskopi i moicvh objawach mam orzerosty błony sluzowej nadmiar endometrium obfite bolkesne miesiaczki ale najwiekszy problem to to z\e od roku nie moge współzyc kazda próba konczy sie ogromnym bólem . Dostałam lek visanne ale moje pytanie brzmi czy ja kiedykolwiek bede mogła bez bólu współzyc przy endometriozie? proszę o odp je[/quote]stem załamana ;(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: gosiak76 »

Witaj,
z tego co juz zdazylam zauwazyc to dziewczyny nie narzekaja na bole w czasie stosowania Visanne - mam nadzieje ze ten lek pomoze Ci w dojsciu do siebie. Staraj sie uprawiac seks w takich pozycjach aby nie sprawialo Tobie to bolu co jest naprawde wazne. Mam jednak nadzieje ze stosujac Visanne nie bedziesz odczuwala bolu podczas stosunku. Odsylam Cie na watek o Visanne gdzie moze otrzymasz wiecej odpowiedzi dodatkowo http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=561
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: vwd »

witaj na forum,
usunelam Twoj podwojny, omulkowo zamieszczony wpis.
stokrotka3333 pisze:po zrobionej histeroskopi
chyba cos pomylilas ;) mysle, ze na pewno nie mialas tego bad. i pewnie chodzi o laparo, tak? Co do endometriozy, bywaja rozne stadia tej choroby, zmieniaja sie objawy i dolegliwosci w zaleznosci od leczenia. Jesli zaglebisz sie w lekture naszego forum to zauwazysz, ze wiele endokobietek nie ma zadnych problemow ze wspolzyciem. Niektore miewaja bole przejsciowe i radza sobie z tym na rozne sposoby :) oprocz mlodych dziewczyn sa miedzy nami rowniez takie z dlugoletnim stazem malzenskim, szczesliwe matki :) (w tym matki nastolatkow i dorastajacej mlodziezy) Kochana, cale zycie przed Toba! :) absolutnie nie boj sie na zapas!!! a na Twoje pyt.
stokrotka3333 pisze:czy ja kiedykolwiek bede mogła bez bólu współzyc przy endometriozie?
zdecydowanie odp.: tak! natomiast nikt Ci tutaj nie zagwarantuje kiedy. Zycze zdrowia i pozdrawiam :)
stokrotka3333
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2011, 16:42

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: stokrotka3333 »

NIE NIE POMYLIŁAM się miałam robione to badanie histeroskopie zeby obejrzec wnetrze macicy ... laparoskopi narazie ginekolog mi nie zleciła chociaz cos o tym mówiła narazie dała mi leki te visanne a czy któras z was tez miała taki problem i przeszło?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: gosiak76 »

To na jakiej podstawie stwierdzila Twoja Pani doktor ze mozesz miec endo ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: domowniczka »

wsrod nas nie bylo dotychczas takiej osoby, kt. miala najpierw histeroskopie, a dopiero pozniej laparo - stad nasze zdziwienie
a co dokladnie Cie boli i jak?
stokrotka3333
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2011, 16:42

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: stokrotka3333 »

od roku chodziłam do lekarzy z moim bólem i oni po paru minutach nie wiedzieli co jest za przyczyna i globulki przeciwgrzybicy itp to nic mi nie pomagało wiec poszłam do nastepnego ginekologa ona przy usg dopochwowym zobaczyła cos w macicy skierowała na histeroskopie po dwóch tyg był wynik przerośnieta cała macica błonami sluzowymi w fazie proliferacyjnej , mówiłam jej o moich miesiaczkach podczas których mdleje z bólu nie funkcjonuje normalnie i o tym bólu boli mnie w srodku pochwy dookoła piecze rozrywa ;( i powiedziała ze mam tą endometrioze i dała leki wspomniała o laparoskopi ale powiedziała damy ten lek i zobaczymy ..
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: vwd »

a nie myslalas o tym, zeby skonsultowac z innym lekarzem? bo... nie wiem czy Ty masz endo i czy powinnas brac V. Nie brano Ci probek do bad. hist.-pat.? Trzymaj sie jakos! Naprawde zycze Ci duzo zdrowia!!!!! :)
Wiesz, mamy watki o histerosk. - moze zechcialabys sie w nich wypowiedziec :) http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=57&t=552
oraz http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 155d#p2634 Twoje spostrzezenia dot. tego bad. moga przydac sie nam wszystkim :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: gosiak76 »

Tak sie zastanawiam nad inna odmiana jeszcze - podczas badania histeroskopii mozna stwierdzic adenomioze z tego co sie dowiedzialam. Mozesz sobie poczytac o adenomiozie i endometriozie w tym watku http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=29&t=584
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: domowniczka »

boli nadal? jak sie czujesz?
stokrotka3333
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2011, 16:42

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: stokrotka3333 »

nadal boli skonczyłam własnie jeden listek visanne 15 btabletek czuje sie coraz gorzej mam wzdęcia opuchniete nogi czeste bóle głowy problemy z trądzikiem i strasznie wypadaja mi włosy;( do tego tyje juz 5kg ! zastanawiam sie czy asequrella by mi pomogła ;(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: gosiak76 »

To sporo maz efektow ubocznych. A czy oprocz Visanne stosujesz jakies inne leki ???
stokrotka3333 pisze:zastanawiam sie czy asequrella by mi pomogła ;(
czy mozesz przyblizyc co to za lekarstwo ??? Proponuje zalozyc nowy watek w lekach na temat asequrelli.
Kiedy masz kolejna wizyte u lekarza - moze powinnas skontaktowac sie z lekarzem i porozmawiac na temat bolu i innych efektow uboczch ?? Moze to nie jest jednak lek dla Ciebie ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
stokrotka3333
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2011, 16:42

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: stokrotka3333 »

oprócz tych leków biore jeszcze leki na alergie i astme 3 w tabletkach i dysk do wdychania krople do nosa, tabletki na wzmocnienie włosów i od jutra asequrelle to jest takie osłonowe i przy hormonach wkleje ulotke;
1. Asequrella zwiększa libido.
Zawarte w Asequrelli wyciągi z żeń szenia i imbiru podnoszą libido, pomagają utrzymać energie i witalność a przez co pozwalają na zachowanie sprawności seksualnej.

2. Asequrella chroni wątrobę.
Składniki zawarte w Asequrelli wspomagają prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Wyciągi z mniszka lekarskiego i ostryżu długiego wpływają na wydzielanie i przepływ żółci z wątroby i woreczka żółciowego co ułatwia jej wydalanie i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

3. Asequrella pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała.
Sprawdzonym środkiem na odchudzanie, który znajduje się w składzie Asequrelli jest wyciąg z zielonej herbaty,. Pobudza on spalanie tłuszczu oraz zwiększa wydatkowanie energii przez co korzystnie wpływa na procesy trawienia. Dodatkowo zawarta w preparacie witamina B6 bierze udział w metabolizmie węglowodanów i lipidów co usprawnia procesy redukcji tkanki tłuszczowej.

4. Asequrella nie pozwala na zatrzymywanie wody w organizmie.
Jednym z uciążliwych skutków doustnej antykoncepcji jest zatrzymywanie wody w organizmie. Zawarty w Asequrelli wyciąg z mniszka lekarskiego działa moczopędnie przez co pozwala pozbyć się nagromadzonej wody. Dodatkowo pomaga usuwać zbędne toksyny z organizmu i przyczynia się do zachowania dobrego fizycznego samopoczucia.

5. Asequrella pozytywnie wpływa na układ nerwowy.
Witamina B6 korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, szczególnie wskazana jest w okresie zwiększonej podatności na stres i zmęczenie.

6. Asequrella działa ochronnie na przewód pokarmowy.
Dzięki zawartości imbiru lekarskiego Asequrella działa łagodząco i osłaniająco na przewód pokarmowy, a w szczególności na żołądek. Olejek zawarty w kłączu pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego dzięki czemu ułatwia trawienie.
[quote][/quote]
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: gosiak76 »

To rzeczywiscie asegurella moze byc bardzo przydatna w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych dzieki czemu jest sie zabezpieczonym przed wieloa skutkami ubocznymi w trakcie stosowania antykoncepcji i innych antybiotykow.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
stokrotka3333
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2011, 16:42

Re: endometrioza ból seks pytanie ;(

Post autor: stokrotka3333 »

NO WŁaśnie przy antykoncepcji jak najbardziej a ciekawe czy przy visanne bedzie cokolwiek działało
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”