moja choroba endometrioza

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
iwonka1
Pocz±tkuj±cy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 14 lutego 2012, 15:11

moja choroba endometrioza

Post autor: iwonka1 »

Witam wszystkich na forum
Moj problem zaczął się 8 lat temu kiedy podczas pierwszego porodu, lekarz wykonał cesarkę. Po roku od wykonania cesarki stwierdziłam że mam 2 gulki w miejscu szwu. Mój lekarz ginekolog stwierdził że wymyślam i on nic nie widzi(to właśnie od robił mi ta cesarkę). Wyzwał mnie od "krów" i odesłał do domu. Po tej wizycie bałam się iść do ginekologa jakiego kolwiek . Minęły 2 lata od wizyty, gdy podczas silnych bólów miesiączkowych zemdlałam -wtedy akurat byłam za granica w pracy. Przestraszona i za namową męża przyleciałam do Polski na urlop i poszłam do innego ginekologa. Dostałam ogromy ochrzan od lekarza i po 1,5 tygodnia leżałam już na sali operacyjnej. Usunięto 2 guzki o rozmiarach 2 i 3 cm . Od tamtej pory pchano we mnie leki jak w kaczkę. Najgorsze było to że nie mogłam zajść w koleją ciąże. Byłam zdesperowana. Po ponad 2 latach starania się w końcu zaszłam w ciąże. Od Ciąży mineły już ponad 2 lata. Powinnam się dalej leczyć na endometriozę ale mój ginekolog stwierdził że mam zbyt wysoką bilirubinę by móc leczyć się hormonalnie. Bóle się powiększają, mój lekarz wyjechał w Inne miejsce a ja siedząc za granicą zastanawiam się co mam zrobić by nie cierpieć ...
czy ktoś mógłby mi doradzić co mam z tą endometriozą zrobić jak ją wyleczyć (a i od jakiegoś czasu mam ogromne bóle zwiazane też z jelitami tak jakby ten ból związany z endometriozą przeszedł wyżej aż do żeber )
dziękuję i pozdrawiam Iwona :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: moja choroba endometrioza

Post autor: agachod1 »

Witam cie serdecznie Iwonko. Bardzo sie ciesze, ze zdecydowalas sie napisac na naszym forum, a jednoczesnie mi przykro, ze endo dopadlo takze i ciebie. Moje pierwsze pytanie to: w jakim kraju przebywasz i czy planujesz zostac tam na stale? Pytam, bo ja tez mieszkam za granica, a konkretnie w Niemczech. Jestesmy tu z mezem i nie planujemy powrotu do Polski. Mam tutaj ubezpieczenie i leczenie nie kosztuje mnie prawie nic. Chcialam ci powiedziec, ze jezeli masz mozliwosc, ubezpiecz sie i lecz sie za granica.
Jezeli chodzi o pytanie o wyleczenie endo; niestety rzeczywistosc jest okrutna i musisz sie z nia pogodzic- endo mozna jedynie wyciszyc lekami, zatrzymac jej rozwoj, ale nie wyleczyc calkowicie. A w jaki sposob wykryto u ciebie te chorobe? Czy podczas operacji pobrano wycinek na histo? Tylko w taki sposob na 100% mozna stwierdzic endo. Jezeli nie masz mozliwosci leczyc sie za granica, poszukaj lekarza na forum w dziale: SZUKASZ SPOECJALISTY? Nie rozumiem dlaczego jakis lekarz powiedzial ci, ze nie mozesz przyjmowac hormonow, bo masz wysoki poziom bilirubiny? Jakis czas temu na rynku pojawil sie bardzo dobry lek na endo: Visanne. Jak bedziesz u drugiego lekarza, spytaj o niego. Opowiedz mu o dolegliwosciach ze strony jelit. Mozliwe, ze endo przenioslo sie na jelita i stad ten bol. Nie zalamuj sie. Szukaj drugiego lekarza. Nie lekcewaz swoich dolegliwosci. Jezeli masz endo, musisz przyjmowac leki, bo choroba nadal bedzie sie rozwijac, a ty bedziesz sie czula coraz gorzej. Pisz co u ciebie. Pozdrawiam. Aga. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”