Witam!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
renata77
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lutego 2012, 11:48

Witam!

Post autor: renata77 »

Sporo Was podczytywałm od wczoraj, w końcu zdecydowalam sie napisac :D
Na badaniu usg jamy brzusznej specjalista powiedzial ze najprawdopodobniej mam endometrioze - ktora musi potwierdzic ginekolog.

Czytajac Wasze wpisy, niestety wszystko na to wskazuje - dzisiaj wieczorem mam spotkanie z ginem, wiec bede wiedziec wiecej.

Ponad 8 lat temu mialam cc, od tamtego momentu pobolewal mnie brzuch na wysokosci jajnika prawego - zbagatelizowalam, bo operacja to ma prawo bolec.

2 tyg. temu zaczelam chodzic na fitness i wtedy bol sie wzmogl, w zeszly czwartek zaczelam robic brzuszki i myslalam ze z laweczki sie nei podniose. Od tego czasu bol sie nasila. Poszlam do internisty w poniedzialek, aby wykluczyc sprawy poza ginekologiczne - dala skierowanie na usg jamy brzusznej.
Wlasnie na niej powiedzial mi ze to po cc sa zmiany w obrebie ciecia majace znamiona choroby endo.

Czytajac Wasze objawy, jakbym czytala o sobie - a myslalam ze to wszystko normalne, nie lubie chorowac wiec dopoki bol mnie nie przybije do podlogi to bagatelizuje.

Moje objawy:
- 6-7 dni @ obfity ze skrzepami - regularny
- 1-2 dzien @ biegunka bolesna
- przed i 1 dzien @ hustawka emocjonalna - sama ze soba ledwie wytrzymuje
- bol nie tylko w czasie @ prawego jajnika, ciagnie do nogi -jednak do tej pory do wytrzymania
- wzdecia bardzo bolesne - arz w szpitalu bo nie moglam sie wyprostowac - zastrzyk rozkurczowy
- ogolne zmeczenie i zniechecenie
- niewiem, ale dosc czesto bardzo swedzi mnie podbrzusze, tak drapie ze nie raz mam az rany

Wiecej napisze jak bede juz cos wiedziec od gina
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Witam!

Post autor: EveLondon »

Witaj! Jeszcze wiele przed Toba. Ginekolog powinien przeprowadzic wlasne usg dopochwowe zalecic badania krwi pod katem markerow a moze nawet skierowac na laparoskopie ktora daje 100% pewnosc czy to endo. Jednak jesli zmiany bedziesz miec nie wielkie moze zalecic kuracje hormonalna poczekac z laparoskopia. Trzymam kciuki i daj znac jak poszlo. pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
renata77
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lutego 2012, 11:48

Re: Witam!

Post autor: renata77 »

Wiem o tych badaniach - tutaj sie dwoeidzialam :D

Jutro juz cos bede wiedziec. Na usg zew. sa dwie zmiany jesdna 22 mm druga 16 mm

Ten do ktorego ide jest podobno swietny ginekolog, endokrynolog, osteoporolog

Troche sie boje, bo jestem z rodziny "rakowcow" i moja mama tez w tym mniej wiecej wieku przeszla 1 operacje usuniecia guza ;(
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Witam!

Post autor: EveLondon »

Staraj sie zrelaksowac jak najabrdziej mozesz choc sama wiem jak to trudne bo wczoraj mialam wazna wizyte i nie potrafilam sie opanowac. Kochana popisz sobie wszystkie spostrzezenia, objawy i pytania i jest znacznie latwiej uwierz sama tak robie. Jesli jestes z rodziny rakowcow calkiem prawdopodobne jest ze skieruje cie na laparoskopie zeby miec 100% wynik histopatologiczny a przy okazji wytnie te zmiany o ktorych piszesz wiec twoje bole tez powinny oslabnac. trzymam kciuki i pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam!

Post autor: vwd »

Witaj na forum :)
endo w bliznie po cc - niestety brzmi prawdopodobnie
Ciekawe co powie gin - koniecznie nam napisz!
Nie mysl o tym co bylo u mamy. Bedzie wszystko ok, jutro juz bedziesz spokojniejsza.
A dzis - tak jak mowi EveLondon - postaraj sie zrelaksowac :)
pzdr. vwd
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam!

Post autor: agachod1 »

Witaj wsrod nas. Fajnie, ze zdecydowalas sie na wpis. Ja tez ci radze duzo relaksu. Bardzo wazne jest, ze trafilas do lekarza, ktory cie nie zbagatelizowal, a wyslal do ginekologa. Wazne tez jest to, ze jezeli teraz zostanie wykryta choroba, to bedzie latwiej ja leczyc, niz gdybys to odwlekala w czasie. Im dluzej czekamy z leczeniem naszych dolegliwosci, tym potem wiecej niemilych niespodzianek. Ale tobie wszystko sie uda. Tylko sie nie martw. Jak bedziesz wiedziala cos wiecej, daj znac. Pozdrowienia. :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam!

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum i super ze zdecydowalas sie napisac. Najwazniejsze ze masz robione badania w obecnej chwili i powoli zacznie sie wszystko wyjasniac w Twojej sytuacji - mam nadzieje ze lekarz skieruje Cie a takze wykona potrzebne badania aby miec lepszy obraz calej sytuacji zeby oc podjac odpowiednie kroki dzialania. Powodzenia i pisz co u Ciebie. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
renata77
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lutego 2012, 11:48

Po badaniach

Post autor: renata77 »

W środe bylam u gina endykrologa. Zrobil usg tarczycy, piersi, brzucha i dopochwowe.
Wynik - usuniecie chirurgiczne.
Endometrioza szwow po cc.
Do szpitala ide 15 lutego, 16 lutego zabieg
Jak do tej pory trafialm na milych lekarzy tak ordynator ginekologii u ktorego bylam na ustalenie terminu, byl niestety juz nizbyt mily. Mowilam ze mnie boli, ze spac w nocy nei moge, ze non stop na przeciwbolowych juz jade - jego tekst "a co nei rodzila Pani?? " niby ze bol porodu wiekszy - niewiem ja mialam cc :P

Acha moze bedziecie wiedziec :D Dostalam od gina skierowanie na TS4 i TPO - na tarczyce.
Powiedzcie co to za badanie i jak mam sie do niego przygotowac - na czczo czy cos takiego
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam!

Post autor: agachod1 »

Witam cie. Ja niestety nie wiem nic na temat tych badan, ale mysle, ze ktos powinien byl cie wczesniej powiadomic jak masz postapic, czy byc na czczo, czy po malym sniadaniu. A ten lekarz ordynator, ktory ustalal z toba termin op, nie jest twoim lekarzem prowadzacym? Jezeli nie, to nie przejmuj sie jego komentarzami. A mowilas temu wczesniejszemu lekarzowi o swoich dolegliwosciach? I co powiedzial? Powinnas trzymac sie jednego lekarza, bo tak jak sama widzisz ludzie sa rozni i roznie podchodza do twojego problemu. Zycze powodzenia podczas operacji. Pozdrawiam cie mocno i badz dobrej mysli. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam!

Post autor: gosiak76 »

Renata ja na badania tarczycy szlam na czczo gdyz mialam ujete tez inne badania razem z badaniami tarczycy.

Znalazlam tez odpowiedz pani doktor ze nie ma znaczenia czy badania robi sie na czczo czy po jedzeniu:
"pacjentka: Dzień dobry. Mam zapytanie: mam niedoczynność tarczycy i mam zrobić badania TSH czy badania się robi na czczo czy po jedzeniu?
dr Elżbieta Stachlewska: Nie ma znaczenia."
oto link - http://www.luxmed.pl/dla-pacjentow/o-zd ... x-med.html

W badaniu TPO oznaczane są przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej, która uczestniczy w biosyntezie hormonów tarczycowych. Wskazania do oznaczenia to najczęściej schorzenia tarczycy o tle autoimmunologicznym (zapalenie tarczycy typu Hashimoto, obrzęk śluzowaty, choroba Basedowa).

Na tej stronce masz troszke informacji odnosnie badan tarczycy http://twojdoktor.info/artykul.php?arti ... tarczycowe
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam!

Post autor: Lilla23 »

Cześć, witaj na forum. Niesamowicie szybko dostałaś termin zabiegu - w Polsce?? Super, że się Tobą zajmą i już niedługo będziesz się musiała męczyć. A co do lekarza - trzeba mu było odpowiedzieć, żeby się nie wymądrzał, bo kto jak kto, ale on na pewno nie ma pojęcia o bólach porodowych :)
Co do badań hormonów tarczycy - ja zawsze robię na czczo, choć na logikę, to faktycznie nie powinno mieć znaczenia.
renata77
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lutego 2012, 11:48

Re: Witam!

Post autor: renata77 »

agachod1 pisze:Witam cie. Ja niestety nie wiem nic na temat tych badan, ale mysle, ze ktos powinien byl cie wczesniej powiadomic jak masz postapic, czy byc na czczo, czy po malym sniadaniu. A ten lekarz ordynator, ktory ustalal z toba termin op, nie jest twoim lekarzem prowadzacym? Jezeli nie, to nie przejmuj sie jego komentarzami. A mowilas temu wczesniejszemu lekarzowi o swoich dolegliwosciach? I co powiedzial? Powinnas trzymac sie jednego lekarza, bo tak jak sama widzisz ludzie sa rozni i roznie podchodza do twojego problemu. Zycze powodzenia podczas operacji. Pozdrawiam cie mocno i badz dobrej mysli. :D
Dowiedzialam sie w laboratorium - ze nie musza byc na czczo - dzisiaj popoludniu wyniki, mysle ze beda dobre bo USG nic nie wykrylo :D

Do tego niemilego lekarza musialam isc - bo moj prowadzacy nie pracuje w szpitalu, a mi na terminie zalezalo jak najszybszym, wiec mi go polecil :D
renata77
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lutego 2012, 11:48

Re: Witam!

Post autor: renata77 »

Lilla23 pisze:Cześć, witaj na forum. Niesamowicie szybko dostałaś termin zabiegu - w Polsce?? Super, że się Tobą zajmą i już niedługo będziesz się musiała męczyć. A co do lekarza - trzeba mu było odpowiedzieć, żeby się nie wymądrzał, bo kto jak kto, ale on na pewno nie ma pojęcia o bólach porodowych :)
Co do badań hormonów tarczycy - ja zawsze robię na czczo, choć na logikę, to faktycznie nie powinno mieć znaczenia.
Lilla wolalam byc potulna - gdyz on ustalal termin mojego zabiegu - a zalezalo mi na terminie ;)
Ten aby mi zrobi zabieg i po zabiegu i tak wracam do swojego gina.
W sumie na weekend mam juz byc w domu jak wszystko dobrze pojdzie
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam!

Post autor: agachod1 »

Renatko trzymam kciuki za ciebie. Odezwij sie jeszcze przed zabiegiem. Zycze jak najwiecej relaksu. Oszczedzaj sie. Sciskam mocno. :)
renata77
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lutego 2012, 11:48

Juz po :D

Post autor: renata77 »

Przed zabiegiem nie dalam rady sie odezwac, poniewaz 15 lutego o 7 rano mialam stawic sie w szpitalu.
Zabieg mialam 16.02. - krotki, trwal 40 min.
Znieczulenie w kregoslup, szczerze przy cc mialam mocniejszy, tu sporo czulam i bylam caly czas w pelni przytomna - naprawde nic przyjemnego.
Obsluga bardzo mila i pomocna, caly czas na srodkach przeciwbolowych, wiec nie bylo tak zle, a juz 17.02. rano wychodzilam do domu :D
Niestety ciezko bylo w weekend siasc do komputera, gdyz rana dawala mi sie mocno we znaki :D
Dzisiaj dopiero czuje sie niezle.
Non stop na ketanolu (2 x na dobe) plus paracetamol. dzisiaj dopiero obywam sie bez paracetamolu.
Badania histopatologiczne beda dopiero za 3 tyg., jednak lekarz prowadzacy operacje powiedzial ze na 99,9% jest to endometrioza, ktora jest wycieta i nie powinna powrocic

Badania tarczycy tez wyszly prawidlowe - czyzbym miala juz myslec ze te 2 tyg. biegania po lekarzach, badaniach i tym wszystkim jednak sie oplacalo ?
Brak bolu w czasie miesiaczki, brak bolu w podbrzuszu przy cwiczeniach :D
Zobaczymy :D
Bede jednak caly czas pisac co i jak.
Dzisiaj sciagniecie szwow - zobaczymy co powie lekarz rodzinny - jeszcze o niczym neiwie :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam!

Post autor: gosiak76 »

A jak ma wygladac Twoje dalsze leczenie ?? Czy lekarz cos wspominal na ten temat ??? Zycze szybkiego powrotu do zdrowka i nie przemeczaj organizmu za bardzo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Rabarbar
Udzielaj±cy się
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 21:01

Re: Witam!

Post autor: Rabarbar »

Witaj!

Bardzo dobrzeże zdecydowałaś się na zabieg. Moja operacj trwała 3 godziny a tu 40 minut - super!
I widzę że lekarz mówi o dobrych rokowaniach, ale skąd wie, że dalej się nie będzie to gromadzić? nie mówił Ci nic o dalszym leczeniu?
renata77
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lutego 2012, 11:48

Re: Witam!

Post autor: renata77 »

Narazie czekam 4 tyg. na badania histopatologiczne - wtedy bedzie to potwierdzeniem czy jest to napewno endometrioza, do tego czasu mam odpoczywac :D
Do mojego gina pojde za tydzien w piatek, aby sprawdzil czy wszystko dobrze sie goi.
Jak narazie nie jest zle, ejdyne co to mam brzuch wywalony jakbym arbuza w calosci polknela.
Mialam miec @ dzisiaj niestety niema i jak narazie niema boli zwiastujaych - choc na tych opierac sie nie moge jesli wywolylala je endo.
Rokowania sa dobre, bo znalezli oba ogniska i wycieli z promieniem wkolo aby nic nie zostalo.
Mam nadzieje ze maja racje :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam!

Post autor: agachod1 »

Witaj. Bardzo sie ciesze, ze jestes juz po zabiegu. Postaraj sie teraz jak najwiecej wypoczywac. Jezeli chodzi o nawrot endo, niestety bez lekow zatrzymujacych @ ta choroba bardzo szybko znowu daje znac o sobie. Tak wiec jezeli wyniki histo potwierdza przypuszczenia lekarza, bez kuracji sie nie obejdzie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”