Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Poziomko odsylam Cie do watku stopien i rodzaj endo http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... a41324f6db Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Dziękuję Gosiu za linka, wszystko sobie poczytałam i faktycznie wyszło na to, co mówiła mi moja operująca mnie doktor, że to IV stopień endo. Macicę mam w tyłozgięciu, co prawda nie wspominała nic o ogniskach endo na wyrostku, ale mówiła, że były w zatoce douglasa, na jelitach, pęcherzu i otrzewnej. No i zrosty w całym brzuchu.
A to prawda, że zrosty mogą się pojawić nawet gdy się je zlikwiduje?

Pozdrawiam, spokojnej nocy.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Jezeli po usunieciu chirurgicznym kontynuuje sie kuracje farmakologiczna, endo zostaje zatrzymane i wyciszone, takze nie tworza sie zrosty endometrialne. Jest jednak prawdopodobienstwo, ze po laparo powstana zrosty pooperacyjne i moze sie utworzyc endo od blizn. Niektore kobiety maja endo po cesarskim cieciu. Nie mysl jednak o tym teraz. Nie nalezy myslec, ze po laparo moga byc kolejne zrosty. Ja mialam dwie laparo i nie mam endometroizy od blizn. Pozostaly zrosty z jelitami, ktore wczesniej nie zostaly usuniete, poniewaz mnie nie czyszczono, a dodatkowo lekarz nie spodziewal sie, ze tego jest az tyle. Teraz czeka mnie normalna operacja i nie mysle o tym, ze moge miec po niej zrosty i worce do punktu wyjscia, ale o tym, ze narzady zostana od siebie oddzielone, a ja poczuje sie lepiej. Ryzyko powstania zrostow jest, ale czyz dla zdrowia nie warto ryzykowac?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Zrosty moga powstac nie tylko w wyniku kolejnych operacji ale rowniez w wyniku pojawienia sie roznorakich stanow zapalnych w obrebie narzadow miednicy mniejszej. Ja nie mialam wczesniej operacji w zyciu a jak mialam pierwsza laparoskopie to lekarz pousuwal bardzo duzo zrostow w jamie brzusznej - myslal ze mialam zapalenie narzadow rodnych spowodowane chorobami przenoszonymi droga plciowa i ukierunkowal mnie na zrobienie skriningu w tym kierunku. Okazalo sie ze nic takiego nie mialam z zadnych chorob i u mnie najprawdopodbniej stan zapalny wywolany istnieniem guza w obrebie jajnika i zmian w zatoce Douglasa mogly spowodowac ze bylo u mnie bardzo duzo zrostow - oczywiscie nie bylo u mnie zadnych zmian endo. Takze jak widac rozne sa przyczyny powstania zrostow i nie tylko zabiegi sa przyczyna ich powstawania.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Tak właśnie Gosiu, przypomniało mi się, że po laparoskopii doktor ordynator powiedział mojej mamie, że zrosty mogły powstać nawet po przeziębieniu.

Wczoraj wieczorem miałam kryzys bólowy, leżałam na lewym boku a tąpał mnie prawy, leżałam na prawym boku, tąpał mnie lewy i tak na zmianę. Dobrze, że diclak na mnie działa, 100 mg i było po bólu.

Do mojej gin pójdę 19 marca, pod koniec brania pierwszego opakowania Visanne. Do dziś nie ma jeszcze wyniku badania histopatologicznego :( Nic to, będę cierpliwie czekać :)

p.s. a jutro wielki powrót do pracy :)

Smacznej nocy :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Bede trzymac kciuki abys w pracy mogla sobie spokojnie funkcjonowac bez zadnych problemow - prosze napisz jak wygladal pierwszy dzien po powrocie do pracy. Super ze diclak na Ciebie dzialal i pozbylas sie tego bolu - oooj ciezko jest sie ulozyc w takij pozycji zeby bylo dobrze gdyz przy zmianie pozycji bol moze promieniowac na przeciwlegla strone. Uwazaj na siebie i nie nos zbyt ciezkich rzeczy - jezeli juz bedziesz musiala cos przeniesc to popros kolege badz kolezanke zeby to zrobili dla Ciebie lub pomogli w tym. Tule cieplutko i czekam razem z Toba na wyniki histopatologiczne.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Goosieńko bardzo dziękuję Ci za wsparcie :*
Niestety (albo stety) w pracy nic ciężkiego nie muszę nosić, mam nadzieję, że szybko wrócę w swe trybiki, chociaż początek pewnie może być trudny :shock:
Właśnie szykuję się oddać w objęcia Morfeusza i oczywiście ból się pojawił, zwłaszcza po lewej stronie podbrzusza.
Nie rozumiem dlaczego wieczorem i w nocy boli gorzej niż w ciągu dnia :evil:

Spokojnej nocy
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: dewi »

Witaj poziomko ;) Jeszcze się nie znamy,więc śpieszę się przedstawić-dewi ;)
Walcz kobieto,bo jest o co... Nie ma na nas mocnych,kobiety z endo to najsilniejsze stworzenia na świecie,więc dasz rade kochana. Wiem,że są chwile zwątpienia,sama takie miewałam nie raz,nie dwa... Ale po burzy zawsze świeci słońce i tak działa to u nas ;) Trzymam kciuki za Ciebie-a od bólu polecam poltram combo ;) na mnie działa bardzo fajnie ;) Trochę otępia ale po paru zastosowaniach czujesz się jak po pyralginie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Czasem tak bywa ze robiac cos nie czujemy tego bolu ale wypoczynek powoduje ze pojawia sie tez i bol - ja mam to samo ze jak posiedze lub porobie cos w pracy to po powrocie do domu kladac sie zaczynam odczuwac dyskomfort badz bol w okolicy narzadow rodnych czasem prominiujacy do dolnej czesci plecow.
Dziwne to ale chyba tak to sie odbywa - mam nadzieje ze leki przeciwbolowe go zniweluja szybcitko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Witam. Jak sie czujesz? Co u ciebie? Jak pierwsze dni po powrocie do pracy? Mam nadzieje, ze bol nie jest tak silny jak wczesniej. Pozdrawiam mocno. :D
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Hej Aga :)
Dziś był mój pierwszy dzień w pracy, jestem strasznie mocno zmęczona, ale to była bardzo dobra decyzja, że wróciłam :) Mam świetną pracę, pracuję w jeszcze świetniejszym zespole i mam nadzieję, że to też będzie lekarstwo na moje endo dolegliwości.
Pomimo, że dużo nie pracowałam jajniki mnie bolały jak co dzień ostatnio, ale miałam nospę forte i dałam radę.
A w nocy w moim brzuchu był bal, czyli nie mogłam spać do 1 rano, a jak już czułam, że zasypiam to jajniki zrobiły sobie prawdziwą popisową ucztę :evil:
Wierzę, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej.

Caluje mocno :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Faktycznie bardzo dobrze, ze masz super prace i pracujesz w fajnym zespole. Jak zle sie czujemy i siedzimy, albo lezymy, czyba bardziej odczuwamy dolegliwosci, ale kiedy juz sie czyms zajmujemy, cos robimy, to pomimo bolu czas biegnie szybciej, a my odrywamy sie od problemow zdrowotnych. Mysle, ze powrot do pracy byl dobra decyzja i moze to byc wspanialy sposob na walke z endo. Zycze ci samych milych dni i wszystkiego dobrego. Pozdrawiam. :D
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Tak tak, bardzo dobrze zrobiłam.
Jedyne czego się boje to tej strasznej bezsenności, która towarzyszy mi odkąd biorę Visanne. Na ból jajników mogę wziąć coś przeciwbólowego a za chiny ludowe nigdy nie wezmę nic tabletkowego na sen. Nic to, zobaczę jak będzie dziś w nocy, mam nadzieję, że padnę jak kawka 8)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Kochana zycze abys miala przespana noc i daj znac jak minela. A co do powrotu do pracy - fajnie ze podjelas taka decyzje ale uwazaj na siebie bo organizm wciaz jeszcze wymaga czasu aby powrocic do normalnosci.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Szkoda, ze cierpisz na bezsennosc. To jest niestety jeden ze skutkow ubocznych Visanne. Musisz byc cierpliwa i to przeczekac. Moze po jakims czasie organizm sie przyzwyczai i nie bedziesz miala problemu ze snem. Zycze ci wszystkiego dobrego. Kazda wolna chwile poswiecaj na relaks. Caluje.
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Witam drogie Panie :D
Po drugim dniu pracy żyje do nadal, co prawda odrobinę zmęczona ale żyję :P
Wczoraj znowu zasnąć w nocy nie mogłam, i jak tylko poczułam, że jajniki urządzają sobie imprezkę wzięłam diclaka i zasnęłam, chyba z jego pomocą. W ciągu dnia jest całkiem nie źle, co prawda czuję mocny ucisk na pęcherz po lewej stronie i kłucie w trakcie siku, ale taki ból, to do wytrzymania. Mam nadzieję, że tak jak pisze Aga mój organizm przyzwyczai się do Visanne i będę sypiać jak aniołek :)

Pozdrawiam serdecznie, na Śląsku czuć prawdziwą wiosnę 8)
Całus
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Dobrze ze dajesz sobie rade w pracy i leki pomagaja - najwazniejsze ze mozesz zapobiec bolowi. Co do Visanne to ja go nie biore wiec nie wiem jak to wszystko wyglada z tym lekiem dlatego nie udzielam sie za bardzo w tym temacie.
Dzis na polnocy Polski tez byla fantastyczna sloneczna pogoda - fajnie byloby gdyby utzrymala sie troszke dluzej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

A wiec zycze milego wypoczynku. Mysle, ze po jakims czasie bole w koncu ustapia, a ty bedziesz cieszyc sie zyciem. Calusy.
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Dziękuję kochane.
Jutro po pracy chyba wybiorę się do apteki po coś ziołowego albo "naturalnego" na sen.
Chyba, że dzisiejsza noc będzie przełomowa i zasnę nim się obudzę. :D

Całus
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Spokojnej nocy i niech ci sie przysnia aniolki. A cos ziolowego na sen nigdy nie zaszkodzi. Pewnie, ze mozesz to dolaczyc do domowej apteczki. Caluski. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Cos ziolowego na sen zawsze sie przyda w momencie gdy nie mozesz zasnac - lepsze juz to niz jakies leki nasenne. Milej i przespanej nocki zycze :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Witajcie kochane!
Wczoraj noc była świetna, nic nie bolało i spałam jak suseł do 4. nad ranem, po piątej już musiałam wstać do pracy, ale to pierwsza od dawien dawna przespana noc 8) :D :o
Gorzej było dziś w ciągu dnia z bólem jajników, zwłaszcza tego, którego nie mam po lewej stronie, a na którym jest ta nowa torbiel. Cały czas czuję, zwłaszcza po "sikaniu" jak mnie coś ciśnie po tej stronie, a rano przy pierwszym oddawaniu moczu chciałam wyć z rozpaczy :shock: Jeśli mi się uda wytrzymać, poczekam do 19. marca, wtedy mam umówioną prywatną wizytę u mojej pani doktor, zobaczę co ona powie. Parę dni temu wzięłam sobie na własną odpowiedzialność antybiotyk Nolicin, właściwie jest to chemioterapeutyk - działa głównie na zapalenie pęcherza moczowego, ale chyba zapalenia pęcherza nie mam, bo nic nie pomógł. Dobrze, że idzie wielkim krokiem wiosna, to na pewno będzie optymistycznej :)

Miłego wieczoru
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Na Twoim miejscu nie bralabym niczego na wlasna reke gdyz jeden lek moze niwelowac skutecznosc dzialania innego leku i lepiej to robic w porozumieniu z lekarzem.
Super ze przespalas nocke. Czy stosowalas cos na sen ??
Spokojnej nocki :***
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Gosiu noc przespałam naturalnie, nic a nic żadnej tabletki absolutnie nie brałam żeby sobie ułatwić zaśnięcie :D
Dumna jestem z siebie niesłychanie, myślę, że udało mi się zasnąć, bo wróciłam do pracy, która jest dosyć mocno intensywna i jak wyjdę z domu o szóstej rano to wracam co dzień o 18 ;) i byłam zmęczona. Oby w każdą następną noc udawało mi się zasypiać. A teraz na nowo, jajnik tym razem prawy ma aktywny bólowy bal. Jak nie urok to ...
Dobrze, że jutro piąteczek, będzie czas w sobotę i w niedzielę na regenerację.

Całus.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze po zapodaniu leku troszke go wyciszysz - super ze po pracy mozesz zasnac naturalnie bez zadnych ziolowych tabletek. Mysle ze ruch i praca powoduja ze jestes wymeczona i dlatego zasypiasz. Buziaki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Hejka. Ja rowniez nie bralabym niczego na wlasna reke zwlaszcza, ze jest to chomioterapeutyk. Ja tez mam podobne problemy z pecherzem co ty i kiedys jak jeszcze bylam w Polsce gin tez przepisal mi taki lek i on mi o ogole nie pomogl. Poza tym w twoim przypadku niektore leki moga kolidowac z Visanne. Takze uwazaj. Ciesze sie, ze nocka minela spokojnie, a bolami sie nie przejmuj. Jestes po operacji i w twoim brzuchu jeszcze nie wszystko sie zagoilo i ulozylo na swoim miejscu. Cierpliwosci. Bedzie dobrze. Jesli bole odpuscily ci w nocy, oznacza to ze wszystko sie normuje. Oby nie bolalo mocniej. Pozdrawiam.
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Witajcie kochane Panie!
Bezsenność dała sobie spokój i jak niemowlę przesypiam całe noce, bez żadnych wspomagaczy budząc się o 5. rano pod przymusem dzwoniącego budzika ;) :P
Niestety pozostał ból jajnika lewego podczas sikania, z dnia na dzień coraz silniejszy. Dziś po pierwszym porannym oddaniu moczu musiałam wrócić do łóżka, bo zgięło mnie w pół i żadne techniki relaksacyjnego oddychania nie pomagały, a nie chciałam znowu dnia rozpoczynać od nospy albo diclaka. :roll:
Oddałam nawet mocz do badania do laboraorium, wczoraj wieczorem bo mama pracuje w szpitalu i po kilku godzinach były wyniki, w sumie w wszystko wyszło ok, kilka (1-4) leukocytów w polu widzenia, więc myślę, że ten ból przy sikaniu ma podłoże jajnikowate albo torbielowato-jajnikowate.
W związku z tym wizytę u mojej dr gin przełożyłam z 19. na 15 marca.
Dobrze, że wróciłam do pracy, lepiej się czuję psychicznie, ale 13 godzin na nogach robi swoje i wczoraj już wieczorem nie miałam na nic siły, nawet pępkowa blizna po laparo się odzywała, że istnieje. :shock:

Całuję mocno, dziękuję Wam bardzo za wsparcie, bardzo mi to pomaga, sama świadomość, że jest ktoś taki jak ja z tą wstrętną chorobą (chorobami) daje mi motywację do normalnego życia.

A na Śląsku jest dziś piękne okrągłe, jasne słońce :)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: hercik17 »

ja również nie raz mam bóle jajnika podczas oddawania moczu.i nie wiem czy to jest związane z pęcherzem czy też z jajnikiem,ale wiem,że ten ból nie jest przyjemny.Poziomko nie forsuj się zbyt w pracy :) pozdrawiam z nad morza;u nas też wiosna
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Witaj. Dobrze, ze przyspieszylas swoja wizyte. Fajnie, ze powoli wracasz do siebie. Mam nadzieje, ze podczas wizyty twoj gin wymysli cos na ten bolacy lewy jajnik i wrazliwy pecherz. Caluje mocno i zycze milego wwekendu. Pozdrawiam z Hamburga. Tu tez wiosna. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Poziomko dobrze ze przyspieszylas swoja wizyte - bole moga byc spowodowane tym ze jestes dlugo w pracy a to tez moze dawac znac o sobie w postaci bolu gdyz nie tak dawno mialas zabieg. Ja po zabiegu dosc dlugo dochodzilam do siebie. Na Warmii i Mazurach rowniez slonecznie dzis :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”