Cześć

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

O to czy brac Visanne, najlepiej bedzie zapytac lekarza. Ja ostatni ozapytalam lekarza czy brac dalej Visanne, a on na to, ze tak. Dodam, ze moja kuracja trwa juz prawie dwa lata.

Nie martw sie tymi zgrubieniami. Jezeli przyjmujesz lek, to nie powinno sie nic dziac. Jezeli jednak faktycznie wyczujesz cos co mimo uplywu czasu nie ulega zmianie, zglos to lekarzowi. Kazdy organizm jest inny i w przypadku endo naprawde trudno coklolwiek stwierdzic na 100%. Trzymaj sie i nie poddawaj. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Apap rzadko kiedy pomaga wiec nie zwlekaj az bol stanie sie gorszy tylko staraj sie go tlumic zanim opanuje Ciebie bo wtedy latwiej jest z nim walczyc - od razu siegaj po silniejsze leki przeciwbolowe.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

AKKM pisze:zapytam dla pewności Vissane bierzesz już 2 lata bez przerwy?
Tak, biore prawie dwa lata bez zadnych przerw i dalej mam brac dopoki sie wszystko nie wygoi po piatkowej operacji.

Gosia ma racje. Jezeli Apap ci nie pomaga, postaraj sie o inne mocniejsze leki. Moze jakies czopki przeciwolowe. Trzymaj sie. mam nadzieje, ze wkrodce bole cie opuszcza. Pa.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Ja zawsze dostawalam leki przeciwbolowe na recepte od ginekologa - na poczatku byl to tramal a pozniej otrzymalam jeszcze czopki doodbytnicze diclofenac. Bardzo mi to pomoglo dotrwac do zabiegu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Ja nie przyjmowalam nigdy czopkow Diclofenac, ale wiem z forum, ze dziewczyny chwala ten lek, wiec moze warto sprobowac... Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka.
mycha
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2012, 19:18

Re: Cześć

Post autor: mycha »

wcale mnie nie dziwi fakt, że lekarze nie potrafią zdiagnozować tej choroby. kiedy byłam w szpitalu na laparoskopii i rozmawiałam z anestezjologiem (jak to przed operacją) ten ze zdziwieniem stwierdził: endometrioza? też coś. a kto to pani wymyślił. jak pani nie rodziła to nie może mieć pani endometriozy, bo to dolegliwość wyłącznie kobiet, które już rodziły. powiedziałam mu, że powinien odświeżyć swoją wiedzę na ten temat bo od czasu kiedyskończył studia, to przez 20 lat dużo sie zmieniło, a w szczególności w odniesieniu do niepłodności która ta choroba powoduje :) i że jak chce to mogę mu dac numer do mojego lekarza :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

No to normalnie szok jaka wiedze maja niektorzy lekarze :!:
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Bravo dla pana "doktora"...jego nazwisko powinno sie tu wypisać wielkimi literami... :)
Mycha bravo za refleks...ostatnie zdanie szcz. mi się podobało...ciekawa jestem co lekarz odpowiedział :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Wlasnie, wlasnie...ja tez jestem ciekawa. Ale mu super odpowiedzialas. A tak na marginesie, to jak slucham takich rzeczy i potem czytam forum, to dochodze do wniosku, ze my tutaj mamy wieksza wiedze, niz niejeden lekarz. Moglybysmy klinike otworzyc...
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

dokładnie tak...dokładnie...niejeden konował (nieładnie to brzmi, ale...) mógłby się od nas uczyc :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Masz rację z tym robieniem rozeznania...bardzo dlugo mi się zeszło zanim przegrzebałam cały net i wynalazłam dla siebie specjalistę...Lepiej zacząć wcześniej. Dziewczyny ze stolicy mają łatwiej ...;)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

p.s. pytałaś w innym wątku o biopsję cienkoigłową...nie wiem czy możesz sama o nią poprosić/tudzież zażądać...wiem na pewno, że możesz powiedzieć lekarzowi, że zależy Ci na zdiagnozowaniu problemu na 100%...że nie chcesz opierać się na niepotwierdzonych przypuszczeniach...choć chyba wiele dziewczyn właśnie na podstawie takich przypuszczeń podejmuje leczenie...
Ja podjęłam decyzję o wycięciu, ale też nie mam pewności na 100% co wycinam...badanie histopato pokaże...
Objawy endo są jednak bardzo charakterystyczne...
U mnie wskazówką do diagnozy było również usg robione w różnych dniach cyklu...guzy endo zmienialy swą strukturę wewnątrz w zależności od dnia cyklu....także w czasie @ (mowa o normalnym usg j.brzusznej)

Działaj...bo nie będziesz mogła spokojnie spać...;)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

Witaj :)
Pomino zaawansowanej endomiotriozy moja cytologia zawsze jest dobra :)
AKKM, a Twoja blizna po cc troche sie zmniejsza, zwieksza, czerwienieje...?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć

Post autor: vwd »

agachod1 pisze:Ja nie przyjmowalam nigdy czopkow Diclofenac, ale wiem z forum, ze dziewczyny chwala ten lek, wiec moze warto sprobowac...quote]to chyba moje wypowiedzi tak namowily wiele dziewczyn do stosowania tych (i innych) czopkow ;) a co do Ketonalu to tez juz sporo nagadalam w watku http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 3f096bd551
AKKM pisze:Powiedzcie mi ... napiszcie :D jakie leki przeciwbólowe bierzecie... czy na receptę czy nie i od kogo gin. czy I- kontaktu...
Ketonal coś na mnie nie działa...
a jak obecnie? bierzesz jakies p.bowe?
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Moja cytologia, mimo endo, ok...Odpowiadając na Twoje pytanie.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Z cytologii nic sie nie dowiesz bo to inna sprawa juz i endo nie ma z nia powiazanaia ..... ba nawet rak jajnika nie ma powiazania z cytologia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

AKKM pisze:na stronie piszą o czymś takim jak badania genetyczne w USA.
rowniez tutaj pisalam na ten temat o tych badaniach genetycznych ale trzeba miec potwierdzone endo w wyniku histopatologicznym aby wziac udzial w badaniach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

hejka...w przypadku naszej endo (dobrze pamiętam, że Twoja też jest w bliźnie?) dźwiganie może spowodować nasilenie objawow...Uważaj na siebie.Pozdrawiam i do miłego.. .:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”