Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Witam

Post autor: Jukimona »

Witam wszystkie Endo kobietki :-) . Ja również zmagam się z tą okropną chorobą . Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Witaj Jukimona,
co slychac? :-)
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Re: Witam

Post autor: Jukimona »

Witam . Choruje na endometrioze . We wrześniu 2009 r. miałam operacje ( usuniecie torbieli czekoladowej z prawego jajnika ) od pażdziernika jestem na zastrzykach 4x zoladex 1X depo provera . Od trzech tygodni strasznie boli mnie całe podbrzusze :( .....odwiedziłam lekarza w zeszłym tygodniu , a on po badaniu powiedział ze mam powiększona macice i siną szyjkę macicy ( pobrał mi cytologie )... nic więcej nie chciał mi powiedzieć. Jedynie powiedział ze mam przyjść do niego jak będzie wynik cytologi (wtedy bedzie mi mógł coś więcej powiedzieć ) A ja od wizyty nie mogę normalnie funkcjonować ( cały czas chodzi mi po głowie ta sina szyjka macicy ). Mam prośbę jeśli ktoś słyszał o czymś takim albo tez miał taki problem )to bardzo proszę o pomoc .....chociaż wytłumaczenie co to może znaczyć .....bo ja jak do tej pory myślę ze to może być rak :( Proszę o pomoc ......
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Czesc :-) Wiem, ze kiedy czlowiek czeka na szybka odp. to wkurza go, ze nikt nie pisze... Chcialam predzej, ale - jak widzisz - zostalam moderatorem (co mnie troche cieszy, troche martwi) i przy okazji admin mnie zablokowal wpisujac na czarna liste. Nieporozumienie wyjasnione i oto jestem :-)
Pytalam w twojej sprawie i mam dobre wiesci :-) Sina szyjka zupelnie nie musi oznaczac raka :-) To moze byc zwiazane z wielona roznymi czynnikami np. niedokrwieniem, uszkodzeniem "mechanicznym", reakcja na leki...
Czy masz juz wynik cytologiczny? Jak bedziesz wiedziala cos konkretnego to napisz. Twoja wiedza moze sie przydac ktorejs z nas. Pozdrawiam Cie mocno i trzymam kciuki :-)
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Re: Witam

Post autor: Jukimona »

Witam .....Dzisiaj miałam wizyte u lekarza . Moja cytologia wyszła dobrze. Lekarz stwierdził ze sina szyjka była skutkiem działania Depo Provery.Od razu kamień z serca mi spadł :) a ja tak sie bałam .Za 7 dni kolejny zastrzyk Depo Provery ( ostatni już )......Mama nadzieje ze endometrioza o mnie zapomni :) Życzę wszystkim endo kobietkom siły w walce z ta paskudną chorobą :) Pozdrawiam
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam

Post autor: patrycja89 »

Cześć Jukimona:)

Cieszę się, że Twoje wyniki są dobre, jak sama widzisz optymizm, to połowa sukcesu:)
Myślę, że reszta dziewcząt się nie pogniewa jeśli i w ich imieniu podziękuje za Twoje słowa wsparcia.
Życzę Ci jak najwięcej zdrowia i szybkiego powrotu do formy..:*:*

ps.. Gdyby ta endo zapomniała o Nas wszystkich..
<<..bo życie jest piękne>> :)

buziaki:*:*:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

Jukimona ja tez sie bardzo ciesze ze jest wporzadku :) I oczywiscie z calego serca zycze Ci zeby dalej wszystko bylo ok :) usciski :*
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Jukimona bylam taka zla, gdy zablokowano mi konto(przez pomylke) i nie moglam Ci przeslac wiadomosci, myslalam jednak o Tobie, pisalam i zostawialam te odp. w kopiach roboczych
Oto jedna z nich

nie mysl o najgorszym, nie spotkalam sie z takim okresleniem, ale popytam... :-)
Rozumiem Twoj niepokoj. Kiedy moja cytologia wyszla tragicznie i musialam ja powtorzyc tez nie moglam znalezc sobie miejsca. A kiedy powtorne badanie znow wyszlo zle skierowano mnie do szpitala onkologicznego na biopsje. Wowczas zaczelam sie naprawde martwic i bylo mi trudno to ukryc przed najblizszymi, a wlasnie byly Świeta Bozego Narodzenia. Wszystko okazalo sie jednak drobiazgiem, :)zastosowalam odpowiednie leczenie i moje wyniki wrocily do normy. :) U Ciebie tez bedzie wszystko dobrze!!!!!!
Teraz sie ciesze razem z Toba
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Re: Witam

Post autor: Jukimona »

Witam .....

Mam problem ..............19 lipca przestał działać zastrzyk Depo Provera ( a brałam go 19 kwietnia ) . Problem polega na tym ze w trakcie brania tego zastrzyku nie miałam żadnych plamień a teraz od 20 lipca mam taką nietypową miesiączkę ( bo chyba to miesiączka ) a mianowicie wychodzą ze mnie skrzepy i maż czekoladowa ( przypomina mi to ostatnią miesiączkę przed operacją ).I już się boje :( . Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? I czy to normalne po Depo Proverze? Czekam na odpowiedz.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Nie stosowalam akurat tego leku, ale bralam podobne. Okres (bo wg mnie to wlasnie on) dostalas prawidlowo, po 3 mies. od ostatniego zastrzyku. Jest on inny niz zwykle, ale tak moze byc. Maz czekoladowa, brudzenie na 2-3 dni przed, a nawet bezposrednio przed @ jest jednym z symptomow endo. U mnie bylo tak co miesiac. Ta pierwsze krwawienie moze byc inne od wczesniejszych, bo wszystko musi wrocic do normy. Jesli uwazasz, ze te plamienia sa zbyt intensywne to koniecznie idz do lekarza!!!!!!!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

i jak? juz lepiej?
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Re: Witam

Post autor: Jukimona »

Musze powiedzieć ze u mnie nic się nie zmieniło ..... mam niby okres ( brązowa maż ) do dzisiejszego dnia . Byłam u ginekologa -ale stwierdził ze to jest normalne zjawisko po braniu hormonów.Niedlugo powinnam dostać drugą miesiączke ( tylko ta ma być juz ponoć normalna ---tak przynajmniej powiedział lekarz ) i aż sie boje bo juz mnie pobolewa brzuch ..Jeśli okres bede miała taki jak teraz to udam sie do innego lekarza zeby to sprawdzić.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

szkoda, ze nie jest juz zupelnie dobrze...
z ta konsultacja lek. to dobry pomysl, tez tak czasami robie :)
zabezpiecz sie w pomagajace Ci leki p.bolowe i badz dzielna! mam nadzieje, ze jednak druga @ okaze sie zwyczajna i wszystko wroci do normy! :) Za to trzymam kciuki! Czy robilas ostatnio USG? Czy nie masz zadnych torbieli?
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Re: Witam

Post autor: Jukimona »

Ostatnio USG robiłam jakieś 2 miesiące temu ( nie bylo żadnych torbieli ) . Lekarz mi powiedział ze jest wszystko ok .Tylko w przyszlości bede miała problem z macicą bo ma charakter endometrialny ( ale jak to powiedział lekarz nie mam sie czym martwić bo to nie jest sprawa na dzisiaj ).......co ma być to bedzię.Szkoda tylko ze takiego chorupska nie można wyleczyć . Ja równiez mam nadzieje ze ten okres bedzie już normalny . Ale na wizyte do innego lekarza i tak sie wybiore ( co dwie mądre głowy to nie jedna :) ) pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Popieram Ciebie w 100% - to samo nawet zrobil lekarz w Anglii bo ma swoja ekipe wspolpracujaca z nim a on jest na najwyzszej pozycji i powiedzial mi ze chce miec opinie drugiego lekarza bo on zajmowal sie zmianami na szyjce macicy u mnie i pewnie na to by tylko spogladal czy sie znow cos nie dzieje a tak inny lekarz bedzie mial inny horyzont sprawdzenia bo nie mial ze mna stycznosci wczesniej.
Skoro zaczyna sie cos dziac z macica u Ciebie i jest to charakter endometrialny to wydaje mi sie ze powinno byc podjete dzialanie zapobiegawcze poki jeszcze nic nie powstalo a nie odkladanie tego na pozniej jak juz cos sie pojawi.
Mam nadzieje ze ten okres ktory zaczyna dawac sie Tobie we znaki powoli bedzie juz normalnym okresem - badz dzielna i nie poddawaj sie.
Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

dobrze, ze nie masz torbieli :)
wszystko bedzie dobrze - trzeba myslec pozytywnie :)
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Re: Witam

Post autor: Jukimona »

Witam ponownie ................wczoraj byłam u lekarza żeby upewnić ze ze jest wszystok ok . I niestety po USG okazało sie ze mam mięśniaka śródściennego na tylnej ścianie macicy o średnicy 13mm :( :( ...........i szczerze mówiąc to nie wiem co mam myśleć .Ze względu na moja nadwagę ( której sie nabyłam po depo proverze--przytyłam ok. 17 kilo :roll: ) i strasznie pękające naczynka na nogach nie mogę przyjmować żadnych leków hormonalnych :roll: ........Jestem w kropce nie wiem co robić . Może ktoraś z Was ma jakąś dobrą i w miare skuteczną diete ( musze zgubić te wstretne kilogramy).Czekam na odpowiedz.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

oj, to Ci sie przytylo :( zgubic zawsze trudno... ja sie na diecie zupelnie nie znam, bo nigdy nie stosowalam (ja ciagle walcze za to z anemia)
...ale mamy taki dzial o dietach http://www.forum.endoendo.pl/viewforum.php?f=40
wiem, ze trzeba sie ruszac: cwiczyc, plywac :)
jesc chleb zytni zamiast pszennego,
jesc ogolnie mniej i tylko wowczas, gdy czuje sie glod ;)
ciasto i slodycze zastepowac owocami, surowymi warzywami...
:) niby wszyscy to wiedza, ale ze stosowaniem bywa roznie, potrzebna jest dyscyplina!
jak znajdziesz jakas ciekawa diete to sie z nami podziel :)
a co do miesniaka, to sie nie przejmuj na zapas!!! jesli nie bedzie rosl to mozna z nim normalnie funkcjonowac :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Czesc Jukimona :) Czy to dzis masz urodziny??? Przyjmij ode mnie najlepsze zyczenia!!! :) :) :)
Nie odzywasz sie od roku - Co slychac??? pzdr. serdecznie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Wszystkiego najlepszego Jukimona - spelnienia marzen i zdrowka przede wszystkim ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: Witam

Post autor: aniusia26 »

Czesc Jukomina witaj w gronie endo kobietek :)
Jukimona
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 lutego 2010, 18:42

Re: Witam

Post autor: Jukimona »

Dziękuje kochane za życzenia . U mnie po staremu... zawsze coś. Ostatnio nabawiłąm sie guzka na piersi . Jest to włokniak . Obecnie jestem na etapie zmiany lekarza . Pozdrawiam gorąco .
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Miejmy nadzieje ze ten guzek na piersi sie wchlonie - pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Jukimona pisze:Witam ponownie ................wczoraj byłam u lekarza żeby upewnić ze ze jest wszystok ok . I niestety po USG okazało sie ze mam mięśniaka śródściennego na tylnej ścianie macicy o średnicy 13mm :( :( ...........i szczerze mówiąc to nie wiem co mam myśleć .Ze względu na moja nadwagę ( której sie nabyłam po depo proverze--przytyłam ok. 17 kilo :roll: ) i strasznie pękające naczynka na nogach nie mogę przyjmować żadnych leków hormonalnych :roll: ........Jestem w kropce nie wiem co robić . Może ktoraś z Was ma jakąś dobrą i w miare skuteczną diete ( musze zgubić te wstretne kilogramy).Czekam na odpowiedz.
Czesc :) Chce sie przywitac i Cie poznac :) Chce tez zadac Ci jedno pytanie: Co Cie najbardziej denerwuje?
pozdr. domowniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”