Co ma wspolnego endometrioza z borelioza?

Informacje na temat endometriozy. Linki do artykułów, spotkań naukowych, badań.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Co ma wspolnego endometrioza z borelioza?

Post autor: vwd »

Borelioza a ndometrioza! Co je laczy?

http://www.slideshare.net/guest269057/e ... boreliozie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Co ma wspolnego endometrioza z borelioza?

Post autor: gosiak76 »

podobne symptomy - ale czy to oznacza ze moga byc z soba polaczone?
Ja nigdy w zyciu nie mialam wbitego kleszcza zeby ktos musial go usuwac - fakt lazil po mnie ale sie nie wbil - mam nadzieje ze nie przeniosl niczego poprzez skore do mojego organizmu.
A co Wy sadzicie na ten temat? Jak to bylo u Was???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Co ma wspolnego endometrioza z borelioza?

Post autor: vwd »

Moja kolezanka miala borelioze, miala lekko spuchniete kolana i nie mogla swobodnie wchodzic po schodach. Przysiegala, ze w zyciu nie widziala kleszcza, zreszta nie chodzi po lasach, ale pewnie ja jakis uzarl, moze blisko wlosow, ucha i nieswiadomie go strzepnela?!

Osobiscie uwazam, ze to znowu slepy zaulek... :?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Co ma wspolnego endometrioza z borelioza?

Post autor: gosiak76 »

A moze to oslabia uklad autoimmunologiczny i nasz organizm nie potrafi sie zbyt dobrze bronic przed wszczepem tkanek endometrium w inne miejsca w organizmie. Hmmmm - nowa zagadka.

Ale uwazam rowniez ze tylko przypadek sprawil ze endo zostalo odkryte u kobiet ktore chorowaly na borelioze - ze ostatecznie nie ma zadnego powiazania pomiedzy tymi chorobami. Przypominam sobie wlasnie jak kiedys mialam bardzo bolesne miesiaczki ze nie moglam pojsc na wf, musialam sie polozyc bo bylo mi nie dobrze - jak rowniez brac tabletki - bylam wtedy 17-letnia mloda kobieta - wtedy nie mialam zadnego doczynienia z kleszczami a to byly u mnie poczatki miesiaczek. Po jakims czasie nie mialam juz takich bolesnych - jakos sie to unormowalo ale pozniej mialam nieregularne. Wiec ostatecznie uwazam ze chyba nie ma powiazania miedzy endometrioza a borelioza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Co ma wspolnego endometrioza z borelioza?

Post autor: domowniczka »

widze jedna konkretna ceche wspolna: obie choroby sie dlugo leczy i obie po zaleczeniu potrafia ponownie uderzyc :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości dotyczące endometriozy!”