nowa technika zwiekszajaca szanse na in vitro

Informacje na temat endometriozy. Linki do artykułów, spotkań naukowych, badań.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

nowa technika zwiekszajaca szanse na in vitro

Post autor: gosiak76 »

Brytyjscy naukowcy opracowali test, który pozwala na szybkie wykrycie nieprawidłowości w chromosomach zarodków używanych w procedurze in vitro. Nowa technika badań może znacznie zwiększyć szanse na urodzenie dziecka w drodze zapłodnienia pozaustrojowego.

Aberacje chromosomowe są najczęstszą przyczyną wczesnej utraty ciąży, odpowiadają za około 70% poronień, w tym poronień po zapłodnieniu in vitro. Opracowane testy pozwalają wykryć nieprawidłowości chromosomowe w zarodkach jeszcze przed ich wszczepieniem do macicy kobiety. Brytyjscy naukowcy spodziewają się dwu- a nawet trzykrotnego zwiększena prawdopodobieństwa zapłodnienia.

Nowatorska technika będzie badana i opracowywana przez specjalistów z prywatnego ośrodka badań nad niepłodnością CARE Fertility w Manchesterze. Twórcy metody twierdzą, że badanie to pozwoli na znaczne udoskonalenie istniejących metod.

Jak powiedział Simon Fishel – dyrektor ośrodka CARE Fertility:
- Obecnie szansa na udane in vitro zależy mocno od wieku kobiety poddającej się zabiegowi. Do tej pory u kobiet czterdziestoletnich szansa na zapłodnienie wynosiła 10%, teraz jednak ta szansa zwiększy do ok. 30%. Jeśli kobieta ma trzydzieści lat, to możemy zwiększyć prawdopodobieństwo jej ciąży z 30-40% nawet do 70-80%. To naprawdę bardzo duża różnica.

Źródło: http://www.nieplodnosc.pl/artyku-y-i-wy ... e-in-vitro
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: nowa technika zwiekszajaca szanse na in vitro

Post autor: domowniczka »

gosiak76 pisze:Do tej pory u kobiet czterdziestoletnich szansa na zapłodnienie wynosiła 10%, teraz jednak ta szansa zwiększy do ok. 30%. Jeśli kobieta ma trzydzieści lat, to możemy zwiększyć prawdopodobieństwo jej ciąży z 30-40% nawet do 70-80%.
Gdy decydujemy sie na tak powazny krok, poddajemy calej terapii i nastawimy psychicznie...to po to, aby wszystko skonczylo sie sukcesem :) wiec kazdy % zwiekszajacy szanse... jest naprawde b.potrzeny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości dotyczące endometriozy!”