Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
endoaga82
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 1 lutego 2011, 22:28

Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: endoaga82 »

Mam 28lat ,pięć lat temu stwierdzono u mnie Endometriozę. Od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko jak mówią lekarze głównie przez ta chorobę mamy z tym problem niestety. Jestem po dwóch laparoskopiach. Niedługo będzie rok odkąd trafiłam do odpowiedniego ginekologa i kontynuuję u niego leczenie. Będę chciała na tym forum podzielić się z Paniami jak żyje i radze sobie z Endo, myślę że wielu z Was przydadzą się moje doświadczenia i informacje związane z tym temat.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: gosiak76 »

Witaj Aga,
przykro mi ze endo nie daje Ci juz spokoju przez tyle lat - ciesze sie ze zdecydowalas sie nas odnalezc i jestes sklonna podzielic sie z nami swoimi doswiadczeniami na temat tej choroby.
Jakie obecnie stosujesz leczenie i jak sie czujesz? Co stwierdzono podczas laparoskopii gdy mialas je wykonywane?
pozdrawiam cieplo - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: catrina27 »

Witaj ;)
Tutaj, każda historia jest bardzo ważna, bo daje każdemu ziarenko wiedzy, wsparcia.
Pozdrawiam Kasia
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
endoaga82
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 1 lutego 2011, 22:28

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: endoaga82 »

Dziekuję za ciepłe przyjecie mnie na forum, nigdy nie pisalam na forum nie wiem czy powinnam teraz cytowac i dopiero odpowiadac no ale sprobuje odpisac w ten sposób;))
Obecnie wziełam sie wreszcie za siebie a konkretnie za diete dzieki temu ostatnia miesiaczka obyla sie bez tabletek p/bólowych. Zwykle bol towarzyszący miesiączce nie byl zwykłym bolem - bolal mnie cały brzuch od żeber jakby okolice pepka i tak jakby wszystkie te blizny od wewnatrz - bólu nie potrafie porownac do niczego - po prostu jedno wielkie rwanie od wewnatrz a do tego bol krzyża i pleców a od tego promieniowanie na nogi - to sobie mozecie wyobrazić. Odkąd pamietam nie bylo miesiaca bez tabletek, zanim stwierdzono Endo bywałam na pogotowiu bo ból miesiaczkowy byl nie do zniesienia - przy tym nasilaly sie inne symptomy ktorych w domu nie dalo sie opanowac - zdarzylo mi sie obdlenie z bólu.
Na 1 laparo swierdzili wiele ognisk Endo, miesniaka, zrosty a po 2 laparo przydatki zrosniete, macica i liczne ogniska - no normalnie masakra - podejrzewano guza ale na szczescie nie bylo go:))
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: gosiak76 »

Aga a jaka diete stosujesz wobec tego ze mozesz obyc sie bez tabletek p/bolowych w tym trudnym okresie? Super ze nie stwierdzono guza podczas laparoskopii oraz usunieto wszystkie zmiany jakie zaistnialy wewnatrz organizmu. Z tym bolem to rzeczywiscie bylo nieciekawie ale super ze bol jest juz opanowany.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
endoaga82
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 1 lutego 2011, 22:28

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: endoaga82 »

Dieta bezglutenowa, nie jem jajek nie jem nabiału, mleka nie pije, kawy, alkoholu. cukru tez nie uzywam czasami słodze miodem ale uzywam tez ksylitolu z reszta zamienników cukru jest mnostwo, nic co zawiera zboża, mąke pszenną i te w/w składniki. Mieso tylko białe ale rzadko na razie opieram sie na diecie opracowanej przez brytyjkę Carolyn Levett, tez ma Endo - ona opracowała diete dla chorych na Endo, sama tak sie żywi i narazie sugeruje sie jej wskazówkami, ale wkrótce zrobie badania w kierunku alergii pokarmowych i bede wiedzieć co moge jesc, a co nie. Wg. tej brytyjki wskazany wegetarianizm przy tej chorobie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: gosiak76 »

dziekuje ze podzielilas sie z nami sposobem swojego odzywiania. mam nadzieje ze testy wyjda dobrze a Ty dowiesz sie co mozesz jesc. czy jest uczulona na jakies pokarmy ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: catrina27 »

No to wspaniale , że dieta tak na Ciebie działa. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam,mnie też dopadła ta "zmora" Endometrioza;)

Post autor: domowniczka »

Czesc endoaga :) Dalej stosujesz diete? Jak sie teraz czujesz? Nie ladujesz juz na pogotowiu z bolu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”