Historia Katarzynki

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
katarzynka
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 20:47

Historia Katarzynki

Post autor: katarzynka »

NO I STAŁAM SIE JEDNĄ Z WAS!!!!!!!!
Miesiąc temu byłam u lekarza ,żeby sprawdzić czy wszytko jest ok-taka rutynowa kontrola miała być,ale niestety uszłyszałam ,że mam endometriozę .Przed wizytą czułam podświadomie ,że nie wszytko jest ok strasznie bolał mnie krzyż ,podbrzusze ,ale tłumaczylam sobie to tym ,że żle mnie pozszywali po cesarce-zresztą tak też tłumaczyli mi lekarze u których byłam prędzej-Jest Pani przepracowana proszę odpocząć to sa bóle mięsniowe a zgróbienia które Pani czuje to zrosty które usówamy tylko stosując jako zabiegi kosmetyczne.No i tak sie przez 4 lata nie przejmowaalm tym bardziej ,że nie mialam bolesnych miesiączek wiec wierzyłam lekarzom którzy jak sie okazało nie mieli pojecia co mi jest :twisted: Teraz zastanawiam sie czy uda mi sie jeszcze urodzic dziecko????????????czy mam sie leczyć farmakologicznie czy lepiej od razu krótkie cięcie w postaci operacji-Poradzcie proszę
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Katarzynki

Post autor: gosiak76 »

Witaj Katarzynko,

bardzo mi przykro ze tyle czasu bylas utrzymywana w niepewnosci a lekarze uwazali ze to przemeczenie i powinno wszystko minac wraz z wypoczynkiem. Jezeli jednak nie masz zdiagnozowanej endo to jedynym sposobem zdiagnozowania jest laparoskopia. W jaki spososb dowiedzialas sie o endo ? Czy bierzesz jakies leki ?? Jakie dodatkowe badania mialas robione ? Katarzynko sadze ze uda ci sie jeszcze urodzic dzieciatko bo ta choroba nie przekresa tak naprawde tej mozliwosci - mam nadzieje ze trafisz na dobrego lekarza ktory odpowiednio poprowadzi Twoje leczenie i odpowiednio postawi diagnoze.

Pozdrawiam cieplo - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Historia Katarzynki

Post autor: catrina27 »

Witaj Kasiu.
Ja też jestem pewna, że jeszcze zobaczymy Twój wpis w dziale ciąże ;) Wiem, że to trudne, ale ważne jest teraz pozytywne myślenie. Tak będziesz zdroworozsądkowo myślała o chorobie. I podejmiesz trafną decyzję co do dalszego leczenia.
Pozdrawiam Kasia ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
katarzynka
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 20:47

Re: Historia Katarzynki

Post autor: katarzynka »

dziekuję za pocieszenie jadę dzisiaj do lekarza -trzymajcie kciuki.Opisze wam wszystko jak wrócę mam nadziej że dowiem się czegoś więcej
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Katarzynki

Post autor: gosiak76 »

wiec trzymamy kciuki i czekamy na dalsze informacje od Ciebie. jak wrocisz to daj znac jak sytuacja wyglada u Ciebie po wizycie u lekarza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Historia Katarzynki

Post autor: catrina27 »

Kasiu ja również trzymam mocno kciuki ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Katarzynki

Post autor: gosiak76 »

Kasiu dowiedzialas sie czegos nowego od lekarza ?? co powiedzial tym razem ?? mialas tez badanie usg - czy cos wykazalo ?? jak sie czujesz ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
katarzynka
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 20:47

Re: Historia Katarzynki

Post autor: katarzynka »

No i po wizycie-tylko nie wiem czy jest sie z czego cieszyć?!lekarz zrobił mi usg podczas którego stwierdzil ,że różnie to wyglada , w zaleznosci od tego jak robi to usg,badanie cytologiczne ktore tez mialam robione(chyba zapomialam o tym wspomieć ostatnio?)było ok.Teraz mowil ,że zanim będę próbowała zajśc w ciążę(więc chyba stierdził ,że mam szanse)chce mi zrobic kolposkopie i jeszcze jedno badanie którego nazy zapomialam ale wiem ,że chce mi podac jakiś płyn żeby sprawdzić dokładnie jak to wygląda(może przypominacie sobie jak to badanie sie nazywa)bo stwierdził ,że to nie koniecznie błąd lekarza(chociaz ostatnio mowił co innego)ale moge byc uczulona na szwy (czy tak fakjtycznie moze byc?czy poprostu broni kolegi po fachu?pytałam co by bylo gdyby teraz udało mi sie zajsc w ciążę?-stwierdził ,że moge miec problemy po 30 tyg.,pytalam tez czy zalecil by operacje ale stwierdzil,że nie jest konieczna i ,ze moga mi wycinki pobrac do badania podczas cesarki.Niechcial mi tylko odpowiedzic na pytanie czy to moze miec wpływ na dziecko-chodzi mi glowienie o jakies uposledzenia.Przed ta wizyta chcialam juz sie wycofac i nie odwiedzac zadnego lekarza dopóki mnie pogotowie nie zabierze ,ale stwierdzilam ,że musze walczyc póki mogę-przeciez nie mogę sie poddać jakies piepszonej endo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Katarzynki

Post autor: gosiak76 »

katarzynka pisze:Teraz mowil ,że zanim będę próbowała zajśc w ciążę(więc chyba stierdził ,że mam szanse)chce mi zrobic kolposkopie

Czy wytlumaczyl Ci dlaczego chce zrobic kolposkopie w Twoim przypadku - czy cos podejrzewa czy chce sprawdzic czy nie masz endo na szyjce??
katarzynka pisze:i jeszcze jedno badanie którego nazy zapomialam ale wiem ,że chce mi podac jakiś płyn żeby sprawdzić dokładnie jak to wygląda(może przypominacie sobie jak to badanie sie nazywa)
gdzie chce podac ten plyn ??? czy to moze badanie droznosci jajowodow??
katarzynka pisze:Niechcial mi tylko odpowiedzic na pytanie czy to moze miec wpływ na dziecko-chodzi mi glowienie o jakies uposledzenia.
Zaden lekarz nie da gwarancji czy choroba moze miec wplyw na dziecko - po prostu bedziesz monitorowana przez lekarza w trakcie ciazy bo to nie tylko choroba moze miec wplyw na plod ale rowniez inne czynniki, jak i aspekty genetyczne.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Historia Katarzynki

Post autor: catrina27 »

A ja jestem dobrej myśli. Dobrze że trafiłaś na lekarza, który Cię nie straszy i nie podejmuje pochopnych decyzji tylko chce zrobić wszystkie badania i dopiero postawi diagnozę. Będziesz wtedy czarno na białym. Jestem zdania Gosi żaden lekarz nie powie Ci co z dzieckiem. Mi doktorowa powiedziała czym wcześniej tym lepiej i tego się trzymam. Także głowa do góra.
Ciepło pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
katarzynka
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 20:47

Re: Historia Katarzynki

Post autor: katarzynka »

wiem ,że ten lekarz chciałby ,żeby każda kobieta miala robiona kolposkopię tak samo jak badanie cytologiczne i pewnie dlatego chce to badanie przeprowadzic ,a z tym płynem to poweim szczerze ,że byłam tak zdenerwowana ,że wszytskiego nie pamietam nawet nazwę tego badania zapomialam ale wspominał coś o cewniku przez który chce mi podac plyn i sprawdzic dokladnie lokalizacje endometriozy jest ona napewno na ta chwile w bliznie po cc i na jajnikach i chcial też poznac jej wielkośc,zeby stwierdzic czy moja ciąza (o ile uda mi sie w nia zajsc)bedzie zagrozona!bynajmniej tak zrozumialam intencje lekarza -mialam w glowie tyle pytan do niego za duzo sie naczytalam !chociaz czytajac wasze objawy to widze ze nie jest ze mna jeszcze tak zle
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Katarzynki

Post autor: gosiak76 »

Katarzynko
a moze to jest badanie histeroskopowe - wiem ze w tym badaniu rowniez podaje sie plyny. Prosze napisz jak sie obecnie czujesz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia Katarzynki

Post autor: vwd »

Hej Katarzynko :)
katarzynka pisze:Teraz zastanawiam sie czy uda mi sie jeszcze urodzic dziecko????????????czy mam sie leczyć farmakologicznie czy lepiej od razu krótkie cięcie w postaci operacji-Poradzcie proszę
Uda sie uda :) :) Na pewno sie uda :)
Najpierw sprobuj farmakologicznie... a jesli nic nie wyjdzie - to operacja, potem leki i szczesliwy strzal :D Bedzie dobrze! Nie martw sie na zapas!...
katarzynka pisze:wiem ,że ten lekarz chciałby ,żeby każda kobieta miala robiona kolposkopię
ja tez wybieram sie w niedalekiej przyszlosci na to bad. :)
katarzynka
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 20:47

Re: Historia Katarzynki

Post autor: katarzynka »

tak to badanie histeroskopowe .Najchetniej zrobilabym je juz dzisiaj ,żeby miec je z glowy najgorzsze jest czekanie zwlaszcza,ze jestem z natury bardzo niecierpliwa :evil: .Wczoraj strasznie bolało mnie podbrzusze chyba niepotrzebnie pochwalilam sie zew porownaniu z wami mam delikatne objawy.Dziewczyny jak ktoras z was miala te badanie to prosze napiszcie o swoich odczuciach
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Katarzynki

Post autor: gosiak76 »

a na kiedy masz wyznaczony termin tego badania ??? Stosujesz jakies leki przeciwbolowe w przypadku pojawiajacych sie bolow ???
Nie mialam robionego badania histeroskopowego wiec nie potrafie odpowiedziec o swoim odczuciu.
pozdrawiam cieplutko
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Historia Katarzynki

Post autor: catrina27 »

katarzynka pisze:wiem ,że ten lekarz chciałby ,żeby każda kobieta miala robiona kolposkopię tak samo jak badanie cytologiczne i pewnie dlatego chce to badanie przeprowadzic
Oj Kasiu ja wolę mieć nawet 5 takich badań, nawet jak nie są przyjemne, ale być gruntownie przebadana i wiedzieć, że wykorzystałam szansę. My z natury jesteśmy niecierpliwe. Najlepiej już i teraz- znam to bardzo dobrze ;)
Bądź dobrej myśli, ja jestem
Pozdrawiam
Kasia
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Historia Katarzynki

Post autor: domowniczka »

katarzynka pisze:Wczoraj strasznie bolało mnie podbrzusze chyba niepotrzebnie pochwalilam sie zew porownaniu z wami mam delikatne objawy
Poradzilas sobie z bolami? Ustapily? Jak sie teraz czujesz? i kiedy masz to bad.?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Katarzynki

Post autor: gosiak76 »

Kasiu jak sie dzis czujesz ?? Czy bole ustapily ?? Czekamy rowniez na wiesci od Ciebie po wizycie u lekarza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”