Witam!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
julia2s
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 09:37

Witam!

Post autor: julia2s »

Wczoraj lekarz stwierdził u mnie tą wstrętną chorobę. I pomimo iż wcześniej słyszałam o niej co nieco, to teraz dopiero staram się w nią zagłębić i dowiedzieć się jak najwięcej.
Zaczęło się 5 lat temu od ostrego zapalenia przydatków i pobytu w szpitalu. Od tamtej pory właściwie co chwilę się to powtarzało do tego doszły torbiele na szczęście reagujące na leki. Lekarze mówili, że najlepiej dla mnie byłoby zajść w ciąże, gdyż uważali, że to moje hormony szaleją i stąd te stany zapalne. Urodziłam synka prawie 2 lata temu. I faktycznie ciąża i jakiś rok po niej były spokojne. Później zaczęło się od nowa... :/ W końcu lekarz przebadał mnie dokładnie i powiedział, że z wyników i usg wychodzi, że mam endometrioze na szczęście póki co ze stosunkowo "delikatnymi" objawami i diagnostyka laparoskopowa nie jest na razie potrzebna. Moje objawy: jak już wcześniej wspominałam zapalenia przydatków i torbiele, ból podczas miesiączki i współżycia, stany depresyjne, nieregularne miesiączki, zmęczenie, bóle głowy, drażliwość. Chciałabym się dowiedzieć jak zminimalizować objawy i nie pozwolić, aby się nasilały. Lekarz póki co przepisał mi yasminelle.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam!

Post autor: domowniczka »

Witam serdecznie na forum :)
Wiesz Julio, tak w jednym zdaniu to sie nie da powiedziec jak zminimalizowac te bole i dolegliwosci, o kt. piszesz :| Sprawa nie jest prosta, ale my sie nie poddajemy i Tobie rowniez tego zycze! :) Cudownie, ze masz dziecko :) :) :) Od kiedy bierzesz leki? Bo to wymaga troche czasu :) ale na pewno objawy beda lagodniejsze, zobaczysz :) Czy moglabys napisac cos wiecej o tym lekarstwie. Co tam jest na ulotce? Bo ja go nie znam. Pzdr. i zycze dobrego nastawienia :) i wielu pozytywnych mysli ;)
julia2s
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 09:37

Re: Witam!

Post autor: julia2s »

Yasminelle są to tabletki hormonalne. Wczoraj się dowiedziałam więc dopiero od wczoraj biorę. Ale kiedyś również brałam tabletki hormonalne i jakoś niezbyt widziałam różnicę. Jedynie miesiączki były krótsze i mniej bolesne. Zobaczymy jak będzie tym razem. Mam nadzieję, że te tabletki jakoś pomogą bo ich cena jest dla mnie zabójcza :/
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam!

Post autor: domowniczka »

Sa rozne hormonalne... W dziale o lekach dziewczyny pisza o tym co biora i jak reaguje na to ich organizm. Mam nadzieje, ze Ci pomoga!!!!! A jakie bierzesz na bol? Pamietaj, nie dopuszczaj do silnego bolu, bo potem trudniej go zwalczyc. Kiedy mialas robione USG i co ono konkretnie wykazalo? Bo moze Ty jednak nie masz endo? Sciskam Cie i zycze zdrowia :)
julia2s
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 09:37

Re: Witam!

Post autor: julia2s »

Na bół przeważnie ketonal. USG miałam robione tydzień temu i coś tam lekarz znalazł, ale nie do końca wiem co to bo rozczytać się nie mogę. Wczoraj byłam u niego z wynikami i stwierdził, że to jednak endometrioza :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam!

Post autor: gosiak76 »

Witaj Julia,
bardzo mi przykro ze ta choroba dosiegnela swoimi mackami rowniez Ciebie. Powiedz mi czy lekarz przekazal Ci na jakiej podstawie okresil ze to endometrioza?
julia2s pisze: [...]W końcu lekarz przebadał mnie dokładnie i powiedział, że z wyników i usg wychodzi, że mam endometrioze na szczęście póki co ze stosunkowo "delikatnymi" objawami i diagnostyka laparoskopowa nie jest na razie potrzebna. [...]
Na podstawie badania i usg tylko stwierdzil? To jeszcze nie znaczy ze masz endo - chyba ze torbiele sa endometrialne. Dlaczego sadzi ze laparo nie jest potrzebne na razie - usg nie wszystko wykaze a jedynie laparoskopia jest jedyna metoda diagnozujaca endometrioze. Mam nadzieje ze leki pomoga Ci poczuc sie lepiej. Zycze zdrowka i pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam!

Post autor: catrina27 »

Witaj
Ja kiedyś brałam Yasminelle, ale to są zwykłe leki antykoncepcyjne.... Porozmawiaj z lekarzem jeśli masz takie poważne bóle o lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych w czopkach. Wiem, że to nie jest przyjemne, ale po 1 bardziej skuteczne a po 2 nie rozwala tak wątroby. Ile można ciągnąć na ketonalu...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam!

Post autor: vwd »

Witam Cie Julio :)
julia2s pisze:Wczoraj lekarz stwierdził
Czy juz ochlonelas po pierwszym szoku? To co napisalas rzeczywiscie wskazuje na objawy endo. Dla pewnosci zawsze zalecam skonsultowanie diagnozy u drugiego lekarza :) Jak sie czujesz? psychicznie i fizycznie... Czy doczytalas juz na forum na czym polega endometrioza? Zycze sil i zdrowia :) i pisz, gdy masz jakies pytania! Pzdr. mocno :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”