witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
klara5555
Pocz±tkuj±cy
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 9 kwietnia 2011, 22:13

witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Post autor: klara5555 »

witam, mam 29 lat i dziecko 2 lata, ktore urodziłam naturalnie. od kilku miesięcy mam straszne bóle brzucha przed i w okres, oprócz tego kilka objawów z waszego forum, na które trafiłam przypadkowo. Czy możliwe jest aby zachorować po porodzie?dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Post autor: gosiak76 »

Witaj Klaro,
zadna z nas nie jest w stanie odpowiedziec na to pytanie bo czasem zdarza sie ze endo pojawia sie w miejscu blizny po cieciu cesarskim ale Ty mialas naturlany porod. Proponuje zebys udala sie do lekarza ktory bedzie mogl postawic diagnoze - popros zeby zrobil Ci badanie usg - nie zawsze symptomy ktore sa zblizone do symptomow endo moga byc tymi symptomami bo oprocz tej choroby sa takze inne choroby w ktorych dolegliwosci moga sie pokrywac. Takze najlepiej jak pojdziesz do lekarza aby mogl Cie zbadac oraz zrobic USG - mam nadzieje ze wtedy bedzie wiadomo troche wiecej.
Prosze napisz cos wiecej jak sie czujesz, jakie leki bierzesz, czy bylas z tym problemem u lekarza. Mysle ze wtedy ktoras z nas bedzie mogla lepiej odpowiedziec na Twoje pytania - my mozemy podsunac Ci wskazowki co zrobic w takiej sytuacji by dowiedziec sie lub ewentualnie wykluczyc endo.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Post autor: vwd »

Czesc Klaro, wiem, ze ostatnio sporo sie mowi o endo i wiele kobiet zaczyna doszukiwac sie go u siebie..., ale spiesze Cie uspokoic :) Zdarzaja sie takie przypadki, o ktorym mowisz, ale bywa to rzadko, wiec na pewno nie dotyczy Ciebie! :) Badz dobrej mysli!!! Posluchaj slow Gosi i koniecznie udaj sie z tym szybko do lekarza :) Byc moze masz przewlekle zapalenie przydatkow, albo jakas infekcje... Zapewne da sie to szybko wyleczyc! :) i tego Ci zycze!!!! PZdr. serdecznie :)
beti
Udzielaj±cy się
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:09

Re: witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Post autor: beti »

Hejka,
endo po ciäzy jest mozliwe , bo ja jestem takim przypadkiem.Mam 37 lat i jestem 12 lat po porodzie a choruje okolo 10 lat.Pisze okolo, bo od tylu lat mam objawy i problemy a diagnnoze postawiono niedawno.Pozdrawiam i mam nadzieje,ze u Ciebie to nie endo.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Post autor: gosiak76 »

beti pisze:endo po ciäzy jest mozliwe , bo ja jestem takim przypadkiem.
Beti czy Ty masz endo po naturalnej ciazy czy po cieciu cesarskim ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
beti
Udzielaj±cy się
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:09

Re: witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Post autor: beti »

hej,
mam endo po normalnej ciäzy bez komplikacji i naturalnym porodzie , pozdrawiam i zdrowia zycze
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witam, endo po ciąży?czy możliwe?

Post autor: domowniczka »

endo po porodzie - to mozliwe
znalzlam na naszym forum:
http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... f9dbb#p214
oraz http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 94&start=0
Zastanawiam sie tylko... Czy to oznacza, ze to endo bylo wczesniej w organizmie, a ujawnilo sie dopiero po urodzeniu dziecka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”