Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: vwd »

to smutne... :(
nie wiem co Ci doradzic... przeczekac jakos i ufac, ze wreszcie organizm zacznie wspolpracowac :|
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: vwd »

klikasia, to moze miec zwiazek z pominieciem tej jednej tabletki... jak sadzisz?! wiazesz ze soba te 2 sprawy?
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Nie wiem, byc moze, choc ja jej nie pominelam a wzielam 10h pozniej niz zwykle...

Ostatnio dzialo sie przy 21 tabletce drugiego opakowania, teraz po 1 czwartego. Problem w tym, ze jestem coraz bardziej tym przerazona - bol nie jest mniejszy a wiekszy. Dzis po raz pierwszy czulam go bardziej z tylu niz z przodu (czyli w krzyzu a nie jajnikach).

Mam potrzebe wizyty u lekarza, te bole mnie niepokoja... Na szczescie jeszcze 3tyg i bede w kraju.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Kasiu koniecznie idz do lekarza i sprawdz to - mozliwe tez ze spoznione wziecie leku moglo miec wplyw na to jak sie poczulas gdyz takie leki powinno sie barc regularnie o tych samych porach dnia.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: domowniczka »

Mysle, ze jak bedziesz w PL to sie zdecydowanie lepiej poczujesz :D
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Mysle, ze masz racje :) Juz jestem umowiona na wizyte jak tylko przyjade.
Wyobrazcie sobie, ze ten bol trzymal mnie przez 2 dni tak, ze nie moglam sie wyprostowac i promieniowal pod zebrami. Dzis jest znacznie lepiej-czuje, ze normalnie funkcjonuje.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: vwd »

no, wyobrazam sobie... tez tak miewalam (no, ale ja nie bralam wowczas visanne) :( strasznie nieprzyjemnie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze czujesz sie lepiej oraz ze masz umowiona wizyte jak tylko wrocisz do kraju ;)
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Dziewczyny przepraszam, ze sie nie odzywalam, ale pierwszy tydzien po powrocie do kraju minal niesamowicie szybko.
Musze Wam oznajmic, ze visanne podzialalo. Moja lekarka mowi, ze torbiele, ktore mialam 2 miesiace temu zniknely. Jestem zdrowa i czuje sie swietnie. Odstawilam visanne w sumie po 4 opakowaniach poniewaz bardzo bolala mnie glowa i ogolnie mialam zle samopoczucie. Teraz czuje sie lepiej i czekam na pierwsza prawdziwa miesiaczke :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: domowniczka »

witaj w kraju :) :D :)
zyczymy dobrego samopoczucia i oby zadna torbiel juz Cie nigdy nie meczyla! :)
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: rivombroza »

To jest bardzo dobra wiadomośc! :D :D całusy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale wiadomosci - mam nadzieje ze rowniez powrot do kraju postawil Cie na nogi. Zycze zdrowka :)
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: Aldona »

Ja też niesamowicie cieszę się z tych wieści. Po odstawieniu V miałam okres od razu, ale z tym może być różnie. Na pewno w ciągu miesiąca się pojawi. Wcale nie bolał i mam nadzieję, że będziesz miała podobny. A jak tam ogólnie w życiu? Nastawienie Twoje się zmieniło to czuć nawet na Pomorzu :D
Buziaki
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: vwd »

Super, ze po odstawieniu V. czujesz sie dobrze! :)
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Hej dziewczyny.
Jak pamietacie, podczas brania Visanne za kazdym rozpoczeciem opakowania dostawalam okres i mialam niesamowite bole. A pozniej te plamienia... Odkad skonczylam 4 opakowanie i odstawilam V. nastawialam sie na miesiaczke i bole a tu nic. Ostatnia tabl wzielam 4 czerwca, dzis jest 17...

Troche dlugo czekam a chcialam isc na kolejna konsultacje po miesiaczce, zeby wszystko bylo ladnie 'widac'.
Co wiecie o przypadkach odstawienia visanne? Po jakim czasie organizm wracal do normalnego funkcjonowania?

Poza tym codziennie rano mam bol w podbrzuszu jakby przed okresem, ale jak 'rozchodze' nic nie czuje. Do tego rozwinely sie problemy hemoroidalne :/ no i dziwny sluz. Zwykle mialam ciagnacy sie przezroczysty a od 2-3 dni bialy nieciagnacy sie i obfity. A moze to ciaza??
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

klikasia pisze:Poza tym codziennie rano mam bol w podbrzuszu jakby przed okresem, ale jak 'rozchodze' nic nie czuje. Do tego rozwinely sie problemy hemoroidalne :/ no i dziwny sluz. Zwykle mialam ciagnacy sie przezroczysty a od 2-3 dni bialy nieciagnacy sie i obfity. A moze to ciaza??
Jezeli sadzisz ze mozesz byc w ciazy to zakup sobie test ciazowy i sprawdz - jezeli test wykaze 2 kreseczki to umow sie do lekarza ktory ewentualnie potwierdzi diagnoze.
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Zaczynam panikowac...
Od odstawienia visanne nie dostalam jeszcze miesiaczki a przed zaplodnieniem powinno sie przeciez odczekac. NIe zaczelismy jeszcze staran ale mam dziwaczne objawy: inny niz zwykle sluz a od wczoraj bol sutkow.
Zrobie test juz wkrotce. Balabym sie, ze taka ciaza zaraz po hormonach jest niemozliwa do donoszenia albo dziecko nie byloby zdrowe.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Kasiu prosze nie panikuj - idz na spokojnie jutro i zakup test ciazowy. Jezeli test to potwierdzi idz prosze do lekarza i wypytaj o swoje obawy. Mam nadzieje ze bedzie dobrze.
Moze te objawy sa spowodowane odstawieniem visanne i tym ze Twoje cialo przygotowuje sie do @. Przemysl to na spokojnie i naprawde siegnij po test - nie warto tego odkladac.
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Zrobilam test. Nie jestem w ciazy. Te wszystkie objawy moze faktycznie sa spowodowane odstawieniem hormonow. Chyba pojde do ginekologa na przyspieszenie miesiaczki, ilez mozna czekac... organizm wariuje.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: vwd »

Hej klikasiu! Wiem co czujesz :) To niepokoj, napiecie nerwow, chcialoby sie, ale strach o to czy to aby wlasnie tak powinno wygladac i teraz, a potem po tescie niby ulga, ale rozczarowanie... Tak bywa z nami kobietami atakowanymi przez hormony... organizm glupieje... Trzymaj sie slonko :) Badz dobrej mysli :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Musisz cierpliwie odczekac az @ powroci. Kiedy dokladnie odstawilas V.??? Spytaj sie dziewczyn ile czekaly na @ po odstawieniu Visanne. Wiem ze kazdej moze byc inaczej ale to pozwoli Ci sie rozeznac w sytuacji.
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Dziwne to wszystko.
5 czerwca odstawilam visanne.
23 czerwca dostalam obfite brazowawe plamienia, ucieszylam sie, ze to 1 dzien @.
24 czerwca mialam mocne bole jak przy @, ale zero plamien.
25 czerwca zero bolu, zero plamien, tylko taka opuchnieta bylam...
27 czerwca strasznie bole, ledwo potrafie usiedziec w pracy, ciagle na proszkach... :( @ ani sladu.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: vwd »

i jak klikasia teraz?
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Dostalam @ przedwczoraj (02/07) :)
W koncu prawdziwa jak za dawnych dobrych czasow :) Troche tylko obfita, na maksa, jak z kranu, ale super, ze jest.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze nareszcie @ powrocila do Ciebie - trzymam kciuki i wierze ze bedzie coraz lepiej.
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Zaraz jade na kontrole... stresuje sie. @ jeszcze jest, juz 6 dzien dosc obficie, ale lekarka powiedziala, ze to nie bedzie przeszkadzac.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Powodzenia Kasiu - trzymam kciuki za Ciebie i wizyte. Prosze daj znac jak wrocisz.
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: klikasia »

Jestem zalamana...
Po 4-miesiecznym leczeniu Visanne jajniki byly czyste - poczatek czerwca.
Po jednej jedynej @ powstala torbiel endometrialna na 2cm - poczatek lipca.

Jest to dla mnie szokujace, jak szybko to swinstwo rosnie. Jeden miesiac bez leczenia, jeden tydzien miesiaczki i bum, znowu...

Mam dwa wyjscia:
1. Zajsc w ciaze
2. Brac leki anty od kolejnej @ ale non stop, by przystopowac rozwoj

Moj facet uznal, ze musimy poczekac 2-3 miesiace (umowa na okres probny dopiero wtedy bedzie przedluzona na czas nieokreslony). Do tego jakby sie nie przejal, stwierdzil nawet, ze lekarka sama nie wiedziala o czym mowi, ze widzial w jej oczach luz czyli wszystko jest ok. Przykro mi, ze tak do tego podchodzi. Mam nadzieje, ze za te 2 miesiace faktycznie sie postaramy...
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: rivombroza »

faceci są czasami naprawdę dziwni...on się nie przejmuje z tego co piszesz, mój też na początku tak na luzie do tego podszedł, ale sam zobaczył z czasem że ta choroba nie jest jakaś tam zwykła.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: domowniczka »

Kochana, nie wolno Ci sie zalamywac!!!!! nie wolno i juz! :) jeszcze bedzie wszystko dobrze, zobaczysz :)
a facet jak to facet :) faceci sa z Marsa ;) inaczej przezywaja, po nich wiele rzeczy splywa jak po kaczce! tak juz jest i trudno!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”