witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Rosie ma obecnie 25 lat - miala 24 jak ja zdiagnozowano z rakiem szyjki macicy i jest rok po leczeniu. Jeszcze nie byla w ciazy - chce miec dzidzie wkrotce ale podjela decyzje ze jak urodzi sie malenstwo to ona podda sie histerektomii - nie chce juz wiecej chodzic na cytologie i martwic sie czy rak powroci ponownie. Co do ryzyka cytologii to juz nie do mniepytanie - nie wiem naprawde czy ma to wplyw ale Ci co podejmuja takie decyzje uwazaja ze ma i czesc lekarzy tez tak uwaza. U nas przynajmniej w Polsce jak sie jest osoba utrzymujaca stosunki plciowe lub sa medyczne wskazania to lekarz przeprowadzi cytologie nawet dziewczynie 20-letniej - w Anglii jest ciezej i pomimo ze sa wskazania to lekarz Cie odesle i chyba ze w koncu tak silne bole beda ze sama zglososz sie na izbe ratunkowa a tam zajma sie Toba i zrobia badania albo dadza leki przeciwbolowe, antybiotyki lub tabletki antykoncepcyjne i wypuszcza. U nas prywatnie zrobienie cytologii nie kosztuje duzo - w Anglii prywatne wizyty sa o wiele drozsze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis wybieram sie ponownie do szpitala juz na badania przedoperacyjne - badania te sa przeprowadzane zazwyczaj kilka dni wczesniej przed operacja zeby w razie czego moc podac jakies leki umozliwiajace przeprowadzenie operacji w wyznaczonym terminie.
Ostatnio dowiadywalam sie czy miesiaczka bedzie miec wplyw na przystapienie do operacji i czy bede musiala zmieniac termin gdybym dostala miesiaczke - przekazano mi ze miesiaczka ne ma znaczenia i moge bez problemu poddac sie operacji bez wzgledu na to czy bede miec miesiaczke czy tez nie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

z Rosie to niesamowity przypadek (przeznaczenie?!) ;) super, Gosiu... :) Ty przyciagasz do siebie dobrych ludzi ;) chcialabym Was widziec u tego lekarza ;) :) i jego mine :lol: Wszystko bedzie dobrze! Wszystko sie dobrze uklada :) Zeby tylko nie bolalo... tego Ci zycze z calego serca
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Kochana Vwd tak bardzo bym chciala zebys tez tam byla i mogla zobaczyc mine naszego lekarza - smialysmy sie bo byl az tak zaskoczony :) Rosie jest wspaniala dziewczyna i teraz moja pryjaciolka - jak to czasem wspolne wizyty w szpitalu moge przyblizyc osoby ktore tylko widzialy sie wczesniej przelotem i nie mialy czasu porozmawiac - a teraz rozmawiamy o roznych sprawach i nawet po wizycie czasem jeszcze w szpitalu idziemy na godzinke na kawe :) Ciesze sie ze jej sie udalo chociaz jeszcze troche jest wizyt kontrolnych przed nia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

Gosiu, choc mieszkasz daleko, net nas laczy :) rozmawiamy codziennie :) wiecej niz z rodzonymi rodzicami ;) czujemy sie "zakolegowani" i polaczeni... i jestesmy z Toba :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

to prawda domowniczko - net i to co sie z nami dzieje zbliza nas do siebie i to bardzo ;)

Badania przedoperacyjne w mojej sytuacji:
- mialam dzis robiony wymaz z nosa - testy w kierunku wystepowania bakterii MRSA ktore moga byc przyczyna pozniejszej infekcji (MRSA screening test) i tego ze mozna czuc sie zle i moga wystapic komplikacje po operacji.
- pobrano mi 4 fiolki krwi (byly problemy ze znalezieniem zyly w moim przypadku i pielegniarki wyslalay mnie do laboratorium celem pobrania krwi),
- pielegniarka wypelniala mnostwo formularzy odnosnie historii moich chorob, jakie mialam operacje, jak znosilam wczesniejsze znieczulenia,
- cisnienie krwi, tetno,
- waga i wzrost.

U mnie zrobiono badania przedoperacyjne na 10 dni przed planowana operacja i z tego co pamietam to wczesniej tez tak mialam jak robiono mi badanie pod narkoza w celu usuniecia zmian przedrakowych szyjki macicy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis otrzymalam moj dlugo wyczekiwany prezent od mojego chlopaka - kamerka internetowa - naprawde jestem szczesliwa i on to sprawil - tak bardzo bym chciala zeby on byl tez w tej paczce w ktorej przyszla kamerka internetowa :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
izunia
Pocz±tkuj±cy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:16

Re: witajcie

Post autor: izunia »

cześć ,
jestem nowa na forum mimo iż z chorobą walczę już ponad rok.przeczytałam kilka postów pierwszych i ostatnich i obiecuję że przeczytam wszystkie , ale co mnie urzekło w twoich wypowiedziach to twój optymizm chciałabym mieć taki. masz rację będzie dobrze inaczej być nie może .trzymam kciuki za ciebie i wspieram całym sercem.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

izuniu, trafilas w sedno :D Gosia zaraza nas optymizmem, zyczliwoscia i spokojem :) :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

juz taka jestem chyba - nawet choroba nie potrafi tego zmienic a jak nawet to tylko na chwile kiedy mam momenty ze mysle co dalej, jak to bedzie u mnie, czy dam rade, czy potrzebuje dodatkowego leczenia i jakiego - na wiele pytan nie mam jeszcze odpowiedzi nawet od lekarza gdyz wiecej powie mi po operacji.
Dziewczyny nadal bede siala optymizm, spokoj i zyczliwosc wsrod Was - na razie zyje dniami obecnymi i tak musi byc w obecnej chwili - jedyne co wiem to juz nie moge sie doczekac wyjazdu do rodzinki do Polski po operacji a w szczegolnosci do mojego chlopaka do Hiszpanii.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

izunia pisze:ale co mnie urzekło w twoich wypowiedziach to twój optymizm chciałabym mieć taki. masz rację będzie dobrze inaczej być nie może .trzymam kciuki za ciebie i wspieram całym sercem.
Dziekuje Ci bardzo Izuniu - dzieki Wam rowniez inaczej patrze na to wszystko. Obiecuje rowniez ze nadal bede wspierac Was wszystkie i dodawac Wam wiary i mojego optymizmu abyscie tez mogly walczyc z choroba - najwazniejsze aby sie nie poddawac i miec wokol siebie osoby ktore daja sile i wiare ze wszystko zakonczy sie dobrze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

jak po week.? jak samopoczucie przed operacja?... Gosienko, bedzie nam brakowalo Ciebie na forum, ale te 3 dni to jakos wytrzymamy ;) (chyba) Jak juz bedziesz miala sily klikac to klikaj, bo my tu czekamy na wiesci! Gosiu, najwazniejszy jest w tym momencie spokoj :) Pomysl o tym jak juz niedlugo bedzie wiosna, pieknie, zielono :D A Ty bedziesz miala najgorsze za soba i bedziemy wspolnie cieszyc sie piekna pogoda, tym ze wszystko budzi sie do zycia :) Teraz przezywasz swoje najtrudniejsze dni... potem bedzie tylko lepiej :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Weekend byl okropny pod wzgledem pogody jak i mojego samopoczucia bo bylam na tablekach przeciwbolowych ze wzgledu na bole po prawej stronie gdzie znajduje sie jajnik a do tego wzdecia i wydostawanie sie duzej ilosci gazow, straszne zmeczenie mnie ogarnelo a nic nie robilam takiego w weekend. Do tego jeszcze nie mialam do tej pory @ od laparoskopii. Wg zalecen ekipy medycznej moge zazywac te ogolnodostepne tabletki przeciwbolowe w max ilosci jezeli tego potrzebuje - czyli 8x500mg tabletek, ktore powoduja ze jestem senna natomiast nie oddzialywuja na bol.
W weekend obejrzalam sobie 3 filmy - Robin Hood-a, Porzucona (Abandoned) oraz Wloczege (The Traveller) - wszystkie filmy sa dobre a szczegolnie polecam te dwa ostatnie.

Co do mojego nastawienia psychicznego to wszystko jest na razie ok - ale chcialabym wiedziec co bede miec dokladnie a tak jest wielka niewiadoma - czy bede miec laparoskopie ktora przejdzie w laparotomie i czy usuna mi jajnik czy zostawia - wolalabym wiedziec ze bede miec laaprotomie z usunieciem jajnika - dopiero po wybudzeniu bede wiedziec co sie stalo. Jedyne co wiem to to ze bede miec 3 biopsje pobrane z roznych czesci jamy brzusznej - z otrzewnej, omentum i jajnika (biopsja jajnika pokaze czy jajnik jest do usuniecia dopiero i decyzja zapadnie jak bede wciaz na stole operacyjnym).

Vwd kochana nie wiem nawet ile mnie nie bedzie - lekarz mowil mi ze moze byc tak ze nawet do tygodnia czasu moge byc w szpitalu w zaleznosci od tego co zostanie zrobione podczas operacji i czy nie bedzie zadnych powiklan pooperacyjnych. Obiecuje ze jak pojawie sie w domku i bede w pelni sil to napisze na forum. A moze byc tak ze pewne osoby poinformuja co sie ze mna dzieje i jak wszystko przebieglo.
Przesylam caluski i bede czekac na wiosne, spiew ptakow oraz upragniona zielen drzew i traw :)

Czas szybko biegnie i do mojej operacji pozostalo juz tylko 3,5 dnia. Poza tym dzis byl ostatni dzien w pracy a teraz 3-dniowy urlop oraz zakupy i spakowanie sie do szpitala a w piatek juz szpital i operacja.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Motylek
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 16:39

Re: witajcie

Post autor: Motylek »

Gosiu trzymam mocno kciuki żeby wszystko się powiodło i żebyś szybko wróciła do zdrowia :)
Jak będziesz w PL to zapraszam do siebie :) na kawkę, ciacho i pogaduchy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Motylku bedzie mi bardzo milo spotkac sie z Toba i wymienic sie naszymi przezyciami oraz sprawic ze bedziemy sie usmiechaly bo zapomnimy o naszych dolegliwosciach a rozmowa przejdzie na inny tor.
Sle mnostwo buziakow - Gosia :) :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

pisalam 3 dni, bo Ty wszystko robisz szybko ;) ale jak nie bedzie Cie 7 dni to tez jakos damy rade (mam nadzieje, ze nie rozwalimy forum przez ten czas ;)) Obserwuj wszystko, pytaj i potem wszystko nam tu o tym ang. szpitalu napiszesz, ok?! ;) :) :)
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

Gosiu trzymaj sie Cieplutko i szybko wracaj do zdrowia!!Napewno wszystko będzie ok i zanim sie obrócisz będziesz cieszyła się tą piękną wiosną :)
Trzymam mocnooo kciuki!!!Pozdrawiam gorąco!!!

BuZiAkI :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziewczyny mam nadzieje ze nie rozwalicie forum przez ten czas - mam nadzieje ze ja wroce to bede musiala sporo nadrobic czytajac i piszac - nie zawiedzcie mnie :)
Napisze Wam wszystkie moje spostrzezenia o ang. szpitalu - obiecuje.
Postaram sie dojsc rowniez szybciutko do zdrowia - i postaram sie wrocic tu do Was i byc z Wami dalej ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

moze nie rozwalimy forum :) ale na pewno bedzie tu b.cichutko bez Ciebie, wiec 1.napisz nam duzo, aby bylo na zapas :D 2.wracaj szybko, najlepiej bezposrednio po wybudzeniu z narkozy ;) A przy okazji, udalo mi sie zrobic ankiete :) Ciesze sie z tego i mam nadzieje, ze znajda sie chetne do oddania w niej glosu ;)
Awatar użytkownika
Motylek
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 16:39

Re: witajcie

Post autor: Motylek »

Gosiu będziemy czekać na Ciebie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

vwd pisze:A przy okazji, udalo mi sie zrobic ankiete :) Ciesze sie z tego i mam nadzieje, ze znajda sie chetne do oddania w niej glosu ;)
Ciesze sie ze udalo Ci sie zrobic ankiete - ja wzilam udzial tylko w jednej odnosnie laparoskopii bo nie moge sie wypowiedziec o endo - gdyz moja choroba to wczesne stadium ale to jednak nie endo wiec przepraszam ze zostawilam ta druga ankiete bez odpowiedzi.
vwd pisze:1.napisz nam duzo, aby bylo na zapas :D 2.wracaj szybko, najlepiej bezposrednio po wybudzeniu z narkozy ;)
Postaram sie cos napisac przed pojsciem do szpitala ale nie wypuszcza mnie az tak szybko ze szpitala ze wzgledu ze mieszkam sama i ewentualne komplikacje - w zaleznosci od operacji moga zatrzymac mnie na dluzej i nie wiem czego sie spodziewac.
Motylek pisze:Gosiu będziemy czekać na Ciebie :)
Ciesze sie ze bedziecie na mnie czekac - wroce jak to bedzie tylko mozliwe ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

przesylam Ci sile spokoju i pozytywne fluidy... :P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dziekuje Ci bardzo - jestes kochana :* :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dodzwonilam sie dzis do szpitala na oddzial ginekologii jak zostalam poinformowana wczesniej zeby tak zrobic. W szpitalu mam byc rano o 7.30 - jesc moge tylko dzis do polnocy a pic moge nawet do 8.30.
Troche sie stresuje cala sytuacja - nie wiem czemu tak to jest ze jak ide do szpitala to sie stresuje ale w Polsce jakos podeszlam do tego na spokojnie - w kazdym badz razie sporo osob bedzie czekac na wiesci ode mnie a wsrod nich moja mama, moj lekarz z Polski, moi znajomi i przyjaciolki oraz Wy tutaj - bardzo mi milo ze tyle osob jest ze mna - dziekuje Wam bardzo za to :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Gosiu "niech moc będzie z Tobą" ;) DUŻO DUŻO DUŻO spokoju i dobrego nastawienia!
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Ci bardzo Catrino :) :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

ja tez sie stresowalam dzien przed pojsciem do szpitala - wg mnie to anturalna reakcja :) njawazniejsze dotrwac do operacji :) potem to juz stres opada i z kazdym dniem lepiej :) Powodzenia Gosiu!!!!!! Bedzie dobrze :)
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

Gosiu jestem z TOBĄ!!!!!!!
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: witajcie

Post autor: dotacz82 »

Witajcie dziewczyny
Rozmawialam z Gosia przez telefon bo rowniez jestem w Anglii, niestety narazie jeszcze niewele wie bo jak rozmawiala z lekarzem to byla jeszcze pod wplywem narkozy wie tylko ze bedzie ja czekac jeszcze dalsze leczenie bo jakis organ byl powiekszony, ma bole i jezeli dzisiaj nie ustapia to jeszcze ja potrzymaja w szpitalu...mozliwe ze wyjdzie jutro :)
Wiecej sie dowie z wypisu ze szpitala i napewno napisze na forum jak juz bedzie w domku bo juz teraz prosila zebym do Was napisala :D
Teraz tylko trzeba trzymac za nia kciuki zeby wszystko sie dobrze goilo i wracala do zdrowia.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Dorotko :*
jestem w szpitalu i dziekuje ze jestescie ze mna. dzis dowiedzialam sie ze jest dostep do netu w tv. mam swoj prywatny pokoj, wszyscy sa mili i troskliwi. mam wciaz bole a ze wzgledu ze mieszkam sama to podjeto dcyzje zeby zostawic mnie w szpitalu na obserwacji. prawdopodobnie usunieto mi janik gdyz jajowod byl powiekszony-jak bede wiedziec wiecej to wprowadze poprawki. W nocy co 2-3 godz. sie budzilam z bolu i dostawalam leki przeciwbolowe.
Bede miec dalsze leczenie w sytuacji ze znaleziono powiekszony organ.
Sle buziaki Wam wszystkim
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”