Witajcie :)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

Witam wszystkich!!
No jestem tu z wiadomego powodu!!Moja historia jest taka że w porównaniu do wielu z Was ja nie miałam żadnych oznak że mam endometrioze.Moją uwage zwróciło jedynie plamienie ktore pojawiło sie tydzien przed miesiączką i tyle!!
A potem ten wyrok...endo:( poprostu co za beznadziejne uczucie!!tydzień temu miałam laparoskopie usówanie cysty teraz siedze w domku na l4 i rozmyślam co to bedzie dalej...mam endo 2 stopnia z niecierpliwością czekam na sobote i wizyte u mojego lekarza!!Mam nadzieje ze on rozwieje moje wątpliwości i ze ta choroba nie pozbawi mnie mojego marzenia o dziecku!!To chyba tyle co do mojej historii

pozdrawiam
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: Witajcie :)

Post autor: interadmin »

Cześć Marzenko, cieszę się że zdecydowałaś się do nas dołączyć. Chyba nie muszę mówić, że jest mi bardzo przykro z powodu jak to nazwałaś "wyroku" Na pocieszenie powiem Ci, że moja znajoma właśnie kilkanaście dni temu urodziła śliczną córeczkę a miała endo IV stopnia. Więc trzeba myśleć pozytywnie. Z tym da się żyć, choć u niektórych osób bywa ciężko.

Na pewno warto szukać pomocy, warto czytać różne informacje. Im lepiej się tą chorobę rozumiem i o niej wie tym łatwiej podejmować decyzje co do leczenia.

Serdecznie Cię pozdrawiam

Paweł ;)
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Witaj Marzenko,

ja jestem przed laparoskopia i rowniez mam obawy co bedzie dalej, ale nie chce na razie siegac az tak daleko gdyz w grudniu bede sie zastanawiac jak to wyglada i jak sie przygotowac do walki. Mam nadzieje ze w Twoim przypadku lekarz podejmie takie leczenie ktore pozwoli Tobie normalnie funkcjonowac a jednoczesnie da Ci szanse zebys mogla miec upragniona dzidzie.

Pozdrawiam cieplo
Gosia ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Witajcie :)

Post autor: Ksenia »

Witaj,

trzymam kciuki za Ciebie ze wszystko potoczy sie dobrze w Twojej sytuacji - juz wkrotce dowiesz sie jaki sposob leczenia zostanie podjety przez Twojego lekarza - mam nadzieje ze to pomoze w walce z endo i w staraniu sie o dzidzie.

Ksenia
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

:)

Post autor: marzenka86 »

Jejku dziekuje Wam za te wszystkie miłe słowa :) !!!Gosiak76 laparoskopia to nie jest nic strasznego miałam juz ją robiona 2 razy po zabiegu normalne ze przez pare godzin ciężko sie poruszyć ale potem to... i tbędziesz miała 3 dziurki ale nie jest to takie straszne jak cała ta choroba (jak dla mnie)!!
Ja również trzymam za Was kciuki i mam nadzieje ze wszyscy to przetrwamy i będzie już tylko lepiej!!
Pozdrawiam gorąco :*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo za slowa otuchy :)
Mam nadzieje ze szybko dojdziesz do siebie po laparoskopii.
Jak sie czujesz obecnie???

Zycze szybkiego powrotu do zdrowia
Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Witajcie :)

Post autor: karolina794 »

Witaj Marzenko.Napisz jak się czujesz po laparoskopii,jaki jest efekt.Kilka lat temu miałam wycinany wyrostek laparoskopowo i nie powiem zebym szybko wróciła do siebie.Ale fakt znaku żadnego,3 maleńkie blizny:w pępku,z boku i nad pachwiną.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

Ja po laparoskopi czuje sie bardzo dobrze!!Wiadomo że trzeba lezeć i zabardzo nie można długo siedzieć ale...mnie nic nie boli czuje sie bardzo dobrze tak samo jak za pierwszym razem tak i teraz szybciutko doszłam do siebie.
Dziś miałam ściągane szwy :) teraz czekam aż ładnie sie zagoi

Pozdrawiam gorąco :*
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witajcie :)

Post autor: domowniczka »

a dlaczego mialaś powtórzoną laparo? i po jakim czasie? co Ci wycieli za pierwszym razem, a co za drugim?
a za realizację Twoich marzeń będziemy mocno trzymać kciuki :D :) :D one zawsze pomagają ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje Marzenko ze wszystko bedzie ladnie sie goilo - trzymamy wszyscy za Ciebie kciuki :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

Pierwszą laparoskopie miałam w listopadzie tamtego roku poniewaz miałam cyste 10 cm!!
A w czerwcu okazało sie że znów mam cyste tylko że 5 cm i znów miałam laparoskopie!!
Teraz już jestem po wszystkim na dzien dzisiejszy jestem zdrowa endometriozy nie ma!!
Zobaczymy na jak długo narazie biore danazol :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witajcie :)

Post autor: domowniczka »

b.mocno Cię ściskam i życzę zdrówka!!!!!!!!!!!! jak się teraz czujesz? jak znosisz Danazol? ile go masz brać? pzdr. mocno :)
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

Danazol biore dopiero od soboty i jak narazie czuje sie dobrze!Mam go brać przez 3 miesiące narazie a potem zobaczymy :)
Mam dobre myśli i mam nadzieje że wszystko się ułoży zarówno mi jak i Wam dziewczyny!!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Tez jestem tej samej mysli - wracaj szybciutko do zdrowia i wypoczywaj poki mozesz to jeszcze robic ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witajcie :)

Post autor: domowniczka »

wlasnie! wypoczywaj! nic sie nie martw :) i pisz do nas ;)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Witajcie :)

Post autor: Ksenia »

witaj Marzenko,

jak sie czujesz ?? czy wszystko sie ladnie goi ?? jaki jest plan obecnego leczenia - czy lekarz juz ustalil ??

Zycze Ci samych pogodnych dni bez zadnego bolu i endo :)
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

Witam Witam!!!

Czuje sie bardzo dobrze moje trzy blizny sie świetnie goją :)
Moj plan leczenia to.... 3 miesiące danazolu a potem sie zobaczy co dalej :)

Buziakiii :*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

witaj Marzenko,

ciesze sie ze wszystko sie dobrze goi - jeszcze miesiac i ja bede dokladnie w tej samej sytuacji co Ty teraz jestes. Widze rowniez ze kazda otrzymuje Danazol w pierwszej linii po zakonczeniu leczenia.
Prosze napisz jak sie czujesz w trakcie zazywania leku i czy wystepuja u Ciebie jakies skutki uboczne.

Gosia :* :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

Droga Gosiu!!

Szybko zleci ten miesiąc i mam nadzieje że po operacji będziesz się czuła tak jak ja czyli bardzo dobrze :)
A danazol biore dopiero tydzień i jak narazie jest wszystko ok nic mi się nie dzieje - oby tak dalej :)
Napewno jeśli bedzie coś nie tak to napisze :)

Buziakii PoZdRaWiAm :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie :)

Post autor: vwd »

jak milo widziec ludzi, kt. sobie dobrze zycza :) Przylaczam sie do wsparcia!!! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Marzenko,

Ciesze sie ze nie ma skutkow ubocznych podczas zazywania Danazolu - oby tak dalej. Mam nadzieje ze bede sie czula tak samo swietnie jak i Ty obecnie - bede pisac na pewno - a co do czasu to ten ostatni miesiac zleci mi najszybciej na pewno ;)

Buzka i pozdrawiam ciepluko :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witajcie :)

Post autor: domowniczka »

marzenka86 pisze:Witam Witam!!!Czuje sie bardzo dobrze moje trzy blizny sie świetnie goją :)Moj plan leczenia to.... 3 miesiące danazolu a potem sie zobaczy co dalej :) Buziakiii :
I tak trzymac!!! :) My tez przesylamy buziaki :)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witajcie :)

Post autor: patrycja89 »

Witaj Marzenko, witajcie forumowiczki :)

Marzenko przeczytałam, że jesteś już po zabiegu, więc trzymam kciuki za dalszą rekonwalescencję. w sumie to chyba juz lepiej byc po co? Najgorszy to jest czas tego oczekiwania czyz nie?
i w tym miejscu wiadomość do gosi: chyba Ci zaraz strzele:P jakie wszystkie? jaki danazol? Nie było mnie tu kilka tygodni a ty już zapomniałaś że ciotka Patrycja nic takiego nie brała:D ha! zero, żadnego danazolu.. i ciekawe czemu skoro każda z was po laparo cos takiego miala.. cóz wyjątek potwierdza regulę? :)

Trzymam za Ciebie kciuki Marzenko, plecy prosto, pierś do przodu i z uśmiechem koszeruj przez życie! :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Hahahahah cioteczko Pati :)

Wiem ze nic nie bralas - ja bym wolala dostac jakies leki i na spokojnie poukladac wszystkie rzeczy - zobaczymy jak to bedzie ;)
aaaaaa - i prosze nie bij mnie :D ja tylko napisalam Marzence ze ciesze sie ze wszystkie ranki sie dobrze u niej goja a to zebede w tej samej sytuacji co ona juz za miesiac to chodzilo mi tylko i wylacznie o laparoskopie bo dokladnie za miesiac 8 grudnia mam operacje :)
Buziaki Pati :)

widzisz Marzenko jak Pati potrafi poprawic humorek - a takze przywolac nas do porzadku i wszystko wytlumaczyc.
Jestescie super dziewczyny ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

hehehe oj dziewczyny dziewczyny...jesteście NIESAMOWITE :)
Dość że jest w Was wsparcie to jeszcze potraficie poprawić humorek :)

Pozdrawiam gorąco :*:*:*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze potrafimy poprawic humorek - w koncu jakos musimy rozladowac swoje zle emocje i napisac cos weselszego co uczyni ze chociaz na chwilke inaczej spojrzymy na swiat. :)

Ty tez wiele pomagasz i dajesz wsparcie nam - dzieki Tobie wiem ze nie musze sie obawiac laparo chociaz bardziej bede obawiac sie wynikow po laparoskopii.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

No o moich wynikach po laparoskopi to nie wspomne....Bo moje wyniki nie wykazały że mam endometrioze ale lekarz ewidentnie stwierdził że ją mam to jest najlepsze!!Ale wierze w to co mówi lekarz!
Myśle że jestem pod dobrą opieką i nie mam powodu do obaw :)

pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Czasem podczas laparoskopii nie widac zmian ogniskowych ale to nie oznacza ze nie ma sie endometriozy - dobrze ze lekarz jednak leczy Cie w tym kierunku eliminujac szerzenie sie endometriozy w Twoim organizmie - mam nadzieje ze wszystko skonczy sie dobrze a leki pomoga w tym.

Trzymaj sie i nie poddawaj- wszystko sie ulozy :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witajcie :)

Post autor: marzenka86 »

Nie poddam sie napewno!!To forum i te wszystkie wypowiedzi dodały mi sił!!
Narazie wszystko sie układa i mam nadzieje że już tak zostanie!!!
Po Twojej laparoskopi też już bedzie wszystko wiadomo i też sie bedzie układało zobaczysz - wierze w to!!!

całuski
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Marzenko,

super ze jestes nastawiona pozytywnie do tego - tak trzymaj wiec :)

Wiec czekam ja teraz do laparoskopii i na wiecej wyjasnien ze strony lekarzy co mi dolega i co sie dzieje w moim organizme.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”