Visanne

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Visanne

Post autor: Aldona »

Witam,
Ja też biore te tabletki od 13-01-2011 r. Oczywiście ogromny problem miałam z ich dostaniem, ale jak już je znalazłam to przynajmniej w dobrej cenie - 159,90 zł, więc choć z tego się ucieszyłam.
Jeżeli mówimy o skutkach ubocznych to u mnie, na początku, gdzieś po tygodniu bolały mnie piersi, stały się strasznie napięte. Jednak to przeszło. Ponadto tak jak napisane w ulotce nie pojawiła się u mnie miesiączka. Niestety od tygodnia występuje u mnie niewielkie brudzenie i to już mnie trochę denerwuje. Ilokroć myślę, że mam je już za sobą to znowu pojawia się jakaś plamka. Czy też wystąpiło u Was coś takiego i jak długo trwało?
A poza tym nie odczuwam nic specjalnego stosując te leki, żadnych bóli, po prostu nic. Zatem polecam :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Visanne

Post autor: karolina794 »

Witaj Aldona u mnie po pierwszym opakowaniu także pojawiło się plamienie i trwało jakieś dwa tygodnie.Teraz jest wszystko ok,nie ma miesiączki i plamień też nie ma.Najważniejsze,że bólu nie odczuwam.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

U mnie podobnie ja u Karoliny794 przy pierwszym opakowaniu nie wystąpiła @, ale plamiłam z tym, że 2 dni plamienia 3 przerwy i znów 3 dni lekkiego plamienia. Także to normalne ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Visanne

Post autor: Aldona »

To cieszę się, że to plamienie to nic nadzwyczajnego. Tylko to normalka ;)
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Visanne

Post autor: klikasia »

I ja biore Visanne.

Dopiero zaczelam. W planie min. 3 miesiace i az do decyzji na ciaze.

O skutkach bede informowac na biezaco.
Lepiej zalowac ze cos sie zrobilo, niz zalowac ze sie nie sprobowalo.
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Na bieżąco informujcie jakie u was objawy występują :) Te informację często pomagają dziewczyną, które zaczynają brać lek i boją się po przeczytaniu ulotki ;) Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Jestem tak szczęśliwa :D :D :D
Moja torbiel z 5 cm zmniejszyła się w ciągu miesiąca do 1,5 cm :D :D :D a dopiero niecałe 2 miesiące biorę Visanne ;) Rokowania są bardzo dobre ;) Jest bardzo duża szansa, że wchłonie się samo i uniknę kolejnego cięcia ;) Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

super wiadomosci - dobrze wiedziec ze Visanne ma w tym swoj udzial :* :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Visanne

Post autor: Aldona »

Tak, to faktycznie super wiadomość.
Nie wspominałam o tym jeszcze, ale tuż po operacji wykryto u mnie już nowe ognisko endo w szyjce. Przed wizyta u mojej Pani doktor kochałam się i zaczęłam mocno krwawić. Przestraszyłam się na maksa. Spytałam lekarza o co chodzi i wtedy znowu cios. w szyjce są małe pęcherzyki (jak w malinie). Jak pękają to krwawię. Lekarka ma nadzieję, że dzięki Visanne pozbędę się ich. Od tamtej pory nie miałam już takiego krwawienia podczas i po stosunku. A minęły już prawie 2 miesiące. W miedzyczasie zaczęłam brać tabletki, może one też u mnie zaczęły działać.
Moje poplamianie jest coraz rzadsze a trwa już 14 dni. Mam nadzieję, że lada dzień się skończy a codziennie mam nadzieję, że będzie to dziś.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

Super, ze Wam pomaga!!!!! Ze jest lepiej - to daje nadzieje na lepsze jutro dla nas wszystkich! :)
Ela
Udzielaj±cy się
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2011, 23:33

Re: Visanne

Post autor: Ela »

Catrina napisałaś:
catrina27 pisze:Jestem tak szczęśliwa :D :D :D
Moja torbiel z 5 cm zmniejszyła się w ciągu miesiąca do 1,5 cm :D :D :D a dopiero niecałe 2 miesiące biorę Visanne ;) Rokowania są bardzo dobre ;) Jest bardzo duża szansa, że wchłonie się samo i uniknę kolejnego cięcia ;) Pozdrawiam

Catrina -tak się cieszę Twoim sukcesem z Visanne!!!! :D
Oby więcej takich wpisów !!!
Ja biorę visanne zaledwie od 2 tygodni ale po Twoim wpisie jestem pełna nadziei na lepsze.....może i mi sie uda
Pozdrawiam i życzę Ci dalszych cm. mniej :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Ela napisała w dziale powitań:

"Też witam Ciebie i od razu Cię zapytam jak u Ciebie sprawdził się visanne i jak długo musiałaś czekać na pierwsze efekty jego działania?"

Tak naprawdę to pierwsze USG miałam po 2 tygodniach brania (czyli podobnie jak ty teraz) Obecnie jestem w ponad połowie drugiego opakowania. Także na efekt czekałam niecałe 2 miesiąca. Pamiętaj tylko, że każdy organizm może inaczej reagować na lek. Złotą receptę już znasz-teraz tylko ją stosować ;)

Gorąco pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Visanne

Post autor: Aldona »

U mnie zakończyło się plamienie - trwało jednak 16 dni. Masakra, już wolałabym porządny okres dostać ;)
Ale jestem szcześliwa teraz ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Super ze plamienie ustalo - teraz musi juz byc coraz lepiej Aldonko ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Visanne

Post autor: klikasia »

Mam pytanie. Biore oczywiscie Visanne, ale poniewaz jestemw UK liczylam na jej zakup tutaj. NIestety leku tego tutaj nie da sie dostac. Lekarz zaproponowal cos takiego (Visanne to 2mg Dienogestum):

-NORETHISTERONE 5mg
-QLAIRA (Bayer) - ESTRADIOL 2mg + DIENOGEST 2mg


Moja polska lekarka jeszcze nie odpowiedziala na moja wiadomosc, ale moze ktos z was juz wie cos na ten temat? Albo tez leczyl sie w Anglii na endo?

Poki co po Visanne mam duzy tradzik, zero plamien, bolu itp
Lepiej zalowac ze cos sie zrobilo, niz zalowac ze sie nie sprobowalo.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Visanne nie jest dostepne na angielskim rynku jak na razie ale to wlasnie Dienogest jest skladnikiem Visanne - ale wiem ze dostepny jest rowniez lek Visabelle ktory jest zamiennikiem Visanne w Anglii - wiem to z angielskiego forum endometriozy. Tak jak napisalas rowniez Qlaira zawiera dienogest i dlatego pewnie zostala Tobie zaproponowana.
pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Almandia
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2011, 13:13

Re: Visanne

Post autor: Almandia »

Ja visanne biorę już czwarte opakowanie, jak na razie bez skutków ubocznych, zaczęłam zaraz po wycięciu torbiela, po 2 miesiącach brania urósł nowy torbiel na starym miejscu ale lekarza karze się nie martwić bo diabelstwo nie rośnie.
Jestem z warszawy i visanne ostatnio kupiłam w ziko aptece za 177, macie jakąś lepszą cenę w okolicach?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Witaj Almandio - widac ze cena leku powoli spada bo na poczatku wygladalo to odstraszajaco.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Visanne

Post autor: vwd »

Czesc Almandia :) Moze opowiesz nam cos wiecej o sobie w dziale Moja historia :) Mialas laparo? Jak dowiedzialas sie, ze masz endo? Jakie mialas objawy? Czy leczylas sie innymi lekami oprocz Visanne?
Wiesz, my tu czekamy na info o refundacji tego leku przez NFZ ;) nie jestem z W-wy, ale ta cena, kt. podajesz jest przystepna
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Visanne

Post autor: Aldona »

Witajcie,
Znowu czuję, że moje piersi są nabrzmiałe. Ale nie przeszkadza mi to.
Ten lek chyba jest ok, bo tak nic mi nie dolega.
Almandia
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2011, 13:13

Re: Visanne

Post autor: Almandia »

dzięki za miłe powitanie :)
a co do ceny leku to nie wiem czy spada bo obdzwoniłam sporo aptek i ceny były straszne ok. 250 zł
Są jakieś poważne działania w kierunku refundacji? przydało by się bo ceny każdego miesiąca są inne, a kupowanie na zapas przy takich cenach jak dla mnie odpada.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

w roznych aptekach w roznych miastach sa rozne ceny Visanne i wiem ze tu zostal podany link do jednej z sieci aptek i chyba po prostu trzeba monitorowac ceny Visanne. Na poczatku cena byla ok. 250 zl z tego co Karolinka pisala ale ok. 170 zl to jest duza roznica a w Wawie wszystko jest duzo drozsze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Aldona pisze:Witajcie,
Znowu czuję, że moje piersi są nabrzmiałe. Ale nie przeszkadza mi to.
Ten lek chyba jest ok, bo tak nic mi nie dolega.
To fantastycznie i mam nadzieje ze wkrotce piersi wroca do swojego poprzedniego ksztaltu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Almandia
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2011, 13:13

Re: Visanne

Post autor: Almandia »

Nie wiem skąd jesteś ale może któraś z lokalizacji Ci podpasuje wiec przesyłam linka
http://www.e-zikoapteka.pl/page/show/kontakt.htm
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

dziekuje w imieniu wszystkich kobietek na forum :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Visanne

Post autor: Aldona »

ja kupuję lek za 159,90 w okolicach trójmiasta
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

Musicie sprawdzać ceny bo różnice są naprawdę duże :shock: Od 160 do nawet 280 zł niestety...
Aldona pisze:Ten lek chyba jest ok, bo tak nic mi nie dolega.
A tak się bałaś na początku. :) Cieszę się, że nie masz jakiś szczególnych objawów. pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: Visanne

Post autor: Aldona »

Strach przed wszystkim co związane z endo mnie nie odstępuje, ale ten lek na szczęście nie spowodował u mnie Bóg wie czego.
Jak każdy lek może powodowac jakieś skutki uboczne, ale chyba nie występują one zbyt często.
Nawet na naszym forum o niczym strasznym nie przeczytałam, więc chyba jest dobrze. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Visanne

Post autor: gosiak76 »

Strach przed nieznanym ma zawsze wielkie oczy - najwazniejsze ze Visanne dziala a opisane skutki uboczne nie wystepuja u zadnej z Was i jestescie w pelni zadowolone ze stosowania tego leku. To jest najwazniejsze ze mozna dobrze funkcjonowac i zapomniec o bolu ktory nie dawal zyc we wczesniejszych okresach czasu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Visanne

Post autor: catrina27 »

W ulotce muszą zapisać wszytko co określiły "króliki doświadczalne ;) dlatego trzeba podchodzić do tego z dystansem. Pamiętam jak mój brat miał brać leki na trądzik ( miał nawet stany ropne) także to był poważny problem. W ulotce były informacją, że może mieć napady lęku, lunatykować, mieć zwidy- halucynacje itp... Wystraszył się niesamowicie! Żaden objaw nie wystąpił, trądzik znikł ;) Także przeczytać, przyjąć do wiadomości ale nie panikować ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”