witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

witajcie

Post autor: magi83 »

Mam 28 lat jestem mamą 3,5 letniej Julki, od jakiegoś czasu staramy się z mężem o drugie dziecko....

Właśnie dziś byłam u ginekologa na kolejnej wizycie, z nadzieją... "Pani doktor teraz na pewno nam się udało" śmiałam się , poprosiłam też o spis badań na początek ciąży.

Przed wejściem na kozetkę wspomniałam o bólach w podbrzuszu, coraz to gorszych bólach menstruacyjnych i zrostach przy szwach po cc... na moją prośbę zrobiliśmy USG, przyszedl drugi ginekolog i bez żadnego zająknięcia powiedział endometrioza.... narośl ma 1,7 na 2,5 cm
czekam na wyniki Ca125
czekam jeszcze kilka dni żeby zrobić testy ciążowe z krwi

nie wiem o co się modlić?? o dziecko, czy o złą diagnozę ??

co to w ogóle jest endometrioza??

czemu tak boli po tym badaniu, z dnia na dzień ból jest coraz dłuższy mocniejszy i nieprzewidywalny
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Witaj Magi na naszym forum a jednoczesnie przykro mi ze uslyszalas diagnoze endometrioza - mam nadzieje ze znajdziesz tu sporo informacji na temat endometriozy np w tym watku http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=37&t=505 oraz http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=37&t=536

Niestety endometrioza powoduje ze powstaja zrosty powodujace laczenie sie ze soba roznych narzadow wewnatrz jamy brzusznej - np. u mnie zrosniety byl lewy jajnik z esica i otrzewna a jak robion ush to nie bylo go widac. Nie wiem co powiedziec ale czy lekarze dali Ci jakies leki przeciwbolowe - czy stosujesz jakies lekarstwa przeciwbolowe kiedy nachodza Cie bole czy starasz sie w inny sposob zlagodzic bole ??

Mam nadzieje ze ze wszystko sie ulozy a jak zapoznasz sie z choroba to bedziesz wiedziala z czym musisz walczyc i kogo masz za wroga jezeli diagnoza zostala postawiona odpowiednio w Twoim przypadku.
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci oraz wiele zdrowka.
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

Witaj Magi :)
ja mysle, ze ty nie masz endometriozy ;) modl sie o zdrowie! :) Wszystko bedzie dobrze! A moze idz jeszcze do innego lekarza?!...
Opowiedz po kolei, co ci konkretnie powiedzieli? Kiedy masz znowu przyjsc? Jak sie czujesz? Gdzie cie boli? Jakie bad. beda ci robic?
Pzdr. mocno :) Nie zalamuj sie :)
Poszukaj na forum odp. na dreczace cie pyt. albo pytaj tutaj :)
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

Witam dziś w lepszym humorze, postanowiłam narazie nie czytać nic bo wszystkie objawy endometriozy przypisuję sobie i w rezultacie calą noc przepłakałam...
czekaliśmy z tą ciążą tak długo w pracy pozamykałam wszystko uprzedziłam szefową, kupilismy nowe mieszkanie a tu bach !!!

Dziś bolało prawie cały dzień, nie chcę brać zbyt dużo leków bo jeszcze nie mam pewności co do ciąży, więc wytrzymuję, nie jest tak źle.

pobolewało mnie na zmianę pogody dokładnie w miejscu gdzie mam cięcie po cc, ból nasilał się podczas miesiączki od jakichś 2 lat ale ja to zbagatelizowałam, dopiero kilka dni temu dotknęłam tego miejsca i znalazłam guzka, wcześniej tego nie robiłam bo słabo mi na myśl o tych szwach,

u lekarza opisałam dokładnie wszystko i powiedziałam o ciąży, pani gin powiedziała z uśmiechem, że to byc może endometrioza i jakby co wytniemy po ciąży. Nie przejmowałam się zbytnio ale skorzystałam z okazji bo był drugi gin zapłaciłam ponownie 80 zł i ustawiłam się na wizytę z USG - on powiedział, że to na pewno endometrioza - wydał zalecenie na natychmiastową konsultacje ordynatorską do siemiradzkiego w Krakowie
idę za tydzień, czekam na wyniki Ca125 i do ostatniej chwili czekam na testy ciążowe z krwi żeby wiedzieć na czym stoję

boję się i jestem strasznie zdołowana... w poniedziałek skończyłam L4 bo byłam na microlaryngoskopii - wycinałam guza ze strun głosowych jeszcze nie doszłam do siebie ... a los nadal mnie doświadcza...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Magi mam nadzieje ze wszystko sie ulozy - prosze nie martw sie na zapas. Idz do ordynatora na konsultacje skoro lekarz Cie wyslal - dobrze ze mozesz uzyskac opinie kilku lekarzy. A co do ciazy to nikt jeszcze nie powiedzial ze moga byc problemy - staraj sie myslec pozytywnie. Szkoda ze nie zwrocilas uwagi na te szwy po cc wczesniej - czasami jest tak ze sie boimy i myslimy ze bedzie dobrze a pozniej sie o tym zapomina - czasem bywa tak ze to cos o sobie przypomina za jakis czas i wtedy szukamy pomocy. Wiem ze gdybys mogla cofnac czas o te dwa lata to pewnie wtedy poszlabys juz do lekarza.
Mam nadzieje ze bedzie dobrze i trzymajmy sie jeszcze tej wersji.
Przykro mi ze los Cie tak doswiadcza ze chodzisz od lekarza do lekarza - w roznych chorobach tak bywa ze czasem jeden lekarz nie wystarcza.
Trzymaj sie cieplutko - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

nazbieralo Ci sie... faktycznie, odpocznij troszke :) Uporzadkuj sprawy zwiazane ze strunami glosowymi, a potem wez sie za endo :) Nie mysl za wiele, nie martw sie :) Zobaczysz, pomalu wszystko sie wyprostuje! Czasem wali nam sie ze wszystkich stron, Ty wlasnie jestes w takim momencie swego zycia ;) ale spokojnie, bedzie dobrze :) :) :)
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

witajcie
dziś już jestem spokojniejsza, rozmawiałam z moja szefową ona skończyła biologię więc nawet twierdzi, że ta ciąża (jeżeli jest) może zatrzymać albo nawet zmniejszyć tą narośl

wyniki CA 125 to 20 na 40 czyli norma co to oznacza???

jeszcze tydzień i będę wszystko wiedziała... pozdrawiam i dziękuję za dobre słowo
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

witaj :) rozumiem Twoj niepokoj... jestes zaskoczona tym, ze cos zlego dzieje sie w Twoim organizmie... Jestes zaskoczona tym, ze lekarze szukaja u Ciebie choroby, o kt. malo sie mowi, a o kt., gdy sie czyta, przeraza...
magi83 pisze:narośl ma 1,7 na 2,5 cm
gdzie ona jest umiejscowiona? czy to torbiel na jajniku? na ktorym? jaki duzy jest ten jajnik w tej chwili? czy drugi jajnik jest sprawny? czy miesiaczkujesz regularnie? jak wygladaja Twoje bole? czy sa podczas @? co miesiac?
jesli to jest torbiel na jajniku to nie jest to duza narosl!...-powinno byc to dla Ciebie pocieszeniem :)
CA-125 to marker nowotworowy Robi sie to bad., gdy podejrzewa sie endo, ale... magi ze swojego doswiadczenia oraz z doswiadczenia innych forumowiczek, z przykroscia stwierdzam, ze wynik tego bad. nie oddaje ani stanu choroby, ani jej nie potwierdza, ani jej nie zaprzecza... Zawsze jednak lepiej, zeby byl w normie :) Znamy tu takie przypadki, ze CA-125 przekroczony byl wielokrotnie, a pacjentka nie miala ani torbieli endometrialnych, ani dokuczliwych boli, a zdrugiej strony bywalo rowniez odwrotnie - wszystkie objawy endo, torbiele, bole, a CA-125 w normie... :) Endo na dzien dzisiejszy potwierdza jedynie bad. hist.-pat.
Dziewczyny slusznie Ci radza: nie martw sie na zapas :) Podchodz do wszystkiego spokojnie :)
magi83 pisze:Witam dziś w lepszym humorze
no, i cale szczescie :) Niech humor i spokoj przeprowadza Cie przez te trudne dla Ciebie dni :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Magi podchodz do tego na spokojnie - ciaza nie musi byc zagrozona i tak jak sie dowiedzialas moze spowodowac zatrzymanie tej narosli - bywaly przypadki ze dziewczyny mialy torbiele i bez problemu donosily ciaze - zycze wytrwalosci i jak najmniej stresu
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

magi83 pisze:dziś już jestem spokojniejsza, rozmawiałam z moja szefową ona skończyła biologię więc nawet twierdzi, że ta ciąża (jeżeli jest) może zatrzymać albo nawet zmniejszyć tą narośl
tylko spokoj nas uratuje :) wiec super, ze jestes spokojna :) jesli okaze sie, ze jestes w ciazy to ja pierwsza przybiegne z zyczeniami :) :) :) (oczywiscie na Twoj watek przybiegne, a nie do domu) ;) A ta szefowa to madra osoba :) faktycznie ma racje - tak moze byc :) Super miec taka szefowa, z kt. mozna o wszystkim pogadac! i nie wydziwia, ze chcesz miec dziecko :) to w dzisiejszych czasach malo spotykane u szefow ;) fajnie masz, ze nie musisz ukrywac swoich problemow :)
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

dziękuję Wam jesteście bardzo miłe i pomocne,
narośl mam zaraz przy szwie po cc dlatego tak długo myślałam, że to jakieś zrosty ...

Skoro mam taki dobry wynik to nie rozumiem dlaczego od razu 3 ginekologów po badaniach USG uparło się że to endo ??? nawet mi już wystawili diagnozę w papierach jak pojadę do szpitala - a to było przed wynikami CA 125....

Do poniedziałku czekam bo będę robić test ciążowy z krwi, jak jestem w ciąży to świat zawojuję bo będę miała dla kogo :)

... a jak nie jestem w ciąży to i tak sobie poradzę bo mam drugiego skarba w domu :)

tylko zastanawiam się póki czas czy nie zmienić ginekologa, czy nie znacie kogoś w okolicach Krakowa? może być prywatnie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

widze ze nastawiasz sie coraz bardziej pozytywnie i bardzo sie ciesze z tego Twojego nastawienia.
co do diagnozy to trudno mi powiedziec dlaczego uparli sie na to endo w Twoim przypadku - natomiast co do lekarza z okolic Krakowa to ja raczej nie pomoge ale moze ktoras z dziewczyn cos doradzi wkrotce.
Trzymaj sie cieplutko i daj znac jak wyszly testy. Masz o co walczyc - dla obecnego Skrabka w Twoim zyciu jak i ewentualnie dla przyszlego ak okaze sie ze jestes w ciazy - trzymam kciuki i zycze wszystkiego dobrego w dalszej drodze ewentualnego leczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

magi83 pisze:narośl mam zaraz przy szwie po cc dlatego tak długo myślałam, że to jakieś zrosty ...
Skoro mam taki dobry wynik to nie rozumiem dlaczego od razu 3 ginekologów po badaniach USG uparło się że to endo ???
endo w bliznie po cc niestety sie zdarza... skoro 3 ginow twierdzi, ze to endo to pewnie maja racje, niestety. Aczkolwiek to niczego nie przesadza :) mozna endo z blizny wyciac ;) musialabys poszperac po innych watkach - na forum kilka dziewczyn juz opisywalo swoje perypetie z endo w bliznie po cc, moze napisz do nich na priva i one cos Ci konkretnego poradza :)
nie jestem z Krakowa, ale sprawdz poczte ;)
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

witajcie
dziewczyny spadłyście mi z nieba ... nie umiem wyrazić wdzięczności ... kilka słów na temat i naprawdę wiem na czym stoję, a nawet łudzę się, że to zła diagnoza ...
lepiej jest usłyszeć konkret niż ciągłe zapewnianie rodzinki "wszystko będzie dobrze dasz sobie radę" - nawet nie pytając co to za choroba ...

życze miłej niedzieli
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Magi,
jestemy tu po to zeby sie nawzajem wspierac i radzic - nikt nie mowi jak bedzie ale staramy sie pokazac droge po ktorej mozna kroczyc i znalezc rozwiazanie problemu. my wiemy co to jest za choroba - moja mama uwazala ze bol to normalny symptom podczas miesiaczki - wie teraz jak bardzo sie mylila w mojej sprawie a ja i tak szukalam sposobu zeby sie dowiedziec co jest nie tak. czasem rodzina chce pocieszyc nie wiedzac czy to przynosi skutek. ciesze sie ze coraz bardziej wierzysz ze bedzie dobrze.
milego weekendu
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Małgorzata00
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 09:52

Re: witajcie

Post autor: Małgorzata00 »

Cześć Magi, bardzo mi przykro, że masz kłopot z endo... szczególnie , że dopiero przechodziłaś inne problemy ze zdrowiem ( ale to już tak jest , że wszytko na raz - wiem coś o tym doskonale). Najważniejsze to nie załamywać się i nie zamykać w sobie oraz skonsultować z kilkoma lekarzami, zrobić badania i wybrać lekarza dobrego ale i takiego, z którym się rozumiesz i któremu ufasz. Głowa do góry, dasz rade, bo jesteś mądra i masz dla kogo być silna i zdrowa. Wiem, że to boli kiedy bliscy nie zapytają co to za choroba tylko mówią "będzie dobrze" - tak to już jest, że jak nie widać choroby to dla wielu osób jakby jej nie było. Zaglądając do nas na forum dowiesz się wszystkiego co niezbędne przy endo, poznasz super dziewczyny i na pewno nie raz się uśmiechniesz. Wiem, co piszę, bo chociaż sama jestem tu od niedawna to zawsze jak zaglądam czuje się lepiej, a takie wsparcie i możliwość rozmowy jest bezcenne. Sama jutro idę do lekarza rozmawiać o laparoskopii i boję się tej wizyty, ale dzięki Dziewczynom wiem, jak pookładać to wszytko. Serdecznie Cię pozdrawiam i mam nadzieję, że Twoje kłopoty znajdą pomyślne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Małgorzata00 pisze:Sama jutro idę do lekarza rozmawiać o laparoskopii i boję się tej wizyty, ale dzięki Dziewczynom wiem, jak pookładać to wszytko.
Malgosiu bedzie dobrze - laparoskopia nie jest taka straszna - ja przezylam laparo i ciesze sie ze sie jej poddalam ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

magi83 pisze:dziewczyny spadłyście mi z nieba ...
;) takich slow tu jeszcze nikt nie napisal ;) przekrece na: Dzieczyny, wyskoczylyscie mi z netu :lol:
Małgorzata00 pisze:Sama jutro idę do lekarza rozmawiać o laparoskopii i boję się tej wizyty
ciekawe czy ustala konkretny termin laparo? Co w ogole powiedza? Czy beda znowu kierowac na jeszcze dodatkowe bad.? napisz nam, dobrze?! :)
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

witajcie
Odebrałam dziś wyniki HCG nie jestem w ciąży na początku ucieszyłam się bo w sumie nie wiem co mi jest do końca, łudzę się jeszcze że mam źle diagnozę wystawioną...
a z drugiej strony tak mocno chciałam tego drugiego dziecka czuję, że właśnie teraz jest ono nam potrzebne...
Mąż mi wypomina, że nie poszłam wcześniej do lekarza....

Jadę jutro do szpitala na konsultacje jeżeli coś nie tak będzie to powiedzcie mi mam się zapisać na tą laparoskopię?? po co robicie je kilkakrotnie?? czy jeden taki zabieg nie załatwi sprawy??
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

znalazłam temat o laparoskopii ... nie chcę tego czytać... nie wytrzymam do jutra

jeszcze kurcze dziś tak mnie bolały te szwy, że się popłakałam u teściowej z bólu
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Magi,

jezeli padnie slowo zeby zapisac sie na laparoskopie to ja bym sie zdecydowala na to po raz drugi - niestety nie wystarczy czasem jedna laparoskopia bo choroba lubi sie nawracac tworzac zrosty, ogniska i tobiele ktore sa usuwane podczas laparoskopii. Laparoskopie daje rowniz szanse na ulatwienie zajscia w ciaze gdyz po usunieciu zmian jest wieksza mozliwosc.
Zycze powodzenia podczas wizyty i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

Trochę mnie uspokoiłaś , kurcze w głowie piętrzą mi się myśli...
Małgorzata00
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 09:52

Re: witajcie

Post autor: Małgorzata00 »

Magi, trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Powodzenia.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

magi83 pisze:po co robicie je kilkakrotnie?? czy jeden taki zabieg nie załatwi sprawy??
czasem zalatwi :)
zapisac sie mozesz... zawsze tez mozna zrezygnowac, nawet w ostatniej chwili... trzeba tylko przeanalizowac co ma wiekszy sens...
a to ze nie jestes w ciazy to nawet lepiej w tym momencie :) zalecz endo i potem sie staraj :) Bedzie dobrze! :)
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

witam
Jestem po wizycie :) potwierdzoną mam endo ale związaną jedynie ze szwami po cc (nie wiem czym to się różni) - najlepszym wyjściem wg lekarzy jest teraz ciąża!!! w sumie dali mi 3 miesiące żebym zaszła w ciążę ona może zatrzymać zmniejszyć lub nawet całkowicie usunąć tą narośl - jeżeli pozostanie to i tak zrobią mi cesarkę i przy okazji wytną to co się utworzyło
Jeżeli nie zajdę w ciążę to ok kwietnia mam się zgłosić na wizytę i ustalą mi termin laparoskopii

jestem taka szczęśliwa, że trafiłam właśnie do tych lekarzy i tego szpitala - wszyscy bardzo mili, życzliwi...
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

dziękuję dziewczyny
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

jestesmy szczesliwi razem z Toba :) i znow wyszlo, ze strach ma wielkie oczy ;) To teraz celnego strania :D :D :D
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

Kochana, ciesze sie, ze tak powiedzieli :) :) :) Do dziela ;) od dzis trzymam za Was mocno kciuki :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

magi83 pisze:dziękuję dziewczyny
takie 2 slowa wystarcza, bym wiedziala po co to forum
magi83
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 18:47

Re: witajcie

Post autor: magi83 »

cześć
Kurcze mimo, iż testy wyszły negatywne łudziłam się, że może jednak jestem w ciąży ale dostałam miesiączkę i to za wcześnie, wiem juz dlaczego tak mnie bolało
a jak w ogóle ma się do tego zwracać ?? tj guzek, czy narośl?? chodzi mi o fachową nazwę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”