Historia mirki80

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
mirka80
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 13:22

Historia mirki80

Post autor: mirka80 »

Witam!!

Witam:)

Choruje od 2.5 lat. Rok po cc wyczułam guzek z lewej strony blizny. Poczytałam w internecie i już wiedziałam, że to endometrioza:( Lekarz potwierdził tylko moje obawy. Szybko zdecydowałam się na operację. Z optymizmem i wiarą, że szybko będzie po problemie. Niestety 2 miesiące po zabiegu okazało się, że endometrioza wróciła:( Kolejny rok cierpię katusze i męczarnie boleści. Niestety wyczułam guzek z prawej strony. Ból więc teraz mam obustronny. Z prawej strony ból jest inny, przeszywający aż do kości. Jestem przerażona. Mam stany załamania i totalnej depresji, histeryczne napady płaczu. Miesiąc temu byłam u lekarza. Zalecił kolejną operację. Mój ginekolog jest konkretny i rzeczowy. Bada bardzo długo i wnikliwie. Ale czy jest na tyle dobrym chirurgiem by usunąć całkowicie endometriozę??? tego nie wiem...... Szukam dobrego ginekologa - chirurga, aby to skonsultować!!! Czy taki jest???? Czy ktoś został wyleczony z endometriozy w bliźnie po cc???? Czy są specjaliści, którzy dokładnie oczyszczą tą bliznę???? Proszę o informacje na temat dobrego specjalisty.....Kogo możecie polecić????Jestem ze śląska. Szukam kogoś w tym województwie, ale także Kraków, Łódź, Warszawa....????
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia mirki80

Post autor: gosiak76 »

Witaj mirka80,
pozwolilam sobie oddzielic Twoj watek od watku Karolinki zeby mozna bylo na biezaco sledzic Twoj watek i Twoje watpliwosci oraz lepiej doradzic w Twoim watku.

Przykro mi ze bole i endometrioza mecza Cie juz od dluzszego czasu a bole staja sie coraz bardziej odczuwalne i powoduja ogolne zalamanie ale dobrze ze znalazlas nasze forum wiec bedziesz mogla poszperac sobie i mam nadzieje ze znajdziesz informacje ktore Cie interesuja.
Skoro masz rzeczowego i dokladnego lekarza to moze on jest w stanie wykonac zabieg - powinnas sie skontaktowac z lekazrem i dowiedziec sie w tej kwestii - wiem tez ze latwiej jest namierzyc specjaliste ktory wykonywal taki zabieg wiec mam nadzieje ze dziewczyny na forum cos podpowiedza Tobie wkrotce - ja niestety nie jestem z tych okolic a obecnie jestem poza granicami kraju.
Jakie leki stosujesz obecnie? Czy oprocz tego ze masz endo w cc czy mialas robione usg i czy ono rowniez cos wykazalo? Zycze abys znalazla dobrego specjaliste ktory zajmuje sie zabiegami endo w cc oraz zycze duzo zdrowka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia mirki80

Post autor: vwd »

witaj na forum :)
2,5 roku to juz troche to trwa.... jest jeden dobry chirurg w Lodzi, ale szalenie drogi i uznaje tylko bad. z wlasnej kliniki, wiec to podraza... zawsze go polecalam, ale ostatnio jedna dziewczyna nie byla zadowolona i opisala mi dokladnie dlaczego... wiec juz go nie polecam. Ale przejrze maile i "moja kartoteke" ;) i moze cos znajde :) Mirka, przesledz historie dziewczyn na forum, bo duzo bylo z podobnym problemem, pisaly o tym m.in. luiza, beatka12, donia2007, Agaj, Madziasi, karolina794... Napisz do nich na priva - zapewne Ci odpowiedza :) To forum to skrzynia wiedzy z podwojnym dnem (oprocz oficjalnych wypowiedzi publikowanych tutaj, kwitnie prywatna korespondencja miedzy forumowiczkami).
Zycze Ci zdrowia i powodzenia :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Historia mirki80

Post autor: domowniczka »

Witaj cieplutko :)
Smutno, ze kolejna dziewczyna zostala dotknieta endo :( Wspolczuje ci i wierze, ze poradzisz sobie z ta zmora... Ciekawi mnie czy przed ciaza nie podejrzewalas, ze masz endo? czy nie mialas zadnych dolegliwosci?..
ja nie mialam cc i wiem o tym tyle ile przeczytam na forum...
Zycze Ci sil :) spokoju :) zebys trafila na super lekarza, kt. Ci pomoze :) i zdrowka!!!!! :D
ja zanim wybiore sie do lekarza sprawdzam co pisza o nim w necie... jak Ci ktos kogos doradzi to poszukaj w jakims rankingu co o nim pisza... czesto pacjenci opisuja obok oceny swoje schorzenia i mozna sie zorientowac w czym dany lekarz ma osiagniecia :)
Ewa24
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2010, 15:46

Re: Historia mirki80

Post autor: Ewa24 »

Hej witaj,do mnie też powraca endometrioza ale u mnie wogóle nie ma bólu , a miałam już 4 stopnia, a teraz nie wiem ,pewnie znowu laparoskopia mnie czeka.Ja nawet nie wyczuwam żadnych zgrubień , nic kompletnie, a do okresu się przyzwyczaiłam , bo zawsze mam bolący odkąd się pojawił!!!!Nie martw się, bądź silna, ja też postanowiłam żyć normalnie, bo wcześniej była rozpacz, płacz złość itp...Ale jakieś 2 tygodnie temu stwierdziłam, że muszę być silniejsza od mojej choroby i jak sobie to powiedziałam odrazu mi lepiej. Nie chodzi o to , że nie myślisz o dziecku, bo myślisz, a nawet pewnie śnisz ale o to, że tak już jest w życiu i radzę Ci daj sobie "kopa" w pupe i myśl że wkońcu się uda. Jak masz ochotę przeczytaj moją historię .(Historia Ewy24).Trzymaj się cieplutko.UDA NAM SIĘ!!!!!!!!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia mirki80

Post autor: vwd »

UDA NAM SIE - powtorze jak echo... :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Historia mirki80

Post autor: karolina794 »

Witaj Mirko serdecznie.Od razu rozwiję Twoje wątpliwości:endo lubi wracać i jak się uczepi to nie jest tak łatwo.Ja miałam usunięte zmiany z blizny po cc 3,5 roku temu.Niestety endo szybko wróciła,bo się stęskniła :D w koncu z kim jej będzie tak dobrze jak nie ze mną :D Tu żart :D Zaden zabieg nie da ci pewności,że choroba nie wróci,u mnie wróciła i zamieszkała jeszcze w płucu.Teraz czeka mnie kolejna laparo,po 6 opakowaniu Visanne,czyli kwiecień maj :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
mirka80
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 13:22

Re: Historia mirki80

Post autor: mirka80 »

Witam serdecznie:)
Dziękuje za tak liczne odpowiedzi i wsparcie:)To POMAGA!!!!:)

Co do mojej endometriozy to pojawiła się dopiero po cesarskim cięciu. Wcześniej nie miałam żadnych problemów. Regularny okres, bólu nie było, odczuwalna owulacja. Zawsze chodziłam regularnie do ginekologa, nic nie wskazywało, że coś jest nie tak. Bardzo szybko zaszłam w ciążę, bez żadnych problemów. Niestety rok po cc odczuwałam ból, usg potwierdziło, ze to endo. Obecnie też jestem pod stałą kontrolną ginekolog, ale mój lekarz robi mi tylko usg, nie zalecał mi innych badań. A powinien??????
Wiem, że endo lubi wracać, ale zdecydowałam się na kolejną operację, boję się, że urośnie jeszcze bardziej i rozsieje się. To mnie przeraża najbardziej:( Nie chce czekać bezczynnie....Musze z tym walczyć!!Nie poddaje się:) Póki co dajemy radę:) Są tylko czasem gorsze dni...;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia mirki80

Post autor: gosiak76 »

Mirko wiem ze w przypadku endometriozy stosowane jest leczenia odpowiednio dobranymi lekami, lekarze czesto tez wysylaja na sprawdzenie hormonow oraz inne dodatkowe badania krwi. Moze wiec warto porobic badania krwi, usg moze wiele wyjasnic ale czasem moze rowniez powminac niektore sytuacje - wiem ze zrosty i nieiwlekie zmiany w obrebie jamy brzusznej (np. ogniska endo) sa nieuchwytne w obserwacji i lekarze decyduja sie na przeprowadzenie laparoskopii.
Czy otrzymalas jakies leki od swojego lekarza zapobiegajace nawrotowi endo na jakis czas po przeprowadzonej operacji ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
mirka80
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 13:22

Re: Historia mirki80

Post autor: mirka80 »

Witam
Po pierwszej operacji nie dostałam żadnych lekarstw!!! lekarz powiedział, że przy endo nie stosuje się leków, gdyż tego tak sie nie leczy......To było dwa lata temu, wtedy chodziłam do innego lekarza...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia mirki80

Post autor: gosiak76 »

To juz wszystko jest jasne dlaczego wrocilo endo ... dziewczyny otrzymuja roznego rodzaju leki aby opoznic powrot endo a pozniej maja termin zeby starac sie o dzidziusia jezeli mysla w tym kierunku. Mam nadzieje ze obecny lekarz dobrze poprowadzi Twoje leczenie tym razem. Pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia mirki80

Post autor: vwd »

mirka80 pisze:lekarz powiedział, że przy endo nie stosuje się leków, gdyż tego tak sie nie leczy......
oczywiscie, ze stosuje sie odpowiednie leki, jest ich cala gama...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”