Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Czesc Dziewczyny.
Poszukuję wsparcia,porady,pokierowania ...co mam dalej robic.
Otórz moja historia zaczeła sie kilka lat temu-zaczęłam wyczówac guzek w bliźnie po cc-wtedy nie był jeszcze tak bolesny i uciążliwy.W między czasie przytrafiła mi sie konizacja szyjki macicy a właściwie dwie(druga była poprawką pierwszej-dodam ,ze regularnie chodzę do ginekologa-ale konizacja to nie ten wątek o którym chcę pisac.).Gdy uporałam się ze stanem przednowotworowym i wszystko wróciło do normy postanowiłam zrobic porządek z moją endo po cc.Ból nasilał sie coraz bardziej , guz miałam wrażenie , że rośnie.Dwa razy miałam wstrzymaną miesiączkę na okres 3 miesięcy w celu złagodzenia bólu oraz zabicia ew.małych guzków które mogły otaczac duży.Zdecydowałam się na operacje.Po dokładnym przebadaniu na oddziale gin. w szpitalu stwierdzono u mnie dwa nowe ogniska na szyjce macicy.Obecnie jestem po operacji-guz wycięty i martwię się co dalej....Wiem ,że endometrioza jest paskudna.Zdaję sobie sprawę ,że guzy mogą odrastac.Poczytałam w necie ,ze to dwa nowe ogniska mogą byc konsekwencją przebytej konizacji....Boję się....Nie wiem co dalej.Lekarz powiedział,że jak dojde do siebie po operacji to mam sie zgłosic do szpitala i oni przetną czy wypalą te endo na szyjce.....Martwie się czy gdzies na macicy czy na jajnikach nie czai sie kolejne endo......czy taka jest możliwośc???Jakie badanie powinnam przejsc aby to zdiagnozowac-czy wystarczyłoby usg dopochwowe???Proszę doradźcie.I jeszce jedno pytanie .Moja p.dr. wspomniała dzis o leku Visanne.....nowy lek ,cholernie drogi...mnóstwo skutkow ubocznych...czy skuteczny...ja sie boję i chyba nie będe brała.
Pozdrawiam Żaneta
klikasia
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 12:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: klikasia »

Czesc Zaneta,

Przykro mi z powodu Twojej sytuacji. Mam nadzieje, ze wszystko sie dobrze ulozy.
Jesli chodzi o Visanne, to zaczelam dopiero 1wsze opakowanie. Mam brac min 3 miesiace (po laparoskopii), ale pewnie bede brala dluzej (ciaza nie wchodzi w gre). Na forum o Visanne informujemy jak sie czujemy :)
Pozdrawiam!
Lepiej zalowac ze cos sie zrobilo, niz zalowac ze sie nie sprobowalo.
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: marzenka86 »

Witaj na naszym forum Żanetko!!

Co do Twojego pytania to endo można stwierdzić przez usg bo mnie tak właśnie stwierdzono ale przewaznie poprzez laparoskopie sie stwierdza czy to endo!!

Trzymaj sie ciepło!!!Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Witaj Zanetko,

tak jak Marzenka napisala jest mozliwosc stwierdzenia torbieli endometrialnej poprzez badanie usg, natomiast nie jest mozliwe stwierdzenia czy poza torbiela sa jakiekolwiek ogniska endometriozy w innych miejscach i najlepszym sposobem zdiagnozowania endo jak dotychczas jest laparoskopia. Skoro mialas operacje i przebadano Cie na oddziale ginekologicznycm to domyslam sie ze moglas miec zabieg laparoskopii lub laparotomie zeby okreslic czy to jest endometrioza. Czy dostalas jakies wyniki histopatologiczne ze szpitala potwierdzajace u Ciebie ta chorobe?
Ja rowniez mialam dwie konizacje szyjki macicy i jest taka mozliwosc ze to konizacja mogla byc przyczyna powstania endo na szyjce macicy.
Z tego co wiem to dziewczyny sa zadowolone z leku Visanne i pomimo wielu skutkow ubocznych zapisanych na ulotce, nie odczuwaja ich a lek spelnia swoja funkcje a one doskonale czuja sie w trakcie leczenia tym lekiem. Tu zapraszam Cie do watku na temat Visanne http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=561
Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: catrina27 »

Witaj.
Ja biorę Visanne i naprawdę też się bałam na początku, a dziś się bardzo cieszę, że podjęłam się leczenia tym właśnie lekiem. Działa cuda ;) Poczytaj wątek który przesłała Ci Gosi-znajdziesz tam wszystkie informacje. 3maj się ciepło.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Witajcie ...
Dzieki za odpowiedzi.....
Gosiak 76 wiesz co nie miałam laparoskopi.Usuniecie endo z powłoki brzusznej odbyło sie przez normalne wyciecie.Moje endo nie poszło do badania hist-pat bo na wypisie ze szpitala nie mam napisane zeby sie zgłosic po wynik.Czy to endo.....miałam stwierdzone przez usg (endo ze znakiem zapytania)-ale wszystkie objawy światczyły na tą przypadłośc.Jeśli chcodzi o podejrzenie endo na szyjce to stwierdził mi to ordynator przy badaniu ginekologicznym-wzrokowo...powiedział ,ze na gołe oko widac dwa zbielałe ...czy białe ogniska endo.Powiedział do mnie :widzi pani mówiłem ,ze endomertioza może również występowac w innych miejscach.
Tak wiec chciałabym sie dowieziec jakie powinnam wykonac badania.Wspomniałyscie o usg -normalne usg miałam zrobione-nic nie wykazało...moze usg dopochwowe????
Pozdrawiam Was mocno....
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Zanetko a moze zadzwon do szpitala i dowiedz sie o wynik swojego wycinka - na pewno wyslali do badania skoro to wycieli bo nie sadze zeby sobie to po prostu usuneli i wyrzucili.
Usg dopochwowe moze tylko wykazac torbiele i z tego usg lekarz moze okreslic czy to torbiel endometrialna jezeli sie na tym zna. Moze porozmawiaj z lekarzami o swoich obawach - moze w tym wypadku mogliby skierowac Ciebie na laparoskopie jezeli jest taka potrzeba by dokladniej okreslic Twoj stan zdrowia.
Czy po zabiegu wyciecia endo z powlok brzusznych czujesz sie lepiej czy masz jakies dodatkowe dolegliwosci zwiazane z endo?
Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Witaj Gosiu...witajcie kobietki:)
Masz rację z tymi wynikami podpytam w szpitalu.
Czy czuje sie lepiej????
Wiesz jestem tydzien po operacji-do tego zrobił mi sie krwiak w ranie pooperacyjnej-wczoraj mi kawałek otwierali i wyciskali ,płukali to co tam pozostało...a fee...nic miłego...i tak ma byc przez kilka dni.
Co do dodatkowych objawów to już od pewnego czasu plamię przed miesiączka, plamie po współżyciu(choc nie zawsze)oraz odczuwam ból przy współżyciu-zawsze na samym początku-gdy zgłaszałam to mojej p.dr. to oswiadczyła mi ,ze mogę byc niedostatecznie przygotowana....ale ja z moim mężem znamy się już od 12 lat...wiec takie stwierdzenie wydaje mi się byc nie na miejscu....Ż biegiem czasu zaczęłam sklejac te moje objawy...i z tego moje podejrzenia......Strasznie się boję.....
A co z tym endo na szyjce...czy ono moze byc tak wydoczne gołym okiem...czy poprostu jest juz tak duże....
??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Co do endometriozy na szyjce macicy to odsylam Cie do watku http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=37&t=544, w ktorym jest opisane ze mozna zdiagnozowac endo na szyjce golym okiem podczas badania koloposkopowego i lekarz ktory wie jak to wyglada, moze to okreslic golym okiem bez wysylania wycinka do badania histopatologicznego. Skoro Ty napisalas ze byly widoczne ogniska endo na Twojej szyjce macicy to oznacza ze lekarz ktory Cie badal to wie ze to jest endo i ze moze ono wystapic na szyjce w momencie jezeli w nieodpowiednim okresie cyklu przeprowadzona byla konizacja szyjki macicy.

Mam nadzieje ze teraz bedziesz juz odpowiednio leczona i masz fachowego lekarza ktory zadba o Ciebie i zastosuje odpowiednie leczenie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Dzięki Gasiaczku....
Wiesz po tym jak napisałas ,ze endo na szyjce mozna rozpoznac tylko pod kolposkopem......ten lekarz który mi powiedział ,ze mam dwa nowe ogniska na szyjce to ordynator naszego oddziału ginekologixcznego....i trudno chyba wątpic w kompetencje takiego człowieka...????A le różnie bywa.....
A moze moje ognoska są juz tak duże ,ze widoczne gołym okiem????
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

A co do podesłanej strony...to napewno poczytam.Dzieki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Zanetko,
mozliwe ze byly widoczne bo czasem wystarczy wziac wziernik i lekarze wiedza co jest grane. Mi lekarz powiedzial ze u mnie niezbyt ladnie wyglada szyjka macicy pomimo ze mialam robione dwie konizacje na szyjce i powiedzial ze mam tego pilnowac. Sadze wiec ze ordynator ma odpowiednie kompetencje zeby zasygnalizowac problem.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: catrina27 »

Hej ;)
U mnie na wypisie miałam już endo i opis którego stopnia. A i tak miałam się zgłosić za 3 tyg po wyniki. Też jestem zdania, że wszystko badają. Wiesz jest tyle pacjentek w szpitalach, że czasem zapominają czego powiedzieć.

pozdrawiam 3maj się cieplutko
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Witajcie.
Dzis byłam w szpitalu-moja rana po wycięciu endo paprze sie-zrobił sie krwiak-codziennie jezdze na płukania i wyciskanie tego co sie tam zebrało.....no ale do rzeczy...pytałam sie mojej p.dr.czy moje wyciete endo poszło do badania....powiedziała mi ,ze oczywiscie -wszystko idzie do badania-widocznie ktos zapomniał napisac aby zgłosic sie po wyniki za 4 tyg.
Pozdrowionka :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

No widzisz i cala sytuacja sie wyjasnila. Czasem tak bywa ze przy wypisie czasem lekarze o czyms zapomna i lepiej sie dopytac wtedy. Bedziesz mogla pojsc teraz z wynikami nawet do innego lekarza prowadzacego i pokazac czarne na bialym odnosnie postawionej diagnozy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: catrina27 »

NO to super ;)
A czym przemywasz ranę?
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Witajcie dziewczyny!!!!

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Doradźcie mi...
Chodzi o to aby powiedziec mi co oznaczaja wyniki,opisy moich kolposkopii.
Jeszcze przed konizacją najpierw zrobiono mi kolposkopie wynik brzmiał tak:mała ektoskopia nabłonka gruczołowego,ziejące ujscie cew gruczołowych,ognisko zbielenia ,punkcikowanie.
Dokładnie pół roku później zrobiono mi jeszcze jedną kolposkopie wynik brzmiał tak:ujście zewnętrzne w lewym bocznym sklepieniu,ziejące ujście cew gruczołowych,ektopia endometrialna,pole jodonegatywne,ognisko punkcikowania.
Nie chce tu pisac nie na temat -chodzi mi o to ,czy ja juz wtedy (2 lata temu) miałam tą endometrioze na szyjce i moja p.dr nic z tym nie zrobiła????W wyniku jest napisane ektopia endometrialna.....nie wiem co oznaczają te inne słowa medyczne....ale ta ektopia.
Trzymam sie cały czas jednej p.dr-regularnie wykonuje cytologie i niby jest wszystko ok...a co z tamtymi wynikami- no i teraz jak ordynator na oddziale stwierdził mi gołym okiem dwa ogniska endometriozy na szyjce a moja p.dr nawet o tym nie wspomniała.
Proszę poradźcie.....czy mój tok rozumowania idzie w dobrym kierunku....
Pozdrawiam serdecznie.
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

cos mi sie zdublowało.
Sorki:)

A ranę przemywam octenisept w sprayu.

Pozdrowionka
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: domowniczka »

Witaj :) Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jednej pani dr to mozna sie trzymac, gdy potrzeba co 3 miesiace recepty na antyki ;) a jak jest cos powazniejszego ... to trzeba konsultowac! :) takie jest moje zdanie :) udaj sie do innego lekarza! pzdr. Cie i zycze zdrowka :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Zanciu jestem tego samego zdania co domowniczka - udaj sie na konsultacje ze swoimi wynikami kolposkopowymi do innego lekarza a skoro ordynator stwierdzil juz endometrioze w Twojej sytuacji i wyniki to potwierdzaja to pewnie jest na tyle doswiadczonym specjalista ze wie co sie z tym wiaze. Moze Twoja pani dr nie za bardzo wiedziala co robic z tym wynikiem ektopii endometrialnej gdyz nie wszyscy lekarze maja wiedze na temat endo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

dzięki kobietki.Tak też zrobię. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Zanciu daj znac co lekarz powiedzial jak zobaczyl Twoje wyniki i Cie zbadal - mam nadzieje ze trafisz tym razem na takiego lekarza ktory bedzie mial wiedze na temat endo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Dam znac napewno.Tylko to może troszkę potrwac-teraz mam miesiączkę no i muszę sie poorientoiwac jakiego lekarza znalezc dodatkowo.Ale jak będe miała jakies wiesci to się odezwę.Dzięki za wszystko -pozdrawaiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Pisz jak bedziesz miec ochote zeby wyrzucic z siebie wszystko - oraz jezeli masz jakies pytania - zawsze jestesmy tu zeby Cie wesprzec i podniesc na duchu - pozdrowionka.
Moze dziewczyny moglyby cos doradzic Tobie odnosnie specjalisty - w zaleznosci w jakiej okolicy mieszkasz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Z miłą chęcią -zawsze lepszy lekarz z polecenia.
Jeśli ktoś zna dobrego lekarza.....mieszkam w Grudziadzu - kuj-pomorskie
Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: vwd »

Czesc :) Ja znam tylko jednego gina w Grudziadzu - Pawla Sadłeckiego... jest podobno dobrym doktorem :) ale sama u niego nie bylam... popytaj u siebie, poczytaj w necie o kazdym ;) a moze... poradzic sie pielegniarki w Szpitalu, w kt. lecza endo ;) To jest sposob, aby dotrzec do fachowca, kt. na endo nie zrobi wielkich oczu i nie bedzie udawal, ze wie o co chodzi... :) lepszy taki specjalista, kt. ma do czynienia z takimi przypadkami kazdego dnia niz ten, kt. np. specjalizuje sie w prowadzeniu ciazy :)
zancia30
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:49

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: zancia30 »

Witajcie kobietki.
Najlepsze życzenia dla Wszystkich kobiet:)

Byłam dzis u lekarza na razie na NFZ....lekarz mnie zbadał , wykonał cytologie i powiedział ,ze faktycznie widzi ognisko endometriozy na ujściu szyjki do kanału-po moim zapytaniu co dalej, jak to leczyc , aby sie nie rozprzstrzeniło dalej powiedział ,ze można to "ponacinac" nie pamietam jak sie to fachowo nazywa specjalnym sprzetem-ale lekarze musieliby wypalic cały kanał bo to jest na ujściu do kanału i jest duże prawdopodobienstwo ,ze w kanale tez jest.....ale ogólnie to wykonuje sie w prywatnych gabinetach albo w szpitalu...ale on by mi to na razie odradzał-mam nie panikowac póki nic powaznego sie nie dzieje....a te plamienia przed miesiaczką da sie chyba wytrzymac.......lekarz bardziej sie skupił na moich dwóch przebytych konizacjach i tym co było niż tym co jest teraz i co z tym robic.Nie chciałabym aby było za późno i znów sie skonczy na wycięciu czegoś czego można uniknąc.
Za miesiąc mam sie udac po wynik cytologii i wtedy udam sie prywatnie mam juz upatrzonego lekarza ze sprzetem w gabinecie mam nadzieje ,ze bedzie bardziej kompetentny.
Nie mam już zaufania do lekarzy...nie wiem komu ufac......
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: gosiak76 »

Witaj Zanciu - wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet rowniez - mam nadzieje ze ten dzien jest milym dniem dla Ciebie ;)

Co do badan to rzeczywiscie dziwne ze lekarz skupil sie na tym co bylo niz na tym co obecnie jest, chociaz z drugiej strony wazna jest tez historia wczesniej przebytych chorob i dobrze ze zrobil cytologie. Dobrze ze upatrzylas sobie innego lekarza gdzie udasz sie na zabieg - mam nadzieje ze dzieki temu endo nie bedzie sie panoszylo za bardzo w Twoim organizmie. Lepiej przeciwdzialac niz zajmowac sie tym jak to bedzie juz powazniejsze - eeh Ci lekarze ... nie dziwie Ci sie ze masz male zaufanie do nich skoro nie zajmuja sie tematem biezacym aby postarac sie pomoc z obecnym problemem.
Pozdrowionka ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: catrina27 »

Hej Zancia.
Wiem, że trudno jest zaufać jak już się zawiedliśmy. Mam nadzieję, że ta druga wizyta wszystko wyjaśni i zostanie podjęta rozsądna decyzja.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endo po cc i podejrzenie na szyjce macicy

Post autor: vwd »

Hej zancia :) :) :) nie dziwie sie ze
zancia30 pisze:Nie mam już zaufania do lekarzy...nie wiem komu ufac......
ale w koncu bedziesz musiala komus zaufac ;) zycze Ci tego, abys trafila na swojego lekarza :) :) i mogla mu zaufac bezgranicznie! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”