NormalnyLekarz

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Witam!Wczoraj byłam u normalnego lekarza,który zdiagnozował u mnie Endo.Objawy książkowe i zdziwiony ,że poprzednik wziął mnie za kretynkę,która ma leczyc sie na głowę.Trochę mi lżej,wiem co mi jest.Mam przepisany lek Visanne,już wczoraj go wzięłam.Terapia na razie 3 miesiące.Zobaczymy.I jeszcze jedno w Rybniku Visanne kosztuje 182 zł.Zobaczę jak się będę czuła i na bieżąco dam znac czy coś sie dzieje bo lista skutków ubocznych krótka nie jest.Pozdrawiam wszystkie ENDOKOBIETKI i dziękuję Wam za wsparcie.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: NormalnyLekarz

Post autor: vwd »

To wspaniale, ze trafilas na Normalnego Lekarza :) ze jestes zadowolona z wizyty :) mam nadzieje, ze leki Ci pomoga i przynajmniej na 3 mies. masz teraz spokoj :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: NormalnyLekarz

Post autor: gosiak76 »

Witaj Donias,
ciesze sie ze w koncu trafilas na specjaliste znajacego sie na rzeczy i ktory byl w stanie zdiagnozowac endo w Twoim przypadku a teraz prowadzi dalsze leczenie. Mam nadzieje ze odpoczniesz sobie od tego wszystkiego przez co przechodzilas ostatnio. Zycze zdrowka.
Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: NormalnyLekarz

Post autor: marzenka86 »

Witaj :)

Ciesze sie że odnalazłaś lekarza który jest dobry w tym co robi :) to już wilki sukces mam nadzieje że teraz już będzie tylko lepiej :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: NormalnyLekarz

Post autor: catrina27 »

Witaj

To bardzo fajnie, że trafiłaś na takiego lekarza. A jakie dokładnie masz objawy?
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: NormalnyLekarz

Post autor: domowniczka »

fajnie to brzmi "normalny lekarz" ;)
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

catrina27 pisze:Witaj

To bardzo fajnie, że trafiłaś na takiego lekarza. A jakie dokładnie masz objawy?
Połowa cyklu,dzień lub dwa dni przed i w trakcie okresu ból brzucha,wzdętego,dużego jakby w 6 m-cu ciąży,problem z wypróżnianiem a jak udało się troszkę to ulga na chwilę.Wymioty,to chyba z bólu,omdlenia,m iesiączka w 1-szy i 2-gi dzień baaaaaardzo obfita,bóle kręgosłupa......Chyba wszystko mnie boli.Za 3 miechy czeka mnie chyba laparo.Wielka jest moja nadzieja w Visanne. :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: NormalnyLekarz

Post autor: catrina27 »

Skąd ja to znam...
Bądź dobrej myśli i czekaj cierpliwie na efekty
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: NormalnyLekarz

Post autor: vwd »

trzymaj sie donias2007!!! Jestesmy z Toba :) :) :)
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Dzieki! Wy też się trzymajcie. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: NormalnyLekarz

Post autor: gosiak76 »

Donias mam nadzieje ze Visanne i laparo pomoga Ci w tym wszystkim i tak jak Catrina bedziesz czula sie juz tylko lepiej czego mocno zycze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aldona
Ekspert
Posty: 272
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 15:33

Re: NormalnyLekarz

Post autor: Aldona »

ja też trzymam kciuki, bóle po tych tabletkach powinny ustać.
Na wypróżnienie dobry jest ruch, suszone śliwki i kubuś. Jak stosuję wszystko regularnie to nie mam problemu.
Powodzenia :P
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: NormalnyLekarz

Post autor: catrina27 »

Donisiu mam pytanko odnośnie dalszego leczenia. Masz ustalone jakieś badania kontrolne?
donias2007 pisze:Za 3 miechy czeka mnie chyba laparo.
oj... ja wierzę, że nie będzie co tam "czyścić" po V.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

3 m-ce brania V i do doktorka.Ca 125 ok.Reszta ok.Dwa dni przed miesiączką Ten ból ale wytrzymałam bez prochów.Nie było aż tak tragicznie.Miesiączka NORMALNA!!!!!!!! :D V chyba działa.Psychy zoranej nie mam,doła też nie mam ,aj jak się cieszę.Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: NormalnyLekarz

Post autor: catrina27 »

To super ;) Oby tak dalej
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: NormalnyLekarz

Post autor: gosiak76 »

Super wiesci - mam nadzieje ze wkrotce bedzie juz tylko coraz lepiej ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: NormalnyLekarz

Post autor: marzenka86 »

Trzymam kciuki za Ciebie!!!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: NormalnyLekarz

Post autor: domowniczka »

Donias, jak sie miewasz? Ty oraz Twoj Normalny Lekarz? ;) Czy leczy Cie dalej?
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Jestem w nim w ciągłym kontakcie.Po V kręci mi sie w głowie,mam uderzenia gorąca,że masakra ale wytrzymam.Powinnam halo zrobić do lekarza z tymi ubocznymi objawami ale tego nie zrobię,bo nie ma TEGO BÓLU.Miesiączkę miałam NORMALNĄ ,bez bólu a to najważniejsze.Tylko teraz mam plamienia i trochę mnie to denerwuje.Martwi mnie coś innego,otóż mam zmiany nastroju.Wczoraj sobie tak płakałam i nie wiem o co.Dzisiaj trochę lepiej.Z moją psychiką nigdy nie było dobrze.Ale powtarzam sobie że będzie dobrze tylko trzeba czasu.Nic od razu.Pozdrawiam.A co u Ciebie?
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: NormalnyLekarz

Post autor: Agaa89 »

Fajnie, że trafiłaś na normalnego lekarza ;)
Mnie ginekolodzy uważają za jakąś idiotkę, ale może trafię na jakiegoś konkretnego ;)

pozdrawiam
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Też mnie traktowali jak idiotkę,jeden to kazał mi iść do psychiatry :shock: Maraton miałam po tych wszystkich ginach,ten Normalny jest super. :D
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: NormalnyLekarz

Post autor: catrina27 »

Żeby trafić na dobrego lekarza trzeba dobrze szukać ;) Ja swojego gine trochę szukałam... ale mam teraz babeczkę konkret :D Kardiolog też ok także są na tym świecie lekarze z powołania.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: NormalnyLekarz

Post autor: gosiak76 »

oj sa sa - to prawda - tak tez jest i w mojej sytuacji - konkretny ginekolog i gin. onkolog ktorzy nawet sa ze soba w kontakcie pomimo ze sa w roznych krajach i obydwaj mnie lecza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Racja Foremeczki! Lekarz jak i pielęgniarka powinni być z powołania.Często widać jak ludzie z tego środowiska wielką łachę robią.Miałam z lekarzem mojej córki przykrą historię.Zapisałam ją do lekarza,który leczył kiedyś mnie potem moje siostry,zaufałam ale okazało się,że lekarka to rutyniara.Gdy córka była chora wiedziałam,co jej przepisze.Tak załatwiła mi dziecko,że po wielkiej awanturze wylądowałam u innego.Zdiagnozował astme oskrzelową,całkiem inne leki,najważniejsze że tańsze i jemu tylko ufam.Cieszę bo córka skończyła 3 lata od 1,5 roku nie ma zapalenia oskrzeli a wcześniej było co miesiąc i min.100 zł w aptece.Teraz zapłacę 50 zł za wizytę i to jeszcze u specjalisty i jestem potraktowana jak się należy a nie z łaską.Tak piszę o tej sytuacji ,bo może chcę się przyznać,że potrafię być chamska.Otóż córka kiedyś dostała duszności,zaczęła stękąć,dziwnie oddychać.Ja halo do poradni i pani rejestratorka (o nich tez można książki pisać)swierdziła ,że mam osobiście przyjechać do poradni i zapytać panią doktor czy osłucha córkę,bo mają komplet pacjentów.Odległość 15 km.Do wyboru miałam pogotowie albo sama coś zrobić.Miałam z poprzedniej choroby zastrzyk Dexaven na duszności.Zrobiłam go sama córce z telefoniczną pomocą mamy.Kiedyś byłam wyrozumiała,inaczej patrzałam na takie sprawy ale teraz przy takim DEBILNYM systemie mam zasadę na chama trzeba chama bo kultura do chama nie dociera.Zanim trafiłam na NORMALNEGO nałaziłam się po ginach,prywatnie też i raz u jednecgo chama nie zapłaciłam.Po prostu wyszłam.Ja to sobię mówię,że lekarza trzeba sobie dobrać jak fryzjera.Ja już tak mam i życzę wam tego samego :D
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Dzisiaj będę się widziała z moim ginem bo wczoraj patrzę,a zostały mi 2 tabletki.Jakoś zakręcona ostatnio jestem :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: NormalnyLekarz

Post autor: gosiak76 »

dobrze ze i tak w pore zauwazylas - gorzej gdybys nie miala juz zadnej tabletki ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Muszę się jeszcze mojego gina zapytać czy przy V jeste sens robić TSH.Bo ostatnio jak się zważyłam to :shock: 75 kg.Masakra.Przez V wiem ,że przytyłam 1 kg.Ale przed ciążą ważyłam 55 w dniu porodu 74.Nie jem tłusto,słodko,bo ciasto które upiekę jem troszkę póki letnie bo potem nie lubię.Dużo,bardzo dużo jem jabłek.Nie wiem,może coś z tarczycą bo u mnie w rodzinie występuje.
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: NormalnyLekarz

Post autor: catrina27 »

Donisiu a wzięłaś pod uwagę, że przy V niektóre części naszego się powiększyły (moje bardzo i mąż bardzo zadowolony) to policz po 0,5 kg na jedną :lol:
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: NormalnyLekarz

Post autor: donias2007 »

Tak tak,na początku miałam taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie fajne,mąż zadowolony,co chwile je molestował,ale to już pszeszłość są normalne.Byłam u mojego gina ponad godzinę z nim rozmawiałam.Jestem zadowolona,bo z nim się gada jak z wami z tą różnicą,że on jest z chłopczykiem :D Tabletki będę jadła 4 m-ce potem coś innego na dziecko musimy poczekać.Niestety. :( Co do tabletek na odchudzanie mogę jeść takie typu Linea al na mnie one nie działają.Inne na receptę mi kategorycznie zakazał.Powiedziałam mu,że mam tyłek jak kontener i wogóle nie jestem zadowolona z mojego wyglądu,to powiedział,że po hormonach wszystko wróci do normy.Jeszcze te TSH muszę zrobić a jakoś do laboru dokulać się nie mogę.Mój gin to jest zajefajny gość.Tak luza podczas wizyty potrafi zrobić,że masakra.Tekst WSKAKUJ na smolot mnie rozwala :D Ma 43 lata ,wypytywał mnie jak się czuję po V ale to każdy gin zbiera informacje bo V to jeszcze nowość.Podoba mi się,że nie zapomniał zapytać czy mi psycha po V nie siada.Jest ok.Jakby coś się działo to o każdej porze mam HALO do niego robić.Życzę wszystkim foremkom,które były u kretynów aby szybko znalazły takiego gina jak ja.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: NormalnyLekarz

Post autor: gosiak76 »

Bardzo wspaniale ze masz supe lekarza - o to w koncu chodzi zeby zaufac jednemu ktory poprowadzi leczenie i bedzie umial odpowiedziec na nurtujace nas pytania. Czas jest bardzo cenny bo im wiecej mzna spedzic go z lekarzem tym wiecej jestesmy w stanie dowiedziec sie o roznorakie dreczace nas problemy.
donias2007 pisze:Tekst WSKAKUJ na smolot mnie rozwala :D
Sadze ze taki tekst rowniez i mnie by rozwalil ale super ze ma swietne podejscie co moze spowodowac ze stres mija bardzo szybko a to jest wazne w podejsciu lekarz-pacjent. pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”