Smutne powitanie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Bluegirl
Pocz±tkuj±cy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2011, 15:28

Smutne powitanie

Post autor: Bluegirl »

Witam!
Zaczęłam przeglądać sobie wasze forum. Chyba dołączę do Was na dobre. A pomyśleć, że jeszcze niedawno nie wiedziałam o istnieniu takiej choroby jak endometrioza :( A zaczęło się od tego ,że bardzo spóźniał mi się okres. Zapisałam się na wizytę u ginekologa, dostałam Duphaston. Później usg wykazało podejrzenie trobieli czekoladowej ok 3 cm w prawym jajniku, lewy też nie jest całkiem w porządku :( W czwartek najpóźniej miałam dostać okres. Jest sobota a tu nadal nic. Bolą mnie piersi, podbrzusze, jajniki, czuję się strasznie. Muszę czekać do poniedziałku, nie wiem co lekarz zadecyduje w takiej sytuacji. Boję się laparoskopii, nigdy wcześniej nie miałam żadnej operacji. Proszę pomóżcie mi -czy jest szansa ,że obędzie się bez krojenia i zaleczą mi to farmakologicznie? Celowo użyłam słowa zaleczą a nie wyleczą bo z tego co tu wyczytałam to można tylko uśpić chorobę. Dodam ,że mam dopiero 22 lata i chciałabym mieć dziecko w przyszłości, jednak nie jestem w poważnym związku więc szybkie starania o ciążę nie wchodzą w grę. Przeraża mnie myśl życia z endometriozą :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Smutne powitanie

Post autor: gosiak76 »

Witaj Bluegirl,
przykro mi ze choroba dopadla rowniez Ciebie ale super ze nas odnalazlas bo wszystkie dziewczyny potrafia dac duze wsparcie w trudnych momentach.
Ciezko jest stwierdzic bez laparoskopii jaki stopien endometriozy jest u Ciebie i dopiero obejrzenie wnetrza pozwoliloby lekarzowi rozeznac sie w sytuacji i zastosowac odpowiednie leczenie aby uspic endo na dluzszy okres czasu. Laparoskopia nie jest taka straszna a czesto pomaga aby poczuc sie lepiej i moc dobrze funkcjonowac. W moim przypadku byly zastosowane juz 2 operacje laparoskopowe i ciesze sie ze poddalam sie tej operacji bo wiem na czym stoje - mam nadzieje ze tak samo bedzie u Ciebie ze dzieki laparoskopii dowiesz sie co jest nie tak i zacznie sie fachowe leczenie.
Czy stosujesz jakies leki przeciwbolowe ???
Mam nadzieje ze poniedzialkowa wizyta wyjasni cos wiecej - trzymam kciuki za Ciebie i pozdrawiam. Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Smutne powitanie

Post autor: hercik17 »

Witam cię.Przykro mi że dołącza do nas znowu osoba która ma cholerne Endo,ale fajnie że jesteś.To zrozumiałe że boisz się laparoskopii ale koleżanka ma rację.To pozwoli określić stopień choroby.Ja też jestem po 2 laparoskopiach.Głowa do góry,jesteśmy z tobą :D pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Smutne powitanie

Post autor: catrina27 »

Witaj.
Dobrze, że jesteś pod kontrolą lekarza. To bardzo ważne w tej chorobie. Życzę Ci by Twój lekarz znał się na endo i podejmował trafne decyzje. Też jestem po laparo i muszę przyznać, że strach ma tylko duże oczy... a jeśli chodzi o takie sprawy jestem panikarą :lol: Jak zobaczę jak pielęgniarka wbija mi igłę to mdleję... Taki mój urok. Za pierwszym razem zdecydowali że operacja bo torbiel był za duża to raz, a 2 było kilka małych spraw do usunięcia. A za drugim moja doktorowa prowadząca zdecydowała się na leczenie farmakologiczne i działa ;) Także głowa do góry. Jest ciężko, ale da się żyć z endo :) Dobrze, że zdecydowałaś się dołączyć. Zawsze tak łatwiej :) Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
donias2007
Udzielaj±cy się
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2010, 01:49

Re: Smutne powitanie

Post autor: donias2007 »

Witaj!Dobrze,że jesteś.Tutaj z Foremkami będzie Ci lżej.Trzymaj się i pisz zaraz po wizycie. :D
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Smutne powitanie

Post autor: karolina794 »

Bluegirl witaj serdecznie.Bardzo mi przykro,że ciebie endo tez dopadła.To,że chorujesz wcale nie znaczy,że nie będziesz mogła zajść w ciążę.Musisz być pod stałą kontrolą lekarza i trzymac rękę na pulsie.Ja jestem po 2 laparoskopiach,jedną miałam niedawno,mam przerzuty endo.I na pewno to nie jest koniec.Zapisują sobie w zeszycie wszystko co dotyczy endo,kiedy miałam plamienia i ile trwały,kiedy występował ból itp.Dosłownie wszystko.To ułatwia mi później rozmowę z lekarzem.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Smutne powitanie

Post autor: catrina27 »

Hej
Daj znać co zadecydowałaś z lekarzem. Czekamy na info.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Smutne powitanie

Post autor: domowniczka »

a ja Cie witam wesolo :) :) :) i mowie: smutki na bok!!!! :)
Bluegirl
Pocz±tkuj±cy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2011, 15:28

Dziękuję

Post autor: Bluegirl »

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona tak ciepłym powitaniem- super. Dziękuję dziewczyny i przykro mi ,że część z wam musiała przechodzić przez operacje 2 razy :( Ze mnie to jest taka panikara,że na sam widok np: igły robię się biała w zielone plamy a ręce stają się lodowate jak u trupa;)Moja dzisiejsza wizyta u ginekologa musiała zostać przełożona bo dziś zaczął mi się okres- skąpy no ale jednak. Z tym ,że jeśli następne badania potwierdzą endo to nie mam się co cieszyć z tej miesiączki.A Twój pomysł z prowadzeniem zeszytu Karolina jest świetny -też tak zrobię. Do tej pory zapisywałam tylko daty okresów, ale taka obserwacja swoich dolegliwości na pewno ułatwi zadanie lekarzowi i da mi pewną kontrolę nad tym co się dzieje. Pozdrawiam wszystkie!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Smutne powitanie

Post autor: vwd »

i my Cie pozdrawiamy :)
Witaj na forum :) bedzie dobrze! my nie pozwolimy juz Ci sie matwic na zapas :) Powodzenia! Zdrowka na kazdy dzien :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Smutne powitanie

Post autor: gosiak76 »

Bluegirl z tym zeszytem to jest super pomysl - ja tez zapisuje wszystko sobie - kiedy bol sie nasila, czy mam biegunki czy zaparcia podczas miesiaczek, kiedy jestem oslabiona lub bardzo zmeczona, kiedy pojawiaja sie bole, jak wygladaja miesiaczki - czy sa regularne, czy sa plamienia, czy sa to obfite okresy i czy sa one ze skrzepami - zapisuj wszystkie swoje dolegliwosci bo to naprawde pomaga lekarzowi w diagnozowaniu choroby lub podjeciu dalszych decyzji odnosnie postepowania lub leczenia. Mam nadzieje ze wkrotce zdobedziesz wiecej odpowiedzi od lekarza - powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”