3 miesiąc zażywam Visanne

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: aniusia26 »

czesc dziewczyny dawno mnie tu nie bylo... urlopik a pozniej rzucilam sie w wir pracy. cos mnie tchnelo ze weszlam dzisiaj na internet i wpisalam w google endometrioza. jak wczesniej opisywalam stwierdzono mi endo podczas laporoskopii usuuwania torbiela jajnika. czytalam dzsiaj o endo i plakac mi sie chce.:(:(:( tak naprawde nikt nie potrafi mi powiedziec zaden lekarz co to za choroba.teraz w pazdzierniku ide do innego ginekologa i to prywatnie bo ta na kase chorych nie chciala mi dac na badania skierowania na piersi i usg dopochwowe.....tak czytam i czytam ze kobiety z endo czesciej moga zachorowac na raka:(:(:dzisiaj czuje sie fatalnie psychicznie oczywiscie!! siedze sama w domu i placze mam dosc tej piep****** choroby. czasami mam tak ze idac na 6-14 do pracy wracam o 14 i czuje zmeeczenie chce mi sie spac.zatrzymala mi sie miesiaczka podczas zazywania visanne ostatnio na twarzy wysypalo mi tyle pryszczy co przez 23 lata swojgo zycia nie mialam.lekarka powiedziala ze po zakonczeniu vissanne mam leczyc sie tabletkami anntykoncpecyjnymi zeby dalej nie wywolywac miesiaczki nie wiem czy to dobre? tyle ile lekarzy tyle jest opinii i form leczenia.i nikt nie potrafi mi powiedziec czy bede mogla miec dzieci masakra:(:((:(: pomozcie mi juz nie wiem co robic;/ ania
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: gosiak76 »

Witaj Aniu i przykro mi ze jestes w takim stanie po zdiagnozowaniu choroby.
Mysle ze ze zmiana lekarza to dobre posuniecie skoro obecna lekarka nie chce wykonac dodatkowych badan aby monitorowac Twoja sytuacje.
Co do zajscia w ciaze to sa rozne opcje - musisz tylko porozmawiac z lekarzem na ten temat bo jest tez taka opcja zebys zaczela sie starac o dzidziusia zaraz po zakonczonej kuracji Visanne jezeli masz stalego partnera z ktorym chcialabys zalozyc rodzine. Jezeli nie bierzesz tego pod uwage to dobra opcja jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerw miedzy opakowaniami aby nie wywolywac miesiaczek.
Co do raka to endometrioza nie podwyzsza ryzyka raka - sa inne czynniki wplywajace na choroby rakowe jak to czy w rodzinie ktos chorowal na raka piersi badz jajnikow - jezeli wystepowala taka historia w najblizszej rodzinnie to jest wieksze ryzyko ze mozna zachorowac.
Takze do glowa do gory i nie zamartwiaj sie dodatkowymi chorobami - endo naprawde jest wystarczajaca choroba ktora powoduje wiele szkod w organizmie i proponuje bardziej zebys skupila sie na walce z choroba. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: Lilla23 »

Aniu, Twoja historia jest bardzo podobna do mojej. Też miałam torbiel na jajniku i niestety podczas operacji pękła i endo się rozsiało. Również dostałam Visanne i biorę drugie opakowanie. Ja akurat problemów z cerą nie mam, ale jakieś skutki uboczne czuję. Po półrocznej kuracji też mam się zastanowić, czy brać tabletki antykoncepcyjne, czy zajść w ciążę. Dzieci z endo można mieć. Jesteś młoda i jeżeli zaczęto Cię leczyć zaraz po wykryciu choroby, to masz na to duże szanse. Pamiętaj też, że Visanne może wywołać u Ciebie stan obniżonego nastroju, płaczliwość i chandrę (u mnie wywołuje). Pisz tutaj jak najczęściej i się wyżal. Pomaga :) Pozdrawiam serdecznie!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: vwd »

hej aniusia :D
czy wychodzisz juz z tego dola?... ;) bedziesz mogla miec dzieci!!! jest na to ogromna szansa :) tylko musisz powaznie podejsc do tematu leczenia! :) co teraz porabiasz?
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: dewi »

Aniu,będziesz mogła mieć dzieci :)
Najpierw dobry lekarz,terapia i będzie coraz lepiej :)
Pozdrawiam Cię cieplutko-odezwij się do nas ;)
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: aniusia26 »

czesc dziewczynki czuje sie troszke lepiej poplakalam wyzalilam sie Wam i wracam do sil wiadomo musimy sie trzymac bo gdy sie zalamiemy nic nie jest w stanie nam pomoc....dziekuje za cieple slowa i za wsparcie jestem strasznie Wam wdzieczna pozdrawiam:*:*:*:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: gosiak76 »

aniusia26 pisze:czuje sie troszke lepiej poplakalam wyzalilam sie Wam i wracam do sil .... bo gdy sie zalamiemy nic nie jest w stanie nam pomoc
Czasem uwolnione emocje powoduja ze nabieramy sily i staramy sie znalezc wyjscie z sytuacji - wiadomo nie jest latwo gdy same czujemy sie bezsilne w obecnej sytuacji. Niestety nie mozemy sie zalamac bo wtedy bedzie tylko coraz ciezej - musimy sprostac tej sytuacji i starac sie zrobic wszystko aby zapanowac nad choroba a nie odwrotnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: aniusia26 »

DZIEKUJE :*
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: vwd »

nie dziekuj ;) tylko odzywaj sie czesciej! :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: 3 miesiąc zażywam Visanne

Post autor: agachod1 »

Witam cie Aniu. Jezeli po Visanne zatrzymala ci sie miesiaczka, jest to jak najbardziej prawidlowe. ( dziwne, ze nie powiedziala ci o tym twoja lekarka) Visanne jest lekiem przeznaczonym do leczenia i hamowania rozwoju endometriozy. Musi minac troche czasu zanim organizm przyzwyczai sie do kuracji. Odnosnie twojej laparoskopi to chcialabym wiedziec czy mialas usuwane ogniska choroby? Jesli tak, leczenie Visanne jest jak najbardziej trafione. Mozesz tez porozmawiac z lekarzem na temat zajscia w ciaze. Zawsze trzeba probowac nawet gdy nie jest to latwe. Wielu kobietom sie udalo, pomimo endo. Zycze ci powodzenia. Nie martw sie. Bedzie dobrze tylko musisz zmienic lekarza. Pozdrawiam. Agnieszka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”